Nejlepší skládací matrace – recenze

Rate this post

Cestujete i s malými dětmi a chcete jim zajistit jen to nejlepší pro dokonalý odpočinek? Potom by vaší pozornosti neměly uniknout cestovní postýlky a samozřejmě také kvalitní skládací matrace. Podívejte se na můj žebříček těch nejlepších!

Vždycky si můžete vybrat takové ubytování, kde je dětská postýlka k dispozici, ale pravdou je, že to rozhodně není samozřejmostí a ve výběru konkrétního ubytování by vás to mohlo zcela zbytečně omezovat. Mnohdy vás navíc může majitel ujistit, že postýlka je k dispozici, ale situace bude úplně jiná. Proto je lepší se na takové situace připravit a neponechat nic náhodě, ať si můžete rodinnou dovolenou užít se vším všudy. A přiznejme si, že oblíbená postýlka a matrace, ve které dítě spí častěji, mu pomůže snáze si zvyknout na změnu prostředí… A na jaké matraci si vaše dítko dokonale odpočine i po náročném dni plném zážitků?

Přehled nejlepších skládacích matrací

Candide voděodolná matrace

Candide voděodolná matrace
Větší obrázek na MALL.cz

Skládací voděodolná matrace Candide je vhodným kandidátem nejen na příležitostné cestování. Praktická je speciální voděodolná úprava, díky níž se matrace velmi snadno udržuje. Potah lze rovněž sejmout a oprat až na 90°C. Elegantní šedá matrace je vyrobena z polyuretanové pěny o optimální tuhosti pro pohodlný spánek dětí. Skládací matrace je vhodná do široké škály cestovních postýlek. Rozměry matrace jsou 60×120 centimetrů.

Výhody voděodolné matrace Candide

 • Optimální tuhost pro pohodlný spánek
 • Speciální voděodolná úprava
 • Snímatelný potah
 • Kvalitní provedení

Nevýhody voděodolné matrace Candide

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Candide cestovní matrace Tencel

Skládací cestovní matrace Candide Tencel zaujme zejména příjemným potahem pro opravdu pohodlné spaní i těch nejmenších. Historie francouzské značky Candide, která vyrábí textilní výrobky pro děti, je velmi dlouhá. Klade důraz na kvalitu i komfort, čehož je důkazem i tato matrace.

Candide cestovní matrace Tencel
Větší obrázek na MALL.cz

Matrace tvoří dvě sklopné části, takže je velmi nenáročná na prostor při cestování. Vnější rukojeť zaručuje snadné přenášení. Výplň tvoří polyuretanová pěna o standardní hmotnosti, její hustota je 21 kg/m3. Potah je tvořen tencelem, což je velmi prodyšný materiál, který se hodí k použití po celý rok. V létě tencel příjemně chladí, v zimě naopak hřeje. Rozměry matrace jsou 60×120×7 centimetrů.

Výhody cestovní matrace Candide

 • Kvalitní potah z tencelu
 • Možnost celoročního použití
 • Vnější rukojeť pro snadné přenášení
 • Vhodná do široké škály dětských cestovních postýlek

Nevýhody cestovní matrace Candide

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Puppolina matrace do postýlky

Puppolina matrace do postýlky
Větší obrázek na MALL.cz

Skládací matrace do postýlky Puppolina je vhodná do všech typů dětských cestovních postýlek. Výplň matrace je tvořena pevným molitanem a potah je snímatelný, takže jej lze bez problémů vyprat. Bílý potah je doplněn o nápisy Puppolina a je obohacen o aloe vera. Matraci lze složit natřikrát, takže během převážení zabírá velmi málo místa a navíc se snadno přenáší. Rozměry složené matrace jsou 60×40×20 centimetrů, rozměry rozložené matrace potom jsou 120×60 centimetrů. Výška matrace je 6 centimetrů, váží 2,2 kilogramů.

Výhody matrace do postýlky Puppolina

 • Kvalitní materiály
 • Snímatelný potah
 • Potah s aloe vera
 • Nízká pořizovací cena

Nevýhody matrace do postýlky Puppolina

 • Chybějící obal

>> Zjistit aktuální cenu

Kvalitex matrace do postýlky

Kvalitex matrace do postýlky
Větší obrázek na MALL.cz

Cestovní skládací matrace Kvalitex zaujme děti zejména veselým barevným provedením s roztomilými slůňaty. Matraci je možné použít v jakékoli dětské postýlce. Matrace je vyrobena ze stoprocentního polyuretanu a potah je tvořen stoprocentní bavlnou. Matrace se vyznačuje ideální tuhostí pro pohodlné spaní nejmenších dětí. Potah lze díky zipu sejmout a poté jej vyprat v pračce. Rozměry matrace 120×60 centimetrů, její výška je 5 centimetrů. Velmi praktická je průhledná plastová taška s uchy, díky níž lze matraci snadno přenášet a rovněž lze předejít jejímu znečištění při cestování.

Výhody matrace do postýlky Kvalitex

 • Plastová taška pro snadné přenášení
 • Ideální tuhost
 • Veselé barevné provedení
 • Nízká pořizovací cena

Nevýhody matrace do postýlky Kvalitex

 • Nižší výška matrace (5 centimetrů)

>> Zjistit aktuální cenu

Ferrari matrace do postýlky

Ferrari matrace do postýlky
Větší obrázek na MALL.cz

Cestovní skládací matrace Ferrari vyniká oblíbenými barvami vozidel charakteristických výraznými barvami. Univerzální matrace je vhodná do jakékoliv cestovní postýlky pro děti. Potah lze sejmout a snadno jej vyprat v pračce. Matrace je zabalena v plastové tašce s uchem, takže ji lze velmi snadno přenášet a také nedojde k jejímu znečištění při transportu. Rozměry matrace jsou 120×60 centimetrů, její výška je 6 centimetrů, což je naprosto dostačující.

Výhody matrace do postýlky Ferrari

 • Univerzální použití
 • Snímatelný potah
 • Oblíbená barevná kombinace
 • Plastová taška pro snadné přenášení

Nevýhody matrace do postýlky Ferrari

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model skládací matrace Rozměry Výška Barva Materiál Materiál potahu Nepromokavý potah
Candide voděodolná matrace 120×60 cm šedá polyuretan bavlna ano
Candide cestovní matrace Tencel 120×60 cm 7 cm bílá polyuretan tencel ne
Puppolina matrace do postýlky 120×60 cm 6 cm bílá polyuretan ne
Kvalitex matrace do postýlky 120×60 cm 5 cm zelená polyuretan bavlna ne
Ferrari matrace do postýlky 120×60 cm

 

6 cm červená polyuretan polyester ne

Celkové hodnocení nejlepších skládacích matrací

Která cestovní matrace bude pro vaše dítě nejlepší? Jestliže hledáte matraci spíše jen na příležitostné cestování, pak vám dobrou službu prokáže Puppolina matrace do postýlky, kterou si dítě zamiluje i díky veselému vzoru. Naopak pro časté dovolené je velmi dobrým kandidátem Candide cestovní matrace Tencel, která se dostala i do mého hledáčku. A doprava zdarma na Mall.cz mě v tomto rozhodnutí ještě více utvrdila!

5 replies to Nejlepší skládací matrace – recenze

 1. Tak to my teď třeba máme velice dobrou matraci, ale i tak máme v ložnici trochu problémy. Bohužel naše chvíle s partnerem už přešly do takového stereotypu a nevím moc co s tím. Hodně jsem nad tím ale přemýšlela a říkala jsem si jestli by to nemohly zachránit třeba erotické masáže Praha. Přecejen je to něco, co ani jeden z nás ještě nikdy nezkusil a myslím si, že by to mohlo stát za to.

 2. Tak taková skládací matrace by se nám celkem hodila. Nevyšla nám totiž letos zahraniční dovolená, tak jsem si říkala, že bychom mohli alespoň zajet do nějakého kempu tady v ČR. Pár věcí na kempování už máme z https://armik.cz/ ale právě nějaká ta pohodlná matrace nám celkem chybí, to bude chtít dokoupit. 🙂

 3. Dobré tipy, taková skládací matrace se doma celkem hodí. To my bychom teď spíš potřebovali nějakou klasickou do naší ložnice. Vůbec ale nevím jakou vybrat. Už jsem se díval třeba tady a mají tam těch druhů tolik, že jsem z toho akorát tak zmatený. Asi ale půjdu do nějaké pěnové.

 4. Co bych teda potřebovala já je spíš nějaká nafukovací matrace. Hodně jsme přes léto s manželem výletničili a stanovali a já zjistila, že nafukovací karimatka prostě není nic moc pro mě. Vyspat se na ní sice dá, ale nafukovací matrace by byla mnohem lepší a pohodlnější. Alespoň poučení pro příště. 🙂

  • Tak ono hodně záleží na tom jakou nafukovací karimatku si koupíte. Ty dražší jsou celkem pohodlné a dá se na tom dobře vyspat. Mluvím z vlastní zkušenosti. Taky jsme letos v létě byli kempovat a mně se třeba karimatka, kterou mám z https://www.naturehikecz.cz/ dost osvědčila. Určitě nad tím ještě zkuste popřemýšlet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *