Nejlepší filtrační konvice – recenze

Rate this post

Nechutná vám kohoutková voda, ale zároveň nechcete utrácet za balenou vodu? Mně s tímto problémem pomohla filtrační konvice, na kterou už nedám dopustit. Podívejte se na mé vlastní srovnání nejlepších filtračních konvic!

Přefiltrovaná voda má úplně jinou chuť a často ji začne pít i ten, komu nebyla obyčejná kohoutková voda po chuti. Přefiltrovaná voda není cítit chlorem, což se velmi dobře projeví i na chuti kávy, čaje a podobně. Používání přefiltrované vody se doporučuje také při vaření. Používání takto upravené vody navíc může prodloužit životnost některých kuchyňských spotřebičů, zejména rychlovarné konvice, ale používat ji můžete i místo destilované vody na žehlení. Ve spotřebičích se neusazuje vodní kámen, takže není nutné je tak často čistit.

Chutnější voda bez chlorového zápachu vám navíc ušetří starosti a námahu spojenou s nákupem balené vody. Filtrační konvice navíc může být vítaným dárkem pro každého, kdo bydlí v oblasti s méně kvalitní nebo méně chutnou pitnou vodou.

A jaké filtrační konvice mě nejvíce zaujaly?

Přehled nejlepších filtračních konvic

Filtrační konvice Barrier Style

Filtrační konvice Barrier Style se vyznačuje elegantním designem a bez problémů se vejde do dveří lednice. Praktický je mechanický indikátor výměny patrony. Nálevka se automaticky odklopí při nahnutí konvice. Výměna filtrační patrony je velmi jednoduchá.

Barrier Style
Větší obrázek na MALL.cz

Objem přefiltrované vody činí 1 litr, celkový objem konvice je 2,6 litrů. Kapacita patrony dosahuje až 350 litrů, doporučuje se její výměna v intervalu jednoho až tří měsíců podle kvality vody a přefiltrovaném množství. Konvici lze umývat v myčce nádobí. Konvice je vyrobena z kvalitního plastu určeného pro pitnou vodu, bez obsahu nebezpečných BPA. Balení obsahuje také filtrační patronu Standard. Rozměry konvice jsou 26×26×10 centimetrů a její hmotnost je 0,63 kilogramu.

Výhody filtrační konvice Barrier Style

 • Možnost mytí v myčce nádobí
 • Mechanický indikátor výměny patrony
 • Elegantní design a kvalitní provedení
 • Nízká pořizovací cena

Nevýhody filtrační konvice Barrier Style

 • Menší objem přefiltrované vody (1 litr)

>> Zjistit aktuální cenu

Filtrační konvice Laica XXL Milano

Laica XXL Milano
Větší obrázek na MALL.cz

Filtrační konvice Laica XXL Milano je i přes velký objem velmi lehká, takže se s ní snadno manipuluje. Digitální indikátor stavu upozorní na nutnost výměnu filtrační patrony. Celkový objem konvice je 3,7 litrů, přefiltrovat lze 2,2 litrů. Praktický otvor zaručuje rychlé plnění. Konvice je vyrobena z tritanu, který neobsahuje BPA. Rozměry filtrační konvice jsou 25,4×14,3×24,7 centimetrů.

Výhody filtrační konvice Laica XXL Milano

 • Praktický otvor pro rychlé plnění
 • Nepostradatelný indikátor stavu filtru
 • Velký objem konvice (2,2 litrů přefiltrované vody)
 • Elegantní a jednoduchý design

Nevýhody filtrační konvice Laica XXL Milano

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Filtrační konvice Brita Style MaxtraPlus

Brita Style MaxtraPlus
Větší obrázek na MALL.cz

Filtrační konvice Brita Style MaxtraPlus se vyznačuje moderním a jednoduchým designem. Horní víko Easy Flip zaručuje snadné a komfortní plnění. Nová filtrace MAXTRA+ zaručuje velmi dobré výsledky. Objem přefiltrované vody činí 1,4 litru, celkový objem konvice je 2,4 litrů. Konvice se bez problémů vejde do dveří lednice. Vizuální signalizace stavu BRITA Light patrony upozorní na nutnost výměny filtrační patrony. Součástí balení je jeden originální filtr Maxtra+.

Výhody filtrační konvice Brita Style MaxtraPlus

 • Vizuální signalizace stavu patrony
 • Účinná filtrace MAXTRA+
 • Dostatečné množství přefiltrované vody (1,4 litru)
 • Kvalitní provedení i materiály

Nevýhody filtrační konvice Brita Style MaxtraPlus

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Filtrační konvice Brita Marella Cool Memo

Filtrační konvice Brita Marella Cool Memo díky systému Maxtra FlowControl zaručuje dobré výsledky a rychlé filtrování, neboť dochází ke snížení obsahu chloru, vodního kamene, nejrůznějších organických nečistot, nebezpečných pesticidů a podobně. Ve vodě naopak zůstává hořčík a vápník. Samozřejmostí je digitální Indikátor Memo, který informuje o nutnosti výměny filtrační patrony.

Brita Marella Cool Memo
Větší obrázek na MALL.cz

Objem přefiltrované vody je 1,4 litrů, celkem konvice pojme 2,4 litry. Díky odklopnému víčku lze konvici snadno naplnit jednou rukou. Konvice se vejde do dveří lednice. Kromě víčka lze konvici mýt v myčce nádobí. Balení obsahuje také jednu originální filtrační patronu Maxtra.

Výhody filtrační konvice Brita Marella Cool Memo

 • Elegantní a jednoduchý design
 • Systém Maxtra FlowControl pro velmi dobré výsledky filtrování
 • Digitální indikátor Memo
 • Snadné plnění konvice jednou rukou

Nevýhody filtrační konvice Brita Marella Cool Memo

 • Vyšší náklady na originální filtry

>> Zjistit aktuální cenu

Filtrační konvice BWT Yara

BWT Yara
Větší obrázek na MALL.cz

Filtrační konvice BWT Yara nabízí patentovanou technologii, která zaručuje obohacení filtrované vody o ionty hořčíku, jenž je zdraví prospěšný. Celkový objem konvice činí 2,6 litrů, přefiltrovat lze 1,4 litru. Konvici je možné uložit do dveří lednice. Automatické víčko usnadňuje plnění konvice. Nechybí ani digitální ukazatel životnosti filtru. Konvici je možné mýt v myčce nádobí. Konvice se vyznačuje kvalitními materiály. Součástí balení jsou také 2 filtry Gourmet edition Mg2+.

Výhody filtrační konvice BWT Yara

 • Digitální ukazatel životnosti filtru
 • Velký objem přefiltrované vody (1,6 litru)
 • Automatické víčko pro snadné plnění
 • Nízká pořizovací cena

Nevýhody filtrační konvice BWT Yara

 • Hůře dostupné filtry

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model filtrační konvice Celkový objem Objem přefiltrované vody Indikátor výměny filtru Barva Mytí v myčce
Barrier Style 2,6 l 1 l ano bílá/modrá ano
Laica XXL Milano 3,7 l 2,2 l ano bílá  
Brita Style MaxtraPlus 2,4 l 1,4 l ano bílá/zelená ne
Brita Marella Cool Memo 2,4 l 1,4 l ano bílá ano
BWT Yara 2,6 l 1,6 l ano bílá ano

Celkové hodnocení nejlepších filtračních konvic

Ještě nemáte jasno v tom, která filtrační konvice vám bude nejlépe vyhovovat? Jestliže pro začátek hledáte levnou filtrační konvici, pak vás jistě nezklame BWT Yara, která se vyznačuje velkým objemem a snadnou manipulací. Velmi dobré výsledky při filtrování nabízí konvice Brita Style MaxtraPlus vybavená moderní LED signalizací.

 

Hledáte konvici pro sebe, nebo ji chcete darovat někomu blízkému, kdo se potýká s méně kvalitní pitnou vodou?

 

2 replies to Nejlepší filtrační konvice – recenze

 1. Taky doma takovou konvici máme a je to výborná věc. S tou filtrací jste mi připomněli ale něco jiného. Budu asi muset sehnat nějakou lepší filtraci do našeho bazénu. Nebo minimálně vyčistit tu současnou. Naštěstí to ale není nic náročného. Co se bazénu týče, tak bych ho rád nechal letos i zastřešit, aby tam nepadalo tolik nepořádku. To si nejspíš nechám udělat od https://www.albixon.cz/zastreseni/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *