Katalytické lampy – pro a proti

Rate this post

Že jste o katalytické lampě ještě neslyšeli? Pak je ten nejvyšší čas rozšířit si obzory! Ani mojí pozornosti difuzní systémy neunikly a jedna z nich už nějaký ten pátek zdobí televizní stolek. Ale musím se vám přiznat, že vybrat si z široké škály interiérových parfémů je skoro nemožné! Ovšem s výběrem nejlepší katalytické lampy vám jistě pomůže moje podrobné srovnání.

Během procesu katalytického čištění neboli termolipolýzy jsou ničeny mikroorganismy a molekuly, které způsobují nepříjemné pachy. Katalytický proces spalování bez přítomnosti plamene promění každý interiér v oázu, která rázem navodí příjemný pocit. Katalytické lampy nejen čistí vzduch, ničí pachy a uvolňují příjemnou vůni, ale také zdobí interiér. Důležité je však vybírat lampy renomovaných výrobců a také kvalitní, zdravotně nezávadné vůně, které prošly přísnými testy, takže do ovzduší neuvolňují žádné nežádoucí látky. Proto je vhodné dávat přednost originálním vůním.

Pokud si chcete pořídit moderní katalytickou lampu, mějte na paměti, že i v takovém případě je důležité provádět všechny důležité úkony, aby vzduch v interiéru byl opravdu čerstvý a svěží. Jedná se zejména pravidelné vysávání, důkladné větrání, udržování nižší teploty v místnosti, odvětrávání agresivního tabákového kouře a opomenout nelze ani čištění a údržbu vzduchotechniky.

Výhody moderních katalytických lamp

 • Široká škála příjemných vůní (tradiční i exotické)
 • Stylová dekorace
 • Zdravotně nezávadné interiérové parfémy
 • Čistý vzduch bez bakterií, pachů a nečistot
 • Zlepšení kvality života

Nevýhody originálních difuzních systémů

 • Finanční náročnost
 • Nutnost kupovat originální interiérové parfémy

Přehled originálních katalytických lamp

Jednoznačně nejznámějším výrobcem katalytických lamp je společnost Lampe Berger, jejíž historie sahá až do roku 1898, kdy pařížský lékárník Maurice Berger vynalezl tento difuzní systém za účelem čištění vzduchu v nemocnicích a podobných zařízeních. Které katalytické lampy by neměly uniknout vaší pozornosti?

Lampe Berger Quadri

Lampe Berger Quadri
Větší obrázek na MALL.cz

Katalytická lampa Lampe Berger Quadri je vyrobena z luxusního matného skla. Nenápadná katalytická lampa se nápadně podobá flakonu klasického parfému. To však neznamená, že jej můžete postavit pouze na toaletní stolek, tento interiérový parfém se bude skvěle vyjímat také na konferenčním stolku nebo kdekoli jinde ve vašem domově, ale i ve vaší kanceláři. Nezbytný kahan a plnící trychtýř jsou součástí balení. Výrobce doporučuje do lampy používat originální interiérové parfémy, které jsou dostupné v široké škále svěžích vůní. Lampa tak uvolňuje do ovzduší zdravotně nezávadní látky a zbavují vzduch pach, nečistot i bakterií.

Výhody katalytické lampy Lampe Berger Quadri

 • Precizní provedení
 • Elegantní nadčasový design vhodný do každého interiéru
 • Zdravotně nezávadné vůně
 • Lampa včetně kahanu a plnicího trychtýře

Nevýhody katalytické lampy Lampe Berger Quadri

 • Menší objem nádoby

>> Zjistit aktuální cenu

Lampe Berger Gallet

Lampe Berger Gallet
Větší obrázek na MALL.cz

Difuzní systém Lampe Berger Gallet je charakteristická zajímavým tvarem, který evokuje kamínek. Zapadne tak do nejedné místnosti vašeho domu, především obývacího pokoje, ale také kuchyně, pracovny nebo ložnice. Elegantní dojem ještě umocňuje matná úprava skla. Katalytická lampa o objemu 260 ml je vyrobena z elegantního matného skla. Díky decentnímu bílému odstínu se stane stylovým doplňkem, který zajistí svěží vzduch bez nežádoucích mikroorganismů a nepříjemných pachů. Lampa je opatřena patentovaným kahanem s bavlněným knotem a také nepostradatelným plnicím trychtýřem. Difuzní systém Lampe Berger Gallet s patentovaným kahanem AIR PUR a obsahem platiny napomáhá efektivnímu ničení molekul, které jsou příčinou nepříjemných pachů. Katalytická lampa je k dostání i v neméně luxusním šedém provedení.

Vybírat můžete například ze skupiny ovocné sny, orientální sny, květinové sny, svěží sny, sladké sny či dalších. Originální vůně zaručí, že do ovzduší se budou uvolňovat pouze zdravotně nezávadné látky.

Výhody katalytické lampy Lampe Berger Gallet

 • Elegantní matné sklo
 • Patentovaný kahan opatřený bavlněným knotem
 • Balení včetně plnicího trychtýře
 • Široká škála originálních vůní

Nevýhody katalytické lampy Lampe Berger Gallet

 • Méně zajímavé provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Lampe Berger Botania

Lampe Berger Botania
Větší obrázek na MALL.cz

Katalytická lampa Lampe Berger Botania je vyrobena z glazovaného porcelánu, který je sám o sobě symbolem elegance. Tento dojem ještě umocňuje neotřelý květinový vzor, který zaujme na první pohled, přesto je však dostatečně decentní, aby v interiéru nepůsobil nijak rušivě. Velký objem nádoby (690 ml) zaručuje dlouhotrvající svěží vůni a nezávadný vzduch v celé vaší domácnosti. Difuzní systém umožňuje použití desítek rozmanitých vůní, které se dělí do následujících skupin: ovocné sny, orientální sny, květinové sny, svěží sny, sladké sny, sny o čistotě, funkční a sny odjinud.

Výhody katalytické lampy Lampe Berger Botania

 • Velký objem (690 ml)
 • Široký sortiment originálních vůní
 • Luxusní provedení
 • Nápadité černo-bílé motivy

Nevýhody katalytické lampy Lampe Berger Botania

 • Vyšší cena

>> Zjistit aktuální cenu

Lampe Berger Essentielle set Ronde

Luxusní sada Lampe Berger Essentielle set ronde je ideální pro každého, kdo chce vyzkoušet tuto moderní vychytávku pro komfortní bydlení. Katalytická lampa je dodávána v praktickém setu, takže budete mít vše potřebné pro okamžité použití. V balení se nachází kónická skleněná lampa o objemu 310 ml a parfém v lahvičce o objemu 180 ml s jedinečnou vanilkovou vůní (vanilla gourmet). Nechybí ani neutralizér (180 ml). Součástí balení je také nezbytný uzávěr a ochranná krytka. Lampa je vyrobena z čirého skla a svým jednoduchým designem připomíná nestárnoucí flakon parfému. Díky tomu se katalytická lampa skvěle hodí do každého interiéru.

Lampe Berger Essentielle set Ronde
Větší obrázek na MALL.cz

Lampe Berger Essentielle zaručí čistější prostředí prostoupené příjemnou, uklidňující vanilkovou vůní díky patentovanému kahanu AIR PUR System 3C s obsahem platiny. Kahan zajišťuje plynulé uvolňování interiérového parfému.

Výhody katalytické lampy Lampe Berger Essentielle set ronde

 • Sada připravená k okamžitému použití (katalytická lampa, parfém, neutralizér)
 • Patentovaný kahan s bavlněným knotem
 • Závěr a ochranná krytka
 • Nenápadný elegantní design

Nevýhody katalytické lampy Lampe Berger Essentielle set ronde

 • Nemožnost výběru jiného interiérového parfému

>> Zjistit aktuální cenu

Lampe Berger Sphére

Lampe Berger Sphére
Větší obrázek na MALL.cz

Katalytická lampa Lampe Berger Sphére je jedinečnou designovou záležitostí, díky čemuž se stane ozdobou každého interiéru. Je vyrobena z luxusního kouřového skla, do něhož jsou vyleptány hravé puntíky. Tato katalytická lampa se zkrátka nedá přehlédnout. Součástí balení je také nezbytný kahan a praktický plnicí trychtýř. Díky katalytický oxidaci bude vzduch ve vašem domově zbaven bakterií, pachů i nečistot, přičemž do vzduchu se budou uvolňovány pouze zdravotně nezávadné látky. A ještě získáte zajímavý dekorační prvek, který se stane oblíbenou dekorací.

Výhody katalytické lampy Lampe Berger Sphére

 • Netradiční design
 • Elegantní kouřové sklo s vyleptanými puntíky
 • Včetně kahanu a praktického plnicího trychtýře
 • Mnoho skupin osvěžujících interiérových parfémů

Nevýhody katalytické lampy Lampe Berger Sphére

 • Vyšší cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním katalytických lamp

Typ katalytické lampy Materiál Barva Cena
Lampe Berger Quadri kov/sklo bílá aktuální cena
Lampe Berger Gallet sklo bílá aktuální cena
Lampe Berger Botania porcelán bílá/černá aktuální cena
Lampe Berger Essentielle set Ronde kov/sklo čirá aktuální cena
Lampe Berger Sphére kov/sklo hnědá/šedá aktuální cena

Závěrečné hodnocení nejoblíbenějších katalytických lamp

Zaujaly vás katalytické lampy, ale nevíte, kterou z nich si vybrat? Určitě vás nezklame sada Lampe Berger Essentielle set Ronde, která je ideálním řešením z hlediska funkčnosti i ceny, neboť disponuje vším potřebným vybavením k okamžitému použití. Ovšem pro náročné uživatele je skvělým kandidátem Lampe Berger Sphére, která je opravdovým designérským skvostem.

 

Přeji vám příjemné chvíle, na kterých bude mít značný podíl i zdravý a svěží vzduch!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *