Recenze a test solárních ventilátorů

Rate this post

Stále hledám způsoby, jak snížit náklady na elektřinu, ale zároveň si usnadnit život. Proto mě velmi zaujaly solární ventilátory. Sluneční energie využitá k odvětrávání je přece skvělý nápad!

Solární ventilátory jsou překvapivě všestranná zařízení. Lze je totiž použít v u bytů, rodinných domů, ale také pro odvětrávání garáží, chat a dalších menších prostor. Některé z nich navíc disponují dalšími užitečnými funkcemi, které jistě nejednou oceníte.

Přehled nejlepších solárních ventilátorů

Solární ventilátor Vents PSS 102

Vents PSS 102 je ventilátor umožňující odvětrávání menších a středních prostor. Solární ventilátor zajišťuje přívod čerstvého vzduchu do místnosti. Je však zamezeno vniknutí hluku, prachu, pylu a dalších malých částic, které jsou v každém prostoru nežádoucí. Ventilátor je určen k instalaci na vnější stranu domů a bytů. Instalován by měl být samozřejmě na slunné straně. Solární panel je určen k pohonu 9-18V motoru. Jeho parametry se však odvíjí od intenzity slunečního záření. Při nedostatku slunečního záření lze ventilátor využít k pasivní ventilaci. Stavba ventilátoru není nijak komplikovaná, jedná se o dvě mřížky a teleskop. Vnitřní mříž díky prachovému filtru nepropustí do místnosti žádné nežádoucí nečistoty.

PVC potrubí je teleskopické, takže je možné jej upravit a nastavit na potřebnou délku. Vnější ventilační mřížka je díky použitému materiálu, konkrétně kvalitnímu ABS plastu, odolná vůči UV záření a působení nepříznivých klimatických podmínek. Sluneční panel zajišťující pohánění motoru je umístěn na vnější straně solárního ventilátoru.

Přívod vzduchu umožňuje snadné ovládání. Čerstvý vzduch se do místnosti dostává přes vnitřní mříž a zařízení pro kontrolu přívodu čerstvého vzduchu umožňují velmi dobrou regulaci. Stejně tak je možné úplné uzavření ventilačního kanálu.

Výhody solárního ventilátoru Vents PSS 102

Solární ventilátor Vents PSS 102
Větší obrázek na Heureka.cz
  • Možnost nastavení intenzity přívodu čerstvého vzduchu
  • Efektivnější výměna vzduchu než v případě větrání
  • Nenápadný design
  • Spolehlivé odvětrání menších a středních místností

Nevýhody solárního ventilátoru Vents PSS 102

  • Nevhodný pro odvětrávání větších místností

>> Zjistit aktuální cenu

Solární powerbanka Goal Zero Switch 10

Solární powerbanka Goal Zero Switch 10 v sobě spojuje hned několik funkcí, konkrétně solární nabíječky, svítilny a ventilátoru. Solární powerbanka je poměrně lehká (460 gramů), takže umožňuje snadnou manipulaci. Elegantní černá barva zajišťuje nenápadný vzhled. Solární powerbanka je opatřena Li-Ion akumulátorem. Nabíjecí proud solárního článku činí 1100 mA, kapacita až 3000 mAh. Zařízení také disponuje třemi nabíjecími kanály.

Goal Zero Switch 10
Větší obrázek na Conrad.cz

Výhody solární powerbanky Goal Zero Switch 10

  • Spojení několika praktických funkcí (solární nabíječka, svítilna, ventilátor)
  • Nízká hmotnost pro snadnou manipulaci
  • Velká kapacita solárního článku
  • Elegantní černé provedení

Nevýhody solární powerbanky Goal Zero Switch 10

  • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním a důležitými parametry solárních ventilátorů

Model solárního ventilátoru Funkce Barva Cenová relace Aktuální cena
Solární ventilátor Vents PSS 102 ventilátor stříbrná 1500-1800 Kč Zjistit aktuální cenu
Solární powerbanka Goal Zero Switch 10 ventilátor / nabíječka / svítilna černá 4400-4800 Kč Zjistit aktuální cenu

Finální hodnocení praktických solárních ventilátorů

Kterému z recenzovaných solárních ventilátorů dát přednost? Odpověď je jednoduchá. Záleží totiž na tom, co od tohoto typu výrobku očekáváte. Z funkčního hlediska se vám jistě osvědčí solární powerbanka Goal Zero Switch 10, která však vyžaduje větší finanční investici. Naopak cenově dostupné řešení s důrazem na dobré parametry představuje solární ventilátor Vents PSS 102. Který ventilátor zaujal vás?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *