Jak vybrat ruční elektrický hoblík

Rate this post

Bez čeho se žádná dobře vybavená dílna neobejde? Rozhodně bez šikovného hoblíku, nejlépe však elektrického! Elektrický hoblík je nepostradatelným pomocníkem při precizním opracování dřeva.

Elektrické ruční hoblíky jsou na drobné úkony zcela dostačující a s jejich pomocí vyrobíte například poličky, regály, menší stoličky a podobně. Většina přístrojů nabízí záběr o šířce 82 milimetrů, což v porovnání s klasickým ručním hoblíkem práci značně usnadní. Vyplatí se však sázet na renomované značky, které mají s výrobou nářadí a strojů dlouholeté zkušenosti. Podívejte se na následující srovnání praktických elektrických hoblíků!

Přehled nejlepších elektrických hoblíků

Ruční elektrický hoblík Matrix EM-EP 650-82

Matrix EM-EP 650-82
Větší obrázek na MALL.cz

Elektrický hoblík s výkonem 650 W je vhodným kandidátem do dobře vybavené domácí dílny. Volnoběžné otáčky dosahují hodnoty 16 000 za minutu. Záběr tohoto hoblíku je 82 milimetrů, úběr je možné nastavit v rozmezí 0–2 milimetrů. Délka kabelu je 1,8 metrů. Ergonomický design zaručuje velmi bezpečnou a komfortní práci. Nechybí ani náhradní řemínek a dvě hoblovací čepele.

Výhody elektrického hoblíku Matrix EM-EP 650-82

 • Bezpečné a komfortní ovládání
 • Nízká pořizovací cena
 • Ergonomický design
 • Praktické příslušenství

Nevýhody elektrického hoblíku Matrix EM-EP 650-82

 • Menší počet otáček

>> Zjistit aktuální cenu

Ruční elektrický hoblík Makita KP0800

Makita KP0800
Větší obrázek na MALL.cz

Elektrický hoblík Makita KP0800 o příkonu 620 W se vyznačuje kompaktním designem a šíří záběru 82 milimetrů. Naprázdno přístroj dosahuje 17 000 otáček za minutu. Nastavení hloubky je plynulé s klik zarážkou po 0,1 milimetru. Hloubku hoblování lze nastavit v rozmezí 0–2,5 milimetrů. Plátování je možné v rozmezí 0 –9 milimetrů. Hoblík váží 2,6 kilogramů. Jeho rozměry jsou 28,5×15,8×15,8 centimetrů. Hřídel je vyrobena z velmi odolného hliníkového odlitku. Praktická je ergonomicky tvarovaná pogumovaná rukojeť. Součástí balení je nástrčkový klíč SW 9, dva otočné nože, šablona a přítlačná deska.

Výhody elektrického hoblíku Makita KP0800

 • Snadná obsluha
 • Kvalitní hřídel
 • Široké příslušenství
 • Ergonomicky tvarovaná rukojeť

Nevýhody elektrického hoblíku Makita KP0800

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Ruční elektrický hoblík Bosch PHO 1500

Bosch PHO 1500
Větší obrázek na MALL.cz

Ruční elektrický hoblík Bosch PHO 1500 o jmenovitém výkonu 550 W je vhodný i pro náročné použití. Hoblík dosahuje 19 500 otáček za minutu. Hmotnost elektrického hoblíku je 2,4 kilogramů. Hoblovací šířka je 82 milimetrů, hloubka úběru je 0–1,5 milimetrů. Hloubka drážky může být 0–8 milimetrů. Patentovaný systém nožů Woodrazor zaručuje snadné hoblování. Vyhazování pilin je snazší díky připojení sáčku na prach nebo vysavače. Kombinovaná rukojeť slouží k vedení a nastavování hloubky záběru. Praktické jsou 3 drážky ve tvaru V pro přesné srážení hran v rozích. Automaticky se vyklápějící ochranná botka zabraňuje poškození obrobku nebo hoblovacího nože. Vyfukování hoblin zamezuje ucpávání hoblinami, díky čemuž je možná plynulá práce bez přerušování. Kromě samotného elektrického hoblíku balení obsahuje oboustranný hoblovací nůž a inbusový klíč.

Výhody elektrického hoblíku Bosch PHO 1500

 • Nízká hmotnost pro snadnou manipulaci
 • Velký počet otáček
 • 3 drážky ve tvaru V pro přesné srážení hran v rozích
 • Vyhazování pilin je připojením sáčku na prach nebo vysavače

Nevýhody elektrického hoblíku Bosch PHO 1500

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Ruční elektrický hoblík Asist AE4H65DN

Asist AE4H65DN
Větší obrázek na MALL.cz

Elektrický hoblík Asist AE4H65DN  o výkonu 650 W je vhodným pomocníkem k opracování dřeva v domácí dílně. Dosahuje 16 000 otáček za minutu. Šířka hoblování činí 82 milimetrů. Hloubka záběru se pohybuje v rozmezí 0 až 2 milimetry. Hoblík váží 3 kilogramy. Součást balení je vodicí lišta a utahovací klíč.

Výhody elektrického hoblíku Asist AE4H65DN

 • Nízká pořizovací cena
 • Vysoký výkon
 • Vhodný pro nenáročné kutily
 • Praktické příslušenství

Nevýhody elektrického hoblíku Asist AE4H65DN

 • Menší počet otáček

>> Zjistit aktuální cenu

Ruční elektrický hoblík Fieldmann FDH 2001-E

Fieldmann FDH 2001-E
Větší obrázek na MALL.cz

Elektrický hoblík Fieldmann FDH 2001-E s příkonem 750 W umožňuje maximální hloubku záběru 2 milimetry a šíři záběru 82 milimetrů. Praktické je snadné nastavení jednotlivých stupňů záběru. Při chodu na prázdno přístroj dosahuje 16 500 otáček za minutu. Výhodou je snadné nastavení jednotlivých stupňů záběru. Hladina akustického výkonu je 98,5 decibelů. Hmotnost hoblíku je 2,9 kilogramů. Manipulaci usnadňuje ergonomicky tvarovaná rukojeť.

Výhody elektrického hoblíku Fieldmann FDH 2001-E

 • Snadné nastavení jednotlivých stupňů záběru
 • Nízká hmotnost pro pohodlnou manipulaci
 • Ergonomicky tvarovaná rukojeť
 • Vysoký výkon

Nevýhody elektrického hoblíku Fieldmann FDH 2001-E

 • Menší počet otáček

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ elektrického hoblíku Příkon Hloubka úběru Rychlost bez zátěže Šířka hoblování Hmotnost
Matrix EM-EP 650-82 650 W 2 mm 16000 ot/min 82 mm
Makita KP0800 620 W 2,5 mm 17000 ot/min 82 mm 2,6 kg
Bosch PHO 1500 550 W 1,5 mm 19500 ot/min 82 mm 2,15 kg
Asist AE4H65DN 650 W 2 mm 16000 ot/min 82 mm 3 kg
Fieldmann FDH 2001-E 750 W 2 mm 16500 ot/min 82 mm 2,9 kg

Celkové hodnocení nejlepších elektrických hoblíků

Už máte jasno, který elektrický hoblík nesmí chybět ve vaší dílně? Pokud se stále nemůžete rozhodnout pro spolehlivou posilu, určitě vás nezklame elektrický hoblík Matrix EM-EP 650-82 s dobrým poměrem ceny a kvality. Náročné kutily zase potěší spolehlivý ruční elektrický hoblík Bosch PHO 1500, který vyniká nejen vysokým počtem otáček. Mně osobně nejvíce padnul do oka hoblík Fieldmann FDH 2001-E, který za přijatelnou cenu nabízí velmi dobré parametry. A doprava zdarma na Mall.cz byla příjemným bonusem.

5 replies to Jak vybrat ruční elektrický hoblík

 1. Mně se teda asi nejvíc zamlouvá ten od té Makity. Mockrát díky za recenzi. Právě hoblík si chci do své dílny určitě pořídit. Často pracuji se dřevem, takže se bez něj moc neobejdu. To stejné ale platí pro pořádný dílenský nábytek. Ten mi například pořád chybí. Ponk sice mám, ale různé skříňky atd musím ještě dokoupit.

 2. Nějaký elektrický hoblík by se mi do dílny také hodil. Je ale pravda, že v současnosti bych potřeboval spíš nějakou lepší svářečku a hlavně i nějaké oblečení na svařování. Právě oblečení a ochranné pomůcky se při svařování podle mě často podceňují, přitom jsou vážně důležité. Důkazem může být například tento článek.

  • Svařovat bez nějaké ochrany může snad jen opravdový kaskadér. Já bych do toho teda nikdy nešel. Já například ochranné pomůcky používám i když jen řežu dřevo s motorovou pilou. Člověk totiž nikdy neví kdy může nějaký kus dřeva odletět nebo něco takového. A to se pak o zrak přichází velmi snadno.

 3. Upřímně řečeno, bez takového hoblíku bych se v dílně asi moc neobešel. Celkově jsem si teď dílnu vlastně co se různého elektrického nářadí týče vybavil poměrně dobře. Některé věci mi ale pořád chybí. Do budoucna bych si například velice rád pořídil nějaký šroubový kompresor. Bohužel jsou ale docela drahé, takže musím šetřit.

 4. Tak je jasné, že kvůli hoblíku si měření srozumitelnosti nikdo dělat nebude, přesto ale ze zkušenosti vím, že je fajn kontrolovat třeba i hluk, který hoblík nadělá. Soused si takhle ve sklepě paneláku po souhlasu všech zřídil malou dílnu. Nikdo ale netušil, že si tam pořídí hlučné nářadí, které od sedmi od rána do čtyř do večera bzučelo na celý dům. Takže to mělo poměrně krátké trvání. Přitom jen stačilo koukat na celé technické parametry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *