Držáky na zahradní hadici – test a recenze

Rate this post

Baví vás práce na zahradě, ale také stále hledáte způsob, jak si ji usnadnit? V současné době existuje spousta užitečných pomocníků, mezi které patří i držáky na zahradní hadice. O co se vlastně jedná? Pojďme si je trochu blíže představit!

Manipulace s hadicí není zrovna snadná, stejně tak není příjemné, když o ni na zahradě neustále zakopáváme. Zahradní hadice také velmi překáží při sekání trávy a dalších činnostech. Proto není od věci zapřemýšlet nad efektivním řešením, jak najít pro hadici stálé místo, kde bude neustále k dispozici, ale zároveň nebude zbytečně překážet. K tomu jsou ideálním prostředkem moderní držáky na hadici, které by na dobře vybavené zahradě určitě neměly chybět.

A podle čeho takový držák na zahradní hadici vybírat? Zásadní samozřejmě je jeho kapacita. Zatímco v případě menší zahrady je dostačující buben na 10–15metrovou hadici, u větší zahrad je nutné zvolit jiný model. Mnohdy se také může osvědčit možnost umístit držák na stěnu, například v garáži nebo zahradním domku. Některé bubny na zahradní hadice jsou doplněny také o úložný box, kde lze skladovat menší zahradní pomůcky.

Přehled nejlepších držáků na hadice

Buben na hadici Gardena 10 Classic sada 8010-20

Gardena 10 Classic sada 8010-20
Větší obrázek na MALL.cz

Sada bubnu na hadici Gardena 10 Classic a dalšího příslušenství je ideálním pomocníkem na menší zahrady, stejně jako na terasy, balkony a podobně. Buben má kapacitu 15 metrů pro hadici o průměru 5/8″, v případě hadice o průměru 1/2″ je to 10 metrů. Ergonomické držadlo umožňuje snadné a komfortní přenášení, přičemž během manipulace neuniká žádná voda. Zahnutá hadicová spojka brání zauzlování hadice, takže voda může vždy volně protékat. Stačí tedy pouze připojit kohoutek a vše je připraveno k zalévání. Při skladování je tato sada velmi nenáročná na prostor, mimo jiné i díky skládací klice. Balení obsahuje cívku na hadici a všechny nezbytné připojovací díly, tedy 3 standardní hadicové spojky, 2 kohoutové přípojky, stopspojku a připojovací díl. Nechybí ani desetimetrová hadice o průměru 13 milimetrů a nastavitelná stříkací pistole s tryskou. Po zastavení vody lze hadici připojit k integrovanému protikapacímu zařízení.

Výhody navijáku na hadici Gardena 10 Classic sada 8010-20

 • Sada obsahující držák, připojovací díly, hadici a stříkací pistoli
 • Prostorově nenáročné skladování
 • Ergonomické držadlo pro snadnou manipulaci
 • Všestranné využití (zahrada, terasa, balkon a podobně)

Nevýhody navijáku na hadici Gardena 10 Classic sada 8010-20

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Buben na hadici Fieldmann FZH 1145

Fieldmann FZH 1145
Větší obrázek na MALL.cz

Naviják na hadici Fieldmann FZH 1145 je určen pro hadice do délky 45 metrů o průměru 1/2″, takže se hodí i na větší zahrady. Buben na hadici je charakteristický malými rozměry, takže jej lze umístit takřka kdekoli. Stejně tak se velmi snadno skladuje. Rukojeť je hliníková. Držák na hadici velmi dobře odolává korozi. Celá konstrukce je velmi lehká, takže se s bubnem snadno manipuluje a bez problémů se přenáší. Montáž bubnu je jednoduchá.

Výhody navijáku na hadici Fieldmann FZH 1145

 • Kompaktní provedení
 • Vhodný pro dlouhou hadici
 • Lehká konstrukce
 • Nízká pořizovací cena

Nevýhody navijáku na hadici Fieldmann FZH 1145

 • Méně odolné provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Buben na hadici Vega ZW 13-15

Vega ZW 13-15
Větší obrázek na MALL.cz

Multifunkční ruční naviják Vega ZW 13-15 je určen pro hadice do délky 15 metrů o průměru 13 milimetrů, takže se hodí spíše na menší zahrady. Buben je možné umístit nejen na zemi, ale také jej připevnit na stěnu. Vyznačuje se lehkou a snadnou ovladatelností. Nechybí ani odolná rukojeť, která zaručuje komfort při manipulaci. Držák je dodáván ve smontovaném stavu. Balení obsahuje také nezbytné rychlospojky a postřikovací nástavec.

Výhody navijáku na hadici Vega ZW 13-15

 • Snadná manipulace a ovladatelnost
 • Odolná a komfortní rukojeť
 • Možnost připevnění na stěnu
 • Postřikovací nástavec a rychlospojky součástí balení

Nevýhody navijáku na hadici Vega ZW 13-15

 • Určené pro kratší hadici (15 metrů)

>> Zjistit aktuální cenu

Nosič na hadici Kärcher HR 7.315 Kit

Kärcher HR 7.315 Kit
Větší obrázek na MALL.cz

Zavlažovací stanice Kärcher HR 7.315 Kit má kapacitu 30 metrů pro hadice o průměru 1/2″, 20 metrů pro hadici 5/8″ a 12 metrů pro hadici 3/4″. Součástí zavlažovací stanice je standardní hadicová spojka s Aquastop, dále patnáctimetrová hadice o průměru 1/2″ a 3 standardní hadicové spojky. Praktická je možnost upevnění zalévací tyče nebo postřikovače, stejně jako uložení postřikovačů a sprch. Součástí nosiče na hadici je odnímatelný buben, ve kterém lze uložit nejrůznější zahradní náčiní a pomůcky (například nůžky, rukavice, lopatky a podobně).

Výhody nosiče hadice Kärcher HR 7.315 Kit

 • Nosič na hadici s odnímatelným bubnem
 • Sada obsahující přípojku na vodovodní kohoutek a hadicovou spojku
 • Možnost připevnění zalévací tyče nebo postřikovače
 • Úložný prostor pro drobné zahradní pomůcky a náčiní

Nevýhody nosiče hadice Kärcher HR 7.315 Kit

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Box na hadici Aquabag Mini Grey

Aquabag Mini Grey
Větší obrázek na MALL.cz

Hadicový naviják Aquabag Mini Grey je díky svým kompaktním rozměrům vhodným pomocníkem nejen na zahradu, ale třeba také na balkon, terasu, verandu, do zimní zahrady a podobně. Box se velmi snadno přenáší a zároveň je dostatečně stabilní. Vhodný je rovněž pro vnitřní využití, například v prádelně. Sada kromě samotného boxu obsahuje také 11,5 metru opletené hadice, 2 hadicové konektory SOFT TOUCH, ergonomicky navrženou trysku s proměnlivým průtokem a vnitřní/venkovní adaptér, který je vhodný pro všechny typy kohoutků.

Výhody držáku na hadici Aquabag Mini Grey

 • Kompaktní design
 • Praktická sada
 • Všestranné využití (na terase, balkoně, menší zahradě atd.)
 • Možnost připojení na všechny typy kohoutků díky adaptéru

Nevýhody držáku na hadici Aquabag Mini Grey

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model držáku Typ Max délka hadice (průměr 13 mm) Cenové rozmezí Aktuální cena
Gardena 10 Classic sada 8010-20 buben na hadici 10 m 1000–1200 Kč zjistit aktuální cenu
Fieldmann FZH 1145 buben na hadici 60 m 400–600 Kč zjistit aktuální cenu
Vega ZW 13-15

 

buben na hadice 15 m 800–1000 Kč zjistit aktuální cenu
Kärcher HR 7.315 Kit

 

nosič na hadici 30 m 2000–2300 Kč zjistit aktuální cenu
Aquabag Mini Grey box na hadici 11,5 m 1300–1500 Kč zjistit aktuální cenu

Celkové hodnocení nejlepších držáků a bubnů na zahradní hadice

Říkáte si, že je největší čas pořídit si držák na zahradní hadici, která vám jinak neustále překáží? Na menší zahrady, terasy a balkony je vhodný buben na hadici Gardena 10 Classic sada 8010-20, který je doplněn o spoustu užitečného příslušenství ke komfortnímu zalévání. Pro větší plochy je dobrým kandidátem nosič na hadici Kärcher HR 7.315 Kit, který je vybaven praktickým odnímatelným bubnem vhodným pro uskladnění drobného zahradnického nářadí.

One reply to Držáky na zahradní hadici – test a recenze

 1. Taky jsme si to domů pořídili a namontovali na betonový plot Hradec Králové. Nebo teda spíš na betonový plot z Hradce Králové. 🙂 Co si budeme povídat, v létě na velké zahradě tu hadici potřebujete mít po ruce a snadno odmotatelnou. A mně už fakt došla trpělivost právě s tím, že jsem ji nejdřív musel smotat, pak znovu natáhnout a ještě ideálně umýt od bláta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *