Jak vybrat ponorné čerpadlo do studny

Rate this post

Hledáte způsob, jak efektivně využít vodu ze studny? Odpovědí na tento problém by mohlo být ponorné čerpadlo, které umožňuje čerpání vody ze studní, vrtů i nejrůznějších nádrží.

Díky ponornému čerpadlu lze poměrně snadno vyřešit zásobování chat, rodinných domů a různých ubytovacích zařízení. Čím dál více lidí tak využívá ponorné čerpadlo k zásobování závlahových systémů, postřikovačů a podobně. Zalévání zahrady je tedy mnohem snazší a efektivnější.

Přehled a recenze nejlepších ponorných čerpadel

Ponorné čerpadlo Einhell GC-DW 1300 N

Einhell GC-DW 1300 N
Větší obrázek na MALL.cz

Spolehlivé ponorné čerpadlo Einhell GC-DW 1300 N disponuje příkonem 1300 W. Díky tomuto čerpadlu je možné přečerpat 5000 litrů za hodinu do výšky 65 metrů. Hloubka ponoru může být 20 metrů. Teplota vody může dosáhnout maximální 35 stupňů. Výhodou je dlouhé spojovací vedení, které měří celých 23 metrů. Součástí čerpadla je externí spínací skříňka, která je spojena kabelem dlouhým 23 metrů. Obsluha čerpadla je tedy velmi snadná a komfortní. Spolu s čerpadlem je dodáván zpětný ventil, dále také spouštěcí lano dlouhé 22 metrů a nerezové sítko pro zachycení nečistot.

Výhody ponorného čerpadla Einhell GC-DW 1300 N

 • Vysoký výkon čerpadla (5000 l/hod)
 • Externí spínací skříňka s dlouhým kabelem
 • Snadná obsluha čerpadla
 • Dlouhé spouštěcí lano a sítko na nečistoty

Nevýhody ponorného čerpadla Einhell GC-DW 1300 N

 • Méně robustní konstrukce

>> Zjistit aktuální cenu

Ponorné čerpadlo Elpumps BP 1/4

Elpumps BP 1/4
Větší obrázek na MALL.cz

Výkonné hlubinné čerpadlo Elpumps BP 1/4 se vyznačuje tlakem 5,5 barů a výkonem 1300 W. Je možné použít jej ve vodě charakteristické vyšším obsahem písečných částic. Přístroj umožňuje přečerpat 3000 litrů za hodinu do výšky 55 metrů. V kapalině by se nemělo nacházet více než 40 miligramů příměsí na metr krychlový. Maximální teplota kapaliny činí 35 stupňů. Čerpadlo váží pouhých 14 kilogramů, takže se s ním poměrně snadno manipuluje. Motorová část je opatřena kabelem dlouhým 20 metrů, který vede k elektrické skříňce. Oddělení motorové a hydraulické části je velmi praktické z hlediska údržby a servisu. K ochraně motoru slouží tepelná pojistka. Čerpadlo je vhodné pro čerpání vody ze studní, vrtů i nádrží. Je tak vhodné k zásobování nejen chat, ale také rodinných domů apod. Samozřejmostí jsou široké možnosti závlahových systémů.

Výhody ponorného čerpadla Elpumps BP 1/4

 • Spínací skříňka oddělená od hydraulické části
 • Vysoký výkon motoru
 • Příznivá pořizovací cena
 • Tepelná pojistka pro ochranu motoru

Nevýhody ponorného čerpadla Elpumps BP 1/4

 • Nižší výkon

>> Zjistit aktuální cenu

Ponorné čerpadlo Elpumps VP 300

Elpumps VP 300
Větší obrázek na MALL.cz

Spolehlivé čerpadlo Elpumps VP 300 o výkonu 300 w umožňuje čerpání vody ze studní i nádrží. Ve vodě by neměly být pevné příměsi větší než 25 milimetrů. Maximální tlak činí 6 barů. Možné je čerpat až 1440 litrů za hodinu do výšky 60 metrů. Teplota čerpané vody by neměla překročit 35 stupňů. Pláště čerpadla je vyroben z odolného nerezu. Kvalitním zpracováním se vyznačují také oběžná kola a motor. Masivní stěny zaručují větší odolnost a delší životnost. Za zmínku stojí také jedinečný systém pro uložení vibrační membrány. Umístění čerpadla ve studni nebo ve vrtu usnadňují masivní litinová oka. Motorová část je oddělena od části hydraulické, délka spojovacího kabelu je 20 metrů. Případná údržba a servis je tak mnohem snazší. Opomenout nelze ani tepelnou pojistku pro ochranu motoru.

Výhody ponorného čerpadla Elpumps VP 300

 • Velmi nízká pořizovací cena
 • Jednoduchá obsluha a nenáročná údržba
 • Oddělení motorické a hydraulické části
 • Důležitá tepelná pojistka

Nevýhody ponorného čerpadla Elpumps VP 300

 • Menší výkon

>> Zjistit aktuální cenu

Ponorné čerpadlo Elpumps BP 14

Elpumps BP 14
Větší obrázek na MALL.cz

Hlubinné ponorné čerpadlo Elpumps BP 14 je určeno do studní a vrtů. Představuje vhodné řešení pro závlahové systémy, mycí systémy a podobně díly tlaku až 8 barů. Čerpadlo dosahuje výkonu 1600 W. Maximální dopravní výška je 80 metrů, přičemž je možné přečerpat 5400 litrů za hodinu. Množství pevných příměsí ve vodě může být 25 mg na metr krychlový. Přívodní kabel je dlouhý 20 metrů, což je pro snadnou obsluhu naprosto dostačující. Maximální ponorná hloubka v případě tohoto modelu je 10 metrů. Teplota čerpané vody by neměla překročit 35 stupňů. Ponorné čerpadlo váží 20 kilogramů. Plášť tohoto čerpadla je z odolného nerezu. Za zmínku stojí také kvalitní motor zaručující mimořádně dlouhou životnost. Snadnou obsluhu a ovládání zaručuje elektrická skříňka, která je tedy zcela oddělena od hydraulické části čerpadla. Servis a opravy zařízení jsou tak mnohem snazší. Velmi důležitá je také tepelná pojistka. Praktická jsou masivní litinová okna.

Výhody ponorného čerpadla Elpumps BP 14

 • Vysoký výkon čerpání (5400 l/hod)
 • Velká výška čerpání (80 metrů)
 • Stabilní výkon
 • Tepelná pojistka

Nevýhody ponorného čerpadla Elpumps BP 14

 • Vysoká pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Ponorné čerpadlo Elpumps BP 18/3

Elpumps BP 18/3
Větší obrázek na MALL.cz

Hlubinné ponorné čerpadlo Elpumps BP 18/3 je určeno do studní a vrtů. Čerpadlo je možné využít k čerpání čisté vody z vrtů, studní nebo nádrží. Uplatnění nalezne také při zásobování rodinných domů i chat. Výkon přístroje činí 1000 W. Čerpadlo umožňuje přečerpat 3600 litrů za hodinu do výšky 60 metrů. Ve vodě se může vyskytnout maximálně 25 mg pevných příměsí na metr čtvereční. Maximální výstupní tlak je 5 barů. Délka kabelu 20 metrů by měla být pro komfortní obsluhu naprosto dostačující. Voda může mít maximální teplotu 35 stupňů. Ponorné čerpadlo váží 20 kilogramů. Jeho plášť je vyroben z kvalitního nerezu. Dlouhou životnost zaručuje také spolehlivý motor, který je navíc vybaven tepelnou pojistkou proti zablokování. Hloubka ponoru by neměla být větší než 10 metrů. Motorová část opatřená kabelem je umístěna v samostatné skříňce a oddělena od hydraulické části, což usnadňuje opravy a servis. Ke stabilnímu zavěšení čerpadla přímo ve vrtu jsou určena dvě masivní litinová oka.

Výhody ponorného čerpadla Elpumps BP 18/3

 • Spolehlivý přístroj se stabilním výkonem
 • Kvalitní konstrukce
 • Tepelná pojistka
 • Všestranné využití

Nevýhody ponorného čerpadla Elpumps BP 18/3

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ ponorného čerpadla Příkon Maximální množství přečerpané kapaliny Maximální teplota čerpané kapaliny Maximální výška Hmotnost Délka napájecího kabelu
Einhell GC-DW 1300 N 1300 W 5000 l/hod 35 °C 65 m 15,5 kg 23 m
Elpumps BP 1/4 1300 W 3000 l/hod 35 °C 55 m 14 kg 20 m
Elpumps VP 300 300 W 1440 l/hod 35 °C 60 m 5 kg 20 m
Elpumps BP 14 1600 W 5400 l/hod 35 °C 80 m 20 kg 20 m
Elpumps BP 18/3 1000 W 3600 l/hod 35 °C 60 m 20 kg 20 m

Celkové hodnocení nejlepších ponorných čerpadel do studny

Máte už jasno v tom, že ponorné čerpadlo bude nejlépe vyhovovat vašim požadavkům? Ale ještě zbývá vyřešit, který model bude pro vaše potřeby nejvhodnější? Vašim nárokům jistě spolehlivě dostojí ponorné čerpadlo Elpumps BP 1/4, které v sobě spojuje velmi dobré parametry, i přes příznivou cenu. Pro náročné uživatele je ideálním kandidátem ponorné čerpadlo Elpumps BP 14, které nabízí vysoký čerpací výkon do značné výšky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *