Ušetřeno.cz – recenze, diskuze, zkušenosti

Češi jsou národ spořivý. Aby taky ne, když si musíme vystačit s platy, které rozhodně nejsou německé, a navíc se na nás každý jen snaží vydělat. Nejeden našinec už měl občas pocit, že jeho banka a oblíbený supermarket uzavřeli exkluzivní smlouvu s exekutorem, aby jej dočista oškubali.

V této situaci, kdy se proti němu zdánlivě spikl celý svět, obrací se Čech na vlastní vynalézavost. Té má naštěstí vždy dostatek, stejně jako příležitostí, jak ji uplatnit. Stává se lovcem slev a výhodných nabídek. Jsou-li časově omezené, je připraven o ně bojovat s ostatními i za cenu vlastního života. A raději bude hladovět, než aby si koupil jídlo za plnou cenu.

Slevové portály jsou ve své podstatě jen dalším vývojovým stádiem těchto predátorských tendencí. Ulehčují práci těm, kdo chtějí ušetřit. Zároveň i přitahují lidi do obchodů, které slevy nabízí, takže svým způsobem pracují “pro obě strany”. To jim ale jsme ochotni odpustit, pokud nám skutečně alespoň pár korun ušetří.

Některé weby jdou ale ještě dál. Místo prohledávání slevových katalogů či hromadného nabízení služeb se soustředí spíše na komplexní řešení, které vám může ušetřit peníze v dlouhodobém hledisku, aniž byste se museli na stránku vracet. Mezi takovéto případy patří například portály Skrblík.cz či Ušetřeno.cz. Právě druhému jmenovanému se hodlám věnovat.

Ušetřeno.cz bylo založeno jako mnohé podobné portály v době krize kolem roku 2010. Z původně maličké firmy se 16 zaměstnanci je nyní společnost, která může nabídnout širokou paletu služeb, a přitom neztrácí dech a stále rozšiřuje svou nabídku. Ještě je třeba zmínit jedno klišé, které ale platí: na vzhledu záleží. Úvodní strana je to, co si představuji pod pojmem “přehlednost”. Velké barevné dlaždice označující kategorie nabídek, krátký poutavý-a působivý-přehled předností a úspěchů firmy, infolinka, kontaktní email, Facebook…ve zkratce vše, co potřebujete, když jste tu poprvé.

Na dlaždicích si ale všimnete i prvního překvapení. Chybí mezi nimi totiž nějaká ta záložka “nakupování”, tedy svým způsobem základní služba, kterou od portálů typu Slevomat čekáte. Místo toho se Ušetřeno zaměřuje spíše na porovnávání nabídek bankovních společností, poskytovatelů internetového připojení či dodavatelů elektřiny. Tvrdí přitom, že vám dokáže zajistit exkluzivní, mnohem výhodnější smlouvy s dodavateli, než jaké byste si zařídili sami. Aniž bych měl možnost si to ověřit, zkoumám raději běžnější možnosti ušetření nějaké té stokoruny.,

První se skrývá pod záložkou Energie. Opět, při rozkliknutí se dočkám příjemného rozdělení na dva rámečky “Elektřina” a “Plyn” a pod tím nějaký ten lákavý text, popřípadě odkazy na články k tématu přímo na stránkách Ušetřeno. Jelikož jde jen o běžné komerční články, nezaujat rozklikávám plynovou kalkulačku. Údaje, které po mně požaduje, jsou vcelku standardní, patří k nim třeba druh bydlení, přesná spotřeba-pokud ji neznáte, nevadí, formulář ji nevyžaduje-či místo odběru a dodavatel. Tam, kde bych očekával kouzelné tlačítko s nápisem “takhle ušetříte tolik a tolik” ale přichází žádost o kontaktní údaje-telefon a email.

Ušetřeno.cz

Na pravé straně je přítomno vysvětlení, v němž se píše, že ceny plynu jsou velmi specifická záležitost a že nejde jenom tak vypočítat a doporučit. Namísto toho mi prý po telefonu poradí, jak si sjednat co nejvýhodnější smlouvu a s kým, a zároveň mě budou emailem zásobit novinkami v oblasti slev na plyn. Tento spam bych nejraději s díky odmítl, ale jsem zvědavý. Vracím se proto o stránku zpět a dávám “Více informací”, kde na mě čeká nabídka na bonus 600 kč při telefonickém sjednání smlouvy. Ten mě příliš nezajímá, spíš si chci vyzkoušet pružnost vychvalovaného zákaznického servisu, proto zadávám své číslo. Přichází šok-do půl hodiny mám hovor z portálu.

Slibovaný zákaznický servis tedy zjevně funguje. Cožpak o to, ale namísto slibů o tom, kolik mi ušetří, bych rád získal alespoň nějaký přehled předem, než na linku zavolám. Nevadí, vrhám se na zkoumání dalších položek. Pod energií už to neklapne, neboť elektřina je koncipována stejně jako plyn-nejdřív nám dejte adresu a telefon, my vám pak zavoláme a poradíme. Přecházím tedy na pojištění. Zde se dočkávám první reklamy za můj pobyt na této stránce-na postranních bannerech běží cosi o počítání ceny povinného ručení. Naneštěstí pro pojišťovnu, která reklamu zadala, přesně to umí i kalkulačka přede mnou.

Tentokrát je údajů podstatně víc, a i tentokrát je po mně vyžadován platný telefon a email. Poté, co tyto údaje vyplňuji, se konečně dostávám na výpis s oceněním jednotlivých nabídek. Zaujalo mě, že první tři nabídky jsou od též společnosti, ale nerýpu se v tom, údajně splňují nejlépe mé virtuální požadavky. Nad nabídkami se pak nachází oznámení, že budu do hodiny kontaktován. Tady mi nezbývá, než serveru věřit, neboť mnou zadané číslo nebylo tak docela mé, nicméně posouvám se na cestovní pojištění. Konečně jsem se dočkal kalkulačky, která by nechtěla mé telefonní číslo a je schopná mi okamžitě nabídnout pojištění vyhovující mým podmínkám.

Opět se setkávám s tím, že dvě nabídky téže firmy jsou seřazeny hned nahoře. Tentokrát už Ušetřeno přiznává, proč. Nad seřazenými nabídkami jsou na výběr způsoby řazení, a namísto vcelku logického řazení dle ceny je zaškrtnuto jakési “doporučené”. Tím se alespoň zčásti vysvětluje, jak portál, který nabízí své služby zdarma, může uživit sto třicet zaměstnanců. Jsem ale ochoten mu tento poklesek odpustit, pokud mi nebude vnucovat za každou cenu svého živitele. Přecházím od pojištění do sekce Půjčky.

Zde se poprvé setkávám s volbou, zda chci konzultovat výběr telefonicky a tedy dávat portálu své kontaktní údaje, či se spokojím pouze s počítačovým zhodnocením mé situace. Volím tuto jednodušší možnost, kritérii hodnocení jsou výše úroku, celková zaplacená částka a měsíční splátka, stránka pak nabízí odkazy na jednotlivé bankovní domy, pokud mě jejich nabídka zaujala.

S půjčkami je spojena ještě jedna služba nabízená na portálu, a sice konsolidace. Na té ve výsledku vydělá daná banka, které zaplatíte více, než kolik byste platili u původních poskytovatelů úvěru. To vás ale nemusí trápit, neboť vám se sníží měsíční splátky, v některých případech až na polovinu. I zde máte volbu, zda chcete po telefonu konzultovat s pracovníkem Ušetřeno. Rovněž i zde jsou banky seřazeny “doporučeně”, což doporučuji změnit.

Finančnictví je jak vidno hlavní doménou portálu. Další v pořadí jsou totiž hypotéky. A další kalkulačka, a další tahání údajů s dovysvětlením, že poté vám mohou pracovníci portálu lépe vyhovět. No co, během poslední hodiny mi znovu volala jejich zákaznická linka a když jsem to nezvedal, dostal jsem zprávu, abych je kontaktoval. Tedy žádné prozvánění kolem dokola, nýbrž první call centrum, co se naučilo používat SMS zprávy. Sláva pokroku.

Jelikož v zásadě už nenarážím na nic, co by mě překvapilo, zakončil bych recenzi výčtem služeb, které jsem explicitně nezmínil. Sem patří srovnání kreditních karet, běžných i spořících účtů, stavebního spoření, přehled mobilních tarifů a také nabídky mobilního internetu, k nimž prý brzy přibude srovnání cen pevného připojení.

Sečteno podtrženo patří portál Ušetřeno.cz k tomu lepšímu, co lze na českém trhu najít. Na rozdíl od Slevomatu není design stránek tak bulvární, působí na první pohled seriózně a tím si od počátku budují dojem, kterému poté jsou schopní dostát. Moje hodnocení je 8/10.

37 replies to Ušetřeno.cz – recenze, diskuze, zkušenosti

 1. Řešil jsem na ušetřeno přepis dodavatele plynu a spolupráce proběhla v pořádku, jsou velice vstřícní

  • A to pak zařídí i přechod?

   • Ano zařídí za vás i přechod na nového dodavatele 😉

    • To mohu potvrdit, já mám díky nim levnější plyn a levnější povinné ručení

     • Tak už jsem také vyzkoušel jejich služby a mám mnohem levnější povinné ručení

 2. Já jsem také přešla na levnějšího dodavatele za pomocí ušetřeno, je to super portál s nabídkou aktuálních nabídek

 3. Mě se portál osvědčil při hledání výhodnějšího poviného ručení

 4. Mám také dobrou zkušenost při přechodu na novéh operátora, vyplatí se to

 5. Tak jsem také vyzkoušela portál úšetřeno ři hledání levnějšího povinného ručení, opravdu vše vyřídí, takže jsem s tím měla minimum starostí

 6. Potřebovala jsem levný datový tarif, a díky ušetřeno jsem ho našla 🙂

 7. Tak jsem se také dívala na levnější povinné ručení a mají velice dobrou a rychlou odezvu a mám nabídnuté povinné ručení skoro o polovinu levněji

 8. Já jsem to zkoušel při hledání dodavatele internetu, je to pohoda vše vyřídí a připravý k podpisu

 9. Tak jsem se na to díval, a zkoušel najít nejlevnějšího operátora, jen tak ze srandy, nakonec budu přecházet, platil jsem zbytečně moc….

 10. Tak jsem zkoušel najít levnější povinné ručení na auto a zde vám dají nabídku všech aktuálních možností a přestup zajistí

 11. Zkoušel jsem kalkulačku mobilního internetu, zajímalo mě, jestli jejich nabídka sedí s aktuální nabídkou, a opravdu pracují s aktuálními informacemi

  • Já jsem přes ně přešel na levnější mobilní internet, je to super, nemusel jsem se skoro o nic starat

 12. Hledala jsem spořící úšet a na ušetřeno jsem našla velice výhodný, navíc ho i založí a prichystají smlouvu k podpisu

  • Takže to znamená že když si vyberu, tak už se pak nemusím o nic starat jen podepíšu smlouvu?

   • Ano přesně takhle to funguje

 13. Tak vidím,že nejsem sám,který má s touto společnosti problém.S MND jsem podepsal smlouvu v listopadu 2016 s tím, že mi bude zahájena dodávka v březnu 2017. Protože jsem se domníval, že vše zařídí, tak jsem se o nic nestaral. S původní společnosti ni smlouva končila v záři 2016.MND mi to vyřídila až nyní. přitom si vymýšleli různe lži a problém chtěli svést na mně. Není to SERIOZNÍ FIRMA.

 14. Já jsem si sjednal levnějšího dodavatele elektřiny přes ušetřeno

  • Já jsem se díval na kalkulačku povinného ručení, a srovnával to i jinde a mají aktuální informace

 15. Snad nejste tak omezení aby jste potřebovaly firmy tohoto typu.Pracoval jsem tam a nikomu toto nedoporučuji!!!!

 16. Já jsem spokojený díky povinnému ručení, které jsem si našel přes srovnávací portál Ušetřeno velice výhodně.

 17. Vybral jsem si na srovnávacím portálu Ušetřeno výhodnější povinné ručení, vše za vás vyřeší, vy to jen podepíšete, funguje to opravdu báječně.

 18. Pokud někdo budete hledat levnější povinné ručení, tak doporučuji srovnávací portál ušetřeno, našel jsem tam levnější povinné ručení a navíc jsem to jen podepsal a pak jsem se už nemusel o nic starat.

 19. Zkusil jsem srovnávací portál pro vyhledání nejvýhodnějšího dodavatele energií a opravdu se to vyplatí. Navíc jsem nemusel řešit starého dodavatele, vše zařídí.

 20. Srovnávací portál mi našel levnější nabídku cestovního pojištění, než když jsem si to hledal sám, takže za mne úplně super srovnávací portál.

 21. Pokud někdo hledá dobrého dodavatele plynu a elektřiny, tak srovnávací portál ušetřeno je pro to hodně dobrý. Dozvíte se o aktuální nabídce poskytovatelů energií.

 22. Já jsem přes ušetřeno řešil konsolidaci všech půjček, hodně mi to pomohlo, že jsem to nemusel řešit sám, je to fakt super služba.

 23. Chtěl jsem ušetřit, tak jsem si srovnal rodinné finance a přes službu ušetřeno jsem nám zajistil levnějšího dodavatele plynu a elektřiny, a také levnější povinné ručení.

 24. Kamarád mi doporučil ušetřeno, abych se tam podíval na srovnání povinného ručení, našel jsem tam levnější povinné ručení o 30%.

 25. Kamarád mi říkal, že na ušetřeno našel levnějšího dodavatele plynu, tak jsem to vyzkoušel a za minulý rok jsem ušetřil na plynu 18 tisíc za rok.

 26. Tak jsem si srovnával povinné ručení a vyšlo mě to o 2500 levněji a to je orpavdu hodně dobrá úspora.

 27. Dával jsem si dohromady rodinné výdaje a zjistil jsem, že platíme opravdu spoustu peněz celá rodina za telefony, na ušetřeno jsem našel výhodnější tarif pro celou rodinu.

 28. Hledal jsem sám na vlastní pěst povinné ručení, a pak jsem si to srovnal na Ušetřeno. Sám jsem nenašel tak výhodnou nabídku, tak jako přímo u nich.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *