Jak vybrat elektrickou řetězovou pilu

Rate this post

Hledáte praktického pomocníka, který vám usnadní údržbu zahrady a domu? Mezi takové bezesporu patří i elektrická řetězová pila, se kterou snadno zvládnete připravit dříví na topení nečekaně snadno.

Elektrické řetězové pily jsou určeny k řezání stromů i hrubého dřeva. Díky bezhlučnému provozu a nulovým emisím je možné používat je i v uzavřených prostorách. Výhodou elektrických pil je to, že motor nevyžaduje žádnou údržbu. To však neznamená, že se o pilu není nutné vůbec starat. Aby fungovala, tak jak má, je důležité pravidelné čištění, broušení a také výměnu řetězu a opotřebené lišty podle potřeby.

Přehled nejlepších elektrických řetězových pil

Elektrická řetězová pila Matrix EK 2200-40 A

Matrix EK 2200-40 A
Větší obrázek na MALL.cz

Praktická řetězová pila Matrix EK 2200-40 A je charakteristická snadnou údržbou a také levným provozem, takže je velmi dobrým kandidátem k řezání palivového dřeva i na běžné práce na zahradě. Její výkon je 2200 W a liště měří 40 centimetrů. Objem nádržky na olej činí 210 mililitrů. Pila je opatřena také řetězovou brzdou a dalšími bezpečnostními prvky, které zajistí vyšší ochranu při řezání. Podstatný je rovněž automatický systém napnutí řetězu a při častém použití je nedocenitelný automatický řetězový mazací systém.

Výhody řetězové pily Matrix EK 2200-40 A

 • Levný provoz
 • Řetězová brzda
 • Automatický systém pro mazání řetězu
 • Dlouhá lišta (40 cm)

Nevýhody řetězové pily Matrix EK 2200-40 A

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrická řetězová pila Hecht 2250

Jako praktický pomocník při práci na stavbě, okolo domu nebo na zahradě se osvědčí řetězová pila Hecht 2250 o příkonu 2400 W. Hmotnost přístroje činí 5,6 kilogramů. Řetěz má 57 článků, lišta měří 40 centimetrů. Užitečné je automatické mazání lišty a řetězu. Dobré vyvážení této pily je důležité zejména při dlouhém řezání a při práci na hůře přístupných místech. Pila disponuje praktickým systémem SOFT START, který zaručuje plynulejší rozběh motoru, navíc je eliminováno riziko vypadnutí jističe. Přístroj je samozřejmě dodáván s lištou o délce 40 centimetrů a řetězem.

Hecht 2250
Větší obrázek na MALL.cz

Elektrický motor je nenáročný na údržbu. Celkový chod pily je ekologický a překvapivě tichý. Dlouhou životnost tohoto přístroje zaručují lehké, nicméně velmi odolné materiály použité při výrobě. Z hlediska péče je podstatné také automatické olejové čerpadlo, které zajišťuje mazání řetězu. Hladinu zbývajícího oleje je možné rychle zkontrolovat díky průhledné nádržce na olej. Řezání usnadňuje přídavný hřeben. Chybět nemohou ani důležité bezpečnostní prvky, zejména bezpečnostní brzda řetězu, dále praktická zubová opěrka a ne zcela obvyklý odlehčovač pnutí kabelu. Elektrická pila je dodávána spolu s praktickým akušroubovákem.

Výhody řetězové pily Hecht 2250

 • Pomalý start
 • Automatické olejové čerpadlo pro mazání řetězu
 • Přídavný hřeben pro zaseknutí do dřeva
 • Brzda řetězu, zubová opěrka a odlehčovač pnutí kabelu pro větší bezpečnost

Nevýhody řetězové pily Hecht 2250

 • Chybějící rychlonapínání řetězu

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrická řetězová pila Hecht 2035

Hecht 2035
Větší obrázek na MALL.cz

Užitečná elektrická řetězová pila Hecht 2035 se vyznačuje příkonem 2000 W. Délka lišty činí 35 cm. Rychlost řetězu s 52 články na prázdno dosahuje 13,5 m/s, počet otáček za minutu je 7000. Elektricky pohon zajišťuje poměrně tichý chod, navíc nedochází k produkci emisí, takže je možné pilu používat i v uzavřeném prostoru. Nespornou výhodou této pily je nízká hmotnost (4,2 kilogramů), která zajišťuje ještě snazší manipulaci. Pilu tak mohou používat i ženy. Podélně uložený motor zaručuje velice úzký profil pily. Součástí balení je samozřejmě lišta dlouhá 35 centimetrů a řetěz s 52 články. Automatické čerpadlo zajišťuje mazání řetězu a lišty při řezání. Průhledná olejová nádržka umožňuje rychlou kontrolu hladiny oleje. Nechybí ani důležité bezpečnostní prvky, zejména bezpečnostní brzda řetězu, kovová zubová opěrka a také méně obvyklý odlehčovač pnutí kabelu. Použití kvalitních materiálů je dobrým předpokladem pro dlouhou životnost.

Výhody řetězové pily Hecht 2035

 • Automatické mazání lišty a řetězu
 • Odhlehčovač pnutí kabelu
 • Nízká hmotnost (4,2 kg)
 • Kompaktní rozměry pro snazší práci v omezených prostorách

Nevýhody řetězové pily Hecht 2035

 • Kratší lišta (35 cm)

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrická řetězová pila Makita UC3551AX1

Makita UC3551AX1
Větší obrázek na MALL.cz

Pro běžné i náročnější použití je určena elektrická řetězová pila Makita UC3551AX1 s příkonem 2000 W, která zaujme zejména snadnou údržbou i obsluhou. Řetěz je dlouhý 35 centimetrů, jeho rychlost dosahuje 14,5 m/s. Řetězová pila váží 5,5 kilogramu. Její rozměry činí 50,5×20,1×22 centimetrů. Výhodou je pozvolný rozběh a dále také omezovač proudu. Nedocenitelná je rovněž beznástrojová výměna a napínání řetězu, obsluha pily je tak ještě snazší. Práci ulehčuje také ergonomicky tvarovaná a pogumovaná rukojeť. Pro přesné řezání je důležitá velká kovová opěrka. Mazání řetězu je automatické, možná je samozřejmě jeho regulace. Součástí balení jsou dva pilové řetězy, dále lišta o délce 35 centimetrů, ochranný kryt lišty a háček.

Výhody řetězové pily Makita UC3551AX1

 • Beznástrojová výměna a napínání řetězu
 • Pozvolný rozběh
 • Omezovač proudu
 • Ergonomicky tvarovaná rukojeť

Nevýhody řetězové pily Makita UC3551AX1

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrická řetězová pila Fieldmann FZP 2005-E

Fieldmann FZP 2005-E
Větší obrázek na MALL.cz

Praktická řetězová pila Fieldmann FZP 2005-E je opatřena lištou o délce 40,5 centimetrů. Její příkon činí 2000 W. Šíře řetězové drážky je 1,3 milimetru. Tato pila váží 5,5 kilogramů včetně lišty a řetězu. Nesporný benefit představuje nízká hlučnost, dále také snadná údržba i manipulace. Z hlediska bezpečnosti je důležitá brzda řetězu. Podstatná je také pevná konstrukce v kombinaci s kvalitním řetězem a odolnou pilovou lištou. Automatický systém pro mazání řetězu prodlužuje jeho životnost. Při častém použití je nedocenitelný rychloupínací systém lišty a řetězu zvaný Quick Tighten, díky němuž nejsou potřeba žádné nástroje. Tato pila je dodávána spolu s řetězem, ale v balení nechybí ani olej a praktické rukavice.

Výhody řetězové pily Fieldmann FZP 2005-E

 • Dlouhá lišta (40,5 cm)
 • Automatický olejový mazací systém řetězu
 • Bezpečnostní brzda řetězu
 • Rychloupínací systém lišty a řetězu

Nevýhody řetězové pily Fieldmann FZP 2005-E

 • Absence pomalého startu

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ elektrické řetězové pily Příkon Délka lišty Doběhová brzda Automatické mazání řetězu Hmotnost Příslušenství
Matrix EK 2200-40 A 2200 W 40 cm ano ano
Hecht 2250 2400 W 40 cm ano ano 5,6 kg akušroubovák 4,8 V
Hecht 2035 2000 W 35 cm ano 4,2 kg
Makita UC3551AX1 2000 W 35 cm ano 5,5 kg
Fieldmann FZP 2005-E 2000 W 40,5 cm ano ano 5,5 kg řetěz, olej, rukavice

Celkové hodnocení nejlepších elektrických řetězových pil

Stále se nemůže rozhodnout, která řetězová pila s elektromotorem bude vhodným kandidátem a pomůže vám s pracemi v dílně, okolo domu a podobně? Nenáročné uživatele jistě příjemně překvapí řetězová pila Hecht 2250, která za příznivou cenu nabízí dobrý výkon, dlouhou lištu a kvalitní provedení. Nároční kutilové bezesporu ocení elektrickou řetězovou pilu Matrix EK 2200-40 A, díky které bude řezání dřeva na zimu překvapivě snadné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *