Jak vybrat tlakový čistič

Jak si usnadnit práci kolem domu a na zahradě? Kromě běžných pomocníků by vaší pozornosti neměly uniknout tlakové čističe. Ani já na něj nedám dopustit!

Tlaková myčka se hodí pro čištění nečistot kolem domů, dílny, v garáži, na terase atd. Poradí si také se zahradním nábytkem a technikou, stejně tak pomůže i při mytí auta. Při výběru se zaměřte nejen na maximální tlak, ale také na celkový průtok vody, který by měl být dostatečně vysoký. Praktická je i funkce samonasávání, díky níž lze vodu nasávat z nádrže, vodního toku a podobně.

Přehled nejlepších tlakových čističů

Tlaková myčka Gardenius GE7W180-1

Elektrická tlaková myčka Gardenius GE7W180-1 o příkonu 1800 W disponuje motorem s měděným vinutím a pětimetrovou vysokotlakou hadicí. Maximální tlak je 130 barů, průtok dosahuje 420l/hod. Mycí účinek činí 1,51 kW. Praktická je integrovaná nádržka na čisticí prostředky. Kvalitní pojezdová kolečka usnadňují manipulaci. Pomocí variotrysky lze snadno nastavit požadovaný proud vody. Easy-click řešení zaručuje komfortní ukládání příslušenství přímo na stroji (větší hák na zavěšení kabelu, zachycení koncové pistole na tělo čističe). Praktické jsou funkce Auto-stop a samonasávání.

Gardenius GE7W180-1
Větší obrázek na MALL.cz

Příslušenství zahrnuje stříkací pistoli s bezpečnostním zámkem a funkcí natáčení trysky, vysokotlakou rotační trysku, nastavitelnou trysku pro bodové a plošné mytí, pevný kartáč, vysokotlakou hadici s bajonetovou přípojkou (délka 5 metrů), napájecí kabel se zástrčkou (délka 5 metrů), rychlospojku s filtrem pro přívod vody, odnímatelnou vestavěnou nádržku na saponáty a příslušenství na čištění trysky.

Výhody tlakového čističe Gardenius GE7W180-1

 • Příznivá pořizovací cena
 • Funkce Auto-stop a samonasávání
 • Nastavení požadovaného proudu vody

Nevýhody tlakového čističe Gardenius GE7W180-1

 • Chybějící hadicový naviják
 • Vyšší spotřeba vody

>> Zjistit aktuální cenu

Tlaková myčka Nilfisk C 130.1-6 X-TRA

Tlakový čistič Nilfisk C 130.1-6 X-TRA o příkonu 1800 W nabízí mycí účinek 1,58 kW. Maximální tlak tlakového čističe činí 130 barů, průtok vody je maximálně 440 l/hod. Přístroj váží 15,8 kilogramů, přívodní kabel měří 6 metrů. Maximální teplota vody na vstupu může činit 40 °C. Koncept Click&Clean koncept zaručuje rychlou výměnu příslušenství. Manipulace je snadná také díky rychlospojce mezi hadicí a pistolí. Nechybí ani funkce Auto-stop.

Nilfisk C 130.1-6 X-TRA
Větší obrázek na MALL.cz

V rámci příslušenství je dodávána tryska Tornado s bodovým paprskem, tryska Powerspeed s rotačním paprskem, pěnový nástavec, vysokotlaká pistole, pracovní nástavec a vysokotlaká hadice (délka 6 metrů).

Výhody tlakového čističe Nilfisk C 130.1-6 X-TRA

 • Hadicový naviják
 • Koncept Click&Clean (rychlá výměna příslušenství)
 • Vysoký mycí účinek (1,58 kW)

Nevýhody tlakového čističe Nilfisk C 130.1-6 X-TRA

 • Vyšší pořizovací cena
 • Vyšší hmotnost

>> Zjistit aktuální cenu

Tlaková myčka Kärcher K 4 FULL CONTROL HOME + RWB

Vysokotlaký čistič Kärcher K 4 FULL CONTROL HOME o příkonu 1800 kW nabízí maximální tlak 130 barů. Maximální průtok činí 420 l/h, mycí účinek dosahuje 1,51 kW. Přístroj váží 11,42 kilogramů. Teplota přívodní vody by neměla přesáhnout 40 °C. Tlak lze regulovat pouhým otočením na pracovním nástavci Vario Power. Vylepšená stabilita: Opěrná noha zajišťuje lepší stabilitu. Plug ‚n‘ Clean Systém usnadňuje nanášení čisticích prostředků. Možné je také aktivní nasávání vody. Praktický je odkládací prostor pro pistoli.

Kärcher K 4 FULL CONTROL HOME + RWB
Větší obrázek na MALL.cz

Součástí balení je Full-Control-pistole s vysokotlakou hadicí (délka 6 metrů) a držákem, Vario Power pracovní nástavec, rotační tryska, integrovaný vodní filtr, hliníkové teleskopické madlo, Quick Connect na straně přístroje, čistič ploch T 350, čisticí prostředek na kámen a fasády a rotační mycí kartáč (RWB).

Výhody tlakového čističe Kärcher K 4 FULL CONTROL HOME + RWB

 • Dobrý mycí účinek (1,51 kW)
 • Rotační mycí kartáč
 • Velmi dobrá stabilita

Nevýhody tlakového čističe Kärcher K 4 FULL CONTROL HOME + RWB

 • Vyšší pořizovací cena
 • Vyšší hmotnost

>> Zjistit aktuální cenu

Tlaková myčka Bosch AQT 40-13 Plus

Vysokotlaký čistič Bosch AQT 40–13 Plus o příkonu 1900 W přečerpá 400 l/hod a nabídne mycí účinek 1,44 kW. Tlakový čistič dosahuje maximálního tlaku 130 barů. Teplota přiváděné vody by neměla překročit 40 °C. Nižší spotřebu energie zaručuje funkce Auto-stop. Aplikace saponátu je velmi snadná díky vysokotlaké trysce. Systém SDS s rychlospojkami umožňuje snadné ovládání. Praktický je systém dávkování mycího prostředku a integrovaný držák na příslušenství. Přívodní kabel měří 5 metrů. Čistič váží 6,753 kilogramů. Manipulace je velmi jednoduchá díky rychlospojkám a také integrovanému držáku příslušenství.

Bosch AQT 40-13 Plus
Větší obrázek na MALL.cz

Příslušenství obsahuje vysokotlakou pistoli Bosch, kopí, síťový kabel (délka 5 metrů), vysokotlakou hadici (délka 6 metrů), průhledný vodní filtr, čistič teras Deluxe, fixní trysku a vysokotlakou trysku s nádobkou na saponát (objem 550 ml).

Výhody tlakového čističe Bosch AQT 40-13 Plus

 • Nízká hmotnost pro snadnou manipulaci
 • Široké příslušenství
 • Funkce Auto-stop

Nevýhody tlakového čističe Bosch AQT 40-13 Plus

 • Vyšší pořizovací cena
 • Nižší mycí účinek (1,44 kW)

>> Zjistit aktuální cenu

Tlaková myčka RIWALL REPW 100 SET

Elektrická tlaková myčka RIWALL REPW 100 SET o výkonu 1400 W nabízí mycí účinek 1,08 kW. Maximální tlak je 100 barů, maximální průtok dosahuje 390 l/hod. Teplota vody by neměla překročit 40 °C. Možné je připojení na tlakovou vodu i čerpání vody z nádrže. Hmotnost přístroje činí 4,6 kilogramů, takže se s ním snadno manipuluje.

Tento přístroj se hodí k čištění drobnějších nečistot okolo domu, v garáži apod. Systém auto stop zaručí menší hlučnost a úsporu energie. Šíři paprsku vody lze nastavit pouhým otočením nastavitelné trysky. Průhledný vodní filtr zabraňuje přístupu nečistot do čerpadla. Praktický je úložný prostor pro tlakovou pistoli s tryskou a hák na uložení hadice.

RIWALL REPW 100 SET
Větší obrázek na MALL.cz

Příslušenství zahrnuje tlakovou pistoli s rychlospojkou, nástavec s otočnou nastavitelnou tryskou, tlakovou hadici (délka 5 metrů), elektrický kabel (délka 5 metrů), průhledný vodní filtr, nádržku na saponát s tryskou (objem 0,5 litru a čerpadlo s funkcí samonasávání.

Výhody tlakového čističe RIWALL REPW 100 SET

 • Příznivá pořizovací cena
 • Nižší spotřeba vody (390 l/hod)
 • Nízká hmotnost pro snadnou manipulaci

Nevýhody tlakového čističe RIWALL REPW 100 SET

 • Nižší maximální tlak (100 barů)
 • Nižší mycí účinek (1,08 kW)

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model tlakové myčky Tlak Mycí účinek Maximální průtok Autokartáč / čistič na dlažbu / čistič na potrubí Hadicový naviják Hmotnost
Gardenius GE7W180-1 130 bar 1,51 kW 420 l/hod ano/ne/ne ne  
Nilfisk C 130.1-6 X-TRA 130 bar 1,58 kW 440 l/hod ne/ne/ne ano 15,8 kg
Kärcher K 4 FULL CONTROL HOME + RWB 130 bar 1,51 kW 420 l/hod ano/ano/ano ne 15 kg
Bosch AQT 40-13 Plus 130 bar 1,44 kW 400 l/hod ne/ano/ne ne 6,75 kg
RIWALL REPW 100 SET 100 bar 1,08 kW 390 l/hod ne/ne/ne ne 4,56 kg

Celkové hodnocení: nejlepší tlakové čističe a myčky

Stále se nemůžete rozhodnout pro konkrétní tlakový čistič? Jestliže nemáte na tlakovou myčku žádné zvláštní požadavky, potom vás určitě nezklame čistič Gardenius GE7W180-1, který je cenově dostupný a vyznačuje se dobrým mycím účinkem. Hledáte-li spolehlivého pomocníka, který obstojí i při intenzivnějším používání, zaměřte se na tlakový čistič Kärcher K 4 FULL CONTROL HOME + RWB, který nabízí široké příslušenství a velmi dobré parametry. Díky dopravě zdarma na Mall.cz ušetříte stejně jako já.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *