Test nejlepších výsuvných digestoří

Máte novou kuchyňskou linku, ale ještě je před vámi poslední úkol, konkrétně nákup vhodné digestoře? Pokud vaše kuchyň není příliš prostorná, využijte každého volného místa a pořiďte si výsuvnou digestoř! Jistě vám v tom pomůže můj test nejlepších výsuvných digestoří, díky němuž se i mně podařilo vybrat ideální výsuvný odsavač par.  

Před nákupem digestoře zvažte, zda ji budete moci napojit na odtah, nebo nikoli. V případě, že kuchyň nedisponuje odtahem do komína, je možné využití recirkulaci, kterou v dnešní době nabízí drtivá většina prodávaných odsavačů par. Při recirkulaci páry prochází přes uhlíkový filtr, vyčistí se a přefiltrovaný vzduch je vháněn zpět do místnosti.

A nyní si je třeba ujasnit, jaký typ digestoře bude do vaší kuchyně ideální. Velké kuchyně nabízí dostatek prostoru pro mohutné komínové digestoře, pokud však bojujete s každým centimetrem, jistě oceníte moderní výsuvné digestoře, které jsou velmi nenápadné a které je potřeba vysunout pouze při odsávání. Díky tomu digestoř běžně vůbec nepřekáží, ale po zapnutí je dostatečně účinná, což je zejména v kuchyňských koutech spojených s obývací částí velmi důležité!

Přehled nejlepších výsuvných digestoří

Než se podíváme na konkrétní výsuvné digestoře, určitě vás zajímá, které značky odsavačů par jsou momentálně nejoblíbenější. Mimořádně oblibě mezi méně náročnými uživateli i zkušenými kuchaři se už po mnoho let těší tradiční český výrobce Mora a jeho spolehlivé odsavače par. Ovšem stejně velký zájem vyvolávají digestoře Concept. Poslední roky však stoupá také podíl digestoří Faber či Elica, které se vyznačují velmi dobrým výkonem v kombinaci s elegantním designem. A které výsuvné digestoře při se měly rozhodně dostat do vašeho užšího výběru?

Výsuvná digestoř Faber FLEXA W/X A60

Faber FLEXA W/X A60
Větší obrázek na MALL.cz

Výsuvná digestoř Faber FLEXA W/X A60 je vzhledem ke svému výkonu (300 m3/h) ideálním kandidátem do menších kuchyní. Nechybí samozřejmě 3 stupně odtahu, stejně jako omyvatelné tukové filtry vyrobené z odolného kovu. Tento typ digestoře je vhodný pro odsávání do komína i prostřednictvím recirkulace. Díky halogenovému osvětlení budete mít dokonalý přehled o všem na varné desce i okolní pracovní ploše a posuvné ovládání ještě více usnadní práci. Digestoř v nezvyklé nerezovo-bílé kombinaci vyniká velmi elegantním designem a je určena pro vestavění do kuchyňské skříňky.

Výhody výsuvné digestoře Faber FLEXA W/X A60

 • Odsávání do komína i možnost recirkulace
 • Pohodlné posuvné ovládání
 • 3 stupně výkonu
 • Elegantní bílo-nerezové provedení

Nevýhody výsuvné digestoře Faber FLEXA W/X A60

 • Menší výkon

>> Zjistit aktuální cenu

Výsuvná digestoř Elica ELITE 14 STD WH/A/60

Elica ELITE 14 STD WH/A/60
Větší obrázek na MALL.cz

Výsuvný odsavač par Elica ELITE 14 STD WH/A/60 je díky třem stupňům výkonu nedocenitelným pomocníkem při vaření. Digestoř s výkonem 250 m3/h nabízí možnost odsávání do komína i recirkulaci. Jednoduché ovládání umožňují tlačítka a podmínky při vaření zlepšuje také halogenové osvětlení. Digestoř vyniká zejména netradičním bílo-nerezovým provedením, které ozvláštní každou kuchyň, ale zároveň působí velmi elegantně. Odsavač je opatřen kovovým filtrem, který lze snadno vyjmout a vyčistit. Kompaktní digestoř je jako stvořená do menších kuchyní.

Výhody výsuvné digestoře ELITE 14 STD WH/A/60

 • Odsávání do komína i možnost recirkulace
 • Nízká hlučnost
 • Elegantní bílá barva
 • Omyvatelný kovový filtr

Nevýhody výsuvné digestoře ELITE 14 STD WH/A/60

 • Menší výkon

>> Zjistit aktuální cenu

Výsuvná digestoř Mora OT 631 W

Mora OT 631 W
Větší obrázek na MALL.cz

Výsuvný odsavač par Mora OT 631 W s výkonem 250 m3/h v klasické bílé barvě skvěle zapadne do jakékoli kuchyně. Digestoř umožňuje nejen obvyklé odsávání do komína, ale v kuchyních bez možnosti odtahu je nedocenitelná recirkulace. Digestoř disponuje praktickým halogenovým osvětlením a kovovými filtry proti mastnotě. Tlačítkové ovládání a 3 stupně výkonu zajistí maximální komfort při vaření.

Výhody výsuvné digestoře Mora OT 631 W

 • Odsávání do komína i možnost recirkulace
 • 3 rychlosti výkonu
 • Zpětná klapka
 • Kovové filtry proti mastnotě

Nevýhody výsuvné digestoře Mora OT 631 W

 • Poněkud hlučnější chod

>> Zjistit aktuální cenu

Výsuvná digestoř Concept OPV 3260

Concept OPV 3260
Větší obrázek na MALL.cz

Výsuvný odsavač par Concept OPV 3260 nabízí možnost odsávání do komína i recirkulace. Dva stupně výkonu, až 320 m3/h, jsou pro běžné použití naprosto dostačující. Díky elegantnímu nerezovému provedení výsuvná digestoř dokonale zapadne do jakékoli kuchyně. O komfortní používání se postará kolébkový přepínač. Digestoř je opatřena kovovými filtry proti mastnotě, které je možné vyjmout a umýt v myčce. Nepostradatelné je osvětlení v podobě jedné žárovky.

Výhody výsuvné digestoře Concept OPV 3260

 • Odsávání do komína i recirkulace
 • Kovový filtr proti mastnotě
 • Praktický kolébkový přepínač
 • Nenápadná přední lišta

Nevýhody výsuvné digestoře Concept OPV 3260

 • 2 rychlosti výkonu

>> Zjistit aktuální cenu

Výsuvná digestoř Faber Maxima EG8 AM/X A60

Faber Maxima EG8 AM/X A60
Větší obrázek na MALL.cz

Výsuvný odsavač par Faber Maxima EG8 AM/X A60 je určen k vestavbě do kuchyňské skříňky. Díky elegantní šedé barvě s nerezovou lištou je velmi nenápadný. Za zmínku však stojí zejména ventilační jednotka ENERGY, která dosahuje mimořádného výkonu (až 800 m3/h). I přesto je však chod této digestoře se třemi stupni výkonu poměrně tichý. Kazetové tukové filtry lze vyjmout a umýt v myčce. Přípravu pokrmů i samotné vaření usnadní halogenové osvětlení a posuvné ovládání.

Výhody výsuvné digestoře Faber Maxima EG8 AM/X A60

 • Odtah do komína i možnost recirkulace
 • Velký výkon
 • Posuvné ovládání
 • Komfortní posuvné ovládání

Nevýhody výsuvné digestoře Faber Maxima EG8 AM/X A60

 • Hlučnější chod

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ digestoře Výkon odsávání Maximální hlučnost Počet rychlostí Ovládání Osvětlení Barva Rozměry (vך×h)
Faber FLEXA W/X A60 300 m3/h 62 dB 3 posuvné halogenové nerezová 17,5×60,3×28 cm
Elica ELITE 14 STD WH/A/60 250 m3/h 63 dB 3 tlačítkové halogenové bílá/nerezová 180×59,8×28 cm
Mora OT 631 W 240 m3/h 57 dB 3 tlačítkové halogenové bílá 4×59,8×30,1 cm
Concept OPV 3260 198 m3/h 66 dB 2 tlačítkové klasické nerezová 17,5×60×31 cm
Faber Maxima EG8 AM/X A60 680 m3/h 66 dB 3 posuvné halogenové šedá 26×60×28 cm

Hodnocení výsuvných digestoří a rady k nákupu

Nemůžete-li se rozhodnout, zda si pořídit bílou, nebo nerezovou digestoř, potom by vás mohl zaujmout odsavač Elica ELITE 14 STD WH/A/60 v nezvyklém bílo-nerezovém provedení. Výborný kompromis v rámci kvality a ceny předsatvuje digestoř Faber FLEXA W/X A60. Precizním provedením s důrazem na nejmenší detaily vyniká odsavač par Mora OT 631 W. Spolehlivým zástupcem, který naprosto uspokojí běžné nároky, je bezesporu digestoř Concept OPV 3260. Jestliže vaříte velmi často aromatická jídla, skvělým pomocníkem vám bude velmi výkonná výsuvná digestoř Faber Maxima EG8 AM/X A60, která uspokojí i ty nejnáročnější kuchaře. Díky elegantnímu designu samozřejmě dokonale zapadne i do té nejmodernější kuchyně.

Tip pro snadnou instalaci

Výsuvná digestoř má svá specifika, která je třeba vzít v úvahy při její instalaci. Proto se v případě pochybností raději obraťte na profesionála, který si s tímto úkolem poradí snadno a rychle. Uvidíte, že díky poptávkovému formuláři na internetových stránkách Poptávej.cz. Nalezení vhodného řemeslníka tak bude otázkou chvilky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *