Innogy (RWE) – recenze, diskuze, zkušenosti

2.6/5 - (17 votes)

Innogy  – světový dodavatel energií 

Společnost RWE se soustřeďuje především na prodej zemního plynu a elektřiny a patří mezi pět nejvýznamnějších energetických koncernů v Evropě.

Společnost RWE považuje za hlavní výzvy do budoucna liberalizaci, intenacionalizaci a nové technologie. Firma se soustředí na budoucnost a díky rychlosti a efektivitě své činnosti patří právem mezi přední světové „multi-utility“ společnosti.

Historie a vývoj firmy RWE / Innogy

Počátky firmy RWE lze nalézt v Německu již koncem 19. století, kdy tato společnost začínala s dodávkami elektřiny do města Essen. Za zakladatele můžeme považovat W. Lahmeyera, první dodávky elektřiny od RWE byly pak uskutečněny 1. dubna 1900. Již v prvním desetiletí 20. století podepsali RWE a VEW společnost v Německu tzv. demarkační smlouvu, která platí dodneška a vymezuje oblasti zásobování energií pro tyto firmy.

Cílem RWE však bylo propojit výrobu a distribuci energie. Postupně došlo k propojení s dalšími částmi Německa, také tím, že došlo k propojení s vodními elektrárnami na Rýnu. Velkým krokem kupředu byl kolem roku 1924 přechod na možnost přenosu elektrické energie přes vysoké napětí kabely 220 kV, což znamenalo rozšíření distribuční sítě.

Konec druhé světové války s sebou přinesl potřebu rozsáhlých rekonstrukcí, což kladlo vysoké nároky na těžký průmysl, včetně elektřiny, což postihlo pochopitelně i RWE. Nicméně, výsledkem byla modernizace a technický pokrok. Vedení RWE bylo přesvědčeno, že budoucnost elektroenergetiy tkví v integrované síti výrobců elektřiny, proto se významně účastnilo vzniku DVG, což bylo vlastně fórum pro národní spolupráci v oblasti elektřiny, které zahrnovalo největší německé elektroenergetické firmy.

V roce 1952 skončila pro RWE a její dceřinné společnosti poválečná kontrola spojenců, což umožnilo další rozvoj. Zvyšující se poptávka po elektřině si vyžádala zvýšení produktivity. Základem pro expanzi nových elektráren se stalo hnědě uhlí, ale RWE se již touto dobou začalo podílet na rozvoji jaderné energie, která v roce 1990 činila více než 20% RWE vyrobené elektřiny

Ačkoliv výroba elektřiny byla vždy jedním z hlavních odvětví činnosti RWE, v roce 1988 RWE udělalo významný krok k diverzifikaci s akvizicí Deutsche Texaco. Tato dohoda vedla k reorganizaci aktivit RWE do následujících divizí: energetika, hornictví, ropný a chemický průmysl, nakládání s odpady a stavebnictví. Všechny divize pracují nezávisle na sobě. RWE AG plní funkci holdingové společnosti a slouží k řízení a koordinaci skupinových zájmů ve všech strategicky důležitých věcech.

Vznik RWE-DEA signalizuje skutečnost, že ačkoliv elektřina zůstala hlavním předmětem podnikání koncernu RWE, diverzifikace v oblasti energetiky byla důležitým tématem budoucnosti. RWE-DEA se zapojila do průzkumu a zpracování a uvádění na trh ropy a zemního plynu a výroby ropných produktů.

Společnost  RWE se však snažila take proniknout do jiných evropských zemí. V roce 1999 společnost RWE představila novou vizi, a to zaměřit svou činnost a prostředky na jejich klíčové divize: voda, plyn, elektřina, a nakládání s odpady, se zaměřením na pozici RWE jako vedoucího mezinárodního partnera na evropském trhu s energiemi. RWE zaměřila pozornost na své hlavní činnosti prostřednictvím strategických a globálních akvizic. Získala významné evropské firmy (Thames Water, Innogy, American Water Works, Itay´s Elletra, Transgas). Nákup Thames Water v roce 2001 udělal RWE třetím největším dodavatelem vody na světě. Nákupem Innogy se pak RWE stalo druhým největším dodavatelem elektřiny v Evropě. A nákup nizozemské obchodní uhelné společnosti SSM Coal také učinil z RWE největší evropskou společnost v obchodě s uhlím.

V říjnu 2016 dojde k přejmenování energetické skupiny RWE v Česku na Innogy. Tento název je složeninou anglických slov Innovation – Energy – Technology, a dle zástupce firmy vyvolává ty správné asociace, tedy inovace a technologie v energetice.  Tato dceřinná společnost koncernu RWE AG by se měla v budoucnu odklonit od konvenčních, především uhelných zdrojů energie a zaměřit se především na oblast obnovitelných zdrojů a inovací.

Innogy logo

Innogy v České republice a produktová nabídka

Skupina RWE v ČR je dodavatelem zemního plynu, elektřiny a dalších služeb pro více než 1,7 milionu zákazníků. Firma provozuje až 64 tisíc kilometrů distribučních sítí, šest podzemních zásobníků plynu o kapacitě 2,7 miliardy metrů krychlových, vyrábí teplo a elektřinu v 28 provozech a prodává přes pět milionů metrů krychlových CNG ve vlastní celorepublikové síti CNG stanic.

Hlavními produkty RWE v Česku je dodávka elektřiny a zemního plynu. V obou případech nabízí:

  • individuální přístup k zákazníkům
  • nastavení tarifu dle několika kritérií, jako je místo odběru či využití energie
  • individuální nastavení pro domácnosti a firmy
  • výhodnější podmínky a odměna pro stávající zákazníky RWE při konsolidaci energií
  • odborné poradenství a servis v zákaznických centrech po celé republice
  • NONSTOP zákaznickou linku
  • RWE On-line servis
  • RWE karta se slevami, které využijete v kině, na dovolené, v lyžařských střediscích

Dalšími produkty z nabídky RWE, které slouží ke zvýšení komfortu zakazníků jsou například:

  • RWE pojištění domácnosti, které zahrnuje nejen pojištění domácnosti, ale i pojištění odpovědnosti a asistenční služby pro domácnost
  • RWE pronájem LED žárovek, což umožňuje okamžitovu výměnu klasických žárovek za úsporné žárovky, a tím snížení nákladů na energie
  • RWE Investor, program, který nabízí možnost předplacení si energií na celý rok, což opět vede k úspoře
  • RWE Mobil, virtuální operátor, které buď pomocí předplacené karty nebo speciálního tarifu, umožňuje levnější volání
  • Fotovoltaika, možnost fotovoltaické instalace na klíč dle požadavků zákazníka
  • Kotel s dotací, možnost vyřízení veškeré agendy, spojené s kotlíkovými dotacemi

Kromě těchto produktů nabízí RWE svým klientům při uzavření nové smlouvy či dodatku i různé

soutěže s možností výhry hodnotných cen. K zákaznickým benefitům patří také tarifní poradenství, zákaznický časopis, vyřízení tzv. průkazu energetické náročnosti budov či vyřízení přepisu smlouvy na jinou osobu.

Oproti konkurenci nabízí RWE zákazníkům, kteří uzavírají smlouvu na delší období, garanci snížení ceny plynu ve druhém a třetím roce a hlavně předem známou a již neměnnou cenu plynu pro každý z těchto tří let. Pro věrné zákazníky pak nabízí další slevy.

Na www.rwe.cz je možné si vybrat dle svých požadavků ten nejvhodnější a zjistit rovnou, jaká bude cena a na jak dlouhou dobu je nutné uzavřít smlouvu.

Srovnat si snadno ceny s konkurencí a ověřit si, zda cena, kterou nabízí RWE je pro vás skutečně nejvýhodnější, je možné i na nezávislých srovnávačích, jako je například Tarifomat.cz. Zde můžete srovnávat více než 30 dodavatelů energií, přičemž získáte přehled o cenách, délce uzavření smlouvy, výpovědních lhůtách, garanci ceny pro váš region a vaše využití. Porovnávat takto můžete tarify dodavatelů elektřiny i plynu. K dispozici je tam taky možnost neveřejných nabídek jednotlivých poskytovatelů, které jsou k dispozici při telefonických konzultacích.

17 replies to Innogy (RWE) – recenze, diskuze, zkušenosti

  1. Môžte sa hanbiť pytať si za splátkový kalendár za nedoplatok plynu od zákazníka 6€?Žiada o splatkový kalendár asi preto,že nemá značnú hotovosť a nevie to naraz uhradiť NEMYSLÍTE SI!!!? a vy ako v ustrety mu výjdete? tak,že mu ešte pridáte 6€? Nie je vám hanba!!!? S pozdravom váš zatiaľ zákazník-klient.

  2. Innogy se nestydí. Je to německá firma a tak se chováji k nám. Po ukončení dodávek plynu od RWE okamžitě zvedli platby za plyn o 1.000,- Kč. Tak si INNOGY představují levnou enegi.Máte pravdu, vůbec jim není hanba. Je to německá firma a my češi.

  3. Dobrý den.Důrazně varuji před společností Inoggy.Při nabídce odběru elektřiny Vám nalžou vše co je třeba, aby jste se stali jejich zákazníkem. Když dostanete první vyúčtování, tak se nestačíte divit. Cena je dvojnásobná. Tato praxe zavání PODVODEM!!!! Mrzí mě, že jsem si nezapsal jméno dotyčné paní, která mě dostala.

  4. Energetická společnost se suverénně nejhorším jednáním s klienty, co ve 21. století až zaráží. Zákaznické centrum nepružné, odpovědi na dotazy e-mailem chodí až po 24 – 48 hod., některé otázky nezodpoví vůbec. Pokud reklamujete vyúčtování plynu, pošlou k Vám servisního technika, který ani předem nezavolá a do e-mailu dostanete finální servisní list. Bez jakéhokoli předešlého upozornění. Podotýkám, že návštěva servisního technika je zpoplatněna! Tuto informaci musíte ze zákaznického centra dolovat, doteď jsem nedostala odpověď v jaké výši. V e-mailech zákaznického centra (kde nejspíš sedí roboti a a ne lidé) neustále kopírování věty o výhodných cenách dalších služeb (elektřiny atd.). Nejprve by se měli naučit jednání s klienty, nastudovat si správně podklady k odpovědím, poté odpovědi zasílat dříve než po 2 dnech (ne-li vůbec) a pak může společnost nabízet další produkty k těm stávajícím. NIKDY VÍC! NEDOPORUČUJI!

  5. S Innogy také nemám moc dobré zkušenosti. Změnili jsme dodavatele na https://www.epet.cz/ a změna to byla jedině k lepšímu

  6. Nejhorší společnost. Jednání společnosti katastrofální ….dcera na dodání el. hodin v bytě čeká již měsíc a to diky tomu že zaměstnanci společnosti při práci nemyslí …. co dodat….

  7. V létě maminka přepsala pod různými sliby energii k inogy, smlouva měla naběhnout od září. Maminka bohužel na konci prázdnin zemřela a i přes okamžité nahlášení úmrtí chtěla inogy platit zálohy téměř 3000. Přesto, že v domě nikdo nebydlel a nebyl žádný odběr přišla nehorázná faktura na doplatek 6000. Opravdu takto veřejné a nehorázné okrádání jde už mimo rozum.

  8. Souhlasim,podvodnici a zlodeji……..platim za rok pri stejne spotrebe jednou tolik

  9. Mohl bych se prosím zeptat, zda někdo neměl tu čest pracovat jako obchoďák pro dodavatele energií? dokážete mi prosím poradit, zda bych mohl normálně a slušně uživit rodinu?

  10. Určitě se to liší podle toho, pro které dodavatele energií pracujete, pokud si vyberete férového zaměstnavatele, tak se uživit dá. Já pracuji pro dodavatele energií jako obchodní zástupce už 3 roky, a jsem velice spokojený.

  11. Tak to je mi jasné, můžete mi prosím napsat, u kterého dodavatele jste spokojený, u kterého pracujete?

  12. Já pracuji u dodavatele energií Armex energy, pokud budete uvažovat u práci pro tohoto dodavatele energií, tak zrovna hledají nové zaměstnance, stačí se podívat na jejich stránky.

  13. Innogy skutečně nepodoručuji!!!!!!!!!. Jednání s klienty hrozné, zákazníkovi při ukončení odběru v roce 2017 vystavili fakturu, nejspíš ji uhradil později, tak mu vznikla pokuta 100 Kč, kterou ale firma nezasílá, prý si jí můžete vygenerovat na jejich portálu. Protože ale klient nevěděl o této pokutě, dostal v letošním roce obsílku k soudu a nyní chtějí, aby uhradil celkem cca 7 500 Kč. Praktiky nějakých 90. let…, myslela jsem, že se už nepoužívají…

  14. Ještě že jsem si přečetla recenze na INNOGY, jeden zloděj vedle druhého.Takový CENTROPOL to samé.Velké doplatky za elektřinu i plyn ač slibovaly úspory spotřeba stále stejná.U předešlého dodavatele to bylo určitě lepší.

  15. Já s nimi mám docela dobré zkušenosti, ale jednomu známému jejich obchodník tak rozhodil smlouvu a nastavení, že ho z toho musel vysekat právník, kterého našel zde. Prostě je to taky hodně o tom, že může být sebelepší služba, ale když máte špatného obchodníka, který se v tom nevyzná, tak se můžete dostat do těch problémů stejně tak. 😉

  16. Nedoporučuji tuhle společnost, chovají se jak arogantní hovada

  17. Nefoporučuji tuhle společnost , chovají se jak Šmejdi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *