Test: nejlepší zahradní vozíky na hadici

Rate this post

Proč si práci na zahradě trochu neusnadnit a nevyužít moderních pomocníků, které jsou v současné době dostupné? Podívejte se na výhody vozíků na zahradní hadice a srovnání těch nejlepších.

Neustálé tahání těžké a dlouhé hadice po celé zahradě může být značně vyčerpávající. Hadice se navíc velmi často zasekne o zahradní nábytek, keře nebo cokoli, co se na zahradě nachází. Nehledě na to, jak hadice překáží při sekání trávy a jiných zahradních pracích. Při používání vozíku budete mít vždy přehled o tom, kde se hadice zrovna nachází. Vozíky na hadice jsou nedocenitelné zejména při starosti o velkou zahradu nebo jinou plochu, ale i na menších zahradách má jejich použití jistě své opodstatnění. A jaké vozíky na zahradní hadice stojí za vaši pozornost?

Přehled nejlepších zahradních vozíků na hadici

Vozík na hadici Kärcher HT 4.500

Kärcher HT 4.500
Větší obrázek na MALL.cz

Mobilní hadicový vozík na hadici Kärcher HT 4.500 pojme 50 metrů hadice o průměru 1/2″, 35 metrů hadice o průměru 5/8″ nebo 23 metrů hadice o průměru 3/4″. Vozík o hmotnosti 2,64 kilogramů je kompletně smontovaný a připraven k okamžitému použití. Lze na něj upevnit postřikovač, zalévací tyč a podobně. Nechybí ani hák k uložené krátké hadice. Při skladování v garáži nebo zahradním domku se osvědčí funkce sklápění. Kromě zahradního vozíku sada obsahuje výškově nastavitelnou rukojeť a 2 hadicové spojky. Tento vozík je vhodný pro zavlažování středně velkých a velkých ploch a zahrad, hodí se pro všechny běžně používané typy zahradních hadic. Rovněž nabízí možnost upevnění zalévací tyče nebo postřikovače. Velká kola zaručují snadnou manipulaci, podobně jako v případě neklouzavého, ergonomického úchopu. Praktická je rovněž výškově nastavitelná rukojeť, stejně jako volnoběžná ruční klika.

Výhody zahradního vozíku na hadici Kärcher HT 4.500

 • Inovativní funkce sklápění
 • Výškově nastavitelná rukojeť
 • Možnost upevnění zalévací tyče nebo postřikovače
 • Volnoběžná ruční klika

Nevýhody zahradního vozíku na hadici Kärcher HT 4.500

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Vozík na hadici Gardena AquaRoll L Easy

Gardena AquaRoll L Easy
Větší obrázek na MALL.cz

Vozík na hadici Gardena AquaRoll L Easy je pomocníkem k úspornému skladování zahradní hadice a jejímu komfortnímu používání. Maximální kapacita tohoto vozíku na zahradní hadice je 100 metrů hadice o průměru 13 milimetrů (1/2″), 80 metrů hadice o průměru 15 milimetrů (5/8″) a 50 metrů hadice s průměrem 19 milimetrů (3/4″). Nechybí ani ochrana proti mrazu, která prodlužuje životnost tohoto vozíku, na nějž se vztahuje pětiletá záruka. Hadice se navíjí velmi jednoduše prostřednictvím ergonomické kliky a při jejím odvíjení je vozík dostatečně stabilní.

Výhody zahradního vozíku na hadici Gardena AquaRoll L Easy

 • Velká ergonomická klika pro pohodlné navíjení
 • Ochrana proti mrazu
 • Stabilní provedení
 • Pětiletá záruka

Nevýhody zahradního vozíku na hadici Gardena AquaRoll L Easy

 • Větší prostorové nároky na skladování

>> Zjistit aktuální cenu

Vozík na hadici Kärcher HT 4.520 Kit

Kärcher HT 4.520 Kit
Větší obrázek na MALL.cz

Mobilní hadicový vozík Kärcher HT 4.520 Kit je doplněn o spoustu užitečného příslušenství. Je určen k zavlažování středně velkých a velkých zahrad a jiných ploch. Velmi praktický je hák na uložení a také držákem pro uložení příslušenství. Opomenout nelze ani velká kola, nastavitelnou rukojeť, zalomenou připojovací vsuvku a volnoběžnou kliku. Při skladování je sklopná funkce. Kapacita zahradního vozíku o hmotnosti 4,93 kilogramů je 50 metrů hadice o průměru 1/2″, 35 metrů hadice o průměru 5/8″ a 23 metrů hadice o průměru 3/4″. K vozíku je možné upevnit zalévací tyč nebo postřikovač. Zavlažování s krátkou hadicí omotanou na hadicovém vozíku je velmi komfortní. Balení obsahuje výškově nastavitelnou rukojeť, 23 metrů dlouhou hadici o průměru 1/2″, postřikovač Plus, 3 hadicové spojky, 1 hadicovou spojku s Aquastopem a přípojku ke kohoutku G3/4 s redukcí G1/2. Nechybí ani 23metrová hadice PrimoFlex o průměru 1/2″.

Výhody zahradního vozíku na hadici Kärcher HT 4.520 Kit

 • Vhodný na velké plochy a zahrady
 • Volnoběžná ruční klika
 • Možnost upevnění zalévací tyče nebo postřikovače
 • Sklopná funkce

Nevýhody zahradního vozíku na hadici Kärcher HT 4.520 Kit

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Vozík na hadici Gardena AquaRoll S Set

Gardena AquaRoll S Set
Větší obrázek na MALL.cz

Vozík na hadici Gardena AquaRoll S Set je určen pro prostorově nenáročné a komfortní skladování zahradní hadice, přičemž hadice o průměru 13 milimetrů (1/2″) může měřit 40 metrů, hadice s průměrem 15 milimetrů (5/8″) může být dlouhá 30 metrů a v případě hadice o průměru 19 milimetrů (3/4″) je to 25 metrů. Odkapávání vody brání speciální stopka. Úhlová přípojka uvnitř bubnu brání nežádoucímu ohnutí hadice, takže průtok vody je stále maximální. Rukojeť lze zasunout, což je výhodné zejména při skladování v garáži nebo zahradním domku. Odolnost vůči mrazu zaručuje delší životnost. Na vozík na hadici se vztahuje pětiletá záruka.

Výhody zahradního vozíku na hadici Gardena AquaRoll S Set

 • Úhlová přípojka proti ohnutí hadice
 • Zasunovací rukojeť pro úspornější skladování
 • Stopka proti odkapávání
 • Nízká pořizovací cena

Nevýhody zahradního vozíku na hadici Gardena AquaRoll S Set

 • Menší kapacita pro zahradní hadice

>> Zjistit aktuální cenu

Vozík na hadici Concept Ready 25 Lime

Concept Ready 25 Lime
Větší obrázek na MALL.cz

Vozík na zahradní hadici Concept Ready 25 Lime je součástí praktické sady pro komfortní zavlažování zahrady a jiných ploch. Vozík disponuje velkými koly a zasunovatelnou teleskopickou rukojetí. Součástí sady je také stříkací pistole s osmi tryskami Easy Plus, 4 automatickými konektory Soft Touch (12–15 mm), konektorem 20–27 mm) a 25metrovou hadicí o průměru 1/2″.

Výhody zahradního vozíku na hadici Concept Ready 25 Lime

 • Snadná manipulace
 • Stabilní provedení
 • Užitečné vybavení součástí balení
 • Zasunovatelná teleskopická rukojeť

Nevýhody zahradního vozíku na hadici Concept Ready 25 Lime

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model vozíku na hadici Délka hadice o průměru 13 mm Délka hadice o průměru 16 mm Délka hadice o průměru 19 mm Cenové rozmezí
Kärcher HT 4.500 50 m 35 m 23 m 1700–1900 Kč
Gardena AquaRoll L Easy 100 m 80 m 50 m 1600–2000 Kč
Kärcher HT 4.520 Kit 50 m 35 m 23 m 2000–2500 Kč
Gardena AquaRoll S Set 40 m 30 m 25 m 1000–1300 Kč
Concept Ready 25 Lime 25 m     1700–1900 Kč

Celkové srovnání nejlepších vozíků na hadici

Jaký zahradní vozík bude ideálním řešením pro vaši zahradu? Samozřejmě je nutné vzít v úvahu jeho kapacitu s ohledem na délku hadice. Dostatečnou kapacitu nabízí vozík na hadici Kärcher HT 4.500, který se vyznačuje velmi dobrou stabilitou a praktickými detaily pro ještě větší komfort při zalévání. Pro náročné zahrádkáře je jako stvořený vozík Gardena AquaRoll L Easy s mimořádně velkou kapacitou, jednoduchou obsluhou a ochranou proti mrazu.

3 replies to Test: nejlepší zahradní vozíky na hadici

 1. Máme podobný vozík a spoko velká 🙂

 2. Tohle je hodně užitečná věc. Před lety jsme takový vozík na zahradě také měli, ale bohužel se rozbil a nový už jsme pak nekupovali. Přemýšlím ale nad tím, že bych letos nějaký takový možná pořídil. Chceme teď na zahradě dělat celkem velké změny. Přes zahradnictví Rakovník se nám povedlo sehnat plno květin a ty bude nějak potřeba zalévat. A přesně na to se takový vozík bude dost hodit.

 3. Něco takového by se nám taky hodilo. My teď právě řešíme zavlažování trávníku. Asi by to chtělo nějaký zavlažovací systém nebo něco takového. To by bylo podle mě ideální. Taky bych ráda nějak vyřešila oddělení záhonů od trávníku. Nějaké tipy? Někde jsem se dočetla, že by na to mohly dobře fungovat třeba neviditelné obrubníky viz – https://www.agrotex.cz/katalog/cz/zbozi-2/obrubniky Co myslíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *