Jak ušetřit za energie při nákupu LED svítidel

5/5 - (1 vote)

Každý z vás určitě přemýšlí, jak ušetřit v domácnosti. Výhodné je šetřit elektřinou a to za pomocí LED svítidel místo klasických žárovek, které mají velkou spotřebu.

Výhody LED svítidel

Už dávno odzvonilo halogenovým žárovkám a moderní je pořízení LED svítidel, které nejen vypadají skvěle v interiéru, ale mají také mnoho výhod. Především větší úsporu peněz. Jsou velmi ekonomicky výhodné.

Úspora energie u LED svítidel může dosahovat až 90%. Mají také dlouhou životnost, vydrží déle, než halogenové žárovky. Doba, po kterou svítí, bývá i 10 let. Výhodou je rovněž větší účinnost a nevadí jim časté zapínání a vypínání světla. Můžete si pořídit i žárovky s funkcí stmívání. Ty se řídí podle toho, jaká je denní doba. Jestli je šero nebo úplná tma, podle toho nastavují svítivost.

Chytré žárovky využijete po celém domě. V kuchyni, obývacím pokoji, ložnici i dětském pokoji. Vyrábí se v různých velikostech a hodí se do lustrů nebo lamp. Skvělá vychytávka jsou LED pásky, které můžete umístit i na těžko dostupná místa nebo nad kuchyňskou linku, tak, aby vám svítilo světlo přímo na pracovní desku.

LED svítidla a ekologie

Úspora energie je velmi ekologická. Jestliže chcete udělat něco pro životní prostředí, pořiďte si LED žárovky, které vám ukáže Katalog LED svítidla. Nakupte za výhodnou cenu a využijte také slevy, jako slevový kód Světla24.

LED svítidla nevyzařují škodlivé UV světlo, ani nevypouštějí olovo nebo rtuť. Dají se použít kdekoliv. Nevydávají příliš mnoho tepelné energie do okolí, jako jiné druhy svítidel. Mají i mléčné světlo, které je příjemné v místnosti.

Můžete si číst, pracovat, cokoliv. Světlo se svou intenzitou snadno vyrovná halogenovým žárovkám a nabíhá ihned po rozsvícení. Využijete je i ke svícení na zahradě v různých dekorativních lampách, které vypadají velmi efektně a jsou přirozeně zasazeny do přírodního prostředí, tak aby nepůsobily rušivým dojmem.

6 komentářů k Jak ušetřit za energie při nákupu LED svítidel

  1. My teď doma máme všude takové to chytré osvětlení, které se dá ovládat přes telefon. Je to paráda. Prý by to mělo jít ovládat i přes Apple Watch hodinky, které mám, ale zatím jsem to bohužel neměla možnost vyzkoušet, protože je mám na opravě. Nedávno se mi u nich povedlo prasknout sklo a výměna skla apple watch prostě nějakou dobu trvá.

  2. Také bych se na tohle mohl trochu zaměřit, protože po tom, co se dodělala rekonstrukce bytu Praha, tak jsem si všude nalepil RGB led pásky z Číny, a u těch bych zrovna neřekl, že budou úsporné. Nemám tušení, jak hodně mohou žrát, ale málo to asi nebude.

  3. Dobrý den. Zajímalo by mě prosím, jestli se dá ušetřit například i koupí dražších radiátorů, nebo jestli na tom nezáleží. Já teďka přemýšlím nad rekonstrukce bytu Praha, tak bych rád tyto věci vyřešil dříve, než se do toho pustím. Děkuji.

  4. My jsme si pořídili do všech místností led žárovky, abychom ušetřili za elektrickou energii. Za vytápění šetříme již několik let, jelikož máme kotel na topné pelety, které jsou ekologické, a ještě i finančně přijatelné. Pokud mohu tento typ vytápění doporučuji, v této energetické krizi se opravdu finančně vyplatí, na rozdíl od plynu či elektřiny.

  5. Jakmile my ušetříme na energiích tento rok, tak si chceme na jaře koupit jezírkové čerpadlo. Někdo by možná mohl říct, že nám to stejně bude žrát neskutečné množství energie, ale nám to vlastně ani tak moc nevadí. Stejně se musíme nějak odměnit v příštím roce. Letos to byla nová křesla do obývacího pokoje.

  6. My se snažíme šetřit na vodném a stočném alespoň tak že si zavádíme na zahradu zavlažovací systémy. S nimi jsme jenom v loňském roce ušetřili přes čtyři kubíky vody a do toho té práce? Já když si vzpomenu jak jsem na to zalévání věčně nadávala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.