Recenze: nejlepší vodní vysavače

2/5 - (2 votes)

Musím se přiznat, že má nedůvěra k bezsáčkovým vysavačům byla zprvu velmi vysoká. Přesvědčila mě však zkušenost mých rodičů, kteří na tento typ vysavače nedají dopustit. Bezsáčkový vysavač nakonec zvítězil i v mém případě a rozhodně toho nelituji! Pojďte se podívat na mou vlastní receni nejlepších bezsáčkových a vodních vysavačů!

V porovnání s klasickým sáčkovým vysavačem není vodní vysavač o nic méně účinný, samozřejmě záleží na konkrétním typu vysavače. V první řadě odpadává starost s nákupem sáčků a další dodatečné náklady. Vodní filtrace je navíc schopna zachytit nejjemnější prach, pyl i roztoče. Samozřejmostí je široká škála příslušenství, snadné přemisťování a výborný sací výkon.

Výhody vodních a bezsáčkových vysavačů

 • Snadná manipulace
 • Hygienické vyprazdňování
 • Menší náklady na provoz
 • Bez starostí s nákupem sáčků
 • Větší šetrnost k životnímu prostředí
  ETA NEPTUN 2404 90366
  Větší obrázek na MALL.cz

Přehled nejlepších bezsáčkových vysavačů

ETA NEPTUN 2404 90366

Bezsáčkový vysavač ETA NEPTUN 2404 90366 o příkonu 1150 W umožňuje suché i mokré vysávání. Nádoba na saponát má objem 3 litry. Díky širokému příslušenství (turbohubice, velká šamponovací hubice, univerzální podlahová hubice) je vysavač vhodný k čištění koberců, čalouněného nábytku a autosedadel. Sací výkon činí 250 W. Vysavač disponuje velkokapacitním prachovým filtrem o objemu 9 litrů, mikrofiltrem a také filtrem pro mokré vysávání. Samozřejmostí je úložný prostor pro navinutí kabelu. Nádoba na znečištěnou vodu má objem celých 12 litrů.

Výhody vodního vysavače ETA NEPTUN 2404 90366

 • Snadná manipulace a přemisťování
 • Velký akční rádius (9 metrů)
 • Vysoký příkon (1150 W)
 • Suché i mokré vysávání

Nevýhody vodního vysavače ETA NEPTUN 2404 90366

 • Robustní provedení a větší rozměry

>> Zjistit aktuální cenu

Hoover BREEZE BR71_BR30011

Bezsáčkový vysavač Hoover BREEZE BR71_BR30011 spadá do energetické třídy A. Opatřen je EPA 12 filtrem na výstupu, předmotorovým mikrofiltrem a pěnovým filtrem, regulací sání a teleskopickou kovovou trubicí. Jeho akční rádius je až 8 metrů. Určen je pro vysávání koberců i tvrdých podlah.

Hoover BREEZE BR71_BR30011
Větší obrázek na MALL.cz

Maximální příkon vysavače činí 700 W. Navíjení kabelu dlouhého 5 metrů je mechanické, pomocí pedálu. Celkový akční rádius činí 8 metrů. Vysavač je opatřen systémem separace prachu. Součástí vybavení je kobercová a podlahová hubice vhodná pro všechny typy podlah, hubice vhodná pro odstraňování zvířecích chlupů, štěrbinová hubice a prachový kartáč. Nechybí ani držadlo pro přenášení a samozřejmostí jsou pogumovaná kolečka, která zabrání poškození podlahy a která se navíc otáčí v rozsahu 360 stupňů.

Výhody vodního vysavače Hoover BREEZE BR71_BR30011

 • Velký pracovní rádius (8 metrů)
 • Široké příslušenství
 • Předmotorový filtr
 • Pogumovaná kolečka a teleskopická hubice pro snadnou manipulaci

Nevýhody vodního vysavače Hoover BREEZE BR71_BR30011

 • Nižší výkon (700 W)

>> Zjistit aktuální cenu

Hoover HYP1630 011

Vysavač Hoover HYP1630 011 o maximálním příkonu 1600 W je vybaven samostatným cyklónovým systémem filtrace, který ajišťuje zachytávání hrubších nečistot. Vysavač je určen na koberce i tvrdé podlahy. Speciální rotační hlavice Mini Turbo Pet je nepostradatelná při vysávání zvířecích chlupů z koberců i polstrování. K filtraci slouží samostatný cyklón a také vodní filtr. Nechybí ani předmotorový filtr, sestávající z omyvatelného HEPA filtru a pěnového filtru.

Hoover HYP1630 011
Větší obrázek na MALL.cz

Pracovní rádius 8 metrů je zajištěn kabelem dlouhým 5 metrů a hadicí o délce 1,5 metru. Navíjení kabelu je mechanické a samozřejmě je možné regulovat výkon během vysávání. Objem nádoby na prach činí 3,5 litru, což je naprosto dostačující. Hladina hluku dosahuje 85 decibelů. Součástí příslušenství je kobercová a podlahová hubice, hubice na parkety, štěrbinová hubice, prachový kartáč a hubice na nábytek. Pogumovaná kolečka otočná o 360 stupňů zabraňují poškození podlahové krytiny.

Výhody vodního vysavače Hoover HYP1630 011

 • Vysoký výkon (1600 W)
 • Předmotorový filtr (omyvatelný HEPA a pěnový filtr)
 • Variabilní nastavení výkonu
 • Velký objem nádoby na prach (3,5 litru)

Nevýhody vodního vysavače Hoover HYP1630 011

 • Vyšší hlučnost (85 decibelů)

>> Zjistit aktuální cenu

Vax Air Silence C86-AS-H-E

Vax Air Silence C86-AS-H-E
Větší obrázek na MALL.cz

Kompaktní vysavač Vax Air Silence C86-AS-H-E s příkonem 800 W nevyžaduje žádné sáčky. Užitečné je integrované příslušenství 3v1, měkčená odlehčená kolečka a automatické navíjení kabelu. Vyznačuje se poměrně tichým chodem (72 decibelů). Teleskopické kovové trubky ocení zejména vyšší osoby. Konstantní sací výkon je zajištěn díky pokročilé Multi-cyclonic technologii. Vysavač se vyznačuje příkonem 800 W a operačním rádiem o velikosti 90 metrů. Nádoba na nečistoty má objem 2,3 litrů. Praktický je LED indikátor plné nádoby, stejně jako omyvatelný HEPA 12 filtr. Vysavač spadá do energetické třídy A, zároveň se vyznačuje vysokou účinností při vysávání koberců i tvrdých podlah a nízkými prachovými emisemi. Samozřejmostí je široké příslušenství zahrnující podlahovou/kobercovou hubici, štěrbinovou hubici, kartáčovou hubici, parketovou hubici a hubici na čalounění. Podlahu před poškozením ochrání měkčená odlehčená kolečka.

Výhody vodního vysavače Vax Air Silence C86-AS-H-E

 • Nízká hlučnost (72 decibelů)
 • Velký operační rádius (9 metrů)
 • Integrované příslušenství 3v1
 • Měkčená kolečka v odlehčeném provedení

Nevýhody vodního vysavače Vax Air Silence C86-AS-H-E

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Dyson Cinetic Big Ball Musclehead

Dyson Cinetic Big Ball Musclehead
Větší obrázek na MALL.cz

Bezsáčkový vysavač Dyson Cinetic Big Ball Musclehead je vybaven účinnými cyklony pro zachycení mikroskopických prachových částic. Flexibilní mado umožňuje snadný úklid, stejně jako zvětšená kapacita odpadní nádoby. Vysavač se při převržení dokonce sám vrátí do původní pozice. Důležitá je také teleskopická sací trubice o délce 125 centimetrů, která je ideální pro vysávání na hůře dostupných místech. Samopřepínací podlahová Musclehead hubice se sama přizpůsobí a nastaví podle typu podlahy. Praktická je také snadná výměna hubic mezi jednotlivými úkony. Regulace sacího výkonu je důležitá při vysávání lehčích textilií, například ubrusů, závěsů, menších koberců a předložek. Nedocenitelné je vylepšené hygienické vyprazdňování odpadní nádoby.

Výhody vodního vysavače Dyson Cinetic Big Ball Musclehead

 • Hygienické vysypávání odpadní nádoby se zvětšenou kapacitou
 • Vysoká pohyblivost
 • Samonavíjecí přívodní kabel
 • Flexibilní madlo

Nevýhody vodního vysavače Dyson Cinetic Big Ball Musclehead

 • Vysoká pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vodních a bezsáčkových vysavačů

Typ vysavače Příkon Hlučnost Délka kabelu Vodní filtrace Operační rádius Cena
ETA NEPTUN 2404 90366 1150 W 80 dB 6 m ano 9 m 4000-4500 Kč
Hoover BREEZE BR71_BR30011 700 W 78 dB 5 m ano 8 m 3000-3500 Kč
Hoover HYP1630 011 1600 W 85 dB 5 m ano 8 m 4500-4900 Kč
Vax Air Silence C86-AS-H-E 800 W 72 dB 6 m ne 9 m 6900-7500 Kč
Dyson Cinetic Big Ball Musclehead 750 W 77 dB 6,5 m ne 10 m 15000-16500 Kč

Závěrečné vyhodnocení nejlepších vodních vysavačů

Přemýšlíte o tom, že se konečně rozloučíte se starým sáčkovým vysavačem? Určitě nebudete litovat! Jen si vybrat ideálního nástupce. Pro začátek vás jistě příjemně překvapí bezsáčkový vysavač ETA NEPTUN 2404 90366, který je charakteristický velkým výkonem i širokým akčním rádiem. Pro náročné zákazníky je vhodným kandidátem vysavač Vax Air Silence C86-AS-H-E, který je oblíbený mimo jiné i pro tichý chod.

One reply to Recenze: nejlepší vodní vysavače

 1. Protože se tento web zabývá úsporami, čekal jsme porovnání příkon / sací výkon. V cenové relaci nejdražšího srovnávaného vysavače je třeba vysavač Hyla, který pracuje bez filtrů na principu voda – samočistící rotační separátor. Tudíž beze ztrát způsobenými průtokem skrz filtry, které samozřejmě při ucpání snižují sací výkon vysavače. To se týká i Neptuna .Hyla má při 700 Watů příkonu stálý sací výkon 3 m3/minutu a to po celou dobu životnosti stroje, tedy cca 20 let. Akční rádius v základu 11 metrů ( kabel7,5 metru, hadice + trubice 3,5 metru), s příplatkem cca 500,- Kč se rozšíří na 18 metrů. Hlučnost při vysávání je 76 Db a je s vodní filtrací. Neměníte žádné filtry ani sáčky, tzn. je zdaleka nejúspornější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *