Quantum – recenze, diskuze, zkušenosti a reference

4/5 - (22 votes)

Quantum a.s. je ryze česká firma, která na českém trhu funguje už více než 20 let. Za dobu své působnosti se stala bezesporu významným hráčem v oblasti obchodu s energiemi. Jméno firmy je zmiňováno často především ve spojení s nabídkou levného plynu. Nicméně to je jen střípek z bohaté mozaiky činnosti této firmy.

Firma Quantum má poměrně široké portfolio služeb. Zabývá se distribucí plynu, což zahrnuje mimo jiné jak výstavbu nových, tak i rekonstrukci stávajících plynovodů. Kromě toho nabízí svým zákazníkům prodej plynových kotů a ohřívačů vody, realizuje plynovodní přípojky a zabezpečuje poradenskou a servisní činnost. V oblasti plynofikace se snaží vždy o komplexní řešení, tudíž svým zákazníkům nabízí i možnost konzultací, přípravy projektů či energetické audity.

Firma Quantum, která je držitelem ocenění Nejlepší firma ČR v oboru, uděleného v roce 2010,  vydává také noviny Quantum – Energie pro vaše domovy, kde se stávající i potenciální zákazníci dozví řadu novinek a důležitých informací, které jim pomohou správně se rozhodnout při výběru dodavatele energie. Cílem společnosti je, aby se zákazník rozhodoval sám a dobrovolně na základě názoru, který si vytvořil dle informací, které měl k dispozici.

S plynofikací úzce souvisí i vytápění a ohřev vody. V nabídce firmy jsou speciální kondenzační kotle, které mimo jiné svým zákazníkům poskytnou až 20% roční úspory nákladů. Mimo to tyto moderní spotřebiče přispívají významnou měrou k ochraně životního prostředí. Ruku v ruce se zvýšením účinnosti vytápění a zvýšením zákaznického komfortu jde zde totiž snížení hodnot obsahu škodlivin. Kromě toho společnost dodává i plynové ohřívače vody s přímým i nepřímým ohřevem či plynové zásobníkové ohřívače vody.

Logo Quantum

V rámci dotačního programu Zelená úsporám firma Quantum nabízí zájemcům také možnost využití solární energie k výrobě tepla i k ohřevu teplé vody či vytápění objektů. Obecně lze nazvat solární systémy za jednoznačně nejekologičtější zařízení, s vysokou efektivitou a vysokým ekonomickým přínosem. Navíc tento způsob využití sluneční energie vede i k finančním úsporám

Kromě solárních systému, lze v rámci tohoto projektu pořídit i tepelná čerpadla pro vytápění, ohřev i chlazení.

V rámci sortimentu firmy Quantum se opominout nedají ani kotle na tuhá paliva nebo kotle na biomasu.

Kromě plynofikace nabízí realizační a poradenské služby i v oblasti výstavby a rekonstrukce vodovodů a kanalizací.

Firma Quantum zabezpečuje montáže a dodávky rozvodů plynů v rodinných domech, bytových jednotkách i průmyslových objektech. Během svého působení se činnost firmy stále rozrůstá a počet spokojených zákazníků narůstá. Své produkty nabízí pouze pomocí odborných velkoobchodů a pro zájemce zařídí odborná servisní a projektová školení. Samozřejmostí je autorizovaný servis.

Quantum je prostě léty prověřená kvalita, která kromě stálého spektra produktů vychází svým zákazníkům vstříc i individuálním přístupem a snaží se pro každého nalézt vhodnou alternativu řešení.

V rámci své činnosti v oblasti vodo-topo-plyn realizuje tato firma z jižní Moravy i semináře, zaměřené na problematiku zařízení pro ohřev vody a pro úpravu vody pro rozvody teplé vody i kotelny a topná zařízení.

Novinkou sortimentu firmy jsou vysoce kvalitní úpravny vody pro domácí i komerční využití.  O těchto i dalších novinkách lze zjistit více na webových stránkách www.quantumas.cz.

Firma Quantum a.s. Vyškov je jediným exkluzivním dodavatelem ohřívačů vody americké firmy AOSmith, která patří mezi největší světové výrobce v tomto oboru. V České republice má pak výhradní zastoupení i pro další světové firmy, nabízející špičkové technologie pro tento obor, především z Holandska, Rakouska a Francie.

Pokud jde o jednotlivé produkty, na www stránkách firmy jsou ke stažení návody pro jejich obsluhu.

Quantum snese srovnání

Quantum a.s. je jedním ze čtyř největších dodavatelů plynu na českém trhu a více než 20 let tato tradiční značka funguje i na trhu slovenském.

Ve srovnání s konkurencí může nabídnout několik nezpochybnitelných výhod, jako je dodávka elektřiny i plynu od jednoho dodavatele, a to vše za zcela jasně danou cenu, bez jakýchkoliv skrytých poplatků. Výsledkem je výrazná úspora měsíčních nákladů za energie. Zákazníkům odpadá nutnost vyřizovat nezbytné papíry, firma vše vyřídí sama.

O tom, kolik byste mohli ušetřit při přechodu ke Quantum, se můžete nejjednodušeji podívat v této kalkulačce. Podle údajů na webu qplyn.cz by měl majitel bytu, který využívá plyn na vaření i ohřev vody ušetřit  za rok až 600 Kč. U rodinného domu, kdy se plyn využívá kromě již zmíněných činností i k topení, by měla být úspora za rok výraznější, až 5000 Kč. Jde-li o firmu, která využívá plyn k vytápění, ta může za rok uspořit až 15 000 Kč. Nicméně, každý si může nechat zpracovat kalkulaci přímo na míru, a to zcela zdarma a nezávazně

Pro srovnání parametrů nabízených produktů a hlavně ceny tarifů je možné využít celou řadu online srovnávačů, například Tarifomat. Stačí zadat kraj, ve kterém žijete, typ bydlení a přibližnou spotřebu. Dozvíte se, který dodavatel je pro vás nejvýhodnější.

Mottem firmy je „Dodáme vám Quantum tepla za rozumnou cenu,“ a proto se plynárna Quantum snaží pro své zákazníky zachovat ceny na přijatelné úrovni.

Nejde však jen o peníze, ale i o kvalitu služeb. Plynárna QUantum provozuje nonstop havarijní službu, takže zákazníci v případě problémů nebo dokonce poruchy či havárie plynu nezůstanou bez pomoci.

Na rozdíl od mnoha konkurenčních firem Quantum a.s. nevyužívá tzv. podomních prodejů, které jsou často na hranici etiky, ale při rozšiřování své zákaznické základny sází především na tradiční značku a široký sortiment výrobků. A pochopitelně se vyplácí také vsadit na osobní přístup a profesionální jednání.

Stát se zákazníkem je možné buď přímou návštěvou v kanceláři firmy, nebo pomocí online formuláře a samozřejmě také existuje možnost uzavřít smlouvu telefonicky. Firma Quantum zákazníkům výrazně pomůže svým zákazníkům i s přechodem od jiného dodavatele energií.

Quantum – nejen kvantita, ale i kvalita

V oblasti dodavatelů energií a dalších služeb z oboru vodo-topo-olyn je poměrně velká konkurence. Zorientovat se v tomto rybníku pomáhá řada srovávacích webů a také mnohá diskuzní fóra. Firma Quantum a.s. se prezentuje i na facebooku, kde také je možné najít hodnocení uživatelů. Zde dosáhla firma 3,8 bodů z celkových 5 možných.

Pokud jde o další hodnocení na internetu, vcelku se dá říci, že se víceméně neliší od běžného hodnocení ostatních společností obdobného zaměření, ačkoliv kritických vyjádření je ve srovnání s jinými dodavateli energií o něco méně. Pozitivně hodnocena je například existence kamenné prodejny a možnost osobního kontaktu, což obecně vzbuzuje vyšší důvěru než anonymní internetová adresa.

Další bodovanou skutečností je fakt, že se firma Quantum snaží udržet ceny na velmi slušné úrovni a poměrně dlouho je držet na stejné hladině. No a v neposlední řadě je kladně hodnocen i fakt, že firma nabízí kompletní optimální technické řešení.

2 replies to Quantum – recenze, diskuze, zkušenosti a reference

  1. Nekupujte tento ohřívač.Uz jsme zkoušeli vše a stejně občas zhasne.Tragedie.

  2. Nejhorší firma, která mě dodávala plyn a nebál bych se ji označit jako „šmejdi“. Při podepsání prodloužení smlouvy změnili obchodní podmínky, resp. smluvní pokutu z 5.000,- Kč na 12.000,- Kč aniž by mě o tom informovali. Cena, která měla být nižší zůstala rovněž stejná. Arogantní jednání. Každého varuji před touto firmou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *