Ceny plynu u všech dodavatelů

5/5 - (1 vote)

Není třeba pochybovat o tom, že ceny plynu za kWH se u různých dodavatelů v rámci České republiky výrazně liší. Tyto dodávky nabízí nejen giganti na trhu typu RWE, E.ON nebo ČEZ, ale i celá řada alternativních dodavatelů. Vybrat ten nejlevnější tarif je pro člověka, který se v této branži nepohybuje, skutečně těžké. Vše navíc komplikuje skutečnost, že cena plynu se v jednotlivých krajích liší. V Praze jej pořídíte za jinou cenu než v Brně nebo v Ostravě. Jaké registrujeme dodavatele plynu na českém trhu v roce 2016 a 2017?

Dodavatelé plynu na českém trhu

Výčet je neobyčejně pestrý. Začít lze ARMEX ENERGY, a. s., která je zacílena na podnikatelské subjekty, přičemž plyn nabízí od roku 2011 hlavně svým klientům. Další je Blue-Gas s. r. o., která vznikla zásluhou manažerů, konzultantů a IT odborníků. Její výhodou je především zjednodušená administrativa.

K poměrně velkým dodavatelům patří Bohemia Energy entity, která svým zákazníkům distribuuje plyn od roku 2009. Za zmínku stojí, že právě ona přišlo roku 2010 s dnes tolik oblíbeným produktem Garance, jenž klientům přináší výhodné ceny. CENTROPOL ENERGY, a.s. svým zákazníkům také zaručuje dobrou cenu v průběhu trvání smlouvy.

České Energetické Centrum, a. s. pak svoje služby nabízí nejen u nás, ale i v Polsku, Maďarsku nebo na Slovensku. V prostoru střední Evropy si získalo poměrně značnou oblibu. Největším energetickým uskupením v ČR i ve střední a jihovýchodní Evropě je ale samozřejmě v současnosti ČEZ.

Za vznikem společnosti COMFORT ENERGY, s. r. o. pak stojí majitelé, kteří se podíleli i na zrodu výše zmíněné Bohemia Energy. Typické jsou pro ni kratší smlouvy oproti konkurenci. Společnost CORASTA s. r. o. pak nabízí svoje služby na trhu s plynem od roku 2011.

Mezi velmi stabilní a silné partnery na energetickém trhu u nás je možné zařadit E.ON Energie, a.s. Tento distributor je oblíbený především v jižních Čechách a na jižní Moravě. Společnost ELIMON, a. s. se postupem času propracovala od poskytování poradenství až do současnosti, kdy také realizuje dodávky zemního plynu pro své zákazníky.

Energie2, a. s. působí i na Slovensku a v Polsku, přičemž poskytuje své služby domácnostem i podnikatelským subjektům. ENRA SERVICES s. r. o. je možné hodnotit jako mladou společnost, jež dodává plyn do domácností i řady firem.

Akciová společnost EP ENERGY TRADING, a. s. působí v České republice i na Slovensku. Europe Easy Energy, a. s. pokrývá v podstatě celé území ČR a je možností k velkým distributorům. Ke vzniku eYello CZ, k.s. dala podnět transformace dceřiné společnosti koncernu Pražská energetika a. s., jež má přispět PRE k regionální expanzi. Levný plyn má dodávat v horizontu několika měsíců.

FONERGY s. r. o. také patří k nejmladším firmám s působností na celém území České republiky. Gas International s. r. o. se ve svých letácích pyšní tím, že umí snižovat konečnou cenu plynu na úkor velkých dodavatelů. Na českém trhu působí od roku 2010 také společnost GLOBAL ENERGY, a. s.

trubky na plyn

Především v Praze má potom své zastoupení HALIMEDES, a. s., který se rovněž snaží konkurovat velkým dodavatelům. Specifikem LAMA Energy a. s. pak je, že má dokonce vlastní těžbu ropy a plynu na Břeclavsku.

Společnost Lumen Energy a. s. se nejdříve zabývala především kompletní dodávkou elektromontážních a servisních prací v České republice a na Slovensku. Teprve sekundárně rozšířila svoji působnosti i na dodávky plynu. Ambiciózní MND a. s. nabízí produkt Plynzprvniruky.cz, když těží z toho, že se jedná o největší českou těžební společnost ropy a zemního plynu.

Optimum Energy, s. r. o. distribuuje plyn nejen firemním zákazníkům, ale také domácnostem. Orientuje se ale především na malé a střední firmy. Mezi největší dodavatele zemního plynu u nás naopak patří Pražská plynárenská, a. s., která má více než 430 000 odběrných míst po celém území ČR.

QUANTUM, a. s. se původně orientovala na rekonstrukce a výstavbu nových plynovodů v obcích, aby se po udělení licence pro obchod s plynem začala podílet také na jeho distribuci. Společnost Right Power Energy, s. r. o. začala nabízet zemní plyn roku 2010, a to nejdříve jako druhou komoditu svým klientům, kteří od ní odebírali elektrickou energii. Posléze jej nabízí i ostatním spotřebitelům. Neorientuje se přitom na nějakou vyhraněnou zákaznickou kategorii, když uspokojí malé domácnosti, střední podniky i velké odběratele.

Původně německá společnost RWE dodává v dnešní době plyn více než 8 milionům Evropanů. Klienti RWE mívají k dispozici i řadu benefitů. SPP CZ, a. s. je dceřinou společností Slovenského plynárenského průmyslu, když mezi její zákazníky patří třeba Teplárny Brno.

ST Energy, s. r.o. se kromě obchodu s elektřinou a plynem zaobírá i poradenstvím v oblasti obnovitelných a alternativních zdrojů. X Energie, s. r. o. cílí na maloodběratele z řad domácností a podnikatelské subjekty.VEMEX Energie, a. s. se snaží oslovit celé široké spektrum zákazníků.

Jak zvolit ideálního dodavatele plynu?

Z výše uvedeného je jasně patrné, že vyznat se v nabídce tolika poskytovatelů je takřka nadlidský úkol. Vše komplikuje i skutečnost, že cena plynu sestává z celé řady rozličných poplatků, v nichž je velmi těžká orientace. Zjednodušeně lze říci, že jde o platbu za spotřebu, měsíční paušál a daně. Protože tyto poplatky jsou hrazeny dvěma společnostem, a to dodavateli za dodanou energii a distributorovi za správu sítě, bývá faktura, která většinou probíhá v rámci jednoho vyúčtování, velmi komplikovaná a pro laika nesrozumitelná. Vyznat by se v ní měl často problémy i Sherlock Holmes.

sherlock

Ušetřit na dodávkách plynu lze přitom tisíce korun. Jakým způsobem je možné poznat, který dodavatel je pro vás ten pravý a zaslouží si vaši důvěru? Zde je každá rada drahá. Nejlepší možnou volbou je bezpochyby využít na internetu srovnávače energií, jako je například tato. Jednoduše naťukáte potřebné údaje a ihned máte informace o tom, kolik případně přechodem k jinému dodavateli ušetříte. Srovnávač cen energií vám rovněž nabízí, abyste si vybrali přímo u něho, a on se postará o veškerou administrativu, jež je spojená s přechodem k jinému poskytovateli. Tím si ušetříte mnoho starostí a procedur, přičemž smlouvy vám budou dovezeny až domů. Specifikem této databáze je i fakt, že zahrnuje některé neveřejné nabídky, jež se k vám dostanou po zadání vašeho telefonního čísla. Veškeré odborné i právní poradenství, které vám tarifomat.cz v souvislosti s inzerovanými službami nabízí, je bezplatné. Spolehnout se můžete i na kvalitní zákaznický servis a finanční záruky.

Pokud chcete změnit dodavatele plynu, nevyplatí se tedy určitě spoléhat jen na svůj vlastní úsudek. Ve chvíli, kdy je na internetu služba jako srovnávač cen volně dostupná, byste byli sami proti sobě, kdybyste ji nevyužili.

One reply to Ceny plynu u všech dodavatelů

  1. Dřív ty cenový rozdíly mezi dodavateli byl daleko rozdílnější než jsou teďka. Teďka mi přijde, že se ty ceny liší jen ve stokorunových rozdílech, ale ušetřit se dá pořád a to je hlavní. Já už jsme vystřídal několik dodavatelů o kterých se tu píše a zatím si na žádného z nich nemůžu nějak víc ztěžovat spíš mi šlo vždycky o cenu, teď mám doma smlouvy od comfort energy a zas to mám o nějakou stovku levnější. Výhoda smluv na dobu neurčitou, že to pak můžu častěji střídat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *