Armex Energy – recenze, diskuze, zkušenosti

Armex energy je akciová společnosti, která samu sebe definuje jako alternativního dodavatele elektřiny a zemního plynu. Na českém trhu letos oslavila desetileté výročí a pyšní se množstvím přesahující 30 000 zákazníků.

Férový přístup, otevřená komunikace

Dle vlastních slov zaručuje především férový přístup, otevřenou komunikaci a stabilitu obchodního vztahu. Co si pod těmito pojmy představit? Férovým přístupem je myšleno, že zákazník má při uzavírání smlouvy dostatek času na její důkladné prostudování a možnost vznést jakýkoliv dotaz. Armex energy se distancuje od skrývání jakýchkoliv obchodních podmínek. Zabezpečuje také, že uzavřením smlouvy spolupráce se zákazníkem nekončí. Společnost nabízí další podporu, aktualizaci smluv při objevení se výhodnějších podmínek či konzultaci a pomoc při řešení nějakých případných komplikací.

Armex energy říká rezolutní ne podomnímu prodeji. Díky velikému množství poboček a rozsáhlé síti obchodních poradců dokáže shánět zákazníky a komunikovat s nimi jinými cestami, než je, veřejností značně neoblíbený, podomní prodej.

Ušetřete s nabídkou slevových programů 

Co se týče nabídky produktů, jedná se pochopitelně o dodávky elektřiny a zemního plynu. Zákazníkem může být buď domácnosti či firma, podnikatel nebo nezisková organizace. Speciální sekce je vyhrazeno pro tzv. velkoodběratele. S těmi spolupracuje Armex energy na základě speciálních podmínek za předpokladů, že splní určitou hranici odebírané energie. U zemního plynu to činí například 63 000 kWh za rok.

Při ideální situaci, již se rozumí, že aktuální klientova smlouva není v posledních letech nijak aktualizovaná, tudíž existuje předpoklad, že nebude příliš výhodná, slibuje Armex energy ušetření v řádech tisíců ročně. To, jak moc jsou nabídky Armex energy výhodné, si můžete ověřit v této kalkulačce.

Zákazníky láká společnost také na speciální slevové programy. V nabídce jsou tři. Pokud je odběratelem energií od Armex energy rodič, který vychovává nezaopatřené dítě, může uplatnit slevu 50 Kč z každé jedné MWh. Tento program se nazývá RODINA. Druhým programem je SENIOR, který funguje obdobně, pouze s tím rozdílem, že onu podmínku tvoří dovršení 62 let věku.

Posledním, třetím, slevovým programem je tzv. DUAL. Odečíst si 50 % z položky stálý měsíční plat si může ten, kdo si od Armex energy nechá dodávat oba poskytované produkty, tedy jak elektřinu, tak zemní plyn.

Široké spektrum kontaktů

Ten, kdo se rozhodne využít nabídky Armex energy má několik způsobů, jak si sjednat schůzku. Pro příznivce osobního styku je připraveno 23 poboček po celé České republice. Kromě hlavní centrály v Děčíně jmenujme například Liberec, Mladá Boleslav, Znojmo, Teplice či Chomutov. Prahu v tomto výčtu poněkud překvapivě najít nelze. Armex energy jde totiž v oblasti poboček proti proudu hlavních trendů. Soustředí své síly především do menších a středních měst, kde není taková konkurence podobných firem.

Je-li vám již předem líto peněz, které byste museli vynaložit na cestu k pobočce, můžete Armex energy kontaktovat na zákaznické lince na číslech 841 111 113 či 412 154 154. Pro příznivce elektronické komunikace je připraven kontaktní formulář na webu armexenergy.cz či emailová adresa energy@armexenergy.cz

Logo Armex Energy

Jedinci, kteří nejsou pevně rozhodnuti a nechtějí se pouštět do přímého kontaktu se společností nemusí zoufat. Na svých webových stránkách nabízí Armex energy možnost provést nezávaznou objednávku. Po vyplnění několika údajů (odhadovaná roční spotřeba, současné podmínky dodávek energií apod.) vám na kamennou či elektronickou poštu přijde zpráva o tom, jaká pro vás může být nabídka a kolik případně můžete ušetřit.

Co si myslí zákazníci?  

Názory a reference na společnost Armex energy se skrz na skrz společností různí. Kladné ohlasy hovoří o slušném jednání, výhodných cenách a vysoké spokojenosti, najdou se však i názory negativního rázu, které vytýkají například nepořádek v dokladech, platebních kalendářích či obchodních podmínkách. Zajímavé je, že ti zákazníci, kteří vyjádřili nespokojenost, si nestěžují na samotnou nabídku firmy, ba naopak, uznávají, že je v mnohém (především finančně) zajímavější nežli nabídka konkurenční. Co jim vadí je většinou způsob, jakým společnost přichází ke svým ziskům, konkrétně hovoříme o zakrývání skrytých poplatků, nepodávání kompletních informací apod.

Jako příklad ne pozitivních zkušeností uveďme pána, kterého velmi zaujala nabídka Armex energy, nechal si vypracovat smlouvu a měl takřka dohodnutý přechod k této společnosti. Veškeré administrativní činnosti se uvolila zařídit právě Armex energy. Ve chvíli, kdy mělo dojít k začátku odebírání elektřiny od této společnosti, ocitl se zmiňovanému pánovi ve schránce dopis, jenž ho bez jakéhokoliv upozornění předem varoval, že původní dodavatel v žádném případě s přechodem k nové společnosti nesouhlasí. Tím u něj Armex energy klesla natolik, že po několika týdnech obvolávání a zaplacení storno poplatků zrušil dodávky od obou zainteresovaných poskytovatelů a přešel ke konkurenci. Dle svých slov protelefonoval větší množství finančních prostředků, než které by býval ušetřil, kdyby dodržel smlouvu uzavřenou mezi ním a Armex energy.

Sídlo Armex Energy

Pozitivní ukázkou může být příběh, ve kterém se společnost Armex energy zachovala galantně a napravila své zaváhání. Je to důkaz, že slova o nekončící podpoře po podpisu smlouvy nejsou lichá. Zákaznice, starší dáma, si bezproblémově změnila dodavatele, putovala od Armex energy k jiné společnosti. Při změně dodavatele došlo k administrativní chybě, pravděpodobně ze strany AE (jisté to však není) a nastalo přerušení dodávky zemního plynu, kterým si dáma svůj byt vytápěla. Vzhledem k faktu, že v tu dobu panovaly mrazy a schylovalo se ke konci pracovního týdne, bylo velmi těžké sehnat alternativní zdroj topení. Armex energy se rozhodla dohodnout se s místním soukromníkem a zakoupit od něj několik přímotopů, které poskytla své bývalé zákaznici k napravení situace.

O etickém kodexu… 

Kaňkou na působení Armex energy na českém trhu může být fakt, že nefigurují mezi desítkami signatářů etického kodexu obchodníka s energiemi. Tento kodex byl vydán Energetickým regulačním úřadem a stanovuje konkrétní férová pravidla pro prodej energií. Jeho podepsání je dobrovolné, avšak ten, kdo je pod ním podepsán a poruší jej, může mu být udělena pokuta v řádech desítek až stovek tisíc korun.

Tento kodex obsahuje například to, jak se má chovat poctivý obchodník ke svému zákazníkovi. Má jednat zdvořile, představit se kdo je, kterou firmu zastupuje a s jakým úmyslem přichází. Nesmí pomlouvat konkurenci. Musí zákazníkovi objasnit veškeré smluvní podmínky, jasně uvést všechny placené částky včetně termínů splatnosti. Nesmí chybět upozornění, že podpisem smlouvy dochází ke změně dodavatele a spousta dalších podmínek.

Fakt, že se společnost Armex energy pod tento kodex rozhodla nepodepsat, je mírném rozporu s tvrzením, že nabízí pouze férový přístup a otevřenou komunikaci.

Názor veřejnosti na Armex energy a obecně na všechny dodavatele alternativní elektřiny je takový, že většina se raději drží dodavatelů se známými značkami, kteří působí na českém trhu dlouhodoběji. Ty, oproti alternativním dodavatelům, představují pro zákazníka jakousi jistotu.

15 komentářů k Armex Energy – recenze, diskuze, zkušenosti

 1. Firma Armex energy nebyla shopná po 6 měsících poslat vyrovnání a přepsat odběr na nového majitele bytu. když konečně dorazilo, byl přepis o 6 měsíců posunut, a díky tomu jsem platil 6 měsíců distribuci za nového majitele. Na reklamaci mě bylo řečeno si to mám s novým majitelem vyřídti sám. to vše i přes to, že yyúčtování jsem 4 měsíce urgoval, místo přepisu chodily jen nesmyslné plné moci, a česná prohlášení – právně zkontrolovaná smlouva jim nestačila.
  Za mě je toto velmi nekorektní chování, neochota, podraz, hrubé porušení všech pravidel.

 2. Pro komunikaci používejte prosím moji mailovou adresu.

 3. Nikdy by mne ani ve snu nenapadlo měnit dodavatele. Až jednoho dne navštívila naši firmu zastupkyně Armex pani Trojanová ze Znojma a vysvětlila nám kolik můžeme ušetřit.Kdykoliv zavolam je nápomocná.Co slíbila dodržela.Nelituji a děkuji.

 4. Já jsem to dlouho neřešil kolik platím za plyn, ale pak jsem narazil na Armex energy a zjistil, že opravdu platím zbytečně moc. Přechod jsem vubec nemusel řešit, vše vyřeší i výpověď od stávajícího dodavatele.

 5. Mám od armexenergy plyn do domu i do firmy už asi dva roky a jsem spokojná, nikdy nebyl žádný problém s fakturou.

 6. Já jsem řešil přechod na nového dodavatele energií, a vybral jsem si právě Armex energy, díky kterým každý rok šetřím několik tisíc.

 7. Já jsem k nim přešel proto, že mám smlouvu na dobu neurčitou bez závazků a to jiný dodavatel energií nenabízí.

 8. S manželkou jsem k nim šel, kvůli jejich slevě pro důchodce, díky které se nám to opravdu vyplatilo.

 9. Je dobré že, mají několik možností jak k nim přejít, osobní návštěvou na jedné z 32 poboček, nebo zavolat na číslo 412 154 154 nebo online nebo jim nechat na sebe kontakt na stránkách a oni zavolají. Navíc i zajistí výpověď stávajícího dodavatele.

 10. Já jsem jim nechal svoje číslo na stránkách a hned druhý den mne kontaktoval jejich pracovník a pomohl mi s přechodem od mého stávajícího dodavatele.

 11. Mě se líbí, že tam nemám žádný závazek, prostě smlouva bez závazků a tak by to mělo být všude.

 12. Podle mne mají jako jediní smlouvu bez závazků a to je jejich obrovské plus.

 13. s Armexem jsem již několik let spokojena, nejen kvůli skvělé ceně, ale i kvůli poskytování slev, rozhodně nemám důvod měnit dodavatele

 14. Konečně se na trhu objevil nějaký dodavatel, který je poctivý, nemá domovní prodeje a má elektřinu za férovou cenu, i ta 3 měsíční výpovědní lhůta je dobrá, tu jsem ale využívat vůbec nemusel

 15. K Armexu jsem se dostal prostřednictvím tzv. aukční společnosti. Té jsem cosi podepsal před asi 9 lety, od té doby jsem myslel, že je vyřízené tím, že po roce mi přidělili dodavatele. Až po dlouhých letech změna.

  Zkušenost taková, že odběr má vyjít za rok dráž než u stávajících, zálohy nasadili více než dvojnásobné, nijak se mnou výši nekomunikovali. Na email odpověděl jen automat, že jim přišla moje zpráva. Pak až zaslali upomínku, tentokrát doporučeně. Zkrátka s člověkem se nemažou, klienty jim získávají tzv. šmejdi, to cosi vypovídá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *