Nejlepší vodovodní dřezové baterie – recenze

5/5 - (1 vote)

Dřezovou baterii každý zná, protože ji má doma. Ale umíte si vybrat správně tu svou, která vám bude dlouho a spolehlivě sloužit? Není to zase tak jednoduchý úkol. Tato recenze vám ho pomůže snadno vyřešit.

Co je to vodovodní baterie?

Vodovodní baterie je určena k tomu, abyste s její pomocí dokázali načerpat vodu z vodovodního řádu a dochází v ní rovněž ke směšování vody teplé a studené. Existuje celá řada druhů a hledisek, podle nichž je můžeme třídit.V první řadě to může být dle konstrukce na pákové nebo kohoutkové, které se navíc vyrábějí i s kohoutkem jednoduchým či klasicky se dvěma. Dále lze vybírat takové baterie, které se odlišují svým určením, a to například na umyvadlové, sprchové, vanové či právě dřezové. V současnosti velmi populárními se staly především baterie podomítkové.

Nejlepší vodovodní dřezové baterie

A samozřejmě je důležitý i design, pojetí baterií by se mělo hodit k celkovému stylu vaší koupelny či kuchyně a bude-li jich více, všechny baterie by spolu měly navzájem ladit.

Vybíráme vodovodní dřezovou baterii

Pokud i vy vybíráte baterii do kuchyně, následující řádky vám vaše rozhodování usnadní. Které jsou ty nejlepší, jež jsou v našich obchodech k dostání? Jaké mají klady a objevují se i nedostatky? Podíváme se na to.

PYRAMIS BAROQUE Stojánková dřezová baterie

kuchynska baterie pyramis baroque chrom
Větší obrázek na MALL.cz

Stojánková baterie patří mezi nejčastější a nejoblíbenější typy. Je poměrně univerzální, lze ji snadno použít jak pro zapuštěné, tak i klasické dřezy. Tato disponuje výškou 304 mm a k dispozici je v provedení chrom. Jedná se o baterii otočnou, jednopákovou.Uvnitř najdete kartuše s keramickými disky. Vyžadován je otvor o průměru 35 mm. Balení obsahuje i dvě pružné propojovací hadice s délkou 350 mm. Baterie stylově doplní především kuchyni v rustikálním nebo vintage stylu.

 

Klady:

 • snadná regulace odtoku vody i teploty
 • působivý vzhled
 • výše umístěný odtok umožňující jednodušší manipulaci s vázami, hrnci a dalšími
 • odolný materiál

Zápory:

 • vyšší cena

>> Zjistit aktuální cenu

PYRAMIS FESTIVO Stojánková dřezová baterie matná

kuchyňská baterie pyramis festivo chrom
Větší obrázek na MALL.cz

Opět zde máme i v tomto případě zástupce klasických stojánkových baterií, které jsou v kuchyních v současné době patrně nejoblíbenější. Vyznačují se totiž velkou variabilitou a jejich použití je předurčuje jak pro klasické dřezy, tak rovněž i pro ty zapuštěné. V tomto případě před sebou máme baterii o výšce 185 mm v běžném chromovaném provedení, tentokrát ovšem v matné úpravě. Minimalistickým elegantním pojetím se hodí především do moderních domácností.

Také zde se jedná o baterii otočnou a klasickou jednopákovou. V jejích útrobách byste nalezli kvalitní kartuše s keramickými disky. Pro baterii potřebujeme otvor s průměrem 35 mm. Součást dodávky tvoří i pružné propojovací hadice v počtu dvou kusů. Navíc je baterie vybavena vytahovací koncovkou, která umožňuje přepínat v režimu sprcha a proud.

Klady:

 • vyrobeno z kvalitních materiálů
 • mnoho barevných variant na výběr, možno zkombinovat s příslušnou barvou dřezu

Zápory:

 • možné odchylky v designovém provedení oproti oficiálním fotografiím (neladí zcela s dřezem)

>> Zjistit aktuální cenu

PYRAMIS FINO Stojánková dřezová baterie

pyramis fino stojánková dřezová baterie
Větší obrázek na MALL.cz

Také třetí položka této recenze patří do skupiny baterií stojánkových. Ty jsou dnes v domácnostech zastoupeny nejhojněji, a to díky širokému spektru užití. Také tuto můžete použít u klasických dřezů i u k těch zapuštěných. Baterie PYRAMIS FINO se chlubí následujícími parametry: výškou 160 mm a standardním lesklým chromovaným provedením.

Ani dalšími svými vlastnostmi se od svých předchůdců neliší, máme před sebou baterii otočnou jednopákovou. Skryté prvnímu pohledu pak zůstávají kartuše s keramickými disky. Pro baterii opět potřebujeme otvor s průměrem 35 mm. Jak je obvyklé, příslušejí k ní dvě pružné propojovací hadice s délkou 350 mm.

Klady:

 • univerzální provedení vhodné do každé kuchyně
 • vysoká kvalita zpracování
 • nižší cena

Zápory:

 • díky nižší výšce horší manipulace při plnění větších nádob, jako jsou hrnce

>> Zjistit aktuální cenu

 

PYRAMIS RISOLUTO Stojánková dřezová baterie

PYRAMIS RISOLUTO Stojánková dřezová baterie
Větší obrázek na MALL.cz

Jedná se opět o baterii takzvanou stojánkovou s vnějším rozměrem 353 mm x 163 mm, která je vybavena otočným ramínkem. U tohoto modelu činí průměr stojánku 42 mm. Při montáži máme dvě možnosti, můžeme ji upevnit do dřezu nebo přímo do pracovní desky. Spolehlivé upevnění zde zajišťují kovové úchyty a o dlouhou životnost výrobku se zase postarají kartuše s keramickými disky.

PYRAMIS RISOLUTO je vyrobena z klasické pochromované mosazi v lesklé úpravě. Hranaté tvary najdou využití především ve velmi minimalisticky pojaté kuchyni. Spolu s baterií v balení najdete také dvě flexibilní spojovací hadice.

Klady:

 • větší rozměr zajišťující pohodlnější použití
 • netradiční hranatý design vhodný pro vyznavače moderního interiéru

Zápory:

 • chybí vybavení ruční sprchou

>> Zjistit aktuální cenu

PYRAMIS MODO Stojánková dřezová baterie matná

PYRAMIS MODO Stojánková dřezová baterie matná
Větší obrázek na MALL.cz

V modelu PYRAMIS MODO dostanete standardní stojánkovou otočnou baterii v jednopákovém provedení. Baterie má výšku 166 mm s délkou výtokového ramínka 210 mm. V útrobách směšovací baterie najdete kartuše s keramickými disky.

Pro instalaci je potřeba otvor s průměrem 35 mm. Ke snadné montáži v balení naleznete rovněž i dvojici pružných propojovacích hadic s délkou 350 mm. Na výrobek byla použita klasická povrchová úprava pochromovaním na původní mosazný základ, tentokrát ovšem v úpravě matné.

Klady:

 • stále ještě ne zcela obvyklé matné provedení
 • kvalitní použité materiály zajišťující dlouhou životnost výrobku

Zápory:

 • patří k bateriím nižším, což znamená horší manipulaci s některými rozměrnějšími nádobami

 >> Zjistit aktuální cenu

PYRAMIS ARMONICA Stojánková dřezová baterie matná

PYRAMIS ARMONICA Stojánková dřezová baterie matná
Větší obrázek na MALL.cz

Směšovací PYRAMIS ARMONICA je typem v současných domácnostech velmi populární stojánkové otočné baterie, opět v běžném jednopákovém provedení. Celkové rozměry baterie činí 269 x 201 mm. Ukrývá v sobě kvalitní kartuše s keramickými disky, které zajišťují dlouhý a spolehlivý provoz baterie, navíc je dostatečně robustní.

Montáž je velmi jednoduchá, v balení najdete i dvě pružné propojovací hadice o délce 350 mm, jen je potřeba pamatovat na to, že k tomu, abyste baterii uvedli do provozu, je nutný otvor s průměrem 35 mm. Díky netradiční úpravě matného chromu udělá velmi dobrou službu především v moderně pojatých kuchyních, kde se klade důraz na trendy.

Klady:

 • stylové provedení v matu
 • řadí se k bateriím vyšším
 • snazší údržba oproti lesklým modelům

Zápory:

 • mat může být obtížněji kombinovatelný, tolik na určitých površích v kuchyni nevynikne

>> Zjistit aktuální cenu

METALAC AQUABI stojánková dřezová baterie PLATZ T03171

METALAC AQUABI stojánková dřezová baterie PLATZ T03171
Větší obrázek na MALL.cz

Patří opět mezi klasické baterie stojánkové, tedy jde o variantu, která je hojně rozšířená díky tomu, že se dá snadno nainstalovat jak k dřezům zapuštěným, tak i k těm běžným. Raménko je otočné s dosahem 158 mm. Jde o jednoznačně nejrozměrnější model v tomto přehledu, celková výška baterie činí plných 353 mm. Podobně jako ostatní recenzované produkty také tato obsahuje keramickou kartuši, čímž je zajištěno bezproblémové používání po dlouhou dobu.

Klasický chromový design působí mimořádně nadčasově, přesto však díky hranatým liniím moderně. Když připočteme také nastavitelnou možnost rychlost zavírání a doklapu, najde si svoje místo jistě v mnoha kuchyních.

Klady:

 • kvalitní provedení, které působí robustně
 • netradiční moderně pojatý design

Zápory:

 • výška, díky níž musíte dávat pozor, kam míří proud vody, abyste nezacákali kuchyň
 • chybí možnost instalace spořiče vody

>> Zjistit aktuální cenu

Závěrečné shrnutí


V případě, že budete při svém nákupu hledět primárně na cenu, zkuste sáhnout po modelu PYRAMIS FINO, který zachovává adekvátní řemeslné zpracování s důrazem na kvalitní použité materiály, přesto ovšem dokáže nabídnout cenově přijatelný produkt.

Pokud si můžete dovolit investovat o něco vyšší částku, zvolte od stejného výrobce variantu ARMONICA, především díky dostatečným rozměrům zajišťujícím pohodlnou práci ve dřezu, kam se tak vejdou pod baterii snadno i větší kusy nádobím. Tento výrobek se navíc díky matné povrchové úpravě snáze udržuje v čistotě. Pokud si potrpíte na originální designové provedení, za které jste ochotni si výrazněji připlatit, neváhejte s pořízením PYRAMIS BAROQUE.

Jak na montáž

Výměna baterie patří k jednodušším montážím, do kterých se může pustit i laik. Postup výměny vidíte na tomto videu:

Pokud se však na tuto operaci necítíte, a nebo nemáte po ruce potřebné nářadí, stačí se využít služeb prověřeného instalatéra z vašeho regionu – najdete je například na serveru poptávej.cz, kde můžete při porovnání několika různých nabídek znatelně ušetřit.

8 replies to Nejlepší vodovodní dřezové baterie – recenze

 1. Velká inspirace v tomto článku, super

 2. To ano, inspirace je tu fest, stojánkové baterie se sprchou jsou fajn. Podstatné je tam navést silnější proud vody, aby to skutečně „sprchovalo“ a pomáhalo v mytí nádobí.

 3. Má cenu se zaobírat výběrem baterie nebo je to kvalitativně vše stejné?

 4. Doporučuji si vybrat hlavně vhodný tvar baterie, tedy vhodnou výšku. Já jsem zastáncem vyšších baterií, které umožní mít dostatek prostoru mezi baterií a dřezem.

 5. A jak vysoká baterie se dá tedy koupit? Také by se mi líbilo, kdybych tam bez problémů mohla dát i kbelík a napustit ho.

 6. Mám baterii do kuchyně s výškou 37,4 cm kupovanou z obchodu doleo .cz Mají tam na výběr více vyšších baterií, které nabízejí dostatek prostoru mezi dřezem a baterií

 7. Taky jsem teď měl v plánu koupit do koupelny novou baterii. Nakonec jsem to ale neudělal. Byla by to v už tak napjatém rozpočtu další zbytečná investice. Místo toho jsem tedy koupil nějaké náhradní díly z https://www.e-texim.cz/nd-vodovodni-baterie/ a alespoň dal trochu dopořádku tu současnou. Zase funguje jako nová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *