Test – nejlepší bezolejové kompresory

Rate this post

Hledáte spolehlivý bezolejový kompresor? Potom by vám mohlo být nápomocné mé vlastnoruční srovnání těch nejlepších bezolejových kompresorů. Podívejme se tedy na ně trochu důkladněji!

Bezolejový kompresor lze využít k mnoha úkonům v dílně i v garáži. Jedná se například o huštění pneumatik u automobilů, motocyklů i jiných vozidel, dále huštění sportovních potřeb (fotbalových míčů, basketbalových míčů atd.), huštění pneumatik vozíků, jízdních kol a podobně. Výhodou bezolejových kompresorů je kromě všestranného použití také nenáročná údržba.

Při výběru bezolejového kompresoru se kromě výkonu zaměřte také například na jeho hmotnost, pokud máte v plánu jej častěji přemisťovat.

Přehled nejlepších bezolejových kompresorů

Bezolejový kompresor Stanley HY 227/10/30V

Stanley HY 227/10/30V
Větší obrázek na MALL.cz

Bezúdržbový jednoválcový kompresor Stanley HY 227/10/30V má vertikálně uloženou tlakovou nádobu. Jeho sací výkon je 222 litrů za minutu. Vhodný je k použití i při větší zátěži. Nádrž má objem 30 litrů. Kompresor váží 19 kilogramů. Dosahuje 3 400 otáček za minutu. Maximální tlak činí 10 barů. Rozměry kompresoru jsou 32×31×79,5 centimetrů. Tento kompresor se vyznačuje velmi nízkými nároky na prostor díky vertikálně uložené tlakové nádobě. Hodí se i pro náročnější kutily k použití v garáži i dílně. V jeho prospěch hovoří i bezúdržbový provoz. Jestliže dojde k úbytku maziva, je vhodné doplnit kvalitní minerální olej.

Výhody bezolejového kompresoru Stanley HY 227/10/30V

 • Vertikálně uložená tlaková nádoba
 • Vysoký maximální tlak
 • Vysoký počet otáček
 • Snadné skladování

Nevýhody bezolejového kompresoru Stanley HY 227/10/30V

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Bezolejový kompresor Asist AE7C110

Asist AE7C110
Větší obrázek na MALL.cz

Bezolejový a bezúdržbový kompresor Asist AE7C110 se vyznačuje nízkou hmotností a kompaktním provedením s důrazem na ergonomické prvky. Jmenovitý výkon činí 1,1 kW. Kompresor dosahuje 3550 otáček za minutu. Maximální rychlost je 22 500 otáček. Maximální provozní tlak je 8 barů a sací kapacita je 180 litrů za minutu. Hladina akustického výkonu je 97 decibelů. Hmotnost kompresoru je 6 kilogramů. S kompresorem se velmi snadno manipuluje a je také nenáročný na prostor. Bezolejový kompresor je nenáročný na údržbu. Pracovní tlak lze snadno odečíst na tlakoměru. Příslušenství zahrnuje pistoli s manometrem, prodlužovací trysku a osmidílnou sadu adaptérů. Veškeré příslušenství lze rychle a pohodlně uložit do integrovaného úložného prostoru, kde je dokonce praktické místo pro kabel.

Výhody bezolejového kompresoru Asist AE7C110

 • Ergonomické prvky
 • Uskladnění příslušenství uvnitř kompresoru
 • Nízká hmotnost pro snadnou manipulaci
 • Široké příslušenství

Nevýhody bezolejového kompresoru Asist AE7C110

 • Nižší maximální tlak (8 barů)

>> Zjistit aktuální cenu

Bezolejový kompresor Black+Decker BD 195/5-MY-T

Black+Decker BD 195/5-MY-T
Větší obrázek na MALL.cz

Bezolejový kompresor Black+Decker BD 195/5-MY-T o výkonu 1100 W má maximální provozní tlak 10 barů a sací výkon je 180 litrů za minutu. Objem vzdušníku činí 5 litrů. Kompresor váží pouhých 12 kilogramů, proto se velmi snadno přenáší. Manipulaci usnadňuje také ergonomicky tvarovaná rukojeť. Balení kromě kompresoru obsahuje také ofukovací pistoli a gumovou hadici o délce 5 metrů.

Výhody bezolejového kompresoru Black+Decker BD 195/5-MY-T

 • Vysoký maximální tlak
 • Nízká hmotnost pro snadné přenášení
 • Ergonomicky tvarovaná rukojeť
 • Ofukovací pistole a gumová hadice

Nevýhody bezolejového kompresoru Black+Decker BD 195/5-MY-T

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Bezolejový kompresor Hecht 2884

Hecht 2884
Větší obrázek na MALL.cz

Bezolejový kompresor Hecht 2884 o příkonu 1100 W je velmi praktický díky kufříkovému provedení, takže je ideálním pomocníkem do každé domácnosti. Maximální tlak činí 8 barů. Sací výkon dosahuje 180 litrů za minutu. Hadice je dlouhá 2 metry, kabel je dlouhý 3,5 metrů. Rozměry kompresoru jsou 46×34×14 centimetrů. Balení kromě kompresoru obsahuje vzduchovou hadici, vzduchovou pistoli s manometrem a soupravu hustících adaptérů. Příslušenství je možné uložit přímo v těle kompresoru.

Výhody bezolejového kompresoru Hecht 2884

 • Praktické kufříkové provedení
 • Snadná manipulace
 • Nenáročná údržba
 • Široké příslušenství uloženo v těle kompresoru

Nevýhody bezolejového kompresoru Hecht 2884

 • Nižší maximální tlak (8 barů)

>> Zjistit aktuální cenu

Bezolejový kompresor Einhell TH-AC 200/24 OF Classic

Einhell TH-AC 200/24 OF Classic
Větší obrázek na MALL.cz

Bezolejový a bezúdržbový kompresor Einhell TH-AC 200/24 OF Classic o výkonu 1100 W je vybaven jedním válcem. Motor dosahuje 2 850 otáček za minutu. Velikost nádrže je 24 litrů, což představuje dostatečně velkou vzduchovou rezervu. Maximální pracovní tlak činí 8 barů, přičemž jej lze nastavit za pomoci redukčního ventilu. Kompresor dosahuje sacího výkonu 140 litrů za minutu. Transport kompresu velmi usnadňují velká kolečka a také rukojeť. Praktický je rovněž vypouštěcí kohout. Spolu s kompresorem je dodáván tlakoměr a rychloupínací spojka pro kontrolu pracovního tlaku. Na prorezavění nádrže se vztahuje desetiletá záruka.

Výhody bezolejového kompresoru Einhell TH-AC 200/24 OF Classic

 • Velký objem vzdušníku (24 litrů)
 • Velká kolečka pro snadný transport
 • Praktický vypouštěcí kohout
 • Rychloupínací spojka pro kontrolu pracovního tlaku

Nevýhody bezolejového kompresoru Einhell TH-AC 200/24 OF Classic

 • Vyšší hmotnost (21 kilogramů)

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ bezolejového kompresoru Výkon Přípojka motoru Maximální tlak Maximální sací výkon Objem vzdušníku Hmotnost
Stanley HY 227/10/30V 1500 W 230 V 10 bar 222 l/min 30 l 19,8 kg
Asist AE7C110 1100 W 240 V 8 bar 180 l/min 6 kg
Black+Decker BD 195/5-MY-T 1100 W 230 V 10 bar 180 l/min 5 l 12 kg
Hecht 2884 1100 W 230 V 8 bar 180 l/min
Einhell TH-AC 200/24 OF Classic 1100 W 230 V 8 bar 140 l/min 24 l 21 kg

Celkové hodnocení nejlepších bezolejových kompresorů

Už máte jasno v tom, jaký bezolejový kompresor si pořídíte, nebo stále ještě váháte? Jestliže hledáte kompresor na spíše příležitostné použití, potom vám dobrou službu prokáže bezolejový kompresor Hecht 2884, který představuje dobrý kompromis z hlediska výkonu a ceny. Naopak vyšším nárokům skvěle dostojí bezolejový kompresor Stanley HY 227/10/30V, který nabízí vysoký výkon i maximální tlak. Jestliže nakoupíte na Mall.cz, ušetříte za dopravu stejně jako já.

4 replies to Test – nejlepší bezolejové kompresory

 1. Podle mě parádní porovnání. To se mi zrovna dost hodí. Taky jsem si tu teď porovnával různé kompresory, protože bych si rád nějaký koupil do dílny. Kompresor je podle mě taková věc, kterou člověk sice až tak často nepotřebuje, ale jakmile ji potřebuje, tak ji jen tak snadno nesežene. Právě proto bych si rád koupil vlastní, než abych se spoléhal na to, že mi ho půjčí nějaký známý.

 2. Hodně užitečné srovnání. Už nějakou dobu právě sháním nějaký kompresor do dílny. Jen teda v mém případě by byl asi lepší volba šroubový kompresor. Ještě ale nemám úplně jasno v tom, jaký pořídit. Nedávno se mi ale povedlo najít jednoho prodejce šroubových kompresorů – https://www.kompresory-filtry-servis.cz/ a díval jsem se, že jich v nabídce mají spoustu.

 3. Tak toto mi teď přišlo vhod. Už delší dobu bych potřeboval nějaký kompresor do dílny, ale co se týče výběru, tak pořád nemám úplně jasno. Těch kompresorů je na trhu tolik, že z toho jde člověku prostě hlava kolem. Zrovna před pár dny jsem koukal na https://www.kutilmarket.cz/kategorie/kompresory-113/ a projížděl jsem tu stránku skoro hodinu. Takovéto recenze určitě člověku dokáží výběr usnadnit.

 4. Ten Stanley nevypadá špatně. Této značce docela věřím. Mám od nich více kusů nářadí a všechno mi přijde kvalitní. S jejich kompresory ale bohužel osobní zkušenost nemám. Jinak co se týče dílny, tak by se mi docela hodila nějaká pracovní obuv. Nemáte ohledně toho nějaké tipy? Díval jsem se, že něco mají třeba na https://www.ardon.cz/c/310/pracovni-obuv ale nevím jestli mají i kamenné prodejny, abych si to mohl třeba i vyzkoušet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *