Pražská plynárenská – recenze, diskuze, zkušenosti

Rate this post

Nejprve si společnost představíme a podíváme se na to, co o sobě sama píše. Potom zjistíme, co o ní říkají ti, kteří s ní mají zkušenosti.

O společnosti

Pražská plynárenská patří k nejvýznamnějším tuzemským dodavatelům energií. Energií zásobuje, jak uvádí současné číslo na svém oficiálním webu, téměř 420 000 odběrných míst. Jak už napovídá název, kořeny této společnosti musíme hledat v našem hlavní městě. A sahají až do roku 1847. Nicméně svoje působiště rozšířila i mimo tuto lokalitu a dnes svoje služby nabízí napříč celou Českou republikou. Poskytuje jak dodávku zemního plynu, tak i elektřiny. Sama společnost si především zakládá na image poskytovatele stabilního a moderního. Usiluje dle vlastních slov zejména o, citujme si, zajištění komfortního zákaznického servisu, energetické bezpečnosti a také poskytnutí nadstandardních služeb. Rovněž se podílí na obecně prospěšných projektech a podporuje nové technologie, především ty ekologické. K projektům, kterým se tato společnost věnuje, bychom jako uvedli provozování galerie, kde je umístěna největší sbírka české koláže. A pokud vás tato tématika ještě více zajímá, navštívit můžete také plynárenské muzeum.

Také se svou pomocí podílí například na Nadaci policistů a hasičů. A stala se i partnerem populární televizní soutěže StarDance 2015.

Koncern Pražská plynárenská, a.s. má také několik dceřinných společností. Jsou jimi Energetika, a.s. (původně s.r.o.), dále Pražská plynárenská distribuce, a.s., Pražská plynárenská servis distribuce a.s., Pražská plynárenská Správa majetku, a.s. a Prometheus, energetické služby, a.s.

Nabídka produktů

CNG

Zkratka pochází z anglického označení Compressed Natural Gas. Což jednoduše znamená stlačený zemní plyn. Ten se využívá jako palivo pro automobily. Pražská plynárenská provozuje jednak půjčovnu vozidel na tento pohon a jednak síť plnících stanic. Přičemž cenovou úsporu při tomto způsobu dopravy stanovuje na asi 35-40 % oproti kapalným PHM.

Pražská Plynárenská - logo

Plyn

Pražská plynárenská poskytuje plyn širokému spektru klientů, které rozděluje do kategorií Domácnost, Maloodběratel, Střední odběratel a Velký odběratel. V současnosti navíc můžete k odběru plynu využít další bonusy, například možnost si za zvýhodněnou cenu pořídit detektory oxidu uhelnatého. Také si máte možnost nechat spočítat nabídku na míru, a to ať jste zákazníkem novým nebo stávajícím. Držitelé průkazu ZTP a senioři mají k dispozici slevu.

Elektřina

Společnost nabízí elektřinu také maloodběratelům i velkoodběratelům. I v rámci odběru elektřiny u Pražské plynárenské lze využít další akce, například stát se majitelem karty AXA ASSISTANCE. Základní program vám nabídne pojištění asistenčních služeb v domácnosti. Vztahuje se na havarijní stav, to znamená uhrazení například instalatérských prací do výše 2000 Kč. Druhou položkou je zablokování hlavních vchodových dveří, opět do limitu dvou tisíc.

Teplo

Společnost tepelnou energii vyrábí, ale také distribuuje a prodává. Jedná se tedy o komplexní poskytování služeb. Pražská plynárenská vám zajistí také chod zdroje energie, to znamená jeho, dovolíme si citovat: obsluhu a provoz, servis a opravy, čtyřiadvacetihodinový monitoring.

Dalšími službami, které společnost poskytuje, je nonstop fungující automyčka a catering, neboť stravovací zařízení je otevřeno pro zaměstnance a rovněž pro veřejnost.

Vždy můžete v případě nejasností využít kontakt na zákaznickou linku nebo se obrátit na facebookové stránky společnosti, na nichž také máte možnost sledovat novinky. K dispozici je pohotovostní služba, která funguje nonstop. Na stránkách poskytovatele si lze stáhnout potřebné formuláře a rovněž aktuální ceníky. Pražská plynárenská nabízí také poradenské služby, můžete si za pomoci e-mailu přímo u sebe doma sjednat schůzku se zástupcem společnosti. Pomoci vám dokáže například v oblasti plynových kotlů nebo plynových spotřebičů. A protože se nacházíme bezmála již v době kartičkové, zákaznická karta vás nemine ani zde. Aktuální síť všech partnerů, u nichž s touto kartou získáte výhody, naleznete přímo na oficiálních webových stránkách společnosti Pražská plynárenská.

Abyste si případnou úsporu mohli sami jednoduše spočítat, můžete si pomocí internetových kalkulaček porovnat ceny jednotlivých dodavatelů. Přičemž kalkulačky pro plyn i elektřinu se nacházejí i přímo na webu.

Ohlasy od spotřebitelů

Doporučili bychom zlaté pravidlo, které platí víceméně u všech dodavatelů. Je zapotřebí se o své výdaje aktivně zajímat, umět se ozvat, sledovat situaci a problematiku si samostatně nastudovat. Příliš se nespoléhejte pouze na ty informace, které se k vám dostanou, sami si je vyhledávejte. Především si čtěte důkladně smluvní podmínky. Navíc předkládaná nabídka nemusí reálně být tou, která je pro vás nejlepší. Je dobré si samostatně výběr dodavatele rozmyslet, dlužno dodat, že řada uživatelů je v tomto směru po pečlivé úvaze spokojena.

Někteří zákazníci si stěžují na vymáhání pohledávek, které jsou dle jejich názoru fiktivní, s tím, že reálné výdaje rozhodně nedosahují uvedených částek. Sami byste si proto měli pečlivě kontrolovat stav plynoměru. Potvrzují také stabilitu společnosti, která si tak může dovolit udržovat ceny na nižší úrovni, nicméně samozřejmě platí, že čím více odebíráte, tím vyšší je vaše úspora. (Pozn.: Jedná se o odběr plynu a údaje pocházejí z období roku 2012.) Tuto skutečnost bychom mohli doložit také citováním zprávy Hospodářských novin, které údaj čerpají z oficiální tiskové zprávy společnosti. Pražská plynárenská v roce 2013 ceny plynu snižovala o 11 %. Učinila tak v reakci na krok konkurečního dodavatele RWE, který ve stejnou dobu zlevnil o 10 %. Pro domácnost pro ilustraci znamená takové číslo úsporu přibližně ve výši 2500 Kč ročně.

Někteří zákazníci si také stěžují na poskytnuté služby, konkrétně jde o průtahy ohledně přepisu osob, jedná-li se o nájem. Dalším bodem je nespokojenost s chováním zaměstnanců callcentra. V oblasti komunikace se zákazníkem má společnost také ještě své limity, když slibuje, že se klientovi ozve a ne vždy se tak stane nebo v případě neochoty komunikovat v rámci řešení problémů.

Srovnání v číslech

To, jestli se vám vyplatí odebírat plyn od Pražské plynárenské si můžete nejjednodušeji ověřit v této kalkulačce.

Podobné srovnání provedl server mesec.cz, který se věnoval v roce 2011 srovnání cen několika dodavatelů plynu. Při počítané spotřebě 30 MWh byste si u společnosti Pražská plynárenská museli připravit výslednou částku ve výši 41 730 Kč. Pro představu v porovnání se v té době umístila na čelní příčce jako nejlevnější dodavatel společnost Europe Easy Energy. U ní byste zaplatili sumu 35 828 Kč. Ceny jsou potom průměrem ze všech distribučních regionů, neboť se v nich roční náklady liší. Pokud by byla modelovým příkladem domácnost, která má spotřebu 6 MWh a plyn by používala na vaření a ohřev vody, nejmenší náklady by měla u společnosti Elimon. Činily by konkrétně 8 842 Kč. Nejdráž by takového spotřebitele vyšel plyn právě u společnosti Pražská plynárenská, konkrétně o 2 660 Kč více oproti nejlevnější nabídce. Zde by se tedy výsledná částka vyšplhala už na průměrných 11 502 Kč.

Srovnáváním se zabýval také web penize.cz, a to v roce 2013. Nastavil si svůj příklad takto: Odběratelem je domácnost s průměrnou roční spotřebou 28 000 kWh. Plynem ohřívá vodu, vaří na něm a používá ho k vytápění domu. Zde částky nejsou zprůměrovány, počítat musíme tedy s cenami v těchto distribučních regionech: Plzeňský, Středočeský, Karlovarský, Liberecký nebo Ústecký kraj. V žebříčku se na špici dostal dodavatel ST Energy s cenou 36 168 Kč. Využívala-li by naše modelová rodina služeb Pražské plynárenské, její náklady by dosahovaly sumy 40 669 Kč.

6 replies to Pražská plynárenská – recenze, diskuze, zkušenosti

  1. Na co mi je srovnání cen z roku 2011? Vždyť ceny a situace na trhu je úplně jinde. Vítěznou 3E koupila Bohemka, což je třeba pro mě dostatečný důvod tuto společnost ignorovat.

  2. K této společnosti už nikdy ,velmi špatná komunikace a jen na zpoplatněné linky,na email žádná odpověď,vše zdržují a protahují.

  3. Sice reaguji na starší komentáře, jsme u PP teď dva roky a neměnil bych. Vše funguje ok a vysoutěžená cena byla skvělá. Jak u plynu, tak i u elektřiny.

  4. Jsme u PP 13 dní a začínáme toho litovat. Potřebujeme vyřešit jeden malý problém a více než hodinu sedíme u telefonu a nemůžeme se na linku dovolat. Jaké jméno může mít společnost, která se ohání výbornou komunikací se zákazníky a jsou to jenom lži?

  5. Po první faktuře od Pražské plynárenské jsem nabyl jistoty, že se jedná o firmu, od které odejdu okamžitě, jak mi to závazek dovolí! Jejich podvodné praktiky vytahují lidem zbytečně peníze z kapes a není s nimi dohoda.
    Ve smlouvy jsme se jasně dohodli na měsíčních zálohách, ale přesto mi vystavili fakturu v dvojnásobné výši. Bohužel je závazek dlouhý, ale odejdu hned po jeho uplynutí.
    Tuto firmu rozhodně nedoporučuji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *