Nejlepší vestavné mikrovlnné trouby – recenze

Rate this post

Mikrovlnná trouba nesmí chybět téměř v žádné domácnosti. Čím dále častěji se objevují také vestavné mikrovlnné trouby.

Takové trouby působí velmi elegantním dojmem, zvláště spolu s vestavnou troubou. Výsledkem je komfortní obsluha a manipulace s upečenými nebo ohřátými pokrmy. Moderní mikrovlnné trouby navíc zvládnou například také zapekání nebo grilování, tak proč jim nedat šanci? Mikrovlnnou troubu se vyplatí vybírat nejen podle designu a ceny, ale svou roli by měl hrát i její objem.

Vestavné mikrovlnné trouby: přehled nejlepších

Vestavná mikrovlnná trouba Bosch BFL634GS1

Vestavná mikrovlnná trouba Bosch BFL634GS1 umožňuje mikrovlnné vaření a také rozmrazování. Nutné je pouze vybrat program a zadat váhu jídla, poté se výkon automaticky nastaví. Vevnitř je trouba opatřena povrchem z ušlechtilé oceli a nechybí ani LED osvětlení. TouchControl umožňuje ovládání lehkým dotykem. Rozmrazování chleba, masa a ryb je možné díky programové automatice. Mikrovlnná trouba nabízí 7 automatických programů (čerstvá zelenina, mražená zelenina, rýže, brambory a 3 rozmrazovací programy). Objem mikrovlnné trouby je 21 litrů. Není vybavena otočným talířem. Výkon lze nastavit na 5 úrovní (900/600/360/180/90 W).

Bosch BFL634GS1
Větší obrázek na MALL.cz

Rozměry trouby jsou 38,2×59,4×31,8 cm, pro vestavbu 38×56×55 cm. Nepostradatelný je časovač. Celoskleněná vnitřní strana dvířek umožňuje snadné čištění.

Výhody mikrovlnné trouby Bosch BFL634GS1

 • Lehké ovládání dotykem
 • 5 úrovní výkonu
 • 7 automatických programů
 • Celoskleněná vnitřní strana dvířek pro snadné čištění

Nevýhody mikrovlnné trouby Bosch BFL634GS1

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Vestavná mikrovlnná trouba Mora VMT 561 X

Vestavná mikrovlnná trouba Mora VMT 561 X nabízí výkon mikrovln 1000 W, výkon grilu 1100 W a výkon horkého vzduchu 2500 W. Trouba nabízí 10 automatických programů (zelenina, ryby, maso, těstoviny, brambory, polévka, pečené kuře, toast, dort, pizza). Rozmrazování probíhá podle hmotnosti nebo času. Možný je mikrovlnný ohřev, gril, kombinovaný ohřev (mikrovlny, gril a horký vzduch) a horký vzduch (příprava pokrmů tradičním způsobem bez použití mikrovln). Výkon lze nastavit na 6 úrovní.

Mora VMT 561 X
Větší obrázek na MALL.cz

Objem mikrovlnné trouby je 32 litrů. Průměr talíře je 31,5 centimetrů. Rozměry trouby jsou 38,8×59,5×44,8 cm, pro vestavbu 38×56,8×47 cm. Vnitřek trouby je nerezový. Povrch trouby je nerezový s úpravou proti otiskům prstů. Dětská pojistka zabrání nechtěnému zapnutí trouby. Trouba se velmi snadno montuje, neboť rámeček je již její součástí. Příslušenství zahrnuje otočný talíř a grilovací rošt.

Výhody mikrovlnné trouby Mora VMT 561 X

 • Velký otočný talíř
 • Prostorná mikrovlnná trouba
 • 10 automatických programů
 • Funkce horkého vzduchu

Nevýhody mikrovlnné trouby Mora VMT 561 X

 • Méně elegantní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Vestavná mikrovlnná trouba Whirlpool MW 4200 IX

Vestavná mikrovlnná trouba Whirlpool MW 4200 IX disponuje elektronickým ovládáním a černobílým grafickým displejem. Trouba nabízí rozmanité funkce (3D distribuce mikrovln, JetStart pro rychlý start, Jet Defrost pro rychlé rozmrazování, Gril Quartz pro grilování, Crisp pro zapékání potravin shora i zespodu během krátké doby). Součástí balení je i speciální pánev pro tento typ úpravy.

Whirlpool MW 4200 IX
Větší obrázek na MALL.cz

Výkon je možné nastavit na 4 úrovně. Vnitřní objem trouby činí 22 litrů, průměr otočného talíře je 25 centimetrů. Chybět nemůže minutka a časovač. Dětská pojistka brání zapnutí prázdné trouby. Příslušenství zahrnuje otočný talíř, talíř Crisp a grilovací mřížku. Úprava povrchu proti otiskům prstů usnadňuje čištění. Interiér trouby je lakovaný.

Výhody mikrovlnné trouby Whirlpool MW 4200 IX

 • Funkce Gril quartz pro grilování
 • Funkce Crisp pro křupavé pokrmy
 • 4 úrovně výkonu
 • Minutka, časovač a dětská pojistka

Nevýhody mikrovlnné trouby Whirlpool MW 4200 IX

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Vestavná mikrovlnná trouba ECG MTD 206 VSS

Vestavná mikrovlnná trouba ECG MTD 206 VSS zaujme elegantním nerezovým provedením, včetně nezbytného nerezového rámečku. Ovládání je velmi snadné díky přehledným tlačítkům a digitálnímu displeji.

Funkce trouby zahrnují mikrovlnný ohřev, rozmrazování podle času nebo hmotnosti a fázové vaření. Automatické vaření umožňuje 8 programů (ohřev, zelenina, ryby, maso, těstoviny, brambory, pizza, polévka). Objem mikrovlnné trouby činí 20 litrů, průměr talíře je 24,5 centimetrů. Výkon lze nastavit na 5 úrovní. Výkon mikrovln dosahuje 800 W. Samozřejmostí je digitální ovládání a časovač nastavitelný až na 95 minut. Praktická je také funkce rychlý start a nezbytný dětský zámek.

ECG MTD 206 VSS
Větší obrázek na MALL.cz

Mikrovlnná trouba zaujme nerezovým provedením včetně vnitřního prostoru. Rozměry rámečku mikrovlnky jsou 38,2×59,4×2 cm, rozměry pro vestavbu činí 36,2×56–57×32 cm. Součástí je rámeček na zabudování.

Výhody mikrovlnné trouby ECG MTD 206 VSS

 • 8 automatických programů
 • Rozmrazování podle času nebo hmotnosti
 • Fázové vaření
 • Funkce rychlý start a dětský zámek

Nevýhody mikrovlnné trouby ECG MTD 206 VSS

 • Mírně menší objem

>> Zjistit aktuální cenu

Vestavná mikrovlnná trouba Electrolux EMS17006OX

Vestavná mikrovlnná trouba Electrolux EMS17006OX umožňuje mikrovlnný ohřev na pěti úrovních. Trouba se velmi snadno ovládá. Displej na předním panelu umožňuje sledovat výkon i čas. Typy ohřevu zahrnují automatické rozmrazování a mikrovlnný ohřev. Samozřejmostí je možnost vestavby v kombinaci s jinými spotřebiči. Mechanismus otevírání dveří funguje na základě stlačení tlačítka. Také výkon se volí pomocí tlačítek. Oblíbená je funkce rychlého startu s plným výkonem a s třicetisekundovými intervaly. Automatické rozmrazovací programy pracují podle váhy jídla. Elektronické hodiny umožňují měření času. Navíc je možné nastavit až tři různé funkce za sebou.

Electrolux EMS17006OX
Větší obrázek na MALL.cz

Praktický je signál při ukončení cyklu a chybět nemůže ani dětská pojistka a vnitřní osvětlení. Otočný talíř o průměru 27 centimetrů lze vyjmout. Délka přívodního kabelu činí 1,4 metru. Součástí mikrovlnné trouby je také rámeček.

Výhody mikrovlnné trouby Electrolux EMS17006OX

 • Automatické rozmrazovací programy podle váhy
 • 3 programovatelné funkce použitelné za sebou
 • Elektronické hodiny s měřením času
 • Elegantní vzhled a nerezový rámeček

Nevýhody mikrovlnné trouby Electrolux EMS17006OX

 • Menší objem

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model mikrovlnné trouby Objem Výkon mikrovln Rozměry pro vestavbu (vך×h) Gril Horký vzduch Barva Otevírání dvířek
Bosch BFL634GS1 21 l 900 W 38×56×55 cm ne ne nerezová/černá levé
Mora VMT 561 X 32 l 1000 W 38×56,8×47 cm ano ano nerezová levé
Whirlpool MW 4200 IX 22 l 750 W 36,2×56×30 cm ano ne nerezová levé
ECG MTD 206 VSS 20 l 800 W 36,2×56×32 cm ne ne stříbrná levé
Electrolux EMS17006OX 16,8 l 800 W 36×46,2×31,6 cm ne ne nerezová/černá levé

Vestavné mikrovlnné trouby: celkové srovnání

Chcete si do nové kuchyně konečně pořídit vestavnou mikrovlnnou troubu? Jestliže máte omezené finanční prostředky, potom vás určitě nezklame vestavná mikrovlnná trouba ECG MTD 206 VSS. Pro náročné zákazníky je ideálním kandidátem mikrovlnná trouba Bosch BFL634GS1 s komfortním ovládáním a propracovaným designem.

Náš tip

Montáž vestavných spotřebičů si však žádá jistou zručnost a praxi, proto se vyplatí najít si šikovného řemeslníka pomocí poptávkového portálu Poptávej.cz a ušetřit si tak spoustu starostí.

One reply to Nejlepší vestavné mikrovlnné trouby – recenze

 1. Máme odtud vestavěné spotřebiče za mnohem nižší cenu s velmi elegantním designem. Jinak mám zkušenost i s troubou Electrolux a také spokojenost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *