Test: automatické zavlažovací hodiny

Každodenní zalévání zahrady stojí nejen spoustu času, ale také starostí. Obzvláště v době dovolených je starost o zahradu to poslední, co nás zajímá. Proč si tedy neopatřit užitečného pomocníka, který nikdy nezapomene na zalévání vaší pečlivě udržované zahrady?

Kromě moderních hadic a zavlažovacích systémů stojí za pozornost také zavlažovací hodiny, které zajistí dostatečnou zálivku pro váš trávník a záhony v předem stanoveném čase. Automatické zavlažovací hodiny předchází zbytečnému plýtvání vodou a zároveň vás zbaví spousty starostí. Nehledě na to, když párkrát zapomenete zahradu zalít, to se můžete s velkou částí úrody rovnou rozloučit… Automatické zavlažovací hodiny jsou nedocenitelné při zakládání trávníků, které v počátku vyžadují vskutku důslednou a precizní péči.

Přehled nejlepších automatických zavlažovacích hodin

Zavlažovací hodiny Kärcher WT 4.000

Kärcher WT 4.000
Větší obrázek na MALL.cz

Zavlažovací hodiny Kärcher WT 4.000 umožňují snadno programovatelné zavlažování po určenou, předem nastavenou dobu. Maximální doba zavlažování činí 120 minut. Odnímatelný displej zajišťuje velmi pohodlné programování. Samozřejmostí je možnost manuálního zavlažování. Montáž i nastavení je velmi jednoduché. Zavlažovací hodiny rovněž umožňují krátké, ale vícenásobné spuštění zavlažovaní během dne. Součástí balení je přípojka na vodovodní kohoutek včetně předsazeného filtru. Součástí balení není 9V baterie.

Výhody zavlažovacích hodin Kärcher WT 4.000

 • Možnost krátkého, vícenásobného spuštění zavlažovaní v průběhu dne
 • Maximální doba zavlažování 120 minut
 • Spolehlivý provoz a jednoduchá obsluha
 • Příznivá pořizovací cena

Nevýhody zavlažovacích hodin Kärcher WT 4.000

 • Menší počet programů a funkcí

>> Zjistit aktuální cenu

Zavlažovací hodiny TimeLife

TimeLife
Větší obrázek na MALL.cz

Zavlažovací hodiny TimeLife zajišťuje přívod vody po dobu od 5 do 120 minut. Po uplynutí stanovené doby je přívod vody automaticky zastaven. Vyznačuje se jednoduchou obsluhou a spolehlivým provozem. Vodní časovač se instaluje mezi zahradní hadici a kohoutek.

Výhody zavlažovacích hodin TimeLife

 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Snadná manipulace a nastavení
 • Průtok vody nastavitelný od 5 do 120 minut
 • Nízká pořizovací cena

Nevýhody zavlažovacích hodin TimeLife

 • Menší počet programů a funkcí

>> Zjistit aktuální cenu

Zavlažovací hodiny Kärcher WT 2.000

Kärcher WT 2.000
Větší obrázek na MALL.cz

Zavlažovací hodiny Kärcher WT 2.000 slouží zároveň jako trojcestný rozdělovač. Maximální doba zavlažování je 120 minut. Součástí hodin je kohoutová přípojka G1 a redukčním kusem G3/4, což umožňuje spojení zavlažovacích hodin se všemi běžně používanými zahradními hadicemi. Zavlažovací hodiny jsou kompatibilní s většinou připojovacích zacvakávacích systémů. Rozdělovač disponuje dvěma kohoutovými přípojkami s nezávislými plynulými regulátory. Díky tomu zajišťuje optimální průtok vody. Zavlažovací hodiny jsou součástí třetí kohoutové přípojky. Převlečná matice opatřená robustním vnitřním závitem umožňuje snadné připevnění na vodovodní kohoutek. Výhodou je ergonomický design pro snadnou manipulaci.

Výhody zavlažovacích hodin Kärcher WT 2.000

 • Trojcestný rozdělovač a zavlažovací hodiny v jednom
 • Kompatibilita s většinou připojovacích zacvakávacích systémů
 • Dvě kohoutové přípojky s nezávislými plynulými regulátory
 • Ergonomický design pro snadnou manipulaci

Nevýhody zavlažovacích hodin Kärcher WT 2.000

 • Menší počet programů a funkcí

>> Zjistit aktuální cenu

Zavlažovací hodiny Claber 8485 DUAL LOGIC

Claber 8485 DUAL LOGIC
Větší obrázek na MALL.cz

Dvoucestný automatický časový spínač Claber 8485 Dual Logic nabízí 19 přednastavených programů, které je možné spustit okamžitě, nebo až s 23hodinovou prodlevou. Nastavení je velmi jednoduché, provádí se nastavením jednoho tlačítka. Zdroj napájení je chráněn vodotěsným pouzdrem. Automatický časový spínač je možné polohovat podle aktuální potřeby. Lze jej propojit se standardním dešťovým senzorem, případně bezdrátovým RF dešťovým senzorem. Zavlažovací hodiny je možné díky otočnému prstenu jednoduše připevnit ke zdroji vody. Podsvícený LCD displej je přehledný ve dne i v noci. Na displeji se zobrazují důležité funkce (programování, doba závlahy, odpočet, dešťový sensor). Důležitá je zesílená konstrukce a také průhledný přední ochranný panel. Pracovní tlak by se měl pohybovat v rozmezí 0.1–12 barů. Výhodou je omyvatelný filtr. K napájení slouží 2 1.5V baterie.

Výhody zavlažovacích hodin Claber 8485 DUAL LOGIC

 • Podsvícený LCD displej pro vysokou čitelnost
 • Možnost otáčet na kohoutku dle potřeby
 • Jednoduché nastavení pomocí jednoho tlačítka
 • 19 přednastavených programů

Nevýhody zavlažovacích hodin Claber 8485 DUAL LOGIC

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Zavlažovací hodiny Kärcher WT 5

Kärcher WT 5
Větší obrázek na MALL.cz

Zavlažovací automat Kärcher WT 5 slouží ke spouštění a zastavení zavlažováních zahradních ploch. Dobu zavlažování lze nastavit individuálně. K dispozici jsou 4 módy (automatické zavlažování, ruční zavlažování, odpočítávané zavlažování a 24hodinová funkce). Zavlažování je prováděno v naprogramovaných časech a po stanovenou délkou zavlažování. Zavlažovací program lze aktivovat na každý den v týdnu. K dispozici jsou dva cykly denně (ráno a/nebo večer). Maximální doba zavlažování činí 120 minut, po uplynutí nastavené doby se zavlažování automaticky ukončí. Manuální zavlažovací funkci lze kdykoli aktivovat. Funkce 24hodinové přestávky umožňuje přerušení automatického zavlažovacího programu až na 24 hodin. Před uplynutím lze přerušení libovolně deaktivovat. Součástí balení je kohoutová přípojka a předřadný filtr, k provozu je nutné dokoupit 9V baterie.

Výhody zavlažovacích hodin Kärcher WT 5

 • 4 módy (automatické, ruční, odpočítávané a 24hod. pauza)
 • Maximální doba zavlažování 120 minut
 • Možnost aktivace zavlažovacího programu na každý den v týdnu
 • Dva cykly denně

Nevýhody zavlažovacích hodin Kärcher WT 5

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model zavlažovacích hodin Hmotnost Max. doba zavlažování Barva Cenové rozmezí Aktuální cena
Kärcher WT 4.000 0,4 kg 120 min černá/žlutá 800–1000 Kč zjistit aktuální cenu
TimeLife 0,2 kg 120 min zelená 200–400 Kč zjistit aktuální cenu
Kärcher WT 2.000 0,39 kg 120 min černá/žlutá 1000–1300 Kč zjistit aktuální cenu
Claber 8485 DUAL LOGIC 0,9 kg černá 2900–3300 Kč zjistit aktuální cenu
Kärcher WT 5 0,33 kg 120 min černá 1700–1900 Kč zjistit aktuální cenu

Celkové hodnocení nejlepších zavlažovacích hodin

Jste už definitivně rozhodnuti pro nákup automatických zavlažovacích hodin, ale pořád se nemůžete rozhodnout pro konkrétní model? Pro spíše příležitostné použití jsou ideální volbou zavlažovací hodiny TimeLife, které jsou cenově dostupné a nabízí jen ty nejnutnější funkce. Naopak pro intenzivnější provoz jsou vhodné automatické zavlažovací hodiny Kärcher WT 5, které disponují 4 různými módy, které pokryjí i náročnější požadavky. Pro náročné zahradníky jsou určeny zavlažovací hodiny Claber 8485 DUAL LOGIC, které nabízí 19 různých přednastavených programů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *