Recenze: nejlepší elektrické nůžky na živý plot

Rate this post

Stříhání živého plotu obyčejnými zahradními nůžkami je nejen velmi náročné, ale také velmi zdlouhavé. Proč si tedy práci neusnadnit a nepořídit si praktického zahradního pomocníka, díky němuž bude stříhání živého plotu rychlé a také velmi přesné?

Elektrické nůžky jsou samozřejmě vhodné na pravidelnou údržbu živého plotu. Stejně tak se hodí k omlazení starých porostů. Ovšem proč nezačít vytvářet nejrůznější geometrické tvary, které ozvláštní jinak poněkud nudný živý plot? Vaší fantazii se meze nekladou…

Na co si dát při výběru elektrických nůžek pozor? Samozřejmě by měly mít nejen dostatečně široký záběr, ale pro častou manipulaci je důležitá nízká hmotnost a ergonomické provedení. Jak si tedy stojí nejoblíbenější elektrické nůžky na živý plot?

Přehled nejlepších elektrických nůžek na živý plot

Elektrické nůžky Hecht 610

Elektrické nůžky Hecht 610 s příkonem 600 W představují efektivního zahradního pomocníka. Délka lišty 68 centimetrů je pro běžnou údržbu živého plotu naprosto dostačující, neboť pracovní záběr je až 61 centimetrů. Maximální průměr střihu, tedy stříhaného materiálu činí 24 milimetrů. Přístroj je vybaven otočnou rukojetí, která je nedocenitelná zejména při stříhání hůře dostupných větví. Díky nízké hmotnosti (pouze 3,1 kilogramu) se s elektrickými nůžkami dobře manipuluje a zachází v jakékoli poloze, je možné po určitou dobu pracovat s rukama nad hlavou. Nechybí ani důležité bezpečností prvky, tedy pojistka spuštění a omezovač pnutí přívodního kabelu.

Výhody elektrických nůžek Hecht 610

Hecht 610
Větší obrázek na MALL.cz
 • Nízká hmotnost pro snazší manipulaci (3,1 kilogramu)
 • Otočná rukojeť pro precizní střih
 • Dlouhá lišta pro široký záběr střihu (61 centimetrů)
 • Bezpečnostní prvky (pojistka spuštění, omezovač přívodního kabelu)

Nevýhody elektrických nůžek Hecht 610

 • Horší vyvážení přístroje

>> Zjistit aktuální cenu

Elekrické nůžky Alko HT 550 Safety Cut

Elektrické nůžky na živý plot Alko HT 550 Safety Cut se vyznačují velmi snadným ovládáním. Přístroj je opatřen lištou o délce 52 centimetrů. Průměr střihu v případě tohoto modelu činí 18 milimetrů. Příkon 550 W a 3200 otáček za minutu jsou naprosto dostačující pro běžné použití na zahradě rodinného domu. Hladina hluku dosahuje 97 decibelů. Tyto elektrické nůžky vážící 3,6 kilogramů umožňují velmi dobrou manipulaci. Nože jsou broušeny diamantem pro dokonalou ostrost. Samozřejmostí je ochrana proti nárazu ochrání nože, což je praktické zejména při zastřihování u země a podél zdí, plotů a podobně. Neméně důležitá je ochrana proti samovolnému spuštění elektrických nůžek a ochrana proti přestřižení přívodního kabelu. Součástí balení je pouzdro na lištu, které lze namontovat přímo na zeď, například v garáži, pro bezpečné a přehledné uložení elektrických nůžek na živý plot. Držák sloužící k odlehčení kabelu zabraňuje uvolnění zástrčky z elektrické zásuvky. Integrovaná vodováha zaručuje vodorovný střih a dokonalý výsledek práce na zahradě. Je nutné mít na paměti, že nůžky nejsou vhodné k údržbě rozsáhlých ploch a pro profesionální použití.

Výhody elektrických nůžek Alko HT 550 Safety Cut

Alko HT 550 Safety Cut
Větší obrázek na MALL.cz
 • Ochrana proti samovolnému spuštění a přestřižení kabelu
 • Ochrana proti nárazu
 • Integrovaná vodováha pro precizní střih
 • Pouzdro na lištu vhodné k montáži na zeď

Nevýhody elektrických nůžek Alko HT 550 Safety Cut

 • Vyšší hmotnost (3,5 kilogramů)

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrické nůžky Fieldmann FZN 2001-E

Elektrické nůžky Fieldmann FZN 2001-E jsou vhodným pomocníkem k údržbě a tvarování živých plotů. Přístroj o výkonu 500 W je opatřen lištou dlouhou 46 centimetrů, přičemž rozestup nožů činí 16 milimetrů. S elektrickými nůžkami se snadno manipuluje nejen díky velmi nízké hmotnosti (2,75 kilogramů), ale také díky ergonomicky tvarované rukojeti a dobrému vyvážení. Samozřejmostí je ochrana bezpečnosti, o kterou se stará spínač bránící náhodnému spuštění. Nechybí ani chránič lišty, který umožňuje bezpečné skladování přístroje. Elektrické nůžky jsou dodávány spolu s praktickými pracovními rukavicemi.

Výhody elektrických nůžek Fieldmann FZN 2001-E

Fieldmann FZN 2001-E
Větší obrázek na MALL.cz
 • Nízká hmotnost pro snadnou manipulaci (2,75 kilogramů)
 • Chránič lišt pro bezpečné skladování
 • Ergonomický design
 • Ochrana proti náhodnému spuštění

Nevýhody elektrických nůžek Fieldmann FZN 2001-E

 • Kratší lišta (46 centimetrů)

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrické nůžky Einhell GC-EH 6055

Elektrické nůžky na živý plot Einhell GC-EH 6055 disponují příkonem 600 W a 1500 otáčkami za minutu. Celková délka čepelí činí 61 centimetrů. Délka řezu je celých 55 centimetrů. Rozestupy mezi zuby jsou 26 milimetrů. Povrchová úprava SoftGrip je nedocenitelná při delší práci na zahradě. Z hlediska bezpečnosti je nepostradatelný takzvaný spínač mrtvého muže. Velký kryt zajišťuje ochranu rukou. Kovová převodovka se vyznačuje velmi dlouhou životností. Bezpečnostní čepele byly řezány laserem a vybroušeny diamantem pro maximální ostrost.

Výhody elektrických nůžek Einhell GC-EH 6055

Nevýhody elektrických nůžek Einhell GC-EH 6055

 • Vyšší hmotnost (3,4 kilogramů)

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrické nůžky Bosch AHS 55-26

Praktické elektrické nůžky Bosch AHS 55-26 jsou opatřeny výkonným motorem, který umožňuje 3400 otáček za minutu. Přístroj se vyznačuje příkonem 600 W a hmotností 3,6 kilogramů. Délka lišty 55 centimetrů je pro běžné použití naprosto dostačující. Nedocenitelný je nůž s funkcí pily, kterým lze řezat i velmi tlusté větve. Rozestup nožů činí 26 milimetrů a krouticí moment třecí spojky je 50 Nm. Motor „High-Power“ zaručuje výkonné střihání. Kluzná spojka s mimořádně vysokým krouticím momentem ještě usnadňuje stříhání. Nože byly vyřezány laserem a vybroušeny diamantem, což zaručuje velmi efektivní a přesné stříhání. Důležitá je také ochrana nože při střihání podél zdí a těsně nad zemí. Zadní rukojeť opatřená měkkou pryžovou tlumicí vložkou Softgrip umožňuje delší práci. Důležité je také správné rozložení hmotnosti a vyvážení přístroje.

Výhody elektrických nůžek Bosch AHS 55-26

Bosch AHS 55-26
Větší obrázek na MALL.cz
 • Vysoký krouticí moment třecí spojky
 • Ochrana nože proti nárazu
 • Snadné stříhání tlustých větví nožem s funkcí pily
 • Ergonomický design

Nevýhody elektrických nůžek Bosch AHS 55-26

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ elektrických nůžek Příkon Délka lišty Počet střihů Hmotnost Rozteč zubů Barva
Hecht 610 600 W 68 cm 3,1 kg červená
Alko HT 550 Safety Cut 550 W 52 cm 3200/min 3,6 kg 18 mm červená/stříbrná
Fieldmann FZN 2001-E 500 W 46 cm 2,75 kg 16 mm zelená
Einhell GC-EH 6055 600 W 61 cm 3000/min 3,4 kg 26 mm červená
Bosch AHS 55-26 600 W 56 cm 3400/min 3,6 kg 26 mm zelená

Celkové hodnocení nejlepších elektrických nůžek

Nechcete už pořízení elektrických nůžek na živý plot už dále odkládat, ale stále se nemůžete rozhodnout pro konkrétní model? Pro běžné použití na zahradě u rodinného domu jsou naprosto dostačující elektrické nůžky Hecht 610. Pro časté použití na velkých plochách jsou vhodné elektrické nůžky Bosch AHS 55-26 s velmi dobrými parametry.

One reply to Recenze: nejlepší elektrické nůžky na živý plot

 1. Já dlouho chtěl mít kolem domu živý plot, ale bohužel mě od toho odradil právě fakt, že bych si musel koupit přesně nějaké takovéto nůžky a starat se o to. To je běh na dlouhou trať. Například dřevěné ploty v tomto mají oproti těm živým obrovskou výhodu. Člověk se o ně prakticky starat nemusí, takže jsem nakonec zvolil právě takový.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *