Armex Energy – recenze, diskuze, zkušenosti

3.5/5 - (391 votes)

Armex energy je akciová společnosti, která samu sebe definuje jako alternativního dodavatele elektřiny a zemního plynu. Na českém trhu letos oslavila desetileté výročí a pyšní se množstvím přesahující 30 000 zákazníků.

Férový přístup, otevřená komunikace

Dle vlastních slov zaručuje především férový přístup, otevřenou komunikaci a stabilitu obchodního vztahu. Co si pod těmito pojmy představit? Férovým přístupem je myšleno, že zákazník má při uzavírání smlouvy dostatek času na její důkladné prostudování a možnost vznést jakýkoliv dotaz. Armex energy se distancuje od skrývání jakýchkoliv obchodních podmínek. Zabezpečuje také, že uzavřením smlouvy spolupráce se zákazníkem nekončí. Společnost nabízí další podporu, aktualizaci smluv při objevení se výhodnějších podmínek či konzultaci a pomoc při řešení nějakých případných komplikací.

Armex energy říká rezolutní ne podomnímu prodeji. Díky velikému množství poboček a rozsáhlé síti obchodních poradců dokáže shánět zákazníky a komunikovat s nimi jinými cestami, než je, veřejností značně neoblíbený, podomní prodej.

Ušetřete s nabídkou slevových programů 

Co se týče nabídky produktů, jedná se pochopitelně o dodávky elektřiny a zemního plynu. Zákazníkem může být buď domácnosti či firma, podnikatel nebo nezisková organizace. Speciální sekce je vyhrazeno pro tzv. velkoodběratele. S těmi spolupracuje Armex energy na základě speciálních podmínek za předpokladů, že splní určitou hranici odebírané energie. U zemního plynu to činí například 63 000 kWh za rok.

Při ideální situaci, již se rozumí, že aktuální klientova smlouva není v posledních letech nijak aktualizovaná, tudíž existuje předpoklad, že nebude příliš výhodná, slibuje Armex energy ušetření v řádech tisíců ročně. To, jak moc jsou nabídky Armex energy výhodné, si můžete ověřit v této kalkulačce.

Zákazníky láká společnost také na speciální slevové programy. V nabídce jsou tři. Pokud je odběratelem energií od Armex energy rodič, který vychovává nezaopatřené dítě, může uplatnit slevu 50 Kč z každé jedné MWh. Tento program se nazývá RODINA. Druhým programem je SENIOR, který funguje obdobně, pouze s tím rozdílem, že onu podmínku tvoří dovršení 62 let věku.

Posledním, třetím, slevovým programem je tzv. DUAL. Odečíst si 50 % z položky stálý měsíční plat si může ten, kdo si od Armex energy nechá dodávat oba poskytované produkty, tedy jak elektřinu, tak zemní plyn.

Široké spektrum kontaktů

Ten, kdo se rozhodne využít nabídky Armex energy má několik způsobů, jak si sjednat schůzku. Pro příznivce osobního styku je připraveno 23 poboček po celé České republice. Kromě hlavní centrály v Děčíně jmenujme například Liberec, Mladá Boleslav, Znojmo, Teplice či Chomutov. Prahu v tomto výčtu poněkud překvapivě najít nelze. Armex energy jde totiž v oblasti poboček proti proudu hlavních trendů. Soustředí své síly především do menších a středních měst, kde není taková konkurence podobných firem.

Je-li vám již předem líto peněz, které byste museli vynaložit na cestu k pobočce, můžete Armex energy kontaktovat na zákaznické lince na číslech 841 111 113 či 412 154 154. Pro příznivce elektronické komunikace je připraven kontaktní formulář na webu armexenergy.cz či emailová adresa energy@armexenergy.cz

Logo Armex Energy

Jedinci, kteří nejsou pevně rozhodnuti a nechtějí se pouštět do přímého kontaktu se společností nemusí zoufat. Na svých webových stránkách nabízí Armex energy možnost provést nezávaznou objednávku. Po vyplnění několika údajů (odhadovaná roční spotřeba, současné podmínky dodávek energií apod.) vám na kamennou či elektronickou poštu přijde zpráva o tom, jaká pro vás může být nabídka a kolik případně můžete ušetřit.

Co si myslí zákazníci?  

Názory a reference na společnost Armex energy se skrz na skrz společností různí. Kladné ohlasy hovoří o slušném jednání, výhodných cenách a vysoké spokojenosti, najdou se však i názory negativního rázu, které vytýkají například nepořádek v dokladech, platebních kalendářích či obchodních podmínkách. Zajímavé je, že ti zákazníci, kteří vyjádřili nespokojenost, si nestěžují na samotnou nabídku firmy, ba naopak, uznávají, že je v mnohém (především finančně) zajímavější nežli nabídka konkurenční. Co jim vadí je většinou způsob, jakým společnost přichází ke svým ziskům, konkrétně hovoříme o zakrývání skrytých poplatků, nepodávání kompletních informací apod.

Jako příklad ne pozitivních zkušeností uveďme pána, kterého velmi zaujala nabídka Armex energy, nechal si vypracovat smlouvu a měl takřka dohodnutý přechod k této společnosti. Veškeré administrativní činnosti se uvolila zařídit právě Armex energy. Ve chvíli, kdy mělo dojít k začátku odebírání elektřiny od této společnosti, ocitl se zmiňovanému pánovi ve schránce dopis, jenž ho bez jakéhokoliv upozornění předem varoval, že původní dodavatel v žádném případě s přechodem k nové společnosti nesouhlasí. Tím u něj Armex energy klesla natolik, že po několika týdnech obvolávání a zaplacení storno poplatků zrušil dodávky od obou zainteresovaných poskytovatelů a přešel ke konkurenci. Dle svých slov protelefonoval větší množství finančních prostředků, než které by býval ušetřil, kdyby dodržel smlouvu uzavřenou mezi ním a Armex energy.

Sídlo Armex Energy

Pozitivní ukázkou může být příběh, ve kterém se společnost Armex energy zachovala galantně a napravila své zaváhání. Je to důkaz, že slova o nekončící podpoře po podpisu smlouvy nejsou lichá. Zákaznice, starší dáma, si bezproblémově změnila dodavatele, putovala od Armex energy k jiné společnosti. Při změně dodavatele došlo k administrativní chybě, pravděpodobně ze strany AE (jisté to však není) a nastalo přerušení dodávky zemního plynu, kterým si dáma svůj byt vytápěla. Vzhledem k faktu, že v tu dobu panovaly mrazy a schylovalo se ke konci pracovního týdne, bylo velmi těžké sehnat alternativní zdroj topení. Armex energy se rozhodla dohodnout se s místním soukromníkem a zakoupit od něj několik přímotopů, které poskytla své bývalé zákaznici k napravení situace.

O etickém kodexu… 

Kaňkou na působení Armex energy na českém trhu může být fakt, že nefigurují mezi desítkami signatářů etického kodexu obchodníka s energiemi. Tento kodex byl vydán Energetickým regulačním úřadem a stanovuje konkrétní férová pravidla pro prodej energií. Jeho podepsání je dobrovolné, avšak ten, kdo je pod ním podepsán a poruší jej, může mu být udělena pokuta v řádech desítek až stovek tisíc korun.

Tento kodex obsahuje například to, jak se má chovat poctivý obchodník ke svému zákazníkovi. Má jednat zdvořile, představit se kdo je, kterou firmu zastupuje a s jakým úmyslem přichází. Nesmí pomlouvat konkurenci. Musí zákazníkovi objasnit veškeré smluvní podmínky, jasně uvést všechny placené částky včetně termínů splatnosti. Nesmí chybět upozornění, že podpisem smlouvy dochází ke změně dodavatele a spousta dalších podmínek.

Fakt, že se společnost Armex energy pod tento kodex rozhodla nepodepsat, je mírném rozporu s tvrzením, že nabízí pouze férový přístup a otevřenou komunikaci.

Názor veřejnosti na Armex energy a obecně na všechny dodavatele alternativní elektřiny je takový, že většina se raději drží dodavatelů se známými značkami, kteří působí na českém trhu dlouhodoběji. Ty, oproti alternativním dodavatelům, představují pro zákazníka jakousi jistotu.

83 replies to Armex Energy – recenze, diskuze, zkušenosti

 1. Firma Armex energy nebyla shopná po 6 měsících poslat vyrovnání a přepsat odběr na nového majitele bytu. když konečně dorazilo, byl přepis o 6 měsíců posunut, a díky tomu jsem platil 6 měsíců distribuci za nového majitele. Na reklamaci mě bylo řečeno si to mám s novým majitelem vyřídti sám. to vše i přes to, že yyúčtování jsem 4 měsíce urgoval, místo přepisu chodily jen nesmyslné plné moci, a česná prohlášení – právně zkontrolovaná smlouva jim nestačila.
  Za mě je toto velmi nekorektní chování, neochota, podraz, hrubé porušení všech pravidel.

  • Armex energie, nedrží smlouvy s fixní cenou a zaměstnankyně na telefonu mi tepla hovor. Takže dávám výpověď a přecházím k jinému dodavateli.

   • Tak to jsme na tom úplně stejně i já musím odejít . Chovali se ke mě jako bych ten kdo přišel od zkrachovalé Bohemie.

   • Novými obchodními podmínkami zrušili fixní ceny elektřiny a plynu a převedli smlouvy dle nich na ještě výhodnější tzv. spot ceny dle ceny na burze.
    Zároveň zvedli zálohy u mě plyn o 70% , elektřina o 65 %. Dnes ohlásili poštou další zvýšení záloh u elekt. o 400,-. Spolupráci u plynu jsem ukončil k 1.12.21. Od 15.11. do 30.11. cena za MWh bez distribuce 2310,- . Fixní cena ve smlouvě byla 750,-. Odcházím jinam.
    Tady to nevyšlo.

   • Dobrý den, můžete podat výpověď, kdykoliv, i když máte smlouvu na dobu určitou? A neplatí se nějaká pokuta?
    Máme podobny problém.
    Děkuji za odpověď.
    Zuzana

    • Mám taky smlouvu na dobu určitou. Pokuta za odstoupení od smlouvy je 1 500,– Kč + 400,– za každý den. Nejsem spokojena, ale mám smlouvu na 3 roky, takže bych na pokutě zaplatila 148 000,– Kč. Naprosto nemorální.
     Hana

     • Můžete odejít pokud vám pošlou info o zvýšení ceny máte 30 dní před nástupem platnosti nové ceny na poslání odstoupení od smlouvy a to bez pokut taje jsme to řešili Jaroslava

   • Furt jsem asi víc v pohodě s tím, co udělali a cenu jsem si s nimi vyřešil, než abych musel snášet stav, že by třeba úplně skončili a byl jsem u DPI. Teď už to beru zpětně a bylo to jen o jednání. Počítám s novými lepšími cenami, co jsem od armexu dostal a je to téměř totožné, co bych dostal i jinde.

  • Není to tak dlouho co mě oslovili s nabídkou snížení ceny, má mi končit smlouva, tak abych se zbytečně nemusel zabývat hledáním nového dodavatele, tak jsem jejich nabídky využil. Operátorka se mnou vše prošla, vysvětlila rozdíly a rovnou jsme si to i potvrdili. Ve výsledku oceňuju zájem i přístup.

   • Ty jejich nový ceny mi nepřijdou špatný, koukal jsem hlavně na tarif s klesající cenou, který jsem objevil přes tzb kalkulačku. Většinou jsem domlouval smlouvu tak na rok, ale při téhle příležitosti i ceně bych se té delší taky nebránil. Predikce s energiemi nejsou moc pozitivní, tak by se takhle aspoň něco ušetřilo.

   • Taky nás od nich oslovili ze zákaznického centra, s tím, že bychom mohli mít lepší cenu. Nechali jsme si to poslat do meilu a nebylo to vůbec zlý, doma jsme už měli i pár dalších nabídek, takže jsme to mohli v klidu porovnat i s konkurencí a Armex z toho vyšel nejlíp.

    • Nikdy jsem moc rozšířených služeb nevyužíval, ale Armex energy přišli s tím, že mají v rámci tarifu kominíka zdarma, tak jsem si o tom poslechl a vzal to od nich. Bez tak jsem ho kvůli komínu musel taky řešit, tak teďka mam o jednu starost míň a ještě to mám v rámci jejich proklientský služby.

     • Dříve jsme mívali dodavatele, kde jsme měli v rámci tarifu kontrolu kotle a přišlo mi to užitečný, ale ceny se pak nějak zvrtly, tak jsme udělali změnu dodavatele. U Armex energy máme zas pro změnu nyní toho kominíka a i s tou cenou tarifu dohromady mi to přijde dobrý. A přesně jak píšete, je to o jednu starost míň.

 2. Pro komunikaci používejte prosím moji mailovou adresu.

 3. Nikdy by mne ani ve snu nenapadlo měnit dodavatele. Až jednoho dne navštívila naši firmu zastupkyně Armex pani Trojanová ze Znojma a vysvětlila nám kolik můžeme ušetřit.Kdykoliv zavolam je nápomocná.Co slíbila dodržela.Nelituji a děkuji.

  • No to už je možná tak deset let zpátky, co jsme taky tímhle způsobem měnili firmu přes prodejce, ale pak když nám ceny přestaly vyhovovat, tak jsme si sami přes internet našli výhodnějšího dodavatele a právě přešli pod Armex energy, kde nám změnu zařídili a mohli jsme pak čerpat z jejich levnějšího ceníku, který nám i teďka aktualizovali, takže prima.

 4. Já jsem to dlouho neřešil kolik platím za plyn, ale pak jsem narazil na Armex energy a zjistil, že opravdu platím zbytečně moc. Přechod jsem vubec nemusel řešit, vše vyřeší i výpověď od stávajícího dodavatele.

  • U nás se taky o všechno postarali, vyřídili papíry mezi sebou a původním dodavatelem a nám zajistili v klidu přestup, že jsme akorát u nich navázali.

   • Vůbec jsem neměl představu kolik je na trhu nyní nabídek i dodavatelů, měnil jsem dodavatele po strašně dlouhý době , tak mi to dost unikalo a od září jsme akorát přešli k Armexu, kde mají super ceny i třeba na dobu dvou let.

 5. Mám od armexenergy plyn do domu i do firmy už asi dva roky a jsem spokojná, nikdy nebyl žádný problém s fakturou.

  • My teda od nich máme jenom plyn, ale zvažujeme teďka převod elektřiny, abychom to sjednotili a nemuseli řešit už zbytečně dvě firmy. Armex má pro nás přinejmenším teďka daleko lepší cenu.

 6. Já jsem řešil přechod na nového dodavatele energií, a vybral jsem si právě Armex energy, díky kterým každý rok šetřím několik tisíc.

 7. Já jsem k nim přešel proto, že mám smlouvu na dobu neurčitou bez závazků a to jiný dodavatel energií nenabízí.

  • Když za to stojí i cena, tak nemám problém se klidně zavázat i nějakou dobu, ale musí to být všechno tak nějak kompatibilní, jako třeba to co jsem u Armexu podepsal před pár měsíci na tři roky s postupně klesající cenou, to pro mě smyl má, protože na tom nemůžu být v podstatě víceméně tratný.

 8. S manželkou jsem k nim šel, kvůli jejich slevě pro důchodce, díky které se nám to opravdu vyplatilo.

 9. Je dobré že, mají několik možností jak k nim přejít, osobní návštěvou na jedné z 32 poboček, nebo zavolat na číslo 412 154 154 nebo online nebo jim nechat na sebe kontakt na stránkách a oni zavolají. Navíc i zajistí výpověď stávajícího dodavatele.

 10. Já jsem jim nechal svoje číslo na stránkách a hned druhý den mne kontaktoval jejich pracovník a pomohl mi s přechodem od mého stávajícího dodavatele.

 11. Mě se líbí, že tam nemám žádný závazek, prostě smlouva bez závazků a tak by to mělo být všude.

 12. Podle mne mají jako jediní smlouvu bez závazků a to je jejich obrovské plus.

 13. s Armexem jsem již několik let spokojena, nejen kvůli skvělé ceně, ale i kvůli poskytování slev, rozhodně nemám důvod měnit dodavatele

 14. Konečně se na trhu objevil nějaký dodavatel, který je poctivý, nemá domovní prodeje a má elektřinu za férovou cenu, i ta 3 měsíční výpovědní lhůta je dobrá, tu jsem ale využívat vůbec nemusel

 15. K Armexu jsem se dostal prostřednictvím tzv. aukční společnosti. Té jsem cosi podepsal před asi 9 lety, od té doby jsem myslel, že je vyřízené tím, že po roce mi přidělili dodavatele. Až po dlouhých letech změna.

  Zkušenost taková, že odběr má vyjít za rok dráž než u stávajících, zálohy nasadili více než dvojnásobné, nijak se mnou výši nekomunikovali. Na email odpověděl jen automat, že jim přišla moje zpráva. Pak až zaslali upomínku, tentokrát doporučeně. Zkrátka s člověkem se nemažou, klienty jim získávají tzv. šmejdi, to cosi vypovídá.

 16. Armex nedodržel po zdražení plynu smlouvu a při fixaci na dva roky navýšil po roce nehorázně cenu. Nedoporučuji mají ve smlouvách kličky, jak napálit cenu i při fixaci na rozdíl jiných dodavatelů kteří vázané smlouvy dodrželi.

  • Dobrý den, mohl bych prosím vědět název produktu od Armex energy, kde Vám zvedli cenu? Řeším něco podobného u svých rodičů, ti mají ve smlouvě název produktu „725-p“, k tomuto produktu ale nelze nic dohledat. Děkuji za odpověď.

 17. Nedodržují co nabízí

 18. Nedodržují smlouvu, měl jsem ji do 31.12.2021. V létě 2021 jsem naštěstí s předstihem podepsal s EONem s platností od 1.1.2022. Koncem října 2021 poslali informaci, že se mění obchodní podmínky a od 15.11. dochází ke zvýšení ceny. Dnes přišlo vyúčtování plynu od 1.7.2021 do 31.12.2021. Na poslední 1,5 měsíce (od toho 15.11.) vyúčtovali cenu plynu z původních 699,- Kč na 2683,- Kč/MWh. Navíc se ani nenamáhali sami udělat (nebo mě požádat) k tomu 15.11. odečet plynoměru a na vyúčtování od toho 15.11. mi napálili více jak polovinu spotřebovaného množství plynu za tu nekřesťansky vysokou cenu. Přitom vědí, že na plynu vaříme, máme ohřev vody a pak také topení. Ale ta spotřeba je ve skutečnosti v létě vyšší a v zimě nižší, než oni uvedli. Budu po nich žádat přehodnocení této spotřeby v posledním měsíci. Se zvýšením ceny se bohužel nedá nic dělat. To měli ošetřené velice dobře ve svůj prospěch. ARMEX už nikdy více.

  • Máte pravdu zákaznická linka nefunguje-proč asi nemají zájem se bavit s lidima kterejm několikrát zvedli zálhy zmšnili smlouvy na prodej spotové elektřiny tak proč mají poslouchat nasraný lidi šmejdi

  • jsou to skurvení šmejdi

   • Armex –

    snad nejhorší zkušenost s dodavateli energií a plynu, jakou mám ve svých téměř 57 letech. Nedovolatelné, když už ano, slíbí, že v nejbližších dnech zavolá kolega, který má k vyřízení, nevím, co jsou u nich nejbližší dny. Čekám více jak 14dní, nic se neděje. Na písemnou reklamaci, zaslanou doporučeně nereagují. A v závěru si dovolí poslat upomínku na něco, co nejsou schopni za více jak měsíc vyřešit a reagovat. V tomto případě skutečně “ Šmejdi“
    Už jsem dospěla do stádia, kdy jsem poslala doporučený dopis přímo vedení společnosti, uvidíme, jak se k tomu postaví oni. Jinak to jistí naše média.

 19. Armex energy je jedna z nejhorších firem, jaké jsem měl tu čest poznat. Ještě před počátkem smlouvy byla podána výpověď na základě negativních recenzí. Čili v zákonné lhůtě dle jejich podmínek. Armex výpověď ignoroval, připojil na 4 dny a poslal fakturu, která je téměř ve výši měsíční zálohy. Na jakékoli telefonáty odpovídají, že je vše přijato v pořádku, smlouva nebude aktivní. Pak dělají mrtvého brouka a pošlou fakturu. Jednání š*ejdů! Všem doporučuji.

  • Máte pravdu zákaznická linka nefunguje-proč asi nemají zájem se bavit s lidima kterejm několikrát zvedli zálhy zmšnili smlouvy na prodej spotové elektřiny tak proč mají poslouchat nasraný lidi šmejdi

 20. jsou to podvodníci a zloději změnili mě smlouvu na nákup elektřiny za spotové ceny takže nemají pro mě nakoupenou elektriku dopředu ale nakupují ji pro mě na burze za šílený ceny z 1200kč mě několikrát zvedli zálohy na3800 a asi to není konečná cena takže těm šmejdum radši zaplatím za odstoupení od smlouvy a pujdu jinam tak pozor kdo chce jít k ARMEXU at se nespálí jako já měl jsem u nich vysoutěženou cenu 750kč.1MWh od stejnejch šmejdu TeraGRUP takže všechny soutěže na dodávku elektriky jsou podvod viz firma tgc

  • Podávám na nich třešní oznámení přidejte se taky

 21. Jsou to šmejdi a zloději. Pozor na ně! Také u nich končíme!

  • Já žních skonččila už od 1.10.a poslaly mne upomínku tak sem zaplatila 25000kč potom zase poslaly upomínku stín že mi vyberou hodiny tak sem zaplatila znovu 10000kč . Oni mi poslaly vyúčtování za 3 mnecice a měla sem přeplatek 8000kč ale nebyly tam napsaný tady ty dvě částky tak sem jim volala a oni mi řekly že tam nevydi tyto částky tak sem jim to hned odeslala a ona že to pošle na uctarnu a oni to znovu vypočitaji ale nevym co řekla sem ji že už mi poslaly fakturu a že oni mi este vracely a z účtárny mi poslaly že prej jsem neplatila zálohy od roku 2015 takovou píčovinu sem vzivote neslyšela takže to dávám jako žalobu na policiji

 22. Dobrý den, tuto společnost v žádném případě nedoporučuji. Nedoržují smluvní podmínky , mění si ceny podle potřeby ( od listopadu zvedli zálohy ze 3500,- na 7000,- a od ledna zvedli zálohy až na 8800,-. U konkurence by byly zálohy 5000,- ) . Na ifolinku je těžké se dovolat a když se dovoláte vezmou si kontakt ale nevolají. Na dotaz jak si můžou takhle měnit podmínky byla odpověď , že můžou. Momentálně jsou nejdražší na trhu. Smlouvu se snažím ukončit.

  • Jsem v podobné situaci jako Radek (násobné zvyšování záloh). Smlouvu, kde byl „změněn produkt“ z FIX na SPOT (dle sdělení telefonistky), bych chtěl ukončit. Nevím na základě čeho mohu smlouvu vypovědět. Jejich vysvětlující dopis s návodem jsem vloni na podzim nedostal. Po nedávné telefonické dohodě poslali teď v únoru. Ale to je pro mě pozdě. Kdo něco poradí?

   • Dobrý den, v říjnu 21 nám ARMEX poslal oznámení o změně obchodních podmínek a současně ukončil stávající produkt s pevnou cenou za kWh, který změnil na produkt BONUS elektřina s roční úsporou. Podle mě je to nevýhodné, proto jsem jim poslala na jejich emailovou adresu žádost o změnu produktu:
    ,, 11.10.2021 jste mi poslali Oznámení o změně smluvních podmínek, ceny a novém produktu.
    Tento produkt (BONUS elektřina/plyn s roční úsporou) chci změnit na produkt Elektřina/plyn bez bonusu v nejkratším možném termínu.“
    Sice jim to trvalo asi dva měsíce, ale dnes odpověděli:
    Vážený zákazníku,
    zasíláme Vám potvrzení o změně produktu na: Elektřina bez bonusu.
    Ceny k danému produktu naleznete na stránkách ARMEX ENERGY, a.s.
    I tak podle nového ceníku jsou velmi drazí, čekám, až skončí naše dvouletá smlouva a budu moci podat výpověď.

  • ano, přesně takto to bylo i u mně

 23. 12 let bez problémů,od ledna tohoto roku najednou skokové zvýšení měsíčních záloh ze 2tis. (vždy přeplatek) na 6,5 tis. A to vytápím pouze byt o velikosti 1+1. Naprostá ignorance ze strany Armexu, jsem důchodce, žádná rada jen strohé odkázání na smlouvu. Komunikace přes dotazník firmy se rovnala „O“ Již 2x mě zamítli převod k jinému dodavateli pro formální chybu vždy na poslední chvíli aby se výpovědní doba protahovala.. Pracovník Armexu byl naprosto neoblomný a jízlivě sarkastický.
  Již nikdy bych se nechtěl s takovouto společností setkat (nejhorší zkušenost.)
  Václav.

 24. Jsou to podvodnici. Silena komunikace a jeste horsi ceny. Tato spolecnost brzy skonci jako ostatni podvodni alternativni dodavatele el. energie.

 25. Hrozná firma. Na dotazy odpovídá tak, že má člověk dojem, že to vůbec nikdo nečetl. Mám bohužel smlouvu na dobu určitou na 3 roky. Teď mi sdělili, že pokuta za odstoupení od smlouvy je 1 500,– plus 400,– za každý den, takže bych teď zaplatila pokutu 140 000,–. Takže oni ví, že odejít nemůžu, tak se chovají naprosto odporně. Doufám, že brzo zkrachují.

 26. POZOR JSOU TO PODVODNÍCI!!!
  V únoru nám zavolala paní Pušková, že máme něco špatně a musí se to dát do pořádku. Přijela s panem Kvasnicou a psala Výpověď smlouvy a odvolání plné moci, ale já jsem jí říkala, že už jsme to poslali. Oba s manželem jsme jim říkali, že máme uzavřené smlouvy
  s novým dodavatelem, ale pan Kvasnica nám tvrdil, že se musí zrušit ještě přihláška do té aukce. Napsal si něco do tabletu, manžel mu to tam podepsal, ofotil si faktury za el. energii
  i za plyn, a řekl, že už je to v pořádku, že to hned odeslal. A my se teď nestačíme divit. Do
  e-mailové pošty nám přišly smlouvy „podepsané“ mým manželem. Já jsem hned odeslala Odstoupení od smluv v zákonné lhůtě a odvolání plné moci, na které firma nereagovala. Tento týden přišly Uvítací dopisy a firma pokračuje dále v převodu dodavatele energií.

 27. Jsou to šmejdi POZOR , smlouva je prakticky nezrušitelná bez sankcí, pokud nezemřete !!!!!
  Spolupracují s Českomoravské energie, kteří jim nahánějí lidí a pak s vaší smlouvou kšeftují !!!!
  Českomoravské energie jsou případ sám o sobě. Ten co s vámi možná bude písemně komunikovat, má zřejmě nedochozenou Vysokou školu oráčskou .

  • I když zemřete je problém se této společnosti zbavit,fakturujou i mrtvým neodebranou elektřinu. Jsou to sakra ŠMEJDI!!!!!

 28. Varování pro všechny!!! Jsou to nejhorší podvodníci na trhu. Měli mi vrátit do 4.7. přeplatek. Dneska je 12.7. nikde nic. Volám tam každý den a každý den mi říkají, že už to bylo odesláno. Opravdu čirá hrůza. Vyhněte se jim obloukem. Raději něco připlatit, než to nechat těmhle zlodějům. Podle ostatních recenzí nejsem jediný a je to u nich běžná praxe. Totální sklamani a samozřejmě změna dodavatele…

 29. Takový stres jsme dosud s „dodavatelem“ energie nezazily – tedy maminka a já. Maminka mela el. energii od X-energie, která na podzim 2021 zkrachovala. (Prostredníkem byl spolek dnes jiz zrusený „Setríme obcanum“. Tem údajne dala plnou moc 31.3.2021) DPI se ze zákona stal CEZ, kde také uz v listopadu 2021 uzavrela „normální smlouvu“. Podle energetického zákona mela právo vybrat si jakoukoli firmu, to je dulezité! Podud vse OK. Mesíce plynou…
  Koncem kvetna 2022 jí prislo oznámení, ze ARMEX ENERGY koupila cást firmy TCG a ARMEX se tím (prý) stává jejím dodavatelem od 1.6.2022. Absurdní! Mailuji si s A. místo maminky, která bydlí jinde (a má skoro 90 let). Nechtejí pochopit, ze po více nez pul roce(!) odberu el. od CEZ Prodej, a.s., nemají právo nikoho nutit platnou smlouvu rusit a ze maminka nemuze mít k ARMEXU zádný vztah…
  Vcera mi uz mailem hrozí sankcí, pokud jim „budeme bránit v dodávkách energie“ od nich. Pokládám uvedené chování za neetické, nefér, drzé a arogantní.
  P.S. Zkuste si predstavit, ze vám nekdo – treba po roce i více – napíse, ze koupil firmu XYZ a chce de facto vytesnit vaseho stávajícího dodavatele, kterého jste si vybrali po krachu docela jiné firmy po dobe u dodavatele poslední instance (DPI). Na základe svobodné vule, v souladu se zákonem. Moc divná taktika…
  Budu psát na ERÚ.

  ARMEX? NE!

  • Bohužel u nás úplně ta samá situace.

 30. Varuji všechny před touto podvodnickou a zločineckou organizací. Ať vás ani nenapadne jim jenom zvednout telefon. Uslyšíte-li ARMEX, zahoďte i s telefonem!!!

 31. ARMEX – skutečně šmejdi nejhrubšího zrna.Všechny před nimi varuji.

 32. Mne odstřihly 10.10.2022 proud. Na dotaz kolik mám uhradit mi odpověděli 18000Kč do 25.10. Já jim ale odeslal již 10.10.2022 27000Kč i s odesláním potvrzení z účtu o provedení této platby. Od té doby semnou nikdo nekomunikuje a nereaguje na email. Dnes je 14.10.2022 proud mi stále neběží. Na tel a email nereagujou. Nelžu vše mohu písemně zdokladovat.

 33. Nekomunikuji, neposilaji vyúčtování pouze upomínky. Nesmyslné zvedají zálohy. Nereagují ani na doporučený dopis. Rozhodně nedoporučuji.

 34. Uzavřel jsem 10.12.21smlouvu na 12měsicu(naštěstí). Zvolil jsem spot,protože bylo jasné, že ceny plynu spadnou. Dosavadní zálohy 4500kč, od Armex rozpis do 8.23.? 10600Kč. Ve smlouvě uvedeno roční vyúčtování, přesto dorazilo 4.4.22( po zimě)s nedoplatkem 23tis.Před měsícem najednou zvýšení záloh o 60% bez zdůvodnění. V den kdy klesla cena plynu na zápornou hodnotu a já bych těžil že spotu,přišlo oznámení o změně spotu na pevný cenik a výhrůžka odpojeni měřidla, pokud neuhradim nesmyslné zálohy. Mám přeplatek cca 60000,jsem zvědav, jak jej budu vymáhat. Od 12.22.přecházim k ČEZ.

 35. Rozhodně se jim vyhnout. Porušují smlouvu, nekomunikují – vše musím řešit přes ERÚ a právníka.

 36. Vůbec tuhle firmu neznám, ale ty její podmínky na mě fakt moc důvěryhodně nepůsobí, to je teda zase pravda. No, ale tak každý svého štěstí strůjcem. Já v tomto důvěřují velkým dodavatelům, kteří se podle mě vyplatí nejvíce. A pak si hodně věcí řeším sám. Třeba udržování teploty vody v radiátorech, abych musel topit co nejméně a tu teplou vodu využíval co nejefektivněji. 😉

 37. Šmejd, šmejd a znovu šmejdi kteří nedodržují smlouvu o fixaci cen. Nabízejí odchod bez sankcí pouze proto aby se vás zbavili. Spor hodláme řešit právní cestou.

  • Taky to mám v plánu dnes vyúčtování že chcou 70 tisíc a hned zvedli zálohy na 10400 Kč! !

 38. Dobrý den,
  na firmu jsme podali trestní oznámení, neustále obtěžovali a měnili smlouvu u mé tety které je bezmála osmdesát let a při zrušení dělali jen problémy, završili to tím, že na smlouvě zfalšovali tetin podpis.

 39. Dobrý den,
  s Armexem jsem skončil demontážemi plynoměrů. Nebyli schopni snížit zálohy.za odběr 23 m3 plynu za leden a unor 2023 chtějí 20 tisícové zálohy měsíčně. Na faktuře mi s nulovým odběrem naučtovali 6000 Kč za rezervovaný oběm plynu. Ten se ůčtuje až velkoodběratelům na 60 MW za rok. Reklamace vůbec neřeší po emilu. Jen datovou schránkou vše zasílejte.Skončili jsme na právnicích. Dlůží mi přeplatky od října 2022 .Stále si navyšují zálohy a přeplatky tím hradí bez zaslání jakéhokoliv danového dokladu

 40. Neoprávněně ruší smlouvy s fixovanou cenou. Spoléhají na to, že se lidi nebudou soudit. Uvažujeme o žalobě za podvod. Evidentně ERÚ o těchto podvodech ví, ale podnět k policii nedává. Správně by již dávno měla ERÚ odebrat licenci.

 41. Já jsem si teďka s Armex energy potvrdil jejich ceník na dobu neurčitou, nabídli mi lepší cenu než bych měl u distribuce, tak jsem to za těhle okolností vzal a přijde mi to jako mnohem lepší řešení, než prodlužovat smlouvu za nesmyslnou cenu.

 42. Blížíme se krokem k výročí smlouvy a Armex e. teď za námi přišel s celkem slušnou nabídkou. Jako původně jsme zvažovali změnu, ale tohle je cena, pro kterou jsem s nimi schopný dát i další sezónu s elektřinou, jen abych nemusel platit zbytečně moc.

  • Nejsou to špatný ceny, co právě poslali, jako když jsme to srovnali a chtěli bychom přejít jinam na další dobu, tak bychom si o moc nepolepšili, takže jsme to vzali taky ještě od Armexu.

   • Já s nimi mám akorát domluvenou cenu až do roku 2025 a vychází to dost dobře, takže nebudu za těhle podmínek měnit a další věci si pohlídám.

 43. Jejich přístup mě pobavil, ale dali jsme novou smlouvu dohromady po tom co jsem si mohl řádně prostudovat jejich nabídku, co mi vytvořili do meilu. Mají víc možností, takže si šlo celkem pohodlně vybrat, jak podle délky smlouvy, tak i ceny. Pro mě fajn, že mám zas energie na nějakou dobu z krku a k tomu i čištění komínu v rámci tarifu zdarma.

 44. Po pomoci právníka a ERU se nám podařilo mimosoudní vyrovnání. Bylo vráceno za
  neoprávněné fakturace cen plynu a elektřiny cca. 97 000Kč.
  Podaní hromadné stížnosti poškozených odběratelů komodit na ARMAX ENERGY k ERU je možnost podaní soudní žaloby pro neoprávněné změny cen a smluv dle zákonu ERU.

 45. Králové mezi energošmejdy. Smlouva na fix na 3 roky , poté vám stejně fix zruší a několikanásobně zvednou ceny , jak u plynu ,tak u elektřiny. S pomocí Judr.a ERÚ fix vrátili. Ale, většina lidí si nechá nasrat na hlavu a na to ty swině prolhané a podvodnické spoléhají.

 46. Jejich přístup mě teď přesvědčil dát jim ještě šanci, protože se s nimi dalo snadno domluvit na nové smlouvě i výhodnější ceně. Nebral jsem to hned, udělal jsem si menší porovnání a nabídka pro mě byla dostatečně zajímavá i s ohledem na to, že vycházela srovnatelně, tak abych si ušetřil trápení s hledáním nového a přechodem, tak jsem to vzal ještě jednou u nich.

  • Svojí situaci jsem taky přehodnotil a nechal jsem to u Armexu, protože mi nabídli dobrou cenu. Koukal jsem i jinde a bylo to dost srovnatelný, takže než čekat, že by mi to třeba jinde mohli zvednout ač nepředpokládám, že by to teďka při poklesech ceny ještě někdo dopustil, tak jsem využil nabídky Armexu, abych něco aspoň ušetřil.

 47. Cenu jsem si u nich domluvil akorát na rok, ale teď mě to vychází slušně a pak uvidím jaká zas bude nová nabídka, buď zůstanu a nebo se poohlídnu jinde. Ale na trhu to celkem klesá, nebo to aspoň všude v médiích tvrdí, tak si říkám, že další sezóna by mohla vyjít třeba ještě líp, kdo ví.

 48. Já doufám, že do budoucna proběhne zas úprava se spotem, protože přeci není možný, aby nám k němu takto bránili přístup. Zatím se dá aspoň najít alternativní řešení, jako postupně klesající cena, ale furt je to po roce. Takhle by to bylo hnedka aktuální. Jsem rád aspoň za tohle řešení, ale to prvních bych bral mnohem víc.

  • Od června u nich budu na tarifu Flexi měsíc, jako náhrada za spot asi nejlepší možnost. Výpovědka je jeden měsíc, což se taky hodí. Jako ve snaze něco ušetřit je to pro mě smysluplný to sem dát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *