Recenze – nejlepší lednice s mrazákem dole

Rate this post

Poohlížíte se po nové lednici? V případě, že hledáte kombinovanou chladničku s mrazákem dole, jistě vám s výběrem pomůže následující recenze těch nejlepších spotřebičů.

Přehled nejlepších kombinovaných chladniček

Kombinovaná chladnička Siemens KG39EBW40

Volně stojící kombinovaná chladnička Siemens KG39EBW40 energetické třídy A+++ má celkový objem 337 litrů, samotná lednice 249 litrů a mraznička 88 litrů. Rozměry zařízení jsou 201×60×65 cm. Hlučnost nepřekračuje 38 dB. Nechybí funkce superchlazení a supermrazení, stejně jako funkce Holiday. Chladicí část disponuje LED osvětlením. Nepostradatelný je akustický signál při otevřených dveřích chladničky nebo také optický a akustický signál při zvýšené teplotě v mrazničce.

Chladnička disponuje 5 policemi z bezpečnostního skla, přičemž 2 police jsou výškově stavitelné. Ve dvířkách se nachází 4 přihrádky (1 velká, 1 výškově nastavitelná easyLift, 1přihrádka na máslo/sýry). CrisperBox je určen pro skladování ovoce a zeleniny, CoolBox na čerstvé maso a ryby, FlexShelf pro skladování lahví a drobných potravin. Dynamické chlazení je zajištěno vnitřním ventilátorem.

Mraznička nabízí 3 transparentní mrazicí boxy, jeden z nich je určen pro objemné potraviny. Praktický je kalendář zmrazených potravin i systém LowFrost zabraňující tvorbě námrazy a usnadňující odmrazování.

Siemens KG39EBW40
Větší obrázek na MALL.cz

Vepředu se nachází výškově nastavitelné nožičky vpředu, vzadu kolečka. Vnitřní prostor je ozvláštněn kovovými prvky. Příslušenství zahrnuje zásobník na vejce a misku na led.

Výhody lednice s mrazákem Siemens KG39EBW40

 • Funkce superchlazení a supermrazení
 • Kalendář zmrazených potravin
 • Systém LowFrost proti námraze
 • Police na maso, ovoce a zeleninu, víno

Nevýhody lednice s mrazákem Siemens KG39EBW40

 • Menší objem mrazáku

>> Zjistit aktuální cenu

Kombinovaná chladnička Bosch KGN36NW30

Kombinovaná chladnička Bosch KGN36NW30 energetické třídy A++ disponuje nenámrazovým systémem NoFrost a LED osvětlením. Užitný objem činí 302 litrů, na ledničku připadá 215 litrů a mrazničku 87 litrů. Hlučnost je 42 dB. Rozměry kombinované chladničky jsou 186×60×65 cm. Chladničku lze postavit přímo ke stěně. MultiAirflow systém zaručuje rovnoměrnou teplotu a šetrné chlazení.

Chladnička je vybavena 4 policemi z bezpečnostního skla, z toho 3 jsou výškově nastavitelné. Na dveřích se nachází 4 přihrádky. Pro uložení zeleniny a ovoce je určena přihrádka MultiBox. Praktický je akustický signál otevřených/nedovřených dveří.

Mraznička nabízí 3 transparentní mrazící přihrádky (1 výsuvná). Nechybí ani kalendář zmrazených potravin. Funkce supermrazení se zamrazovací automatikou umožňuje rychlé zmrazení nově uložených potravin. Zvýšení teploty v mrazničce je signalizováno optickým varovným signálem.

Bosch KGN36NW30
Větší obrázek na MALL.cz

Výškově nastavitelné nožičky se nachází vepředu, kolečka vzadu. Horizontální madlo je integrované. Dveře lze umístit vpravo i vlevo.

Výhody lednice s mrazákem Bosch KGN36NW30

 • Perfect Fit – možnost umístění spotřebiče přímo ke zdi
 • MultiAirflow systém pro rovnoměrnou teplotu
 • Funkce supermrazení se zamrazovací automatikou
 • Multibox pro skladování ovoce a zeleniny

Nevýhody lednice s mrazákem Bosch KGN36NW30

 • Menší objem mrazáku

>> Zjistit aktuální cenu

Kombinovaná chladnička Gorenje RK 6193 AW

Kombinovaná chladnička Gorenje RK 6193 AW energetické třídy A+++ disponuje technologií FrostLess eliminujícím námrazu a také úsporným LED osvětlením. Užitný objem činí 324 litrů, čistý objem chladničky je 229 litrů a v případě mrazničky to je 95 litrů. Rozměry zařízení s jedním kompresorem jsou 185×60×64 cm. Možná je změna strany otevírání dveří. Praktické jsou také výškově nastavitelné přední nožičky.

Chladnička je vybavena 3 skleněnými policemi a 3 plastovými policemi ve dveřích. Dále zde najdete SimpleSlide (výškově nastavitelný systém 2 vrchních dveřních polic), zásobník na vejce, CrispZone (velká zásuvka na ovoce a zeleninu s regulací vlhkosti) a kovový držák lahví. Praktické je LED osvětlení. Odmrazování je automatické.

Gorenje RK 6193 AW
Větší obrázek na MALL.cz

Mraznička je vybavena 2 koši pro uchování zmrazených potravin a 1 košem pro rychlé zmrazení potravin. Odmrazování je manuální.

Výhody lednice s mrazákem Gorenje RK 6193 AW

 • Nízká pořizovací cena
 • Technologie FrostLess eliminující námrazu
 • Velká zásuvka na ovoce a zeleninu s regulací vlhkosti CrispZone
 • Výškově nastavitelný systém dveřních polic SimpleSlide

Nevýhody lednice s mrazákem Gorenje RK 6193 AW

 • Manuální odmrazování

>> Zjistit aktuální cenu

Kombinovaná chladnička Beko CNE 520 EE0ZGB

Kombinovaná chladnička Beko CNE 520 EE0ZGB energetické třídy A+++ má užitný objem 454 litrů, čistý objem chladničky činí 330 litrů a mraznička nabízí 124 litrů. Hlučnost je 40 dB, rozměry 192×70×70 cm. Aktivní ionizátor neutralizuje bakterie a viry způsobující nepříjemný zápach. Funkce Fast freeze umožňuje rychlé zmrazení potravin. LCD dotykový displej umožňuje oddělenou regulaci teplot. Aktivní modré světlo zajišťuje pokračování fotosyntézy v ovoci a zelenině. Praktický je také protizápachový filtr a LED osvětlení.

Chladnička nabízí 3 skleněné police s lištou, 3 přihrádky ve dveřích, velkou zásuvku na ovoce a zeleninu a EverFresh+ (zásuvka s teplotou okolo 0 °C pro čerstvé potraviny). Nechybí ani nerezový držák lahví. Praktické je automatické odmrazování. Mraznička skýtá 3 zásuvky a otočný výrobník ledu Twist and Serve. Odmrazování je automatické.

Beko CNE 520 EE0ZGB
Větší obrázek na MALL.cz

Nedocenitelné je antibakteriálně upravené těsnění a antibakteriálně upravené madlo. Otevírání je zaměnitelné. Spotřebič zaujme také černým sklem ve dveřní části.

Výhody lednice s mrazákem Beko CNE 520 EE0ZGB

 • Výrobník ledu Twist and Serve
 • Aktivní modré světlo
 • NeoFrost beznámrazový systém
 • LCD dotykový displej s oddělenou regulací teplot

Nevýhody lednice s mrazákem Beko CNE 520 EE0ZGB

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Kombinovaná chladnička Electrolux EN3201MOW

Kombinovaná chladnička Electrolux EN3201MOW spadá do energetické třídy A++ a nabízí tak velmi dobrý výkon v kombinaci s nízkou spotřebou elektrické energie. Užitný objem činí 309 litrů, z toho objem chladničky je 198 litrů, na mrazničku připadá 111 litrů. Hlučnost by neměla překročit hladinu 40 dB. Rozměry kombinované chladničky jsou 174,5×59,5×64,7 cm. Nastavitelné nožky umožňují lepší stabilitu. Dveřní zámky lze umístit vpravo i vlevo.

Electrolux EN3201MOW
Větší obrázek na MALL.cz

Chladnička disponuje 3 skleněnými poličkami s lištou, 2 zásuvkami na ovoce a zeleninu a 3 přihrádkami ve dveřích chladničky. Nechybí ani kovový držák lahví a LED osvětlení. Odmrazování je automatické. Mraznička nabízí 3 plastové zásuvky. Odmrazování je manuální.

Výhody lednice s mrazákem Electrolux EN3201MOW

 • Energetická účinnost A++
 • Zásuvky na ovoce a zeleninu
 • LED osvětlení
 • Nastavitelné nožky

Nevýhody lednice s mrazákem Electrolux EN3201MOW

 • Menší objem lednice

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model lednice s mrazákem Energetická třída Spotřeba el. Energie Celkový objem Objem lednice Objem mrazáku Hlučnost
Siemens KG39EBW40 A+++ 0,42 kW/24 h 337 l 249 l 88 l 38 dB
Bosch KGN36NW30 A++ 0,64 kW/24 h 302 l 215 l 87 l 42 dB
Gorenje RK 6193 AW A+++ 0,424 kW/24 h 324 l 229 l 95 l 40 dB
Beko CNE 520 EE0ZGB A+++ 0,578 kW/24 h 454 l 330 l 124 l 40 dB
Electrolux EN3201MOW A++ 0,814 kW/24 h 309 l 198 l 111 l 40 dB

Celkové hodnocení nejlepších ledniček s mrazákem

Který spotřebič vás nejvíce zaujal? Z hlediska poměru kvality a ceny vás jistě nezklame lednice s mrazákem Bosch KGN36NW30, ale spoustu užitečných funkcí pro náročnější uživatele nabízí kombinovaná chladnička Siemens KG39EBW40. A díky dopravě zdarma na Mall.cz lze ušetřit ještě více!

One reply to Recenze – nejlepší lednice s mrazákem dole

 1. U velkých lednic si dejte pozor i na akustiku. My jsme pořídili velkou lednici, dali ji do patra na půdu, kde jsme chtěli mít ještě druhou lednici právě na dlouhodobé skladování (nemáme sklep.) A jako nemile nás překvapily vibrace, které lednice dělala. Nakonec jsme řešili i měření doby dozvuku a celkově jsme plánovali řešení akustiky u nás v rodinném domě. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *