Jak ušetřit za energie při nákupu LED svítidel

5/5 - (1 vote)

Každý z vás určitě přemýšlí, jak ušetřit v domácnosti. Výhodné je šetřit elektřinou a to za pomocí LED svítidel místo klasických žárovek, které mají velkou spotřebu.

Výhody LED svítidel

Už dávno odzvonilo halogenovým žárovkám a moderní je pořízení LED svítidel, které nejen vypadají skvěle v interiéru, ale mají také mnoho výhod. Především větší úsporu peněz. Jsou velmi ekonomicky výhodné.

Úspora energie u LED svítidel může dosahovat až 90%. Mají také dlouhou životnost, vydrží déle, než halogenové žárovky. Doba, po kterou svítí, bývá i 10 let. Výhodou je rovněž větší účinnost a nevadí jim časté zapínání a vypínání světla. Můžete si pořídit i žárovky s funkcí stmívání. Ty se řídí podle toho, jaká je denní doba. Jestli je šero nebo úplná tma, podle toho nastavují svítivost.

Chytré žárovky využijete po celém domě. V kuchyni, obývacím pokoji, ložnici i dětském pokoji. Vyrábí se v různých velikostech a hodí se do lustrů nebo lamp. Skvělá vychytávka jsou LED pásky, které můžete umístit i na těžko dostupná místa nebo nad kuchyňskou linku, tak, aby vám svítilo světlo přímo na pracovní desku.

LED svítidla a ekologie

Úspora energie je velmi ekologická. Jestliže chcete udělat něco pro životní prostředí, pořiďte si LED žárovky, které vám ukáže Katalog LED svítidla. Nakupte za výhodnou cenu a využijte také slevy, jako slevový kód Světla24.

LED svítidla nevyzařují škodlivé UV světlo, ani nevypouštějí olovo nebo rtuť. Dají se použít kdekoliv. Nevydávají příliš mnoho tepelné energie do okolí, jako jiné druhy svítidel. Mají i mléčné světlo, které je příjemné v místnosti.

Můžete si číst, pracovat, cokoliv. Světlo se svou intenzitou snadno vyrovná halogenovým žárovkám a nabíhá ihned po rozsvícení. Využijete je i ke svícení na zahradě v různých dekorativních lampách, které vypadají velmi efektně a jsou přirozeně zasazeny do přírodního prostředí, tak aby nepůsobily rušivým dojmem.

19 replies to Jak ušetřit za energie při nákupu LED svítidel

 1. My teď doma máme všude takové to chytré osvětlení, které se dá ovládat přes telefon. Je to paráda. Prý by to mělo jít ovládat i přes Apple Watch hodinky, které mám, ale zatím jsem to bohužel neměla možnost vyzkoušet, protože je mám na opravě. Nedávno se mi u nich povedlo prasknout sklo a výměna skla apple watch prostě nějakou dobu trvá.

 2. Také bych se na tohle mohl trochu zaměřit, protože po tom, co se dodělala rekonstrukce bytu Praha, tak jsem si všude nalepil RGB led pásky z Číny, a u těch bych zrovna neřekl, že budou úsporné. Nemám tušení, jak hodně mohou žrát, ale málo to asi nebude.

 3. Dobrý den. Zajímalo by mě prosím, jestli se dá ušetřit například i koupí dražších radiátorů, nebo jestli na tom nezáleží. Já teďka přemýšlím nad rekonstrukce bytu Praha, tak bych rád tyto věci vyřešil dříve, než se do toho pustím. Děkuji.

 4. My jsme si pořídili do všech místností led žárovky, abychom ušetřili za elektrickou energii. Za vytápění šetříme již několik let, jelikož máme kotel na topné pelety, které jsou ekologické, a ještě i finančně přijatelné. Pokud mohu tento typ vytápění doporučuji, v této energetické krizi se opravdu finančně vyplatí, na rozdíl od plynu či elektřiny.

 5. Jakmile my ušetříme na energiích tento rok, tak si chceme na jaře koupit jezírkové čerpadlo. Někdo by možná mohl říct, že nám to stejně bude žrát neskutečné množství energie, ale nám to vlastně ani tak moc nevadí. Stejně se musíme nějak odměnit v příštím roce. Letos to byla nová křesla do obývacího pokoje.

 6. My se snažíme šetřit na vodném a stočném alespoň tak že si zavádíme na zahradu zavlažovací systémy. S nimi jsme jenom v loňském roce ušetřili přes čtyři kubíky vody a do toho té práce? Já když si vzpomenu jak jsem na to zalévání věčně nadávala.

 7. Kdybychom s manželem letos ušetřili přes Vánoce a nový rok nějaké peníze, tak určitě budeme chtít vyzkoušet to všude propagované investování do půjček. Náš soused nám o tom vypráví už nějaký ten měsíc a říká, že nechápe, jak někdo ještě může nechávat peníze na účtě. Že to nedává smysl.

 8. Podle mě se moc neříká pravda o tom, že třeba taková krypto směnárna vám může zajistit fajn přísun peněz do konce života jenom díky tomu, že si koupíte nějaký vhodný coin. Jen je škoda že se tam nedají koupit i ty NFT. To by bylo strašně super vlastnit. No a z investovaných peněz pak třea zaplatíte zálohy na energie.

 9. LED světla máme doma už pár let a ta úspora je znát. Teď mě ale mnohem víc děsí topení. Topíme plynem a to bohužel v dnešní době není zrovna nejlevnější. Mně kalkulačka úspor za vytápění nedávno ukázala, že by se v případě našeho rodinného domku dost vyplatilo tepelné čerpadlo, tak nad tím hodně přemýšlím. Jen mě teda odrazuje ta vysoká pořizovací cena.

 10. My jsme si sedli s manželem k vyúčtování za elektřinu a plyn a analyzovali jsme, co můžeme udělat pro to, abychom platili méně. Manžel se tak na mě podíval a říká že my máme ještě staré dřevěné dveře, a místo toho bychom mohli koupit https://www.jis.cz/plastove-dvere/ plastové dveře. Byl to prozíravý krok.

 11. Jako souhlasím v tom ohledu, že kvalitní LED osvětlení dokáže fakt ušetřit výraznou část úspor za svícení. Ono se to nezdá, ale spočítejte si to. Není to nic složitého. Jedna klasická žárovka má zhruba desetinásobný odběr energie než srovnatelně výkonná LEDka… Takže to asi mluví za vše, ne? 🙂

 12. Snažím se šetřit elektrickou energii, a proto jsem si vyměnila po celém domě dosavadní žárovky za LED žárovky. Dokážu se uskromnit na všem co se týká elektřiny, ale nedávno jsem si pořídila nový baskytarový reproduktor, který si nikdy neodepřu, jelikož hudba mě provází od mého dětství, a tak na tom teď nebudu nic měnit.

 13. Dobrý den, kdysi jsme do naší administrativní haly instalovali a investovali právě do snížení nákladů na energie a musím říct, že ty LEDky jsou fakt super záležitost. A to u nás byli různí obchodní zástupci, kteří nabízeli šílená řešení. Nakonec jsme ale skončili u toho, že prostě nejlepší řešení je to osvědčené řešení. 🙂

 14. Souhlasím s autorem. Moderní LED žárovky jsou velmi ekonomické a můžete s nimi dosáhnout vynikajících výsledků. Snadno se instalují a nevyžadují opravu. Pokud plánujete použít svítidlo se stmívačem, určitě si dejte pozor, jestli to tento typ LED podporuje. jinak může dojít k selhání přepínače nebo samotného zdroje. Tuto radu mi dal náš dobrý známý Roman, který pusobi take v Praze jako „Správný hodinový manžel.“

 15. Ceny elektřiny jsou opravdu velice vysoké, a proto jsem se již v loni rozhodla nechat si opravit oba komíny na mém domě. Naštěstí to nebyla zas tak velká finanční zátěž, jelikož komíny nepotřebovali moc velkou opravu. Celý dům si teď vytápím dřevem, což je ekologické, a ještě v dnešní době levné.

 16. Potřebujeme tento rok opravdu radikálně ušetřit na elektřině. Měli by nám totiž dávat do domácnosti nové dětské zábrany pro naše všechny děti. No a jak je náš velký barák obrovský, tak to jistě bude stát neskutečné množství peněz. Mám z toho velký strach.

 17. U nás doma se šetří různé. LED žárovky, sprchujeme se, nekoupeme. Peru na 30 stupňů atd. Ale hlavně topíme dřevem v akumulačních kamnech , a to je nejvíc. Nejen, že máme doma příjemné teplo od ohně, ale navíc je tu teplo pořád, i když se zrovna netopí a za minimální náklady.

 18. Ušetřit se dá mnoha směry. Třeba kdybychom do našeho plastového jezírka nedávali vodu z místní studny, ale nosili bychom kýble z rybníka, ušetřili bychom jednak na vodné, ale i na elektřině. To je něco se se moc neví, ale dá se takto každý rok v zahrádkářské kolonii dost ušetřit, víme?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *