Jak vybrat hoblovku s protahem

Rate this post

Vybavujete si dílnu a chybí vám kvalitní hoblovačka, nejlépe i s protahem? Pak vám s výběrem ideálního kandidáta jistě velmi dobře pomohou následující rady a recenze nejlepších hoblovek s protahem.

Velkou výhodou protahovací hoblovačky je bezesporu snadná práce a rychlé opracování dřeva. V jejich prospěch hovoří také nízká prostorová náročnost. Jeden přístroj totiž zajistí více úkonů a v dílně zůstane více prostoru na ostatní práci. Při opracování dřeva na hoblovce s protahem je výsledkem dokonale hladký povrch a přesný řez.

Při hoblování dřeva je nutné vzít v úvahu mnoho aspektů. Důležitá je samozřejmě šířka dřeva, ovšem podstatná je i jeho tvrdost. Důležitou roli hraje také vlhkost a rovnost opracovávané desky, stejně jako orientace a struktura vláken. Zdařilé hoblování se totiž odvíjí právě od správného posouzení dřeva. A nyní se už pojďme podívat na oblíbené hoblovky s protahem, kterými můžete vybavit svou dílnu. Nutné je však pamatovat na to, že tyto stroje jsou určeny pro domácí použití, nikoli profesionální provoz.

Recenze nejlepších hoblovek s protahem

Hoblovačka Asist AE4C160DN 3v1

Hoblovka Asist AE4C160DN 3v1 s příkonem 1600 W představuje všestranný stroj ke zpracování dřeva. Spojuje v sobě hoblovačku/srovnávačku, dále protahovačku a také praktickou stolní pilu. Změna mezi hoblováním, protahováním a řezáním je navíc velmi snadná. Tento model je určen pro domácí použití a příležitostnou práci se dřevem.

Maximální hloubka řezu je 68 milimetrů. Dřevo je posunováno rychlostí 6 metrů za minutu. Maximální šířka hoblování je 204 milimetrů, maximální hloubka záběru jsou 3 milimetry. Výška obráběného kusu se může pohybovat v rozmezí 6–120 milimetrů. Pracovní plocha je dostatečně velká, její rozměry jsou 74,6×21 centimetrů.

Asist AE4C160DN 3v1
Větší obrázek na MALL.cz

Důležitý bezpečnostní prvek představuje přítlačná tyč a také ochrana proti přetížení. Kromě samotného přístroje je součástí dodávky také přítlačná tyč, nástrčný klíč (10 mm), imbusový klíč (4 mm), klíč na utažení pilového kotouče, přípravek na nastavení nožů a úhlový doraz.

Výhody hoblovačky Asist AE4C160DN 3v1

 • 3 funkce pro zpracování dřeva (hoblovka, protahovačka, stolní pila)
 • Snadná změna mezi jednotlivými úkony
 • Důležité bezpečnostní prvky
 • Široké dodávané příslušenství

Nevýhody hoblovačky Asist AE4C160DN 3v1

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Hoblovačka Asist AE4H180D

Asist AE4H180D
Větší obrázek na MALL.cz

Protahovací hoblovka ASIST AE4H180D dosahuje výkonu 1800 W. Jedná se o přesný a spolehlivý přístroj díky preciznímu nastavení výšky hoblování. Přístroj dosahuje 8000 otáček za minutu. Výška hoblování se může pohybovat mezi 6 a 130 milimetry, maximální šíře hoblování je 254 milimetrů. Rychlost posuvu je 6 metrů za minutu. Maximální hloubka záběru jsou 3 milimetry. Tato hoblovačka je určena pro domácí použití, pro spíše příležitostnou práci se dřevem.

Výhody hoblovačky Asist AE4H180D

 • Velmi přesné hoblování dřevěného materiálu
 • Možnost nastavení výšky hoblován í (6–130 mm)
 • Snadná manipulace
 • Nízká pořizovací cena

Nevýhody hoblovačky Asist AE4H180D

 • Méně robustní konstrukce

>> Zjistit aktuální cenu

Hoblovačka Asist AE4H200DN

Protahovací hoblovka Asist AE4H200DN představuje přesný stroj s dostatečným výkonem 2000 W. Vyznačuje se snadnou a komfortní obsluhou. Velmi důležitá je možnost nastavit výšku a šířku hoblování v širokém rozmezí. Rychlost posuvu dosahuje 6 metrů za minutu. Maximální šířka hoblování činí 330 milimetrů, maximální hloubka záběru je potom 3 milimetry. Výška obráběného kusu se může pohybovat v rozmezí 6–160 milimetrů. Počet otáček za minutu při běhu naprázdno dosahuje 8000.

Asist AE4H200DN
Větší obrázek na MALL.cz

Pro snazší práci se dřevem je praktická možnost odsávání prachu. Spolu s hoblovačkou se dodává klíč, ruční klika zdvihání nožové hlavy, nastavovací vodítko nože a imbusový klíč.

Výhody hoblovačky Asist AE4H200DN

 • Přesné hoblování dřeva
 • Snadná manipulace
 • Možnost nastavení různé výšky a šířky hoblování
 • Vysoký výkon

Nevýhody hoblovačky Asist AE4H200DN

 • Méně robustní konstrukce

>> Zjistit aktuální cenu

Hoblovačka Scheppach HMS 1070

Scheppach HMS 1070
Větší obrázek na MALL.cz

Hoblovka s protahem Scheppach HMS 1070 disponuje výkonem 1500 W. Představuje praktický a kvalitní stroj umožňující precizní hoblování i protah. Dva ocelové nože rotují rychlostí až 9000 otáček za minutu. Výsledkem je velmi přesný řez a jemně opracovaná plocha. Výška protahu se pohybuje v rozmezí 5–120 milimetrů, záběr je 204 milimetrů. Hmotnost přístroje je 30 kilogramů. Díky robustní konstrukci je možná bezproblémová práce s dřevěnými hranoly o šířce 252 milimetrů. Na přesnost opracování má vliv také prostorný hoblovací stůl. Důležitý je bezpečnostní spínač a možnost odsávání prachu a hoblin. Nože jsou snadno vyměnitelné a celkově se stroj vyznačuje snadnou obsluhou. Nechybí ani hoblovací zarážka s možností nastavení (až 45 stupňů). Stabilitu hoblovky zaručují čtyři kovové nohy, které jsou vybaveny praktickými protiskluzovými podložkami.

Výhody hoblovačky Scheppach HMS 1070

 • Velmi přesný řez
 • Snadná a komfortní obsluha
 • Praktická kombinace hoblování a protahu
 • Stabilní konstukce

Nevýhody hoblovačky Scheppach HMS 1070

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Hoblovačka Scheppach HMS 850

Scheppach HMS 850
Větší obrázek na MALL.cz

Hoblovka a protahovačka v jednom Scheppach HMS 850 disponuje silným motorem, výkonem 1250 W a dostatečně robustní konstrukcí, která je vyrobena z oceli a litiny. Počet otáček za minutu je 8000. Výška protahu je 120 milimetrů, záběr potom 204 milimetrů. Hmotnost dosahující 25 kilogramů usnadňuje manipulaci se strojem. Široký pracovní prostor umožňuje práci s většími kusy dřeva, stejně jako dva dlouhé a kvalitní nože. Velmi důležitý je bezpečnostní spínač a práci usnadňuje rovněž možnost odsávání hoblin.

Výhody hoblovačky Scheppach HMS 850

 • Široký pracovní prostor pro snadné opracování větších kusů dřeva
 • Robustní konstrukce z oceli a litiny
 • Možnost odsávání hoblin
 • Bezpečnostní spínač

Nevýhody hoblovačky Scheppach HMS 850

 • Nižší rychlost posuvu (5 m/min)

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model hoblovačky Příkon Rychlost posuvu Maximální šířka obrobku Maximální průchodná výška Hmotnost
Asist AE4C160DN 3v1 1600 W 6 m/min 204 mm 120 mm 42 kg
Asist AE4H180D 1800 W 6 m/min 254 mm 130 mm 29 kg
Asist AE4H200DN 2000 W 6 m/min 330 mm 160 mm 29 kg
Scheppach HMS 1070 1500 W 254 mm 120 mm 30 kg
Scheppach HMS 850 1250 W 5 m/min 204 mm 120 mm 25 kg

Hoblovky s protahem a závěrečné srovnání

Zaujal vás nápad pořídit si hoblovku i s protahem? Bezesporu se jedná o užitečný stroj, který ve vaší dílně jistě nalezne uplatnění. Jaký model však zvolit? Pokud nemáte příliš vysoké nároky a máte v úmyslu tento stroj používat spíše příležitostně, určitě vám velmi dobře poslouží hoblovka Asist AE4H180D, která se vyznačuje velmi dobrými parametry. Pro náročné kutily, kteří si na vybavení své dílny opravdu zakládají, je jako stvořená hoblovka s protahem Scheppach HMS 1070, která je velmi stabilní, přesná a uživatelsky komfortní.

 

2 replies to Jak vybrat hoblovku s protahem

 1. Pozor, jedna se POUZE o reklamu na mall.cz!!

 2. Pokud člověk pracuje s dřevem, tak se taková hoblovačka v dílně určitě neztratí. Mám kamaráda, který se už několik let prací se dřevem živí, teď v tomto oboru dokonce zvažuje i založení s.r.o. a ten má teda tu svou dílnu neskutečně dobře vybavenou. Jakou hoblovačku tam má teda netuším, ale myslím si, že už to bude nějaká profesionální.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *