Recenze: EnergoSolar.cz – všechno co, chcete vědět o této firmě

4.7/5 - (37 votes)

Ceny energií dosahují závratných výšin, účty od dodavatelů plynu a elektřiny leckoho přivádějí do mdlob a lidé řeší, jestli budou i v příštích měsících vůbec mít na energie. I proto jsem se rozhodla začít pátrat po alternativních zdrojích, které jsou nejen ekologičtější, protože jsou obnovitelné, ale pracují i skoro zdarma.

Narazila jsem na českou technologicko-developerskou firmu EnergoSolar.cz se sídlem v Praze, ale dosahem po celé republice, která se zabývá instalacemi solárních panelů, tepelných čerpadel a fotovoltaických elektráren. Všechny tyto typy získávání energií jsou čím dál populárnější a není žádným tajemstvím, že poptávka po nich vysoce roste a dodavatelé mají problém stíhat uspokojovat všechny zákazníky. Oslovila jsem proto dva na první pohled spolehlivé dodavatele – kromě EnergoSolar.cz i společnost Schlieger – a zjišťovala, co mi mohou nabídnout.

Rychlá odezva u EnergoSolar.cz

Společnost EnergoSolar.cz působí velmi profesionálně už svou úvodní nabídkou. Stačí zaslat přes její web poptávkový formulář se svými požadavky a dotaz budoucího zákazníka je vzápětí zpracován a posouzen. Napsala jsem do něj i kontakt na sebe a už druhý den se mi ozval pracovník firmy a chtěl upřesnit, co přesně potřebuji.
Poté mi navrhli, že zástupce firmy přijede až ke mně domů a osobně posoudí vhodnost instalace, místo, ale třeba i typ střešní krytiny, stav střechy a tak dále. A nejen, že skutečně v domluveném termínu (tedy do pěti dnů od prvotního kontaktu) přijel, ale ještě se ochotně zajímal o veškeré individuální a nadstavbové požadavky. Vše si zaznamenal a slíbil, že vzápětí se firma ozve s konečnou nabídkou. Což se skutečně stalo.

Návrh smlouvy i rozpočtu

Společnost EnergoSolar na mě i nadále působila vstřícně a důvěryhodně. Vzápětí mi totiž poslali nejen návrh smlouvy, ale i velmi detailní rozpočet. Měla jsem zájem o fotovoltaické i solární panely a zkušený technik dokonale spočítal, co vše bude třeba nainstalovat a kolik to bude stát. To mě velmi mile překvapilo.
Samozřejmě jsem měla zájem o státní dotaci, která se dá získat z programu Nová Zelená úsporám. Ale v tomhle se moc nevyznám a nevěděla jsem, jak o dotaci požádat a jak se žádostí uspět. Ani to nebyl problém, protože společnost EnergoSolar.cz v rámci svých služeb nabízí i toto – vše zařídili za mě a byla mi odsouhlasena dotace 205 000 Kč, což byla skvělá zpráva.

Instalace od profesionálů

Pak to chvíli trvalo, protože firma má hodně poptávek a spoustu práce, takže jsem si několik týdnů musela počkat. Ale to mě jen přesvědčilo, že je na trhu žádaná a má už hodně zkušeností s instalacemi fotovoltaických i solárních panelů, takže lidé si její služby často objednávají a jsou s nimi spokojení.
Když dorazili technici, dali se do práce a žasla jsem, jak rychle panely na střechu instalují. Pečlivě zvažovali jejich sklon, řádně je upevňovali, zkoušeli, propojovali. Na první pohled působili jako skuteční profesionálové. A než jsem se nadála, bylo hotovo. Fotovoltaická elektrárna byla na světě a mohla se ihned začít využívat.

Konzultace i praktická ukázka

Je jasné, že jsem vůbec netušila, jak se s takovou technologií pracuje, a to i když jsem si na internetu předem dohledala nespočet návodů a tipů. Ale pracovníci od EnergoSolar.cz dobře vědí, že jejich zákazníci jsou v tomhle ohledu obvykle úplně nepolíbení a mají jen pár základních teoretických informací.
Vše mi ochotně vysvětlili, ukázali a naučili mě, jak se vše ovládá, kde se co nastavuje a jak mohu fotovoltaiku využívat na maximum. Byli neskutečně ochotní a vstřícní a i mé nejhloupější dotazy s milým úsměvem zodpovídali. Za to jim patří neskutečný dík.

EnergoSolar vs Schlieger: porovnání nabídek

Jak už jsem zmiňovala výše, zaměřila jsem se při hledání vhodného dodavatele solárních panelů i na společnost Schlieger. Podle ohlasů zákazníků na internetu se zdálo, že i ta je důvěryhodná, spolehlivá a nabízí širokou paletu služeb. Stejně jako EnergoSolar.cz, tak i  Schlieger nabízí prodej a montáž fotovoltaických panelů pro výrobu elektřiny, solárních panelů pro ohřev vody a instalaci různých typů tepelných čerpadel určených nejen pro ohřev vody, ale i pro topení v domácnosti. Schlieger o sobě dokonce na svém webu tvrdí, že je jedničkou v počtu realizací v ČR.
Obě společnosti působí stejně důvěryhodně, mají rozsáhlé zkušenosti a k zákazníkům se chovají vstřícně.
Přesto jsem nakonec zvolila společnost EnergoSolar.cz, protože mi nabídli lepší cenu. A zajímavé je, že akce na své realizace nabízejí několikrát do roka – třeba i před Vánoci. Dá se tak ušetřit až několik desítek tisíc korun, což při takhle vysoké investici není rozhodně málo.

Zvažování tepelného čerpadla

Stejně jako mě společnost EnergoSolar.cz zaujala díky své výhodné nabídce fotovoltaických panelů a jejich instalace s veškerým dalším příslušenstvím, tak přemýšlím, že si jejím prostřednictvím pořídím tepelné čerpadlo. I když mi díky fotovoltaické elektrárně klesly účty za elektřinu, tak topit stále musím z jiných zdrojů – fotovoltaika zkrátka teplo vyrobit nedokáže.
A protože topení tuhými palivy je sice levné, ale ne příliš ekologické, a protože plyn je neskutečně drahý a jeho budoucnost nejistá, přijde mi právě tepelné čerpadlo jako skvělá možnost, jak vytopit celý dům za minimální náklady na elektřinu.
Společnost EnergoSolar.cz nabízí instalace všech typů tepelných čerpadel a podobně jako u fotovoltaických elektráren dokáže zajistit i přidělení státní dotace, která může v tomto případě být až 180 000 Kč. Jen si musím promyslet, které tepelné čerpadlo pro mě bude výhodnější – nejlevnější je sice typ vzduch-vzduch, které je nejjednodušší i na instalaci, ale mnohem výhodnější investicí je instalace podzemních kolektorů nebo vyhloubení vrtu, z něhož se pak teplo získává mnohem úsporněji (ale nese to s sebou samozřejmě mnohem vyšší počáteční investice).

Hodnocení zákazníků

Možná si říkáte, že to, že jsem byla se službami EnergoSolar.cz spokojená já, neznamená, že jsou spokojení všichni zákazníci. Proto jsem samozřejmě pátrala na internetu, jaké jsou ohlasy na tuto společnost. Ještě než jsem si ji objednala, chtěla jsem mít jistotu, že nenaletím podvodníkům nebo nějakým neumětelům. Ale faktem je, že většina jejich klientů, kteří jsou ochotni na webu sdílet své zkušeností, hodnotí EnergoSolar.cz pozitivně a jsou (nebo byli) s nimi spokojeni.
Na vyhledávači Google má tato společnost hodnocení 5 hvězdiček, tedy maximální hodnocení. Různé portály, které se specializují na sbírání recenzí a ohlasů od zákazníků, také ukazují, že společnost EnergoSolar.cz evidentně rozumí tomu, co dělá. Na portálu Firmy.cz má hodnocení 100 % a i na stránce Kurzy.cz se zákazníci vyjadřují hlavně pozitivně.

Půjdete do toho i vy?

Možná jsem vás svými zkušenostmi popostrčila vpřed ve vašem zvažování, zda si nechat nainstalovat fotovoltaiku, solární panely nebo tepelné čerpadlo a zda do toho jít se společností EnergoSolar.cz. Za sebe říkám – ano, jděte do toho. Nemusíte se ničeho bát. Společnost je férová, dobře komunikuje, zodpovídá všechny dotazy zákazníků, dodržuje termíny a dodává slíbené technologie. Na její práci jsem neshledala jedinou chybičku.
Může se stát, že termíny realizací budou trochu delší než před několika měsíci, ale v současnosti mají spoustu práce všechny firmy z tohoto oboru, takže je jasné, že nemohou všechny zákazníky uspokojit ihned. Ale až na vás dojde řada, budete jistě také nadmíru spokojeni. A to ať už si pořídíte třeba jen solární panely na bazén nebo budete chtít třeba fotovoltaickou elektrárnu na chatu. A nebo si k tomu pořídíte i tepelné čerpalo, ať jste kompletně energeticky soběstační. Sama vím, že u EnergoSolar.cz vám ušijí řešení na míru.

Výhody

Nyní v krátkosti shrnu výhody, které jsem u EnergoSolar.cz zaznamenala:

 • Rychlá odezva – přesně jak se píše na webu společnosti EnergoSolar.cz, tak to také je. Jakmile zákazník odešle poptávkový formulář, do 24 hodin se mu ozve pracovník firmy a vyptá se ho na detaily, plus si s ním smluví osobní schůzku ke konkrétnímu zhodnocení nemovitosti a naplánování umístění fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla.
 • Poradenství – společnost EnergoSolar.cz nedělá pouze to, že přijde, nacení, nainstaluje a odejde. Pokud má zákazník jakékoliv dotazy, zodpoví je. Poradí. Pomůže. Ukáže, jak s nově nainstalovanou technologií správně pracovat. Zkrátka zákazník má pocit, že tahle společnost je tam v tu chvíli jen a jen pro něj a může se na ni po všech stránkách spolehnout.
 • Revize i servis – aby měl zákazník jistotu, že vše je správně nainstalované a v pořádku (tedy že například fotovoltaická elektrárna vzápětí kvůli nějaké chybě neshoří), posílá společnost EnergoSolar.cz na místo do 14 dnů od instalace revizního technika, který vše zkontroluje a majiteli předá platnou revizní zprávu. Navíc poskytuje i záruční servis a také pozáruční servis, takže kdykoliv se cokoliv stane, je možné se na firmu obrátit a požádat o příjezd technika.
 • Vyřízení dotací – další nespornou výhodou je, že společnost EnergoSolar.cz vyřídí celou žádost o dotaci namísto vás. Nemusíte skoro ani hnout prstem a vše je hotovo jen s vaší drobnou nápomocí. Jistota získání dotace je tak skoro stoprocentní.
 • Rychlost a spolehlivost – poslední a nejdůležitější výhodou společnosti EnergoSolar.cz je to, že je velmi rychlá. Instalace probíhá v co možná nejkratším čase, příjezd revizního technika také. Na pracovníky je navíc spolehnutí a je vidět, že vědí, co dělají.

Nevýhody

Sice si tuto společnost pochvaluji, ale samozřejmě se mohou vyskytnout i zákazníci, kteří s ní nebudou tak spokojeni. Každý občas může chybovat a stává se to i těm nejzkušenějším technikům. Takže i u EnergoSolar.cz můžete najít několik drobných chybiček – stejně jako u všech ostatních firem. Co mi přišlo jako jasné nevýhody EnergoSolar.cz?

 • Delší čekací doba – bohužel nastala doba, kdy je u všech firem větší poptávka než nabídka a společnosti kvůli nečekanému přívalu zákazníků nestíhají. I u EnergoSolar.cz jsou tak delší čekací doby než bývaly.
 • Občasné chyby v administrativě – podle ohlasů zákazníků se zdá, že obšas se nějaká chybka u EnergoSolar.cz vyskytne při vystavování faktury, případně některým nepřijde prohlášení z Fondu pro obdržení dotace. Ale společnost je velmi vstřícná a poskytuje rychlou pomoc a nápravu.
 • Chybějící elektronický návod – řada mladých zákazníků žehrá na to, že ke své fotovoltaice nebo tepelnému čerpadlo dostali jen papírový návod. Ale i to má řešení. Na požádání společnost EnergoSolar.cz zasílá i elektronickou verzi.

Vyzkoušet EnergoSolar.cz

12 replies to Recenze: EnergoSolar.cz – všechno co, chcete vědět o této firmě

 1. Jako vypadají docela rozumně, ale ten solární panel zahozený na záhonu mě fakt fascinuje. To bych si snad radši domů vyřešil pronájem elektrocentrál, než mít zařízení za XYZ tisíc jen tak pohozené na zemi. Takhle prostě ne. Jako chápu, že je to ilustrační fotka, ale tohle se mi moc nelíbí.

  • Koukni Kájo ještě jednou na ten obrázek, ten panel je na střešní krytině a ne pohozený na zemi…

 2. Ono je vesměs jedno, jestli je to ta nebo tamta firma. Dnes se bez soláru objekty neobejdou. A opět říkám, že je jedno, jestli jde o montované haly, chalupu u lesa (tam je to možná obzvlášť vhodné), nebo rodinný dům v nějaké vesnické zástavbě. Letos plánujeme dělat projekt rodinného domu a se solární elektrárnou budeme určitě počítat.

 3. Osobně jsem se rozhodla využít podobné služby a objednala si zahradního architekta, aby mi navrhl zahradu s maximální úsporou energie. Jsem nadšená z jeho profesionálního přístupu a ráda bych je doporučila i ostatním, kteří hledají spolehlivé a individuální služby. Samotný návrh zahrady vypadá opravdu skvěle a jsme s ním nadmíru spokojená.

 4. S manželem jsme se rozhodli a nechali si nainstalovat čtyři solární panely na střechu našeho domu. Pro úsporu energií jsme si již nechali i nainstalovat tepelné čerpadlo, ale ještě pro romantické večery jsem koupila zde krb. Proto si myslím, že jsme pro úsporu elektrické energie udělali maximum, a ještě si můžeme posedět v obývacím pokoji v teple u krbu.

 5. My jsme si to kupovali u firmy, ale instalaci si dělali sami. Zajistili jsme si pracovní montážní plošiny půjčovna Praha, vyjeli si nahoru na střechu a pak to zapojili do samozřejmě již už připraveného systému. A jako docela pohodička. Jen teda člověk s tím musí počítat už v momentě, že děláte projekt na dům.

 6. Nemyslíte si že je lepší místo těch investic do solárních panelů se věnovat něčemu, co je opravdu důležité? A tím je pomoc ostatním lidem když jsou v těžkých životních situacích? Dají se využít třeba investice do P2P, o tom jste ještě nikdo neslyšeli?

 7. Po dlouhých letech se mi konečně podařilo pořídit klimatizaci do bytu a jsem nadšená. Užívám si příjemné osvěžení v parných letních dnech a k mému překvapení to pro mě neznamená žádnou zvýšenou finanční zátěž za elektrickou energii. Dokonce jsem si všimla, že se zlepšil i můj spánek, a to díky pořízení klimatizace. Určitě bych to doporučila každému, kdo stojí před rozhodnutím, zda si pořídit klimatizaci či nikoliv.

 8. Zatím s firmou jsem maximálně spokojená. Snad jedna z mála vlaštovek, která v tomto zkaženém oboru funguje.

 9. S firmou jsem také velice spokojená. Termíny plní zatím na výbornou. Pár komplikací bylo také, ale společně jsme vše vyřešili a zde je asi opravdu důležité, že firma problémy řešit chce aktivně.

 10. Skvělý článek o cenách energií, které loni neskutečně skočily nahoru. Mně na jaře zemřela moje maminka, které jsem objednala pohřeb u pohřební služby Praha 2. Největším překvapením pro mě bylo v tomhle velmi bolestivém období, když přišel nedoplatek za energie v bytě po mamince, který byl opravdu astronomický velký.

 11. Kamarádka také jede v těch solárech. Říkala že když už má tu bio zahrádku, třeba jahody plné geotextílie jsou u ní jednička v tom co může nabízet sousedům zdarma, tak ať není závislá na odběru elektrické energie někde ze zahraniční burzy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *