Jak vybrat tichý vysavač

Rate this post

Vysávání není zrovna mou oblíbenou činností, ale s dobrým vysavačem to jde o poznání lépe. Pro mě je důležitým parametrem zejména snadná ovladatelnost, ale také hlučnost vysavače. Proto se do mého hledáčku při výběru nového vysavače dostaly mimořádně tiché modely. Jak obstály v mém vlastním srovnání?

Přehled a charakteristika tichých vysavačů

Vysavač Rowenta RO6486 Silence Force 4A Full Care

Sáčkový vysavač Rowenta RO6486 Silence Force 4A Full Care o příkonu 750 W zaručuje tiché vysávání, při plném výkonu je hlasitost 63 dB. Vysavač disponuje 3 úrovněmi filtrace díky účinnému permanentnímu filtru. Sáček Hygiene+ je opatřen samozavírací klapkou. Praktický je elektronický systém řízení výkonu. Výkon lze ovládat přímo na rukojeti vysavače. Délka přívodní šňůry je 8,4 metrů a akční rádius činí 11 metrů. Praktický je ukazatel plnosti sáčku a také bezpečností systém přítomnosti sáčku. Nádoba na odpad má objem 4,5 litrů, což umožňuje delší provoz, bez časté výměny. Ergonomická rukojeť zaručuje snadné a bezpečné přenášení. Ochranný nárazník zabrání poničení nábytku. Čtyři kolečka otočná o 360° zaručují snadnou manévrovatelnost.

Rowenta RO6486 Silence Force 4A Full Care
Větší obrázek na MALL.cz

Součástí příslušenství je výsuvná kovová trubice, hubice Parguet Softcare, mini turbokartáč, maxi turbokartáč, nástavec na štěrbiny a kartáč na čalounění. Štěrbinová hubice Precision Flex dosáhne do těsných a těžko přístupných míst. Nejčastěji používané příslušenství se nachází na rukojeti nebo v zadní části vysavače.

Výhody sáčkového vysavače Rowenta RO6486 Silence Force 4A Full Care

 • Snadná obsluha a komfortní zacházení
 • 3 úrovně filtrace díky
 • Velký objem nádoby na odpad
 • Široké příslušenství

Nevýhody sáčkového vysavače Rowenta RO6486 Silence Force 4A Full Care

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Vysavač Electrolux UltraSilencer EUS8ANIMAL

Electrolux UltraSilencer EUS8ANIMAL
Větší obrázek na MALL.cz

Sáčkový vysavač Electrolux UltraSilencer EUS8ANIMAL v červené barvě a o příkonu 650 W se vyznačuje velmi tichým chodem, konkrétně 58 dB. Ovládání vysavače usnadňuje elektronické ovládání výkonu a také funkce soft start. Délka přívodního kabelu je 9 metrů, akční rádius činí 12 metrů. Nedocenitelný je omyvatelný Allergy Plus filtr a také elektronický indikátor plného prachového sáčku. Praktická je rovněž ergonomická rukojeť. Objem prachového sáčku je 3,5 litrů. Hubice FlowMotion Mini Turbo umožňuje snadné odstranění zvířecích chlupů.

Výhody sáčkového vysavače Electrolux UltraSilencer EUS8ANIMAL

 • Velmi tichý chod (58 dB)
 • Omyvatelný filtr
 • Elektronický indikátor plného sáčku
 • Funkce soft start

Nevýhody sáčkového vysavače Electrolux UltraSilencer EUS8ANIMAL

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Vysavač Concept VP8250 SILENCIO

Sáčkový vysavač CONCEPT VP8250 Silencio ve světle modrém provedení se vyznačuje mimořádně tichým provozem, konkrétně 52 dB díky promyšlenému zpracování motoru a perfektnímu odhlučnění. Jeho příkon činí 700 W. Sací výkon dosahuje 16 kPa, lze jej navíc elektronicky regulovat. Velký sáček o objemu 4 litrů, který je vyroben z moderní SMS textilie, je antibakteriální. Filtr HEPA H13 zajišťuje zdravé podmínky i pro alergiky. Kovové teleskopické trubky mají délku 90 centimetrů, ohebná hadice s koncovkami měří 175 centimetrů. Akční rádius činí 11 metrů, zejména díky přívodnímu kabelu dlouhému 7 metrů. Parkování vysavače je možné ve vertikální a horizontální poloze. Nechybí ani pojistka proti zavření bez sáčku. Praktický je automatický naviják kabelu. Vysavač bez příslušenství váží 5,8 kilogramů.

Concept VP8250 SILENCIO
Větší obrázek na MALL.cz

Široké příslušenství zahrnuje ECO velký turbokartáč, speciální turbokartáč na zvířecí srst, ECO podlahovou hubici, parketovou hubici, extra dlouhou štěrbinovou hubici CAR, hubici na čalounění, štěrbinovou hubici s prachovým kartáčkem a také držák na malé příslušenství.

Výhody sáčkového vysavače Concept VP8250 SILENCIO

 • Mimořádně tichý provoz (52 dB)
 • Velká kapacita sáčku (4 l)
 • Široké příslušenství
 • Nízká hmotnost pro snazší manipulaci

Nevýhody sáčkového vysavače Concept VP8250 SILENCIO

 • Nižší účinnost při vysávání na koberci

>> Zjistit aktuální cenu

Vysavač ETA 151090000 SILENTINO

Sáčkový vysavač ETA 151090000 SILENTINO v elegantním hnědém provedení zaručuje extrémně účinnou filtraci díky těsnění a filtru HEPA H13. ECO motor zajišťuje nízkou spotřebu elektrické energie a vysokou účinnost. Velmi nízkou hlučnost 62 dB zaručuje ULTIMATE SILENCE TECHNOLOGY, konkrétně tříplášťové uložení motoru a sendvičový protihlukový filtr. Příkon vysavače je 700 W a jeho sací výkon dosahuje 230 W. Samozřejmostí je automatické navíjení napájecího kabelu. Ergonomicky tvarovaná rukojeť je pogumovaná. Světelný panel signalizuje nastavení sacího výkonu, stejně tak je k dispozici signalizace plnosti prachového sáčku. Měkčená pojezdová kolečka jsou šetrná i při použití na hladkých podlahách. Elektronická regulace zaručuje optimální nastavení sacího výkonu. Dvě parkovací polohy (vertikální a horizontální) umožňují snadné uskladnění vysavače. Nechybí ani ochrana proti přehřátí motoru, stejně jako pojistka proti chybějícímu sáčku. Vysavač vážící 7,5 kilogramů nabízí akční 11 metrů, mimo jiné díky napájecímu kabelu dlouhému 8 metrů.

ETA 151090000 SILENTINO
Větší obrázek na MALL.cz

Příslušenství obsahuje turbokartáč, univerzální podlahovou trubici, parketovou hubici na tvrdé podlahy, polštářovou hubici, štěrbinovou hubici a kartáček s jemnými štětinkami. Samozřejmostí je kovová teleskopická sací trubka pro komfortní nastavení výšky.

Výhody sáčkového vysavače ETA 151090000 SILENTINO

 • ECO motor pro nízkou spotřebu a vysokou účinnost
 • Elektronická regulace sacího výkonu se světelným panelem
 • Velký akční rádius
 • Příznivá pořizovací cena

Nevýhody sáčkového vysavače ETA 151090000 SILENTINO

 • Kratší přívodní kabel

>> Zjistit aktuální cenu

Vysavač Electrolux UltraSilencer EUS8X2SB

Electrolux UltraSilencer EUS8X2SB
Větší obrázek na MALL.cz

Sáčkový vysavač Electrolux EUS8X2SB o příkonu 500 W v modré barvě má příkon 500 W a jeho hlučnost dosahuje 61dB. Účinnou filtraci zajišťuje omyvatelný hygienický filtr HEPA H12. Akční rádius činí 12 metrů, přívodní kabel měří 9 metrů. Objem prachového sáčku činí 3,5 litrů, o jeho plnosti informuje mechanický indikátor. Praktická je funkce soft start a také mechanická regulace výkonu. Vysavač je velmi šetrný k životnímu prostředí, více než 90 procent lze recyklovat. Součástí příslušenství je hubice Flow Motion Silent, hubice AeroPro Mini Turbo a hubice AeroPro Parketto Pro.

Výhody sáčkového vysavače Electrolux UltraSilencer EUS8X2SB

 • Funkce soft start
 • Účinná filtrace
 • Velký akční rádius a dlouhý přívodní kabel
 • Šetrnost k životnímu prostředí

Nevýhody sáčkového vysavače Electrolux UltraSilencer EUS8X2SB

 • Méně příslušenství

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model tichého vysavače Příkon Maximální hlučnost Provedení Účinnost čištění na koberci/podlaze Emise prachu Délka kabelu Hmotnost
Rowenta RO6486 Silence Force 4A Full Care 750 W 63 dB sáčkový A/A A 8,4 m 9,38 kg
Electrolux UltraSilencer EUS8ANIMAL 650 W 58 dB sáčkový B/A A 9 m 8,43 kg
Concept VP8250 SILENCIO

 

700 W 52 dB sáčkový D/A A 7 m 5,8 kg
ETA 151090000 SILENTINO 700 W 62 dB sáčkový D/A A 5 m 7,5 kg
Electrolux UltraSilencer EUS8X2SB 500 W 61 dB sáčkový B/A A 9 m 7,52 kg

Celkové hodnocení nejlepších vysavačů s tichým chodem

Nemůžete se rozhodnout pro konkrétní model tichého vysavače? Jednoznačně nejtišším kandidátem je sáčkový vysavač Concept VP8250 SILENCIO. Hledáte-li však vysavač s širším příslušenstvím výkonem, potom vám mohu doporučit sáčkový vysavač Electrolux UltraSilencer EUS8ANIMAL, který se rovněž vyznačuje velmi tichým chodem, díky kterému na něj nedám dopustit. A musím přiznat, že doprava zdarma na Mall.cz mě velmi mile potěšila.

3 replies to Jak vybrat tichý vysavač

 1. My jsme měli až do nedávna klasický malý vysavač a uklízení pro mě bylo utrpení. Máme velký dům a psa doma, takže luxuji každý den, abychom tu měli čisto a s malým vysavačem to bylo na dlouho a každou chvíli jsem musela měnit pytel. Když se nám letos na jaře vysavač rozbil, tak jsme objednali průmyslový vysavač a to je úplně o něčem jiném. Manžel vybral vysavač Kärcher, který se mu líbil nejvíce ve srovnání na https://www.testino.cz/prumyslove-vysavace .

 2. No, já bych teda potřeboval spíš takový ten industriální vysavač. Hlavně teda na vysávání auta. Pracuji teď na stavbě a bohužel podle toho moje auto taky vypadá. Začátkem příštího roku v něm plánuji udělat generální úklid, ale bojím se, že vysavač a autokosmetika kterou doma mám na to bohužel nebude stačit. Ano, až tak špatné to je.

 3. Nevíte náhodou jak je na tom s hlukem robotický vysavač? S manželkou totiž přemýšlíme, že bychom si ho domů pořídili. Manželka o tom mluví už dlouho, že by to prý ulehčilo spoustu práce. Předpokládám ale, že co se týče toho hluku, tak to nebude tak hrozné, ne? Může se někdo podělit o svoji zkušenost?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *