Fonergy – recenze, diskuze, zkušenosti

3.7/5 - (11 votes)

Fonergy je relativně novým hráčem na trhu s elektřinou a zemním plynem. Od roku 2012 nabízí tato firma z Uherského Hradiště levnější elektřinu i plyn nejen domácnostem, ale i firmám v celé České republice. Cílem této firmy je vytvořit solidní klientskou základnu, nicméně se snaží vyvarovat pro zákazníky obtěžujících aktivit jako je podomní prodej a opakované telefonické nabídky.

Fonergy s.r.o. sází spíše na pozitivní zkušenosti svých klientů. Vhodným nástrojem pro získání důvěry je nabídka různých bonusů a benefitů. Rovněž motivující je možnost získání zvýhodněných tarifů po doporučení nového klienta. Osobní přístup ke každému zákazníkovi a perfektní zákaznický servis jsou konkurenční výhodou tohoto nováčka mezi dodavateli energie a plynu.

Energii bez závazků využívá již více než 10 tisíc odběratelů. Jejich spokojenost je pro dodavatele klíčovým pojmem, proto se snaží svou práci neustále zlepšovat a zvyšovat kvalitu poskytovaných služeb v reakci na podněty zákazníků.

Podrobné informace o tarifech, vzory smluv, formuláře a ceníky naleznete na www stránkách www.fonergy.cz. Pro srovnání vývoje cen zde naleznete archiv ceníků z let minulých.

Fonergy myslí na spokojené zákazníky

Spokojenými zákazníky jsou nejen domácnosti, které mohou využívat celou řadu produktů, ať již se jedná od dodávky plynu nebo elektřiny.

Pokud jde o elektřinu, nabízí Fonergy jak jednotarifové produkty pro domácnosti, kde se elektřina používá pouze k vaření a běžnému provozu bez topení, tak i dvoutarifové varianty, určené pro domácnosti s akumulačním nebo přímotopovým ohřevem vody, případně s vytápěním pomocí tepelného čerpadla. Speciálním produktem je pak varianta Víkend, která je určena například pro rekreační objekty, využívané pouze po dobu víkendu. Odběratelé plynu pak mohou využívat produkty pro vaření, ohřev vody nebo vytápění.

Obdobná nabídka je pak určena i firmám. Firemní zákazníci mohou využít i nabídky dalších výhod, například zvýhodněné tarify pro zaměstnance firmy. Samozřejmostí je individuální přístup ke klientům, který zahrnuje často optimalizaci sazeb nebo sjednání individuální ceny dodávky energie s pevnou fixací na dobu určitou. Smlouvu lze uzavřít online a vyřízení veškerých náležitostí při změně dodavatele. Pochopitelně je možné kdykoliv požádat o mimořádné vyúčtování, takže zákazník má možnost získat k dispozici potřebné informace vždy, kdy je potřebuje.

Klienty Fonergy se mohou stát i obce, které mimo jiné můžou využít i výhodného tarifu Veřejné osvětlení.

Fonergy (logo)

Čím se liší Fonergy od jiných dodavatelů energie?

Oproti většině tradičních dodavatelů nabízí společnost Fonergy nejen levnější plyn a elektřinu, ale významným pozitivem je i uzavírání smluv na dobu neurčitou. Zákazníci se tak nemusí obávat žádných dodatečných pokut nebo poplatků v případě, že by chtěli smlouvu ukončit. Krédem firmy je, aby zákazníci přicházeli a zůstávali dobrovolně, nikoliv proto, že je k tomu nutí termíny uzavřené smlouvy.

Na rozdíl od jiných dodavatelů energií Fonergy s.r.o. nedoporučuje elektronické aukce, neboť je nepovažuje za bezpečné a přehledné. Poskytuje svým zákazníkům jistotu v tom, kdo je dodavatelem energie a také pevně dané podmínky a ceny. Vstříc vychází také seniorům, kterým nabízí příznivou variantu smlouvy PREMIUM, bez měsíčních poplatků za odběrné místo. Stejný bonus platí i pro držitele ZTP průkazů. Poplatků se zbavíte i v případě, že je klient majitelem čtyř a více odběrných míst.

Na www.fonergy.cz naleznete kalkulačku srovnání cen energií, kde si může každý ověřit snadno a rychle jaké úspory dosáhne ve srovnání se stávajícím dodavatelem elektřiny a plynu. Stačí nastavit zvolený tarif firmy Fonergy a vybrat stávajícího poskytovatele energie a informace o aktuální distribuční sazbě, hodnotě jističe a roční spotřebu. Součástí srovnávače je také mapka České republiky, kdy po kliknutí na příslušný kraj se automaticky nastaví distribuční území. Pak už stačí jen spočítat svou úsporu a v případě spokojenosti s výsledkem kontaktovat zákaznické centrum.

A co na to zákazníci?

Z dosavadních recenzí vyplývá, že společnost Fonergy je aktuálně považována za jednoho z nejvýhodnějších dodavatelů energií v naší republice. V neposlední řadě také proto, že kromě již výše uvedených pozitiv nabízí stejnou cenu ve všech regionech České republiky.

Zákazníci oceňují, že i po několika letech nepolevuje kvalita nabízených služeb. Pozitivně je hodnocena on-line komunikace včetně ovládání účtu či možnosti internetových plateb. Také zákaznický servis je hodnocen kladně, a to především komunikace s operátory. Doporučení si firma zaslouží i díky každoročnímu poklesu cen a absenci skrytých storno poplatků. Vadou na kráse můžou být lokální distributoři, například pražský PRE.

Přehlednost a snadné ovládání uživatelského účtu plus bezproblémová komunikace i ochota a vstřícnost zaměstnanců vůči zákazníkům jsou nejčastěji zmiňovanými klady na diskusních fórech týkajících se dodavatelů elektřiny a plynu.

Občas se objevovaly pochybnosti o dostatku přípojek, nicméně společnost Fonergy se stále rozšiřuje a zvyšuje úroveň svých služeb. Oceňovaným kritériem je také lidský a osobní přístup, který však nemá vliv na profesionalitu zaměstnanců firmy.

2

Vysoký kredit, který si společnost získala díky vynikající spolupráci s klienty i pomoci při změně dodavatele, ať už poradenské činnosti nebo i kompletnímu servisu při přechodu od jiného dodavatele, si udržuje a odměnou jí jsou doporučení, která stávající klienti posílají dál mezi své známé.

Řadu informací o firmě lze nalézt i na Facebooku, kde jsou k dispozici i další názory uživatelů. Vyplývá z nich, že Fonergy boduje, jak již bylo řečeno, hlavně profesionálním přístupem, ale také nabídkou smlouvy na dobu neurčitou bez dalších sankcí. Díky tomu si získává důvěru stávajících i budoucích klientů, neboť poskytuje určitou záruku toho, že podpisem smlouvy péče o zákazníka a vstřícnost poskytovatele nekončí.

Slušné a férové jednání s klienty přineslo společnosti Fonergy výborné hodnocení na nezávislém srovnávacím portále CenyEnergie.cz. A téměř neuvěřitelných 100% pak ve stejném průzkumu firma dosáhla v oblasti zákaznického servisu.

Na základě ohlasu odběratelů energií od firmy Fonergy lze v kostce říci, že společnost se všemožně snaží naplnit podstatu Etického kodexu obchodníka, k němuž se připojila již krátce po svém založení. To znamená, poskytovat svým zákazníkům poctivé, profesionální, vstřícné jednání.

Negativní hodnocení se hledá docela obtížně, a pokud už se objeví, je formulováno tak, že z něj vyplývá, že Fonergy není ani lepší, ale ani horší než ostatní dominantní poskytovatelé elektřiny a plynu na našem trhu. Žádná podstatná negativa k dispozici na internetových diskuzích nejsou k dispozici.

Fonergy vydělává i pomáhá

Společnost se snaží všemožně podávat pomocnou ruku i lidem v obtížných životních situacích. Účastní se různých charitativních akcí nebo poskytuje zvýhodněné ceny energie.

Fonergy s.r.o. také zaměstnává osoby, které jsou handicapované na trhu práce a svým zaměstnancům nabízí i řadu benefitů, mezi něž patří i různé příspěvky na pojištění či kulturní a sportovní vyžití.

7 replies to Fonergy – recenze, diskuze, zkušenosti

 1. Dobrý den, kdo plánuje s elektřinou přejít k Fonergy s.r.o. A při vyplňování smlouvy se mi ozve a vyplní doporučitele tak část (víc než polovina) odměny je jeho!
  Můj kód „DOPORUČITELE“ je SE008691
  Dle oficial zdroje : http://www.fonergy.cz/useruploads/files/Podmínky pro získání odměny za doporučení zákazníka.pdf To hodí 500,-!!
  šel by někdo 50/50? majl: spamici.xx(a)gmail.com.

 2. Dobrý den,
  potvrzuji, že jsou skutečně dlouhodobě výhodní a nechytračí 🙂
  Během posledních let jsem k nim převedl všechny smlouvy. Začal jsem s chalupou, kde jsem u původního dodavatele platil víc za paušální sazby, než za elektřinu a plyn, ale letos k nim převádím i domácnost, protože ceny bez paušálu mi vycházejí srovnatelné se speciální nabídkou pro celé bytové družstvo SBD Mír s tříletou fixací od Pražské plynárenské, kde bych sice ušetřil něco na silové elektřině, ale skoro celou úsporu bych jim vrátil za paušální platby a za tři roky bych zase musel řešit nabídky.
  Jsem si po dosavadních zkušenostech celkem jistý, že Fonergy drží ceny co nejníž trvale, aby jim neodcházeli klienti a to je třeba ocenit.

 3. Dnes jsem byl u Fonergy Uherské Hradiště protože podvodík z Bohemia Energy zkrachoval. Řekli mi že nové klienty neberou nejsou pro ně výhodní nevím co tím myslela jestli jsme prašivý nebo nás nemůžou okrádat jako dřív. To je asi ten správný kapitalismus co nejvíc každého okrást.

  • Není to tím, že pro vás jednoduše neměli nakoupenou elektřinu? Stejný důvod jako nyní o rok později existují 2 ceníky- pro starší zákazníky a pro novější.

 4. Již 3.rokem mám u Fonergy 2 odběrná místa elektřiny- vždy solidní jednání, faktury včas, přeplatky včas.Smlouva na neurčito. Takže doporučuji/byla jsem u Lidové energie- hrůza, problémy, ráda jsem se jich zbavila těch podvodníků/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *