Elektrické řetězové kladkostroje se využívají snad ve všech oborech od strojírenského průmyslu přes potravinářský až po reklamy. Kladkostroj tak výrazně usnadňuje lidem práci.
Jaké jsou druhy kladkostrojů?
Řetězové kladkostroje jsou buď ruční nebo elektrické. Ruční varianta je vhodná pro provozy, kde nedochází k častému zvedání těžkých předmětů.
Elektrické kladkostroje se naopak hodí na pracoviště, kde dochází k častému zvedání předmětů s vysokou hmotností, díky elektromotoru, který obstarává manipulaci s nákladem, jej lze použít i na velmi malém prostoru.
Oblíbeným bývá elektrický řetězový kladkostroj 5t, který se používá až do nosnosti 5 000 kg, díky elektromotoru a ovladači je manipulace s ním jednoduchá a rychlá.
Kde se elektrický řetězový kladkostroj hodí?
Kladkostroje se hodí téměř do každého provozu a mají široké uplatnění. Pokud se v provozu zvedá břemeno o hmotnosti 30 kg a více, je téměř jistotou, že by zaměstnanci v provozu využili řetězové kladkostroje LIFTKET.
Kladkostroje mají široké využití v zábavním průmyslu – v pohyblivých reklamách, pro osvětlení v divadlech, ale i v palácích a hotelech. Také jste se s nimi mohli setkat na veterinárních klinikách, v zoologických zahradách.
Používají se také v průmyslu na zvedání vrat velkých lisů, na balících linkách, při polohování svařenců při ručním i robotickém svařování, v tepelných i jaderných elektrárnách, na zvedání BIG-BAGů se sypkým materiálem.
Setkat se s nimi můžete i v potravinářství – mlékárny, sýrárny, na jatkách. Využívají se pro pohony nákladních výtahů a zdviží, při montážích všeho druhu (např. opláštění budov, stavby chladících věží a kotlů), v čističkách odpadních vod, ve větrných elektrárnách, v přístavech i na lodích nebo třeba u armády.
Proč kladkostroj LIFTKET?
Kladkostroje mají celou řadu patentů, nejdůležitějším z nich je patent na kluznou spojku, díky tomuto systému nemůže přemisťovaný předmět spadnout, i kdyby byla spojka opotřebená nebo poškozená a vy se můžete spolehnout na maximální bezpečnost.
Navíc jejich řetězové kladkostroje jsou menší, lehčí, levnější a zároveň už obstály v těch nejtvrdších provozních podmínkách – průmyslové podniky, sportovní haly, ale i divadla a diskotéky.
Super. Myslím si, že kovový kladkostroj by měla mít každá montovaná hala. On si to málo kdo uvědomuje, ale ona je to fakt velmi stěžejní součást toho výrobního procesu a když tam ten kladkostroj nemáte, tak máte docela velký problém. Respektive vaši skladníci ten problém následně mají. 🙂 Nebo si myslíte opak?
A co tento kladkostroj
Někdy by se hodila taková zámečnická pohotovost do každé firmy. Já jsem viděla už tolik případů kdy si lidé jdou třeba jenom zakouřit, zapomenou přístupové údaje k nějakým dveřím nebo snad i samotné klíče a najednou je malér na střeše. Přitom nosit si klíče nemůže být takový problém, ne?
Tak teoreticky by to mohl fungovat, ale moc si to nedovedu představit, že to funguje opravdu v každém provozu. To je jako říct, že domácí nabíječka na elektromobil funguje naprosto na všechno a poradí si i s firemní flotilou v nějakém peaku. Takže asi tak… nic není univerzálního. Tak to je.