Recenze: nejlepší vestavné vinotéky

Rate this post

Potrpíte si na kvalitní víno, které je vaší chloubou? Potom jistě velmi dobře víte, že nesprávné skladování se na jeho kvalitě může velmi negativně podepsat. Každý si však nemůže založit vinný sklípek, kde budou lahve v bezpečí. Čím dál větší oblibě se proto těší vinotéky.

U většiny vinoték je možná vestavba, takže do jakéhokoli interiéru dokonale zapadnou. Důležité je zvážit jejich kapacitu, několik teplotních zón a také hlučnost, pokud bude umístěna v obytném prostoru. Vinotéky se hodí i do nejrůznějších komerčních prostor, například kanceláří, hotelů a podobně.

Přehled nejlepších vestavných vinoték

Vestavná vinotéka GUZZANTI GZ 17

GUZZANTI GZ 17
Větší obrázek na MALL.cz

Termochladící vinotéka Guzzanti GZ 17 spadá do energetické třídy B a pojme až 18 lahví vína. Ovládací dotykový panel umožňuje snadné nastavení požadované teploty. Termoelektrický chladicí systém bez kompresoru zajišťuje tichý chod bez vibrací. Vinotéka disponuje jednou chladicí zónou. Rozsah teploty se pohybuje v rozmezí 12–18 °C. Doporučená provozní okolní teplota je 20–25 °C. Nechybí ani 5 chromových drátěných polic. Spotřeba energie činí 0,44kWh za 24 hodin. Hlučnost vinotéky je 30 decibelů. Její hmotnost je 14,5 kilogramů. Rozměry vinotéky jsou 64,5×34,5×50,8 cm. Dvířka jsou vyrobena z temperovaného tvrzeného zrcadlového skla.

Výhody vestavné vinotéky GUZZANTI GZ 17

 • Přehledné uložení 18 lahví
 • 5 chromových drátěných polic
 • LED display a dotykové ovládání pro nastavení teploty
 • Modré LED osvětlení

Nevýhody vestavné vinotéky GUZZANTI GZ 17

 • Mírně menší kapacita

>> Zjistit aktuální cenu

Vestavná vinotéka Whirlpool ARC 229

Vestavná vinotéka Whirlpool ARC 229 zaujme nejen elegantním provedením. Teplotu je možné nastavit v rozmezí 6–18 °C. Předělením vnitřního prostoru roštem lze snadno vytvořit 2 teplotní zóny. Rukojeť je zapuštěná, takže vinotéka je velmi nenápadná. Vinotéka nabízí 5 masivních dřevěných polic, které lze nastavit. Prosklená dvířka jsou doplněná elegantním nerezem. Elektronický ovládací panel zobrazuje aktuální teplotu. Praktická je kontrolka chlazení a ohřevu, stejně jako vnitřní LED osvětlení.

Whirlpool ARC 229
Větší obrázek na MALL.cz

Spotřeba energie je 0,9 kW za 24 hodin. Využitelný objem činí 83 litrů, vinotéka pojme až 32 lahví. Její hlučnost je 42 decibelů. Váží 39,5 kilogramů. Rozměry zařízení jsou 68,7×56×55,5 cm, rozměry pro vestavbu potom 69×57×56 cm.

Výhody vestavné vinotéky Whirlpool ARC 229

 • Možnost vytvoření 2 teplotních zón
 • 5 dřevěných polic
 • Intuitivní elektronický ovládací panel
 • Elegantní vzhled (zapuštěná rukojeť)

Nevýhody vestavné vinotéky Whirlpool ARC 229

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Vestavná vinotéka Philco PW 7 BI

Vinotéka Philco PW 7 BI nabízí možnost vestavby. Jedná se o velmi úzký model (pouze 15 cm) vhodný do menších prostor. Vinotéka spadá do energetické třídy C, spotřeba energie činí 0,600 kWh za 24 hodin. Nabízí 7 odkládacích ploch na 7 lahví. Kovové police jsou velmi elegantní. Dvířka jsou prosklená a rám dveří je nerezový. Důležitá je funkce cirkulace vzduchu.

Philco PW 7 BI
Větší obrázek na MALL.cz

Vinotéka je opatřena stropním topným tělískem. Užitný objem vinotéky činí 22 litrů. Hlučnost je 39 decibelů, takže zaručuje tichý chod bez nepříjemných vibrací. Nechybí digitální ukazatel nastavené teploty, kterou lze nastavit v rozmezí 5–18 °C. LED osvětlení interiéru je velmi elegantní a praktické. Nepostradatelný je automatický dětský zámek. Dveře lze otočit a je možná i vestavba. Rozměry vinotéky jsou 86×15×52,5 cm.

Výhody vestavné vinotéky Philco PW 7 BI

 • Prostorově nenáročné provedení
 • Funkce cirkulace vzduchu
 • Velmi tichý provoz
 • Digitální ukazatel nastavené teploty

Nevýhody vestavné vinotéky Philco PW 7 BI

 • Nižší kapacita (7 lahví)

>> Zjistit aktuální cenu

Vestavná vinotéka HumiBox BU – 38 IN Dark

Vinotéka HumiBox BU-38 IN Dark v elegantním černém provedení nabízí prostor pro skladování vína a nápojovou zónu. Vinotéka je dvoudvéřová a na každé straně dveří se nachází panel s dotykovým ovládáním a displejem zobrazujícím aktuálně nastavenou teplotu.

Protipachový filtr s aktivním uhlím zaručuje eliminaci nežádoucích pachů. Vnitřní ventilátor zajišťuje rovnoměrné rozložení teploty. Funkce winter care umožňuje vytápět vnitřní prostor vinotéky na vyšší teplotu než je okolní teplota. Díky kouřovému sklu je víno chráněno před slunečním svitem.

Vnitřní vybavení zahrnuje 6 teleskopických bukových polic, další 2 bukové police a nápojovou zónu. Osvětlení je zajištěno 9 modrými LED žárovkami. Vnitřní ventilátor zajišťuje rovnoměrný rozvod teploty. Filtr s aktivním uhlím brání nechtěnému zápachu. Bezpečnostní zámek uzamkne ovládací panel a nechybí ani zámek dveří.

HumiBox BU - 38 IN Dark
Větší obrázek na MALL.cz

Rozsah teploty lze nastavit v rozmezí 5–22 °C. Spotřeba energie dosahuje 0,63kWh za 24 hodin, zařízení spadá do energetické třídy C. Hlučnost zařízení je 39 decibelů. Rozměry vinotéky jsou 82–85×59,2×56 cm. Její hmotnost činí 47 kilogramů.

Výhody vestavné vinotéky HumiBox BU – 38 IN Dark

 • Panely s dotykovým ovládáním a displejem
 • Prosklená zatmavená dvířka proti UV záření
 • Funkce winter care
 • Zámek dveří

Nevýhody vestavné vinotéky HumiBox BU – 38 IN Dark

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Vestavná vinotéka GUZZANTI GZ 50

Vinotéka Guzzanti GZ 50 je díky dvě teplotním zónám vhodná ke skladování bílého i červeného vína. Vinotéka disponuje dvěma chladicími zónami a rozsah teploty lze nastavit v rozmezí 5–12 °C (horní zóna) a 12–22 °C (spodní zóna). Hlučnost vinotéky je 39 decibelů. Spotřeba energie je 0,52kWh. Vinotéka má rozměry 85×38×57 cm. Kapacita vinotéky je až 32 lahví.

GUZZANTI GZ 50
Větší obrázek na MALL.cz

Vnitřní vybavení zahrnuje 6 dřevěných výsuvných polic. Rám dveří a rukojeť jsou vyrobeny z nerezové oceli. Nepostradatelný je digitální LED displej a elegantní LED osvětlení. Dvířka jsou vyrobena z temperovaného tvrzeného skla, rám dveří a rukojeť z nerezové oceli. Chlazení zajišťuje kompresor R600a. Přední sokl zajišťuje větrání. Vinotéku lze použít pro vestavbu, také lze zaměnit stranu otevírání dvířek.

Výhody vestavné vinotéky GUZZANTI GZ 50

 • 2 chladicí zóny
 • Kapacita 32 lahví
 • Modré LED osvětlení
 • 6 výsuvných dřevěných polic

Nevýhody vestavné vinotéky GUZZANTI GZ 50

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model vestavné vinotéky Spotřeba el. energie Objem Počet lahví Počet polic Hlučnost Barva
GUZZANTI GZ 17 0,41 kW/h 50 l 18 5 30 dB černá
Whirlpool ARC 229 0,9 kW/h 101 l 32 5 42 dB nerezová
Philco PW 7 BI 0,6 kW/h 22 l 7 7 39 dB černá
HumiBox BU – 38 IN Dark 0,63 kW/h 116 l 8 39 dB černá
GUZZANTI GZ 50 0,52 kW/h 88 l 32 6 39 dB nerezová/černá

Celkové hodnocení nejlepších vestavných vinoték

Stále nemáte jasno v tom, která vinotéka bude nejlépe splňovat vaše požadavky? Podstatným kritériem je samozřejmě prostor, stejně tak požadavek na kapacitu lahví. Velmi dobrý kompromis z hlediska poměru výkonu a ceny představuje vestavná vinotéka GUZZANTI GZ 17, která pojme dostatečné množství lahví a rozhodně zaujme i svým designem. Chcete pro svá oblíbená vína jen to nejlepší? Potom si vaši pozornost zaslouží vestavná vinotéka HumiBox BU – 38 IN Dark, která má velkou kapacitu, poměrně nízkou spotřebu a také nápojovou zónu.

Náš tip

Není však radno pouštět se do vestavby domácí vinotéky na vlastní pěst. Pokud nepatříte mezi zdatné kutily, raději se obraťte na profesionála, kterého najdete například na Poptávej.cz během chvilky.

One reply to Recenze: nejlepší vestavné vinotéky

 1. Tady ty vinotéky jsou fakt skvělá věc. Je to asi dva roky zpátky co jsme se ženou byli na wellness pobytu v jednom hotelu a právě jednu takovou vinotéku jsme měli na pokoji. Od té doby jsme ale bohužel moc nikde nebyli. Hodně mi chybí například ty masáže. Co se týče masáží, tak bychom ale letos chtěli zkusit něco trochu jiného. Dostal jsem totiž nedávno tip na erotické masáže Praha, tak jsem si říkal, že bychom na to se ženou mohli zajít. Mohlo by to být zajímavé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *