Zákaznické centrum RWE

Rate this post

Málokdo nezná velkou společnost RWE. Jedna z mnoha dalších společností, díky které svítíme, topíme, vaříme, přežíváme velmi chladné zimy. To zná asi každý. Co ale možná málokdo ví, jsou následující informace.

Tuto německou energetickou společnost sídlící v městě Essen v Porúří založil Hugo Stinnes a Erich Zweigert v dubnu roku 1898. Za chvíli tedy oslaví své 120. narozeniny. Možná se dočkáme i nějakých slev nebo speciálních nabídek, jak tomu obvykle bývá u určitých výročí. Čím je i RWE pro nás tak důležitá? Bez ní by bylo téměř šestnáct milionů lidí bez elektřiny a osm milionů bez zemního plynu. Tedy alespoň v Evropě. A představit si to za současné situace není opravdu jednoduché. Zvlášť když někteří mají ještě sporák na plyn nebo nevlastní krb. Také bez elektřiny by to bylo dobrodružství pro některé z nás. Třeba pro naše malé děti, které tráví většinu času na svých počítačích a tabletech. Bez elektřiny by jen těžko mohli fungovat. A přiznejme si to i my. Dokážeme přežít pár dní bez internetu? Kde hledáme poměrnou většinu informací do školy, do práce nebo jen tak pro zábavu a sebezlepšení? Pojďme se podívat, kde si s RWE můžeme podat ruku.

Tato prosperující firma se usídlila hned v několika významných zemích Evropy. Dnes zvlášť v nedalekém Německu, kde se nachází hlavní sídlo společnosti, v Essenu nebo i v Dortmundu, ve Velké Británii se sídly ve West Yorkshiru či Swindonu, Španělsku v Zaragoze nebo v Madridu, Nizozemsku v Amsterodamu nebo Polsku. Minulý rok dokonce uzavřela poradenskou smlouvu s dubajskou vládou. Ročně vydělává velké peníze, které investuje následně dál. U nás podporuje například i českou filmografii, do které ročně investuje několik milionů korun. Věnuje se zvláště kinematografii, dokumentaristice, literární přípravě a investuje i do budoucích filmařů. Z posledních filmů můžeme zmínit Fair Play, Pohádkář nebo Něžné vlny.

Tato ne zrovna malá společnost má několik zákaznických center i u nás v České republice. Vlastní mimo jiné podíly v našich společnostech Severomoravská plynárenská nebo Jihomoravská plynárenská a Východočeská plynárenská.

Pokud vás zajímají nějaké otázky, můžete si zajet do zákaznických center rozmístěných skoro všude po celé republice. Hlavně tedy na jejím západě, severu, jihovýchodě a východě republiky. Ovšem i na jejím jihu. Tam se vyskytují jen v omezeném množství. Centra se nacházejí ve všech hlavních městech čtrnácti krajů Česka a v dalších větších městech. V některých jako je Brno nebo Praha se nacházejí dokonce dvakrát. V Brně v obchodním centru Olympia a pár ulic od centra. V Praze v Edenu a Proseku, kousek od tamního letiště.

U Ostravy je zřídili v Opavě, Havířově, Karviné nebo v Novém Jičíně.

RWE energie

V hlavním městě Moravskoslezského kraje, tedy Olomouci, tuto pobočku naleznete ne moc daleko od středu, tedy na třídě Kosmonautů.

Přesuneme-li se na Jižní Moravu, zde se nachází kromě klasických center v Brně, Znojmu, Zlíně, Břeclavi i videoterminály, prostřednictvím kterých kontaktujete RWE zdarma díky videotelefonu nebo videoterminálu. Je to pohodlné, a pokud jste z tohoto nejteplejšího kraje Česka nebo i odněkud jinud, kde se nachází, ušetříte výdaje za cestu a nemusíte na nic čekat. Což je poměrně velké plus, když je spěch v dopravních špičkách a vyřídit všelijaké papírování netrvá zrovna chvilinku. Videoterminály jsou k dispozici v Brně, Děčíně, Dvoře Králové nad Labem, Litomyšli, Ostravě a Sokolově. A jak už jejich název vypovídá, na obrazovce se promítá kamerou tvář operátorky, která řeší určitou situaci. Takže to vypadá, jako byste seděli přímo v její kanceláři. Netratíte na jízdném, pohodlně se posadíte do židličky a bavíte se přes kameru. Naživo.

Na severu Moravy jsou zákaznická centra k dispozici ve Svitavách, Šumperku nebo Hradci Králové známého zvláště svou zoologickou zahradou. Takže během vašeho vyřizování si můžou děti prohlédnout třeba i slony v nedalekém Dvoře Králové.

Bohužel, jak jsme zmiňovali dříve, pro zájemce o jejich služby na jihu Čech, je zákaznické centrum pouze jedno. A to v Českých Budějovicích u Rudolfovské třídy. Kdo by ale po návštěvě odolal procházce kolem jednoho z několika rybníků v nedaleké Třeboni? Pokud bydlíte na hranici s Vysočinou, můžete si zajet do blízké Jihlavy nebo Havlíčkova Brodu. Při velkých kolonách je ale snazší se vydat právě do hlavního města Jižních Čech. Ušetříte hodiny v kolonách a snad i svoje nervy.

Hranice s naším německým sousedem je hojně osídlena zákaznickými centry společnosti RWE. Kromě Karlových Varů, kde společně s návštěvou RWE centra spojíte i návštěvu skláren Moser, která se nachází pár set metrů od dveří této pobočky, a Ústí nad Labem je najdete i v Chebu, Sokolově, Chomutově, Teplicích a Děčíně. A jak je zmíněno i dříve, můžete vyzkoušet videoterminály v Ústí nad Labem, Děčíně nebo Sokolově.

Jednoduše své nejbližší zákaznické centrum najdete na internetových stránkách RWE v kontaktech s podrobnou mapkou všech zákaznických center. Na výběr máte ze zmíněných. Odkazují i na podrobné informace o dané pobočce – adresa, GPS souřadnice, e-mail, otevírací doba. O brzké ranní vstávání nebo čekání před prací na otevření pobočky nemusíte mít strach. Většina otevírá v osm hodin, některé o hodinu později.

Online se i objednáte na schůzku na určité pobočce. Stačí si jen zvolit své preferované místo zákaznického centra, do kterého máte cestu, a máte vyřízeno.

Služby, které nabízí pobočky, jsou téměř stejné v každé z nich. Po celé republice. I na to internetové stránky RWE pamatují. Služby spojené s odběrem zemního plynu nebo elektřiny obsahují mimo jiné i žádosti o připojení k distribuční soustavě. Tu využijeme při zřízení nového odběrného místa, přepisu při stěhování do jiné nemovitosti nebo i změnou spotřeby plynu. Kromě ní nabízí RWE uzavření smlouvy o sdružených službách dodávky. Jako v každém jiném obchodě máme možnost reklamace a stížnosti. Reklamaci lze vyřídit prostřednictvím zákaznických center, e-mailem, dopisem nebo skrz aplikaci volně stažitelnou RWE ONLINE SERVIS. A samozřejmě zde vyřídíte i změny ve svých uzavřených smlouvách – úpravy záloh, platební podmínky, adresy, kontaktní údaje a další. Přímo v zákaznickém centru navíc můžete získat pronájem LED žárovek nebo předplacenou kartu RWE Mobil.

RWE mimo jiné nabízí svou RWE Kartu, která je výhodou zejména pro milovníky filmu a lyžování. Nabízí slevy od 6% do 20% na jednodenní skipasy pro rodinu, skipasy pro dospělé, zájezdy. A právě i na české filmy se můžete dostat s RWE Kartou s 20% slevou.

Kromě RWE Karty, kde je spousta výhod, nabízí i program odměn. Tady nabízí slevy v procentech (nejčastěji 20% a 35%), ale i v korunách, zejména 100Kč při nákupu nad 1000Kč, sleva 5000Kč a další slevy. Slevy se vztahují na kuchařky, vstupenky na představení, koncerty, sportovní zápasy, brýle, zejména dioptrické, elektroniku, oblečení, časopisy nebo i hodinky a zážitkové výlety. Více informací najdete na RWE Premium.

A protože dodává elektřinu, není se čemu divit, když zmíníme, že se zabývá i LED žárovkami, které jak jsme již zmiňovali, jsou součástí zákaznických center, kde je můžete dostat. Výhodou LED žárovek je dlouhá životnost, svítivost s přirozeným a příjemným světlem a hlavně nižší spotřeba elektřiny.

Kolik vůbec stojí elektřina u RWE, když už jsme u toho? Při kompletní „výbavě“ pro byt od RWE zaplatíte zhruba 1600Kč měsíčně. U domu stoupá cena s „výbavou“. Zatímco u bytu je zahrnuta do ceny platba za světlo, vaření, ohřev, přímotop a akumulátor, k domu přibude ještě čerpadlo. Cena se vyhoupne nad 1700Kč měsíčně. Ale tuto „výbavu“ si každý zvolí sám, individuálně.

Co se týče zemního plynu, u domu a bytu jsou všechny prvky stejné. Do tzv. výbavy patří vaření, ohřev, „topím málo“ a „topím hodně“. Její součástí není vše jmenované, nýbrž opět volně volitelné. S tím se odvíjí i konečná cena. Za tuto kompletní službu zaplatíte kolem 3000Kč měsíčně, pokud bydlíte v domě. Pokud máte byt, cena se sníží na zhruba 2130Kč měsíčně.

Pro rodinné domy RWE nabízí fotovoltaický panel. Váže se na dotační program Nová Zelená úsporám. Více informací naleznete opět na internetových stránkách RWE.

Ať už topíte dřevem, uhlím, starými ponožkami nebo plynem, určitě stojí za to se podívat na jednotlivé společnosti a jejich služby pomocí této online kalkulačky. Určitě si alespoň jednu z nich vyberete. Protože kupovat každý týden nové pytle s uhlím, dřevem nebo pár párů ponožek se měsíčně prodraží víc, než když si předplatíte plyn a možná i tu elektřinu.

One reply to Zákaznické centrum RWE

  1. Zákaznické oddělení RWE zapříčinilo to, že jsem šel raději k menšímu lokálnímu dodavatel. Protože to, co se tam děje, to je fakt do nebe volající. Náš dodavatel elektřiny Chomutov pro nás pak zařídil i efektivní odstoupení od smlouvy a celkově hladký přechod, takže za to jsem fakt rád. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *