Jak najít firmu na rekonstrukci domu

Rate this post

Rekonstrukce domu či bytu není jednoduchou záležitostí, tím spíš je třeba neunáhlit se a vybrat si pečlivě firmu, která bude celý proces zajišťovat. Jak takovou firmu najít a jak vlastně rekonstrukce domu probíhá? To se dozvíte v tomto článku!

Rekonstruovat, nebo zbourat?

Řešíte otázku, zda má vaši nemovitost ještě smysl spravovat, nebo by se jednalo o příliš nákladný proces? Skutečností zůstává, že pokud je to jen trochu možné, vždy je lepší nemovitost opravit. Pokud si vyberete spolehlivou firmu a jednotlivé stavební úkony na sebe budou plynule navazovat, může celý proces být mnohem rychlejší a vy tak budete bydlet v novém o poznání dříve. Naproti tomu postupná rekonstrukce představuje menší finanční zátěž a nutnost vysokého hypotečního úvěru.

Kompletní rekonstrukce rodinného domu začíná zednickými pracemi, tedy bourání nepotřebných příček, případně stavbou nových zdí, a také úpravou velikosti otvorů pro nová okna. Následuje instalace vodovodních trubek, elektrického vedení a ústředního topení. Po těch největších stavebních úpravách se přistupuje k nahazování omítek, pokládce podlahové krytiny, montáži zárubní apod. Jako poslední přichází na řadu malířské práce, lepení tapet, instalace dveří a další drobnější práce.Jak najít firmu na rekonstrukci domu

Jak při rekonstrukci domu postupovat?

1.      Pečlivé promýšlení

Jako první je potřeba si vše důkladně rozmyslet. Co všechno je potřeba do rekonstrukce zahrnout? Bude se jednat spíše jen od dílčí úpravy, nebo je potřeba důkladná rekonstrukce celého domu či bytu? Je třeba řídit se nejen finančními možnostmi, ale hlavní úlohu zde hraje stav nemovitosti. V případě, že byt či dům je ve velmi špatném stavu, nemusí mít dílčí opravy valný smysl. Takový zásah sice bude mít jistý efekt, ovšem spíše krátkodobý. Ve výsledku budou vynaložené finanční prostředky nenávratně ztraceny. Všechny zdánlivě zamaskované nedostatky se totiž časem opět ukážou a jejich odstranění bude ještě nákladnější a obtížnější. Jestliže se přece jenom nechcete pouštět do tak rozsáhlé rekonstrukce, potom postupujte po menších krocích a začněte jednou místností. Tímto způsobem získáte lepší představu o tom, co důkladná rekonstrukce obnáší a jestli je ve vašich časových i finančních možnostech rekonstrukce celého domu či bytu.

2.      Odborné zhodnocení stavu nemovitosti

Dále přichází na řadu odborné posouzení. Zkušený odborník nejen zhodnotí celkový stav domu, ale svou pozornost zaměří na konkrétní aspekty, tedy stav nosných zdí, rozvodů elektrické energie a vody a mnoho dalších. Tuto část není radno podcenit, neboť laik může jen hádat, v jakém stavu jednotlivé části domu jsou. Daný odborník na rekonstrukce by vám měl navrhnout potřebný rozsah rekonstrukce a odhalit i skryté vady, které mohou do budoucna způsobit mnoho problémů. To může nastat například v případě zarostlého vodovodního potrubí, zkorodovaných elektrických rozvodů a podobně. Obecně však platí, že je vhodné začít rekonstruovat od střechy.

3.      Posouzení nabídek na rekonstrukci

Nyní už máte v ruce nějaké konkrétní informace a můžete začít jednat. Nezbývá než specifikovat zamýšlený rozsah rekonstrukce a oslovit vybrané stavební firmy. Poté na základě obdržených kalkulací vyberte dodavatele rekonstrukce a domluvte se s ním na konečných podmínkách, termínu apod.

4.      Příprava na rekonstrukci

Blíží se stanovený termín rekonstrukce? Potom neodkládejte nezbytné případy. Zde samozřejmě neexistuje žádné univerzální doporučení a záleží na rozsahu rekonstrukce. V případě, že rekonstruujete jen některé místnosti, vystěhujte všechen nábytek a snažte se zbývající prostor lépe uzpůsobit. V případě kompletní rekonstrukce je nutné počítat s mnohem větším zásahem do vašeho soukromí. Na místě je zvážit, zda by nebylo vhodné se na dobu rekonstrukce odstěhovat například k příbuzným.

5.      Samotná rekonstrukce

Samotná rekonstrukce by už měla probíhat v režii stavební firmy. Ovšem důležitý je také stavební dozor. Jestliže nemáte dostatek času, je lepší odborný stavební dozor. Budete tak mít jistotu, že všechny práce byly odvedeny v odpovídající kvalitě, s důrazem i na ty nejmenší detaily.

6.      Předání a kontrola

Po dokončení veškerých stavebních pracích je důležitá důkladná kontrola. Při předání zrekonstruované nemovitosti proto neponechejte nic náhodě a dejte si načas. Cokoli se vám nebude zdát v pořádku, okamžitě s firmou začněte tyto nedostatky řešit, bez zbytečných odkladů.Jak najít firmu na rekonstrukci domu

Průběh rekonstrukce v bodech:

 • Vlastní zhodnocení stavu domu či bytu
 • Odborné zhodnocení stavu domu stavebním technikem (průzkum základů či odhalení zdrojů vlhkosti v případě potřeby)
 • Posouzení nabídek jednotlivých stavebních firem a výběr dodavatele
 • Příprava nemovitosti na rekonstrukci (ochrana těch částí, které rekonstrukci nepodléhají)
 • Samotná rekonstrukce
 • Důkladná kontrola všech provedených pracích

Nejčastější činnosti během rekonstrukce:

 • rekonstrukce základů
 • rekonstrukce zdiva
 • rekonstrukce stropu
 • rekonstrukce podlahy (dřevěné podlahy, parket, dlažby, PVC podlahy apod.)
 • oprava a zarovnání omítek
 • zapravení trhlin
 • renovace starých oken a dveří
 • výměna oken a dveří
 • rekonstrukce schodiště
 • rekonstrukce podkrovní části domu
 • rekonstrukce fasády a krovů
 • rekonstrukce střechy
 • rekonstrukce topení
 • bourání a stavba příček
 • izolace vlhkých stěn a zdiva
 • zateplování
 • rekonstrukce vybraných místností (elektrické rozvody, vodovodní a odpadní potrubí apod.)Jak najít firmu na rekonstrukci domu

Spolehlivá firma je základ zdařilé rekonstrukce

Jak je patrné, rekonstrukce domu může mít mnoho podob a její rozsah může být velmi rozdílný. Nejen v případě rozsáhlé rekonstrukce je žádoucí najít takovou firmu, která zvládne zajistit veškeré potřebné úkony bez zbytečných průtahů a odkladů. Není radno spolehnout se na první firmu, která vám nabídne až podezřele nízkou cenu. V případě takového rozsáhlého projektu se obraťte na firmu, která má za sebou řadu úspěšných realizací a spokojených klientů. V tomto by vám mohl napomoci poptávkový server Poptávej.cz. Zde do jednoduchého poptávkového formuláře krátce specifikujete rozsah plánované rekonstrukce. Během velmi krátké doby vám na udanou e-mailovou adresu přijdou konkrétní nabídky od firem, které působí ve vašem okolí.

A na co si dát pozor? Při výběru firmy se nenechejte zmást až podezřele nízkou cenou a také nereálnými sliby. V opačném případě se může stát, že firma bude používat nekvalitní materiály a ve snaze dodržet časový harmonogram neodvádět stoprocentní práci.

Mé osobní zkušenosti s hledáním firmy na rekonstrukci domu

Ani mně se částečná rekonstrukce domu nevyhnula. Zprvu se mi do celého procesu příliš nechtělo, ale nedalo se nic dělat. Naštěstí nebyla nutná celková rekonstrukce, ale přece jenom se nedalo vyhnout výměně starých oken za nová plastová, také výměně elektrických rozvodů a bourání jedné příčky, pokládka nové podlahy a závěrečné vymalování. Mé tápání ohledně výběru spolehlivé firmy vyřešila možnost zadat si poptávku a následně se rozhodnout nejen na základě cenové kalkulace, ale také podle referencí dalších zákazníků.

Máte už jasno v tom, jak velká rekonstrukce vás čeká?

13 replies to Jak najít firmu na rekonstrukci domu

 1. Super díky za rady taky se chystáme na rekonstrukci. Tak se nám takovéhle informace hodí už máme vybranou tuhle firmu na manipulaci a složení materiálu. Ale s firmu na tu rekonstrukci zatím nemáme a pořád hledáme. Byl bych rád za nějaké recenze. Popřípadě tipy díky. Dům se nachází na Českobrodsku.

 2. Já si dům rekonstruuji sám. Jedině tak mám jistotu, že bude na domě udělané všechno kvalitně. Koupili jsme starý dům na vesnici a rekonstruuji ho od elektřiny. Koupil jsem si na to instalační krabice z https://www.schmachtl.cz/instalacni-krabice , aby byla elektřina udělaná kvalitně.

 3. Máte prosím někdo zkušenosti s firmou v Brně nebo okolí pro kompletní předělání interiérů?

 4. Mám zkušenost s firmou, která děla v Brně ale i po celé republice kompletní interiéry, a to i včetně stavebních úprav. Nemusel jsem se vůbec o nic starat, dopředu jsem měl jasně stanovenou cenu, která se dodržela.

 5. Takže nábytek na míru, podle toho co jste si řekl a včetně přestavění příček ano?

 6. Přesně tak, udělají kompletní nabídku, kde je připraven i návrh interiéru. Dělal jsem to s firmou szabo-interier .cz , už když jsem se díval na těchto stránkách na realizované interiéry, tak mě to hodně zaujalo.

 7. Já bych si firmu na rekonstrukci domu nikdy nevzal. Nikomu nevěřím, že by to udělal dobře. Snažím se všechno udělat sám a co nezvládnu, tak si najímám jen konkrétní řemeslníky a firmy. Teď zrovna čekám na hliníková okna z Pramos https://www.pramos.cz/okna/hlinikova-okna/ . Okna jsou jedna z věcí, kterou si opravdu sám neudělám.

 8. Máme malou firmu a chceme se zviditelnit. Napadli nás si vyrobit vlastní placky třeba s logem. Nikdy jsme se nezajímali o to jak taková výroba placek probíhá, ale naštestí jsme narazili na skvělou stránku https://www.udelejsiplacku.cz/blog/od-vyroby-az-na-kabelku-dobrodruzna-cesta-placek/ která nám toho řekla opravdu hodně. Díky ní jsme věděli vše potřebné. Neváhali jsme a hned jsem rovnou nějaké placky nechali vyrobit.

 9. No, já si víceméně kompletní rekonstrukci dělal sám. Jen teda na střechu a okna jsem si najal firmu. A právě s firmou, která dělala okna jsem teda úplně spokojený nebyl. Nevím jak se jim to povedlo, ale u několika oken bylo tak zvláštně pokroucené těsnění. Zkoušel jsem to reklamovat, ale prý je to moje chyba, že to bude špatnou manipulací, takže mi to neuznali. Nakonec jsem to tedy vzal do vlastních rukou, těsnění vyměnil za lepší a od té doby v pohodě.

 10. Tak zrovna v tomto jsem měl celkem štěstí. Když jsme dělali rekonstrukci, tak jsem ohledně toho oslovil jednoho mého kamaráda, který v té době měl stavební firmu. Musím říct, že práci odvedli fakt skvěle. Je trochu škoda, že se poté dostal do finančních potíží a teď je bohužel v procesu likvidace s.r.o. Podnikat ale prý chce dál, jen tentokrát chce zkusit jiný obor.

 11. Musí se tedy uznat, že najít někoho spolehlivého, kdo nerozbije více věcí, než opraví, dá někdy zabrat, ale já jsem naštěstí narazil na https://www.provadime.cz, kteří se o moje rekonstrukce bytu Praha postarali skvěle a zodpovědně. Takže třeba zkuste napsat i jim. Já jsem byl spokojen.

 12. My hodně dlouho uvažovali nad tím, jestli náš starý byt nezrekonstruovat. Nakonec jsme se na to ale vykašlali a raději se přestěhovali do novějšího a většího. Spoustu starých věcí jsme na starém bytě i nechali a ty bylo před prodejem potřeba vyklidit. O to se ale naštěstí postarala jedna firma specializující se na vyklizení bytu v Praze. 🙂

 13. Taky asi budeme muset nějakou firmu, která by se nám postarala o rekonstrukci najít. Před třemi měsíci se nám přes jednu realitní kancelář v Karviné konečně podařilo sehnat rodinný domek za rozumnou cenu. Je potřeba udělat ale částečnou rekonstrukci. Právě do té bychom se rádi vrhli ještě letos pokud to finance dovolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *