Nejlepší sušičky na prádlo – recenze

Rate this post

Sušička si hledá cestu do stále více českých domácností, ani ta moje není výjimkou! Sušička je zkrátka stejně nepostradatelným pomocníkem jako myčka nádobí a ani já na ni nedám dopustit.

Při výběru pro mě byly důležité zejména programy, které si zaslouží mimořádnou pozornost. Také vám doporučuji nepodcenit kapacitu sušičky, abyste v ní usušili veškeré vyprané prádlo. Nedostatek prostoru se dá řešit zakoupením speciálního muzikusu a sušičku postavit přímo na pračku. Zajímá vás, jak jsou na tom pračky se sušičkou? Ty většinou nezaručují tak dobré výsledky a problémem je i jejich nižší kapacita.

Recenze a přehled nejlepších sušiček na prádlo

Sušička Siemens WT47W460EU

Kondenzační sušička prádla Siemens WT47W460EU energetické třídy A++ usuší 8 kilogramů prádla. Kompresor EcoSilence je předpokladem dlouhé životnosti a tichého provozu. Samočistící kondenzátor se vyčistí až čtyřikrát během sušení. Systém AutoDry měří teplotu a zbytkovou vlhkost pro dokonalé výsledky sušení. AntiVibration design zajišťuje větší stabilitu a menší hlučnost. Díky funkci SoftDry je prádlo načechrané.

Sušička nabízí tyto programy: bavlna (extra suché do skříně), bavlna (suché do skříně), bavlna (suché k žehlení), nemačkavé prádlo (extra suché do skříně), nemačkavé prádlo (suché do skříně), nemačkavé prádlo (suché k žehlení), outdoor, ručníky, mix, teplý časový program, studený časový program, halenky/košile, super 40, vlna krátký, spodní prádlo/krajka.

Siemens WT47W460EU
Větší obrázek na MALL.cz

Přídavné funkce zahrnují nastavení stupně sušení, doby sušení, odložený start, ochranu před zmačkáním, šetrné sušení a samozřejmě dětskou pojistku.

Výhody sušičky Siemens WT47W460EU

 • Velký počet programů
 • AntiVibration design
 • Kompresor EcoSilence
 • Systém AutoDry

Nevýhody sušičky Siemens WT47W460EU

 • Menší kapacita bubnu

>> Zjistit aktuální cenu

Sušička Bosch WTW85540EU

Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem BOSCH WTW85540EU energetické třídy A++ pojme až 9 kilogramů prádla. Parní technologie zajišťuje svěží a nezmačkané prádlo. Systém kontroluje teplotu a aktuální vlhkost prádla. Samočisticí kondenzátor SelfCleaning se vyčistí až čtyřikrát během sušení.

Programy jsou následující: bavlna – extra suchá do skříně, bavlna – suchá do skříně, bavlna – suché k žehlení, snadno udržovatelné – extra suchá do skříně, snadno udržovatelné – suchá do skříně, snadno udržovatelné – suché k žehlení, sport/fitness, ručníky, mix, časový program teplý, časový program studený, halenky/košile, extra krátký 40, peří, vlna Finish. Možné je nastavení stupně sušení i doby sušení.

Bosch WTW85540EU
Větší obrázek na MALL.cz

Boční úprava AntiVibration Design omezuje nežádoucí vibrace a snižuje hlučnost. Technologie ActiveSteam přidá napařování po každém vysušení prádla. Systém Sensitive Drying zajišťuje šetrné a efektivní sušení prádla pomocí teplého vzduchu proudícího ze všech stran. Načechrávání obstarají asymetricky zakřivené unašeče s měkčeným povrchem. Praktické je vnitřní LED osvětlení bubnu. Na velkém LED displeji se ukazuje zbývající čas a průběh programu. Konec sušení lze nastavit až na 24 hodin.

Výhody sušičky Bosch WTW85540EU

 • Samočisticí kondenzátor SelfCleaning
 • Extra krátký program
 • Systém Sensitive Drying
 • AntiVibration design

Nevýhody sušičky Bosch WTW85540EU

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Sušička AEG AbsoluteCare T8DEC49SC

Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem AEG T8DEC49SC náleží do energetické třídy A++ a usuší až 9 kilogramů prádla. Technologie SensiDry umožňuje sušení při nízkých teplotách. Systém AbsoluteCare přizpůsobuje programy všem druhům materiálů. Filtrační systém ÖKOFlow zaručuje vysokou účinnost a snadné čištění. Zpětný chod bubnu brání pomačkání prádla.

Sušička nabízí 10 programů: bavlna, syntetika, mix, vlna, hedvábí, snadné žehlení, ložní prádlo, sportovní oděvy, outdoorové oblečení, přikrývky. Praktická je funkce odloženého startu (30 minut až 20 hodin). Náplň může činit 9 kilogramů. Čas sušení je možné nastavit v rozmezí 10 minut až 2 hodin (v 10minutových intervalech), nastavit lze také stupeň sušení. Praktická je možnost osvěžení oděvů.

AEG AbsoluteCare T8DEC49SC
Větší obrázek na MALL.cz

Součástí je velký LCD displej a vnitřní LED osvětlení. Sušení zefektivňují indikátory fáze sušení, funkce proti pomačkání, zaneseného filtru apod. Ovládací panel je v češtině. Nechybí ani dětská pojistka. Zejména v malých koupelnách je nedocenitelná možnost nastavení dvířek do 4 různých pozic.

Výhody sušičky AEG AbsoluteCare T8DEC49SC

 • Systém AbsoluteCare
 • Velká kapacita
 • Možnost nastavení dvířek do 4 různých pozic
 • Filtrační systém ÖKOFlow

Nevýhody sušičky AEG AbsoluteCare T8DEC49SC

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Sušička LG RC8055AH2M

Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem LG RC8055AH2M s kapacitou 8 kilogramů náleží do energetické třídy A++. Kondenzátor se automaticky sám čistí až sedmkrát během sušení. Systém Sensor Dry je šetrný k prádlu díky regulaci teploty a vlhkosti. LG Smart Diagnosis (inteligentní diagnostika) zajistí rychlé vyřešení problémů.

Sušička nabízí širokou škálu programů: bavlna, smíšené prádlo, syntetika, objemné prádlo, džíny, sportovní oblečení, rychlé sušení, jemné prádlo, vlna, péče o pokožku, osvěžení prádla, studený vzduch, teplý vzduch, sušení na sušáku.

Rychlé otáčení bubnu zajišťuje kratší sušení. Zvolit lze také míru usušení: připraveno k žehlení, suché k žehlení, ruční žehlení, lehce suché, suché do skříně, velice suché, extra suché. Oblíbený program a další nastavení je možné uložit do paměti. Funkce odloženého startu nabízí rozsah 3–19 hodin. Praktický je program pro osvěžení prádla.

LG RC8055AH2M
Větší obrázek na MALL.cz

Ovládací panel je v češtině a je opatřen velkým dotykovým LED displejem. Nechybí ukazatelé průběhu a zbývajícího času, zanesení filtru, naplnění nádoby na kondenzát. Velká dvířka o průměru 35 centimetrů zaručují snadný přístup. Samozřejmostí je dětská pojistka a osvětlení bubnu.

Výhody sušičky LG RC8055AH2M

 • Inteligentní diagnostika
 • Systém Sensor Dry
 • Samočisticí kondenzátor
 • Velká dvířka pro snadný přístup

Nevýhody sušičky LG RC8055AH2M

 • Menší kapacita bubnu

>> Zjistit aktuální cenu

Sušička Beko DPY 8506 GXB1

Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem Beko DPY 8506 GXB1 spadá do energetické třídy A+++ a usuší až 8 kilogramů prádla.

Sušička nabízí tyto programy: bavlna, syntetika, džíny, smíšené, WoolProtect, noční, xpress, citlivá pokožka, denní, košile 30, jemné, ventilace. K dispozici je také široká škála časových programů. Například noční program je až o 50 procent tišší než standardní program. Nastavit lze také míru sušení. AquaWave buben zabrání poškození prádla. Senzor sušení FlexySense nastaví vlhkost a vybere optimální teplotu.

Beko DPY 8506 GXB1
Větší obrázek na MALL.cz

LCD displej zobrazí plný filtr, plnou nádržku na kondenzát, nastavenou úroveň suchosti, čas do konce programu a další informace. S-shape boční stěny zajišťují lepší stabilitu. Praktické je také vnitřní osvětlení. Odložený start lze nastavit v rozmezí 0–24 hodin. O větší bezpečnost se postará dětská pojistka. Směr otevírání dveří je zaměnitelný. Sušičku lze připojit na odpad a ušetřit si starosti s vyléváním zásobníku na kondenzát.

Výhody sušičky Beko DPY 8506 GXB1

 • Velký počet programů
 • Zaměnitelný směr otevírání dveří
 • S-shape boční stěny pro lepší stabilitu
 • Široký výběr časových programů

Nevýhody sušičky Beko DPY 8506 GXB1

 • Menší kapacita bubnu

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ sušičky prádla Energetická třída Spotřeba Počet programů Náplň Odvod kondenzátu Hlučnost Rozměry (V׊×H)
Siemens WT47W460EU A++ 1,93 kW/h 15 8 kg ne 65 dB 84,2×59,8×59,9 cm
Bosch WTW85540EU A++ 2,12 kW/h 14 9 kg ano 65 dB 84,2×59,8×59,9 cm
AEG AbsoluteCare T8DEC49SC A++ 2,28 kW/h 10 9 kg ano 65 dB 85×60×60 cm
LG RC8055AH2M A++ 1,91 kW/h 14 8 kg ano 65 dB 85×60×64 cm
Beko DPY 8506 GXB1 A+++ 1,42 kW/h 16 8 kg ano 65 dB 85×60×61 cm

Celkové hodnocení nejlepších sušiček na prádlo

Která sušička ve vaší domácnosti obstojí nejlépe? Věřím, že vás nezklame sušička Beko DPY 8506 GXB1, která je charakteristická velmi dobrým poměrem kvality a ceny, dále také nízkou spotřebou elektrické energie. Vysokým nárokům dostojí sušička Bosch WTW85540EU, která nabízí řadu moderních technologií a systémů. Díky dopravě zdarma na Mall.cz nezaplatíte více, než je nutné, stejně jako já.

 

One reply to Nejlepší sušičky na prádlo – recenze

 1. Sušičku Beko DPY 8506 GXB1 můžu jen doporučit- mám ji doma necelé 2 roky a musím říct, že mě velmi mile překvapila v tom kolik prádla usuší a jak rychle. Navíc suší velmi šetrně i dámské prádlo, což je pro mě velká výhoda. Prádlo jsem totiž do mých starších sušiček dávat nemohla, protože byla dost nešetrné a dokázaly ho během několika sušení zničit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *