Test: nejlepší termostatické sprchové hlavice

Rate this post

Sprcha s řízenou teplotou vody má množství výhod, které brzy přesvědčí i vás! Uvidíte, že si brzy budete říkat, že jste si tento malý zázrak měli pořídit už dávno… Jak však vybrat spolehlivou termostatickou hlavici a nespálit se, a to doslova…? Pevně věřím, že dobrým vodítkem vám bude můj seznam, který i mně při nákupu termostatické hlavice dokonale posloužil.

Termostatická hlavice je jedním z účinných způsobů, jak snížit výdaje za vodu a energie. Znamená rovněž konec zdlouhavého nastavování vhodné teploty, které mnohdy nebere konce. Během několika málo sekund se můžete začít sprchovat vodou o přesně nastavené teplotě, i případná další regulace teploty je mnohem snazší. To vše navíc bez ohledu na momentální zásobování vodou. Velmi praktická je také ochrana proti opaření, zejména v domácnosti s malými dětmi. Zaujaly vás termostatické sprchovací hlavice a přemýšlíte, že si takovou baterii do své koupelny pořídíte?

Přehled nejlepších termostatických sprchových hlavic

Zajímá vás, kteří výrobci zaujímají vůdčí postavení na trhu s termostatickými sprchovými bateriemi? Velké oblibě ze strany zákazníků se těší baterie Grohe. Náročné spotřebitele většinou zaujmou termostatické sprchové hlavice Kimura, které jsou charakteristické luxusním vzhledem. Dobrý kompromis z hlediska užitné funkce i ceny představují termostatické baterie českého výrobce Metalia, na které také sází čím dál více zákazníků.

Termostatická baterie Grohe Grohtherm 1000 34143003

Oblíbená termostatická baterie Grohe Grohtherm 1000 34143003  je určena pro nástěnnou montáž. Základ tvoří kompaktní kartuše s techologií TurboStat, která umožňuje komfortní sprchování při stálé teplotě. K ovládání průtoku slouží praktické úsporné tlačítko a nastavitelná úsporná zarážka, kterou lze nastavit individuálně. Patentovaný chromový povrch StarLight zaručuje dlouhotrvající luxusní lesklý vzhled. Neméně důležité je také tlačítko SafeStop, které předchází nežádoucímu zvyšování teploty při sprchování, například dětmi. Dále na baterii naleznete tlačítko EcoButton, díky němuž lze snížit spotřebu vody o celých 50 procent, což už představuje značnou úsporu, zejména v početnější domácnosti.

Grohe Grohtherm 1000 34143003
Větší obrázek na Heureka.cz

Výhody termostatické baterie Grohe Grohtherm 1000 34143003

 • SafeStop tlačítko pro větší bezpečnost
 • EcoButton tlačítko pro úsporu vody až o 50 procent
 • StarLight chromový povrch pro dlouhotrvající pěkný vzhled
 • Integrované zpětné klapky

Nevýhody termostatické baterie Grohe Grohtherm 1000 34143003

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Metalia 57 57960/1.0

Termostatická sprchová baterie Metalia 57 57960/1.0 je charakteristická tichým a ekonomickým chodem. Dochází k rychlému vyrovnání nastavené teploty a jejímu následnému udržování. Samozřejmostí je také bezpečnostní pojistka proti opaření, která je nedocenitelná v případě výpadku dodávky studené vody. Sprchová baterie z dílny tradičního českého výrobce zaujme také příznivou cenou. Díky snadné obsluze se baterie hodí do každé domácnosti. Baterie s roztečí 150 mm je opatřena chromovanou povrchovou úpravou.

Metalia 57 57960/1.0
Větší obrázek na Heureka.cz

Výhody termostatické baterie Metalia 57 57960/1.0

 • Ekonomický a tichý provoz
 • Bezpečnostní pojistka proti opaření (38 stupňů)
 • Příznivá pořizovací cena
 • Snadné ovládání

Nevýhody termostatické baterie Metalia 57 57960/1.0

 • Nepříliš moderní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Termostatická baterie Kimura KU385

Termostatická směšovací baterie Kimura KU385 je skvělým pomocníkem při šetření energií. Nezaostává však ani co do vzhledu, neboť její design je vskutku nadčasový díky

Kimura KU385
Větší obrázek na Heureka.cz

klasické válcové formě. Důležitá je však zejména vysoká přesnost regulace požadované teploty. STOP pojistka představuje bezpečný systém proti opaření, neboť teplota při sprchování nepřekročí hranici 38 stupňů, která je nastavena už při výrobě. Tuto hodnotu lze však samozřejmě navýšit po stlačení bezpečnostní pojistky.

Tělo baterie a ovládací rukojeti jsou vyrobeny s mosazi, samozřejmě s chromovanou povrchovou úpravou. Integrované filtry se nachází na vstupu baterie, přepínač vody potom na horní ovládací rukojeti. Ovládání baterie usnadňuje spojení dvou funkcí do jednoho ovládacího prvku. Jediným otočením rukojeti tak lze ovládat, zda voda poteče do hlavové sprchy, nebo do ruční sprchy. Součástí dodávky je podomítkové těleso.

Výhody termostatické baterie Kimura KU385

 • Moderní podomítkové provedení
 • Luxusní, elegantní vzhled
 • Bezpečné ovládací prvky
 • Jednotné ovládání ruční i hlavové sprchy

Nevýhody termostatické baterie Kimura KU385

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Termostatická baterie Aqualight 2560/1,0

Termostatická sprchová baterie Aqualight 2560/1,0 je určena pro nástěnnou montáž. Je vyrobena z chromu a neobsahuje žádné příslušenství. Rozteč baterie činí 150 mm. Baterie se velmi snadno obsluhuje. Zaujme také elegantním vzhledem a jednoduchými liniemi.

Aqualight 2560/1,0
Větší obrázek na Heureka.cz

Výhody termostatické baterie Aqualight 2560/1,0

 • Komfortní ovládání
 • Nečekaně snadná obsluha
 • Elegantní chromové provedení
 • Stylový design

Nevýhody termostatické baterie Aqualight 2560/1,0

 • Baterie je dodávána bez příslušenství

>> Zjistit aktuální cenu

Termostatická baterie Kimura KU245

Termostatická baterie Kimura KU245 je vybavena bezpečnostní technologií HI-TECHTERM, která zaručuje dokonalé oddělení povrchu baterie od přívodu horké vody. Termostatická baterie je tak ještě bezpečnější.

Sprchová hlavice je nastavena na teplotu 38 stupňů. Samozřejmě je však možné nastavit nižší, či vyšší teplotu. Jako ochrana proti opaření je koncipována STOP pojistka, která je zejména při sprchování dětí nedocenitelná. Teplota je nastavena na příjemných 38 stupňů, ale po stlačení bezpečnostní pojistky ji lze samozřejmě zvýšit.

Díky nadčasovému designu se baterie hodí do jakékoli koupelny. I z hlediska údržby představuje jednoduchý design baterií Kimura velké pozitivum. Rozteč přívodů vody činí 150 mm. Tělo baterie i ovládací rukojeť jsou vyrobeny z mosazi s povrchovou chromovanou úpravou. Součástí hlavice jsou také integrované filtry na vstupu baterie. Součástí balení není ruční sprcha ani hadice.

Kimura KU245
Větší obrázek na Heureka.cz

Výhody termostatické baterie Kimura KU245

 • STOP pojistka pro větší bezpečnost při sprchování
 • HI-TECHTERM úsporný systém ohřevu vody
 • Jednoduchý, nadčasový design
 • Snadná údržba

Nevýhody termostatické baterie Kimura KU245

 • Mírně vyšší cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ termostatické sprchové hlavice Umístění baterie Typ baterie Pojistka proti opaření
Grohe Grohtherm 1000 34143003 nástěnná klasická ano
Metalia 57 57960/1.0 nástěnná klasická ano
Kimura KU385 nástěnná podomítková ano
Aqualight 2560/1,0 nástěnná klasická  
Kimura KU245 nástěnná klasická ano

Hodnocení nejlepších termostatických průmyslových hlavic

Máte už jasno v tom, že termostatická sprchová hlavice nesmí ve vaší koupelně chybět? Která baterie bude správnou volbou? Každého náročného zákazníka jistě uspokojí termostatická baterie Grohe Grohtherm 1000 34143003, která vyniká elegantním designem i řadou užitečných funkcí. Pokud do sprchové hlavice nechcete příliš mnoho investovat, vsaďte na výrobek Metalia 57 57960/1.0, která je rovněž spolehlivou volbou.

Máte doma vysloužilou termostatickou hlavici a hledáte nový model? Nebo je to váš první krok k bezpečnějšímu a komfortnějšímu sprchování?

One reply to Test: nejlepší termostatické sprchové hlavice

 1. Přesně toto teď máme ve sprše společně s takovou tou masážní hlavicí. To je taky naprosto úžasná věc. Když jsme ještě měli starou koupelnu, tak jsem přesně takovou masážní hlavici hrozně chtěla. Konečně ji mám. Když už jsme u toho tématu masáží, tak já jsem se teď konečně rozhodla zkusit jeden druh masáže, o kterém už jsem několikrát slyšela, ale nikdy jsem na tom nebyla – erotické masáže Praha. Můžu vám říct, že jsem z toho byla nadšená. Ráda bych někdy v budoucnu šla znovu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *