Innogy (RWE) – recenze, diskuze, zkušenosti

tarifomat_energie_22_468120

Innogy  – světový dodavatel energií 

Společnost RWE se soustřeďuje především na prodej zemního plynu a elektřiny a patří mezi pět nejvýznamnějších energetických koncernů v Evropě.

Společnost RWE považuje za hlavní výzvy do budoucna liberalizaci, intenacionalizaci a nové technologie. Firma se soustředí na budoucnost a díky rychlosti a efektivitě své činnosti patří právem mezi přední světové „multi-utility“ společnosti.

Historie a vývoj firmy RWE / Innogy

Počátky firmy RWE lze nalézt v Německu již koncem 19. století, kdy tato společnost začínala s dodávkami elektřiny do města Essen. Za zakladatele můžeme považovat W. Lahmeyera, první dodávky elektřiny od RWE byly pak uskutečněny 1. dubna 1900. Již v prvním desetiletí 20. století podepsali RWE a VEW společnost v Německu tzv. demarkační smlouvu, která platí dodneška a vymezuje oblasti zásobování energií pro tyto firmy.


Cílem RWE však bylo propojit výrobu a distribuci energie. Postupně došlo k propojení s dalšími částmi Německa, také tím, že došlo k propojení s vodními elektrárnami na Rýnu. Velkým krokem kupředu byl kolem roku 1924 přechod na možnost přenosu elektrické energie přes vysoké napětí kabely 220 kV, což znamenalo rozšíření distribuční sítě.

Konec druhé světové války s sebou přinesl potřebu rozsáhlých rekonstrukcí, což kladlo vysoké nároky na těžký průmysl, včetně elektřiny, což postihlo pochopitelně i RWE. Nicméně, výsledkem byla modernizace a technický pokrok. Vedení RWE bylo přesvědčeno, že budoucnost elektroenergetiy tkví v integrované síti výrobců elektřiny, proto se významně účastnilo vzniku DVG, což bylo vlastně fórum pro národní spolupráci v oblasti elektřiny, které zahrnovalo největší německé elektroenergetické firmy.

V roce 1952 skončila pro RWE a její dceřinné společnosti poválečná kontrola spojenců, což umožnilo další rozvoj. Zvyšující se poptávka po elektřině si vyžádala zvýšení produktivity. Základem pro expanzi nových elektráren se stalo hnědě uhlí, ale RWE se již touto dobou začalo podílet na rozvoji jaderné energie, která v roce 1990 činila více než 20% RWE vyrobené elektřiny

Ačkoliv výroba elektřiny byla vždy jedním z hlavních odvětví činnosti RWE, v roce 1988 RWE udělalo významný krok k diverzifikaci s akvizicí Deutsche Texaco. Tato dohoda vedla k reorganizaci aktivit RWE do následujících divizí: energetika, hornictví, ropný a chemický průmysl, nakládání s odpady a stavebnictví. Všechny divize pracují nezávisle na sobě. RWE AG plní funkci holdingové společnosti a slouží k řízení a koordinaci skupinových zájmů ve všech strategicky důležitých věcech.

Vznik RWE-DEA signalizuje skutečnost, že ačkoliv elektřina zůstala hlavním předmětem podnikání koncernu RWE, diverzifikace v oblasti energetiky byla důležitým tématem budoucnosti. RWE-DEA se zapojila do průzkumu a zpracování a uvádění na trh ropy a zemního plynu a výroby ropných produktů.

Chcete i Vy ušetřit několik tisíc korun?

Můžete zde získat úsporu až 70 % na elektřině a plynu!

Společnost  RWE se však snažila take proniknout do jiných evropských zemí. V roce 1999 společnost RWE představila novou vizi, a to zaměřit svou činnost a prostředky na jejich klíčové divize: voda, plyn, elektřina, a nakládání s odpady, se zaměřením na pozici RWE jako vedoucího mezinárodního partnera na evropském trhu s energiemi. RWE zaměřila pozornost na své hlavní činnosti prostřednictvím strategických a globálních akvizic. Získala významné evropské firmy (Thames Water, Innogy, American Water Works, Itay´s Elletra, Transgas). Nákup Thames Water v roce 2001 udělal RWE třetím největším dodavatelem vody na světě. Nákupem Innogy se pak RWE stalo druhým největším dodavatelem elektřiny v Evropě. A nákup nizozemské obchodní uhelné společnosti SSM Coal také učinil z RWE největší evropskou společnost v obchodě s uhlím.

V říjnu 2016 dojde k přejmenování energetické skupiny RWE v Česku na Innogy. Tento název je složeninou anglických slov Innovation – Energy – Technology, a dle zástupce firmy vyvolává ty správné asociace, tedy inovace a technologie v energetice.  Tato dceřinná společnost koncernu RWE AG by se měla v budoucnu odklonit od konvenčních, především uhelných zdrojů energie a zaměřit se především na oblast obnovitelných zdrojů a inovací.

Innogy logo

Innogy v České republice a produktová nabídka

Skupina RWE v ČR je dodavatelem zemního plynu, elektřiny a dalších služeb pro více než 1,7 milionu zákazníků. Firma provozuje až 64 tisíc kilometrů distribučních sítí, šest podzemních zásobníků plynu o kapacitě 2,7 miliardy metrů krychlových, vyrábí teplo a elektřinu v 28 provozech a prodává přes pět milionů metrů krychlových CNG ve vlastní celorepublikové síti CNG stanic.

Hlavními produkty RWE v Česku je dodávka elektřiny a zemního plynu. V obou případech nabízí:

 • individuální přístup k zákazníkům
 • nastavení tarifu dle několika kritérií, jako je místo odběru či využití energie
 • individuální nastavení pro domácnosti a firmy
 • výhodnější podmínky a odměna pro stávající zákazníky RWE při konsolidaci energií
 • odborné poradenství a servis v zákaznických centrech po celé republice
 • NONSTOP zákaznickou linku
 • RWE On-line servis
 • RWE karta se slevami, které využijete v kině, na dovolené, v lyžařských střediscích

Dalšími produkty z nabídky RWE, které slouží ke zvýšení komfortu zakazníků jsou například:

 • RWE pojištění domácnosti, které zahrnuje nejen pojištění domácnosti, ale i pojištění odpovědnosti a asistenční služby pro domácnost
 • RWE pronájem LED žárovek, což umožňuje okamžitovu výměnu klasických žárovek za úsporné žárovky, a tím snížení nákladů na energie
 • RWE Investor, program, který nabízí možnost předplacení si energií na celý rok, což opět vede k úspoře
 • RWE Mobil, virtuální operátor, které buď pomocí předplacené karty nebo speciálního tarifu, umožňuje levnější volání
 • Fotovoltaika, možnost fotovoltaické instalace na klíč dle požadavků zákazníka
 • Kotel s dotací, možnost vyřízení veškeré agendy, spojené s kotlíkovými dotacemi

Kromě těchto produktů nabízí RWE svým klientům při uzavření nové smlouvy či dodatku i různé

soutěže s možností výhry hodnotných cen. K zákaznickým benefitům patří také tarifní poradenství, zákaznický časopis, vyřízení tzv. průkazu energetické náročnosti budov či vyřízení přepisu smlouvy na jinou osobu.

Oproti konkurenci nabízí RWE zákazníkům, kteří uzavírají smlouvu na delší období, garanci snížení ceny plynu ve druhém a třetím roce a hlavně předem známou a již neměnnou cenu plynu pro každý z těchto tří let. Pro věrné zákazníky pak nabízí další slevy.

Na www.rwe.cz je možné si vybrat dle svých požadavků ten nejvhodnější a zjistit rovnou, jaká bude cena a na jak dlouhou dobu je nutné uzavřít smlouvu.

Srovnat si snadno ceny s konkurencí a ověřit si, zda cena, kterou nabízí RWE je pro vás skutečně nejvýhodnější, je možné i na nezávislých srovnávačích, jako je například Tarifomat.cz. Zde můžete srovnávat více než 30 dodavatelů energií, přičemž získáte přehled o cenách, délce uzavření smlouvy, výpovědních lhůtách, garanci ceny pro váš region a vaše využití. Porovnávat takto můžete tarify dodavatelů elektřiny i plynu. K dispozici je tam taky možnost neveřejných nabídek jednotlivých poskytovatelů, které jsou k dispozici při telefonických konzultacích.

1 komentář k “Innogy (RWE) – recenze, diskuze, zkušenosti

 1. Môžte sa hanbiť pytať si za splátkový kalendár za nedoplatok plynu od zákazníka 6€?Žiada o splatkový kalendár asi preto,že nemá značnú hotovosť a nevie to naraz uhradiť NEMYSLÍTE SI!!!? a vy ako v ustrety mu výjdete? tak,že mu ešte pridáte 6€? Nie je vám hanba!!!? S pozdravom váš zatiaľ zákazník-klient.

Napsat komentář