Jak vybrat drtič na ovoce

Rate this post

Zdravá a lahodná šťáva plná vitamínů, která vám pomůže zatočit s nachlazením? To je mošt, který v tomto deštivém počasí jistě oceníte. Jaké jsou moderní lisy na ovoce?

Lis na ovoce je nedocenitelný v případě velké úrody ovoce. Proč ovoce zavařovat a jinak tepelně zpracovávat, když se tak připravíme o spoustu cenných vitamínů. Lis na ovoce je ideálním řešením, jak zužitkovat velkou úrodu ovoce rychle a snadno. Vyznačují se velkou výtěžností a minimálním odpadem. Moderní lisy jsou vybaveny odolnými odkapovými mísami. Nechybí ani kovové nohy pro pevné ukotvení. Vybrané části jsou vyrobeny z kvalitního bukového dřeva. Části, které přicházejí do styku s ovocem, jsou ošetřeny vhodnou barvou. Lisy na ovoce jsou dodávány včetně páky. Jestliže chcete zachovat maximální čistotu ovocné šťávy, používejte při lisování také textilní vložku do lisu.

Přehled nejlepších lisů na ovoce

Hydraulický lis na ovoce TIP 20 l

Kompaktní hydraulický lis TIP má objem 20 litrů. Celková výška tohoto lisu na ovoce je 102 centimetrů, průměr sběrné mísy je 39 centimetrů. Zařízení váží 25 kilogramů. Maximální nosnost autozvedáku jsou dvě tuny. Koš drtiče na ovoce je vyroben z bukového dřeva. Ten se nachází na ocelové základně, která je doplněna plastovou miskou. Základna koše se nachází na rámu lisu, zvedák se umístí přímo pod koš. Pomocí autozvedáku, který se dodává zvlášť, se zvedne celý koš proti lisovací desce, která se nachází v horním ramenu rámu drtiče na ovoce. Prostřednictvím autozvedáku zvedáme celý koš proti lisovací desce umístěné přestavitelně v horním ramenu rámu lisu.

TIP hydraulický lis 20 l
Větší obrázek na MALL.cz

Proces výroby moštu je velmi jednoduchý. Nejdříve se odklopí rameno s lisovací deskou. Lis se naplní drceným ovocem, rameno se sklopí zpět a poté se ovoce lisovací deskou přitlačí. Lisovací desku je nutné zajistit pomocí čepu a samozřejmě pod lis umístit nádobu na mošt. Koš se zvedá postupně tahy pákou. Když mošt začne vytékat, zvedání může skončit. Proces se opakuje podle potřeby. Lepší je postupně zvedat, nikoli najednou použít maximální možný tlak.

Výhody hydraulického lisu na ovoce TIP 20 l

 • Pevná ocelová základna
 • Plastová miska
 • Snadný proces lisování
 • Vhodný k lisování menšího množství ovoce

Nevýhody hydraulického lisu na ovoce TIP 20 l

 • Nižší objem lisu (20 litrů)

>> Zjistit aktuální cenu

Lis na ovoce TIP 12 l

TIP lis 12 l
Větší obrázek na MALL.cz

Drtič na ovoce TIP má objem 12 litrů. Jedná se tedy o menší zařízení ideální pro příležitostné použití a pro lisování menšího množství ovoce. Lis je opatřen centrálním šroubem, který se nachází v ose základny a mísy. Šroub má trapézový závit. Koš a lisovací půlkruhy jsou vyrobeny z bukového dřeva. Celková výška zařízení je 74 centimetrů. Průměr sběrné mísy činí 36 centimetrů, výška základny od země je 25 centimetrů. Lis na ovoce váží 13 kilogramů, takže se velmi snadno přenáší. K ocelové základně je připevněna plastová sběrná mísa. V horní části je drtič na ovoce opatřen lisovací hlavou s ocelovou podložkou. Před lisováním je nutné ovoce nadrtit. Pro ještě větší čistotu moštu je vhodné použít lisovací roušky, díky nimž bude mošt průzračnější. Hranoly je vhodné dokoupit v případě častého lisování menšího množství ovoce.

Výhody lisu na ovoce TIP 12 l

 • Příznivá pořizovací cena
 • Nízká hmotnost pro snazší manipulaci
 • Plastová sběrná mísa
 • Kompaktní rozměry

Nevýhody lisu na ovoce TIP 12 l

 • Menší objem

>> Zjistit aktuální cenu

Rámový lis na ovoce TIP 30 l

TIP rámový lis 30 l
Větší obrázek na MALL.cz

Rámový drtič na ovoce TOP má objem 30 litrů. Celková výška drtiče je 95 centimetrů. Průměr sběrné mísy je 46 centimetrů. Lis na ovoce váží 28 kilogramů. Lis je opatřen košem lisovací deskou, oba komponenty jsou vyrobeny z bukového dřeva. Tento rámový lis disponuje lisovacím šroubem, který je umístěn v horní části. To usnadňuje lisování, neboť není nutné přestavovat a přidávat hranoly, jako je tomu u běžných drtičů na ovoce. Lisování probíhá díky postupnému přitahování šroubu, to vše pouze na jeden zdvih. Pro snazší plnění a čištění je možné odklopit šroub včetně ramena lisu. Pro lepší výsledky je vhodné použít při lisování filtrační roušku.

Výhody rámového lisu na ovoce TIP 30 l

 • Průměrný objem 30 litrů
 • Postupné přitahování šroubu na jeden zdvih
 • Bez nutnosti přidávání hranolů
 • Snadné plnění a čištění díky možnosti odklopit rameno lisu

Nevýhody rámového lisu na ovoce TIP 30 l

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Rámový lis na ovoce TIP 20 l

TIP rámový lis 20 l
Větší obrázek na MALL.cz

Praktický rámový drtič na ovoce TIP má objem 20 litrů. Lis dosahuje celkové výšky 92 centimetrů. Průměr sběrné mísy činí 39 centimetrů. Hmotnost zařízení je 21 kilogramů. Lis je opatřen košem a lisovací deskou, obě části jsou vyrobeny z bukového dřeva. Lisovací šroub je umístěn nahoře pro snazší ovládání. Není tak nutné přestavovat a přidávat hranoly během samotného lisování. Lisuje se na jeden zdvih díky postupnému přitahování šroubu. Při plnění a čistění je možné odklopit rameno lisu. Před lisováním se doporučuje vložit do lisu filtrační roušku.

Výhody rámového lisu na ovoce TIP 20 l

 • Snadné lisování díky šroubu umístěnému shora
 • Možnost odklopit ramenu lisu pro snazší čištění a plnění
 • Komponenty vyrobené z kvalitního bukového dřeva
 • Vhodné pro lisování menšího množství ovoce

Nevýhody rámového lisu na ovoce TIP 20 l

 • Menší objem lisu (20 litrů)

>> Zjistit aktuální cenu

Hydraulický lis na ovoce TIP 70 l

TIP hydraulický lis 70 l
Větší obrázek na MALL.cz

Stabilní hydraulický lis se zvedákem umístěným v horní části se vyznačuje velkou účinností. Lis se vyznačuje velkým objem (70 litrů). Průměr sběrné mísy činí 48 centimetrů, celková výška lisu je 125 centimetrů. Sběrná mísa je vyrobena z plechu. Hmotnost lisu na ovoce je 48,5 kilogramů. Koš drtiče na ovoce se nachází na ocelové základně, která je doplněna plastovou výlevkou. Lisovací deska je opatřena praktickým ocelovým plechovým výliskem, který slouží k zachycení menšího úniku oleje ze zvedáku. Pro lis je možné použít zvedák pro 5 tun. Obruče jsou dělené. Pro snazší vyprázdnění lze koš otevřít.

Výhody hydraulického lisu na ovoce TIP 70 l

 • Velký objem (70 litrů)
 • Možnost otevření koše pro snazší vyprázdnění
 • Plastová výlevka
 • Stabilní konstrukce

Nevýhody hydraulického lisu na ovoce TIP 70 l

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model lisu Typ Objem Hmotnost Průměr koše Výška
TIP hydraulický lis 20 l hydraulický 20 litrů 25 kg 39 cm 102 cm
TIP lis 12 l ruční 12 litrů 13 kg 36 cm 74 cm
TIP rámový lis 30 l rámový 30 litrů 28 kg 46 cm 95 cm
TIP rámový lis 20 l rámový 20 litrů 21 kg 39 cm 92 cm
TIP hydraulický lis 70 l hydraulický 70 litrů 48,5 kg 48 cm 125 cm

Celkové hodnocení nejlepších drtičů na ovoce

Chcete letošní úrodu ovoce opravdu dobře zužitkovat? Potom vás jistě možnost vyrábět si vlastní mošt zaujala. Jaký výrobek bude však pro vaše potřeby dostačující? Pro občasné použití a lisování menšího množství ovoce se hodí TIP lis 12 l, který lze snadno přenášet. Pro výrobu většího množství moštu je vhodný TIP rámový lis 30 l, který se velmi dobře ovládá. Velkou kapacitou vyniká TIP hydraulický lis 70 l, který zaručuje maximální výnosnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *