Recenze odvlhčovače vzduchu Sinclair cfo 20n

4.5/5 - (2 votes)

Dlouhodobě jsem řešila vlhkost vzduchu v bytě, která mi značně znepříjemňovala život. Ráda bych vám popsala odvlhčovač vzduchu Sinclair CFO – 20N, který konečně můj problém vyřešil.

Obecně se tvrdí, že v cihlových domech mají lidé problém s nadměrnou vlhkostí vzduchu, já však bydlím v panelovém bytě, a problémy s navlhlými zdi, jsem řešila řadu měsíců.

Vlhkost vzduchu způsobovala rosení oken i zrcadel. Začala ničit zdi v obývacím pokoji, později i v dětském pokoji. V rozích stěn se začaly tvořit plísně, které dlouhodobě škodí zdraví. To mě trápilo nejvíce. Dozvěděla jsem se, že mohou způsobovat alergie, kožní problémy, záněty spojivek, chronickou rýmu, migrény a… Už snad ani nevím, co všechno. Každopádně mě to dost vyděsilo.

Nakonec mi pomohl až odvlhčovač vzduchu. Já se trefila až na druhý pokus. Vyhovuje mi odvlhčovač vzduchu od značky Sinclair.

Pro koho je Sinclair CFO – 20N vhodný?

Nadměrnou vlhkost a plísně na zdech prý řeší spoustu lidí. Já jsem zkoušela všechno možné.

Pravidelně jsem větrala a zdálo se, že se vlhkost vzduchu v bytě snižuje. V zimním období to nebylo dost dobře možné, protože větrání by se mi dost prodražilo. Jak mi bylo poraděno, nábytek jsme s manželem odtáhli dál od stěny, aby nebyl úplně u zdi. Ani to nepomohlo. Používala jsem všemožné chemické prostředky, které pak vdechovala celá moje rodina. Nesušila jsem prádlo v bytě, dokonce jsem kvůli vlhkosti vzduchu vyhodila i některé mé oblíbené pokojové rostliny! Dokonce jsme uvažovali o odstranění akvária z bytu, to nám však už přišlo trošku přes čáru, navíc děti by to obrečely.

 • Jestliže máte stejný problém a podobné zkušenosti, vyzkoušeli jste už všechny možné „strategie“ jako já, a nic nepomohlo, můžu vám doporučit Sinclair CFO-20N, který vysouší vzduch, udržuje zdravé klima a brání vzniku plísní. A hlavně funguje.
 • Pokud vám do stěn zatéká střechou nebo pod okny, máte porušené potrubí, nebo je porušena hydroizolace, je třeba tento problém řešit jinak. A v tomto případě vám odvlhčovač vzduchu určitě nepomůže.

Než koupíte tento produkt…

Já se koupi odvlhčovače bránila z důvodu toho, že není zrovna nejlevnější záležitostí. Musíte tedy počítat s tím, že se jeho cena pohybuje kolem necelých 6 000,-. Tento odvlhčovač je určen do prostoru max. 120 m3.

Zničené stěny, a jejich následná oprava by mě však ve výsledku přišly daleko dráž. Případné zdravotní problémy jakéhokoliv člena mé rodiny bych si pak neodpustila.

Sinclair CFO-20N

 

Vyhovuje mi, že je vybaven digitálním displejem. Mohu si nastavit vlhkost vzduchu od 35% do 80%. Dobré je také postupné odvlhčování. Můžete si vybrat ze dvou rychlostních režimů. Nechybí ani časovač. Díky displeji mám po celou dobu přehled o nastavené i aktuální vlhkosti.

Obsahuje nádobu (4,9 l), do které ukládá vzniklý kondenzát, který však můžeme odvést samospádem přímo do odpadu. Hadička pro odvod samospádem, ale není součástí balení. Můžete si ji ale dokoupit, její připojení je snadné.

Výrobku nechybí kolečka, což je dobré, protože váží 14,5 kg, takže jej můžu jednoduše přesouvat z místa na místo. Oceníte indikaci prázdné nádržky, automatické odmrazování nebo indikátor potřeby vyčištění filtru nádrže.

Sinclair dokáže odvlhčit 20 l vody za 24 hodin. Provoz výrobku je poměrně tichý, hlučnost je max. 45 dB. Pokud máte slabý spánek, možná by vás mohl při spánku rušit. Není však nutné, aby byl odvlhčovač zapnutý 24 hodin denně. Vyhovuje mi nízká spotřeba energie.

Příkon je max. 480 W, k dostání je v bílé nebo v černé barvě. Výška výrobku je 523 mm, široký je 343 mm, a hloubka je pak 270 mm.

Je vhodný pro všechny, kteří mají problém s vlhkostí vzduchu v bytě či domě, a přitom jejich dům (omítka, střecha, hydroizolace) nemá závažnější poruchu. Vhodný je nejen pro obytné, ale také sklepní prostory.

Plísně negativně působí na zdraví každého člověka. Může způsobovat různé alergie a nemoci. Nejhůře se brání organismus starých lidí a dětí. Podle mého názoru je třeba tento problém řešit okamžitě. Samotnou mě mrzí, že jsem odvlhčovač vzduchu nekoupila dříve.

Výhody produktu: 

 • možnost nastavení konkrétní úrovně vlhkosti
 • přehled o nastavené i aktuální vlhkosti
 • jednoduchá manipulace
 • nízká spotřeba energie
 • moderní design

Nevýhody produktu:

 • pro někoho může být hlučný (45 dB) – v noci může rušit
 • pouze 2 typy barevného provedení
 • vyšší hmotnost
 • sání vzadu neumožňuje postavení přístroje ke zdi
 • ohřívání výstupního vzduchu v letním období
 • nemá dálkové ovládání

 

Funkce produktu Sinclair CFO-20N

Sinclair CFO 20N

 

Díky vysoušeči vzduchu dokáže zabránit vzniku plísní. Díky tomu v domě udržuje zdravé prostředí. Můj syn je alergik, a poté, co máme tento odvlhčovač vzduchu, zdá se mi, že se jeho problémy zlepšily. Sám si vůbec nestěžuje. Odvlhčovač Sinclair CFO-20N dokáže udržet ideální vlhkost 50%.

Digitální displej umožňuje nastavit vlhkost vzduchu od 35%-80% po 5-ti %. Má možnost nastavení konkrétní úrovně relativní vlhkosti. Nebo si můžete nastavit kontinuální odvlhčování. Ovládání je sice v angličtině, ale je naprosto jednoduché, hravě to zvládnete i bez návodu. Uvítala bych dálkové ovládání, ale není to nepřekonatelný problém.

digitální display zvlhčovače vzduchu

 

Výrobek obsahuje automatický hydrostat, a tak mám neustálý přehled o aktuální i nastavené vlhkosti.

Časovač vypnutí / zapnutí mi vyhovuje, protože můžu nastavit čas zapnutí například dvě hodiny před příchodem mých dětí ze školy, takže si jsem jistá, že při jejich příchodu domů bude vlhkost vzduchu ideální.

Indikátor nádržky vás upozorní na prázdnou nádržku. Produkt obsahuje také indikátor potřeby vyčištění filtru. Ten se mi hodí, protože při běžném chodu domácnosti na čištění filtru zapomínám. Indikátor zajistí vysokou životnost produktu.

indikátor nádržky

 

Automatické odmrazování oceníte v zimních mrazivých dnech, zvláště, pokud si zvhlčovač vzduchu pořizujete za účelem snížení vlhkosti na chalupě či ve sklepě.

Já velmi oceňuji nízkou spotřebu energie. Obávala jsem se, že další spotřebič do domácnosti vyjde ve výsledku velmi draze. Naštěstí tomu tak není.

Bydlím s rodinou v bytě 3 + 1, a objem nádržky 4,9 litrů je dostačující. Ve srovnání s jinými modely, je tato nádržka relativně velká. Kdyby náhodou nádržka nestačila, stroj se sám vypne, takže se nemusíte bát, že by se přístroj nějak poškodil, nebo by nádobka přetekla. Při vylévání nádobky mám takový ten blažený pocit, kolik vlhkosti jsem „vysála“. Nádržka se také velmi snadně vylévá. Kondenzát je také možné odvést samospádem například do odpadu.

nádržka odmrazovače

 

Výkon odvlhčování 20l / 24 h (při 80% relativní vlhkosti a teplotě 30°C), je dostačující. Myslím si, že odvhlčovací tablety, které lidé také používají, vyjdou daleko dráž. Cirkulace vzduchu je 150 m3 / hod.

Ohřívání výstupního vzduchu se v zimě opravdu hodí. Nejen, že přístroj zbaví byt nadměrné vlhkosti, ale zároveň z něj vychází teplo, které v mrazivých dnech oceníte. Dokonce tento výstupní vzduch můžete využít k vysoušení prádla. V letním období je ohřívání vzduchu ale spíše na škodu.

ohřívání výstupního vzduchu

 

Pojezdová kolečka a madlo na přenášení mi usnadňují přesun přístroje z místnosti do místnosti. Při zvedání přístroje už mám trochu problém, výrobek má vyšší váhu (14,5 kg).

pojezdová kolečka

zvlhčovač sinclair

 

 

Líbí se mi také design výrobku, který do naší domácnosti hezky zapadl. Možná bych si jej představovala v jiné barvě, no bohužel se vyrábí jen v neutrální bílé a černé. Výrobek se vyznačuje kompaktními rozměry – výška 523 mm, šířka 343 mm, hloubka 270 mm, díky kterým najde široké možnosti uplatnění.

Odvlhčovač se navíc automaticky zapne na cca 2-3 hodiny denně, kdy vlhkost v bytě překročí nastavenou hodnotu. Výrobek mohu doporučit ostatním.

Hodnocení uživatelů

Na internetu jsem našla veskrze pozitivní hodnocení výrobku Sinclair CFO-20N, což byl samozřejmě jeden z důvodů, proč jsem jej zakoupila. Hledala jsem na různých webech, a dospěla jsem k názoru, že se koupě tohoto výrobku (dle přečtených recenzí) vyplatí. Výrobci vám můžou tvrdit cokoliv, ale není nad to, když přístroj ohodnotí jeho opravdoví „uživatelé“.

 

recenze sinclair

Alternativy

Jistě, odvlhčovač vzduchu není úplně levnou záležitostí. Sama jsem dost přemýšlela, zda do něj peníze investovat.

Uvažovala jsem i o jiných produktech. O jakých?

Tento výrobek má poměrně příznivou cenu. Proto jsem z něj byla nejprve nadšená. Neváží ani kilo, manipulace s ním bude jednoduchá. Navíc se mi líbil celkem hezký design. Pohlcovač vlhkosti od společnosti Henkel mě zaujal, protože nepotřebuje ke své činnosti žádnou energii. Vložíte tabletu, a ta začne vstřebávat vlhkost vzduchu. Tableta začne zmenšovat objem, potom zcela zmizí, a vy vložíte novou. Došlo mi, že budu pořád dokola muset dokupovat nové a nové tablety, což se mi časem značně prodraží.

Myslím si, že je vhodný do malých místností, kde není problém s plísněmi, tedy, kde tam, kde je jen lehce zvýšená vlhkost vzduchu.

Zaujal mě také tento výrobek. Objem nádrže je velmi slušných 9 litrů, tedy dokonce více než u Sinclairu. Průtok vzduchu je vyšší, a to 210 m3 / hod. Zalíbil se mi design, vypadá moderně a elegantně.

Odradila mě však především cena, která je vyšší než u Sinclairu. Obsluha přístroje je díky kolečkům a madlům je však ulehčena. Na internetu jsem nenašla mnoho recenzí. Nejspíše proto, že výrobek není tolik prodávaný, vzhledem k jeho ceně.

V tomto případě bylo rozhodování docela těžké. Cena je nižší než u Sinclairu, výrobek je lehčí (11,5) kg, ale objem nádrže je pouze 1,5 litru. Rozdíl je také v příkonu. Midea / Comfee má příkon 220 W, Sinclair 330 W. Hlučnost je stejně jako u Sinclairu 45 dB. Firma nabízí tříletou záruku, což mi přijde výhodné.

Nejvíce mě tedy odradila velikost nádržky. Někdy se vracím z práce pozdě večer, a nestíhám tak příliš často nádržku vyměňovat. Objem 1,5 litru by pro mě byl tedy opravdu nedostačující. Jestliže jste však často doma, nebo chcete odvlhčovač používat jen nárazově, možná pro vás bude tento výrobek správnou volbou.

Shrnutí

Přístroj doma využíváme i po koupání, to potom odfiltruje až 2 litry vody. Ve spárách kolem vany a umyvadla se přestaly tvořit plísně. Rovněž využívám výrobek při vaření. Musím říct, že v celém bytě opravdu klesla vlhkost. Voda přestala stékat na parapet, nerosí se okna, vlhkost se nesráží v rozích. Doma není cítit zatuchlý vzduch, jednoduše – jsem spokojená. Příště bych si vybrala stejný výrobek, ale doufám, že tento dlouho vydrží!

Jestliže se vám zalíbila moje recenze, a máte pocit, že je Sinclair CFO – 20 N i pro vás dobrou volbou, není na co čekat. Věřím, že budete mít s výrobkem stejně dobré zkušenosti, jako já.

2 replies to Recenze odvlhčovače vzduchu Sinclair cfo 20n

 1. Tak my máme doma opačný problém. Nevím, jak je to možné, ale máme tady suchý vzduch. Přišli jsme na to díky tomu, že syn v noci pořád kašlal. Od té doby, co máme v ložnici malý zvlhčovač vzduchu Airbi Twin, tak máme klid 🙂 . Pěkné srovnání zvlhčovačů jsem našla na https://www.testino.cz/zvlhcovace-vzduchu a vybrala jsem ten, který mi připadal nejlepší.

 2. Chci se na něco zeptat. Pokud mám doma problémy s vlhkostí a plísní, myslíte, že by takovýto odvlhčovač mohl pomoct? Nejhorší to je asi v ložnici, kde s plísní bojuji už asi rok. Zkusil jsem si teď na to koupit nějaké přípravky od https://www.odstraneniplisne.cz/ a pomohlo to, ale vlhko je tam pořád. Myslíte, že by tedy investice do odvlhčovače dávala smysl?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *