Recenze: nejlepší tlakové myčky

Rate this post

Jak si usnadnit údržbu a čištění ploch v okolí domu? Skvělým pomocníkem je tlakový čistič, na který čím dál více lidí nedá dopustit. Proč jsou tlakové myčky tak oblíbené a k čemu všemu je můžete použít?

Tlaková myčka se hodí pro pravidelné i příležitostné čištění nejrůznějších ploch. Je možné s ním odstranit například mech, starý lak a odolné nečistoty. Všestranný pomocník jistě nebude zahálet!

Co je možné s tlakovou myčkou vyčistit?

 • Fasáda
 • Zahradní stroje
 • Zahradní nábytek
 • Bazén
 • Příjezdová cesta
 • Chodník
 • Plot
 • Terasa

Kromě čištění běžných nečistot v okolí domu je možné vyčistit také motorová vozidla nebo zámkovou dlažbu, trampolínu, benzínovou sekačku i betonový chodník… Možností je zkrátka celá řada!

Přehled nejlepších tlakových myček

Kärcher K 2 HOME

Vysokotlaký čistič Kärcher K 2 HOME s mycím účinkem 39600 a příkonem 1400 W představuje kompaktního a flexibilního pomocníka. Maximální průtok činí 360 litrů za hodinu, maximální přívodní teplota je 40 stupňů. Bez příslušenství přístroj váží 4,8 kilogramů, což umožňuje snadnou manipulaci. Díky maximálnímu výkonu 110 barů je tento model vhodný k čištění prostor v okolí domu, auta a podobně. Rotační tryska je součástí standardního vybavení. Pojistný ventil zabraňuje přetížení. Stroj je také opatřen funkcí pro automatické vypnutí při zavřené pistoli. Tlaková myčka je rovněž charakteristická poměrně nízkou hlučností. Pro nanášení čisticího přípravku při nízkém tlaku slouží speciální injektor. Přístroj je dodáván spolu s vysokotlakou hadicí o délce 4 metry, dále vysokotlakou pistolí, jednoduchým pracovním nástavcem, čističem ploch, rotační tryskou a integrovaným vodním filtrem. Nechybí ani adaptér připojení k zahradní hadici A3/4″ a koncentrovaný čistič kamene.

Výhody tlakové myčky Kärcher K 2 HOME

Kärcher K 2 HOME
Větší obrázek na MALL.cz
 • Tlakový spínač pro automatické zastavení motoru
 • Ergonomická stříkací pistole
 • Nízká pořizovací cena
 • Praktické uložení pracovních nástavců

Nevýhody tlakové myčky Kärcher K 2 HOME

 • Nižší maximální průtok (30 litrů za hodinu)

>> Zjistit aktuální cenu

RIWALL REPW 120 SET

Elektrická tlaková myčka RIWALL REPW 120 SET s mycím účinkem 51840 a příkonem 1500 W je vybaven nádržkou na čisticí prostředky o objemu 0,5 litru a auto stop systémem pro nižší hlučnost a úsporu energie. Maximální průtok činí 432 litrů za hodinu, maximální tlak je 120 barů. Teplota vody může být maximálně 40 stupňů. Důležitá je také možnost připojení na tlakovou vodu a možnost čerpat vodu z nádrže. Průhledný vodní filtr umožňuje snadnou kontrolu. Turbo tryska produkuje silný proud, který odstraní i ty nejodolnější nečistoty. Přístroj o hmotnosti 6,3 kilogramů disponuje kovovým čerpadlem se samonasávací funkcí. Tlakovou myčku lze tedy připojit na zdroj tlakové vody, ale k nasávání vody lze využít také nádrže, kbelíky, suky nebo vodní toky. Přístroj je dodáván spolu s tlakovou pistolí s rychlospojkou, nástavcem s otočnou a nastavitelnou tryskou. Tlaková hadice je dlouhá 5 metrů, elektrický kabel má rovněž délku 5 metrů, takže umožňuje velmi dobré manévrování, které ještě usnadňují pojezdová kolečka.

Výhody tlakové myčky RIWALL REPW 120 SET

 • Vysoký průtok vody (432 litrů za hodinu)
  RIWALL REPW 120 SET
  Větší obrázek na MALL.cz
 • Úložné prostory pro příslušenství
 • Auto stop systém
 • Čerpadlo s funkcí samonasávání (z nádrží, kbelíků, vodních toků apod.)

Nevýhody tlakové myčky RIWALL REPW 120 SET

 • Vyšší hmotnost

>> Zjistit aktuální cenu

Bosch AQT 37-13 Plus

Vysokotlaký čistič Bosch AQT 37-13 Plus s mycím účinkem 48100 se vyznačuje maximálním tlakem 130 barů a příkonem 1700 W. Jeho maximální přečerpávací kapacita činí 370 litrů za hodinu, přiváděná voda může mít teplotu 40 stupňů. Délka přívodního kabelu je 5 metrů. Bez příslušenství vysokotlaký čistič váží 6,53 kilogramů. Praktický je systém dávkování mycího prostředku a vodní filtr. Vysoký čisticí výkon je možný díky inovativní trysce 3v1. Stabilní kolečka a držadlo usnadňuje manipulaci s talkovým čističem. Odklopitelné držadlo, inovativní uložení hadice a integrovaný držák příslušenství usnadňují manipulaci a čištění. Součástí balení je vysokotlaká pistole, tryska 3v1, vysokotlaká hadice o délce 6 metrů, průhledný vodní filtr, kartáč na mytí a devadesátistupňová tryska. Nechybí ani čistič teras Deluxe.

Výhody tlakové myčky Bosch AQT 37-13 Plus

 • Dobrý čisticí výkon díky inovativní trysce 3v1
  Bosch AQT 37-13 Plus
  Větší obrázek na MALL.cz
 • Bohaté příslušenství pro všestranné použití
 • Průhledný vodní filtr
 • Vysoký výkon

Nevýhody tlakové myčky Bosch AQT 37-13 Plus

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Nilfisk C 120.7-6 PCA X-TRA

Tlaková myčka Nilfisk C 120.7-6 PCA X-TRA je vybavena čerpadlem s maximálním tlakem 120 barů a příkonem 1400 W. Její hmotnost činí 6,2 kilogramů. Přístroj je možné používat po dobu 30 minut. Samozřejmostí je automatická funkce START/STOP. Příslušenství je tvořeno vysokotlakou hadicí o délce 6 metrů, dále tryskou s rotačním paprskem, tryskou s bodovým paprskem, pěnovým nástavcem, podvozkem, kompaktním čističem dlažeb a kartáčem na automobily.

Výhody tlakové myčky Nilfisk C 120.7-6 PCA X-TRA

 • Vysoký průtok vody (440 litrů za hodinu)
  Nilfisk C 120.7-6 PCA X-TRA
  Větší obrázek na MALL.cz
 • Dlouhá vysokotlaká hadice (6 metrů)
 • Široké příslušenství
 • Funkce auto start/stop

Nevýhody tlakové myčky Nilfisk C 120.7-6 PCA X-TRA

 • Vyšší hmotnost

>> Zjistit aktuální cenu

Kärcher K 3 Home & Pipe

Tlakový čistič Kärcher K 3 Home & Pipe s mycím účinkem 45600 vyniká kompaktními rozměry v kombinaci s dobrým výkonem (1600 W). Maximální tlak činí 120 barů, průtok vody je 380 litrů za hodinu. Praktická je nádržka na čisticí prostředky a také sada na čištění potrubí o délce 7,5 metrů. Nechybí ani vestavěný nasávací mechanismus na čisticí prostředky a čistič ploch určený pro větší prostory. Maximální teplota přívodní vody je 40 stupňů. Bez příslušenství přístroj váží 5,8 kilogramů. Díky ergonomicky tvarované rukojeti se s přístrojem snadno manipuluje. Manipulaci s tlakovou myčkou usnadňují také pojezdová kola. Široké příslušenství zahrnuje pistoli s šestimetrovou vysokotlakou hadicí, dále pracovní nástavec Vario Power, rotační trysku, hák na upevnění kabelu a vysokotlaké hadice, integrovaný vodní filtr a nádrž na čisticí prostředek.

Výhody tlakové myčky Kärcher K 3 Home & Pipe

 • Kompaktní rozměry v kombinaci s vysokým výkonem
 • Nádržka na čisticí prostředky
  Kärcher K 3 Home & Pipe
  Větší obrázek na MALL.cz
 • Velký hák na kabely přímo na přístroji
 • Ergonomicky tvarovaná rukojeť

Nevýhody tlakové myčky Kärcher K 3 Home & Pipe

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ tlakové myčky Příkon Tlak Mycí účinek Maximální průtok Hmotnost Délka vysokotlaké hadice Barva Rozměry
Kärcher K 2 HOME 1400 W 110 bar 39600 360 litrů/hod. 4,8 kg 4 metry žlutá 280×242×783 mm
RIWALL REPW 120 SET 1500 W 120 bar 51840 432 litrů/hod. 6,3 kg 5 metrů žlutá
Bosch AQT 37-13 Plus 1700 W 130 bar 48100 370 litrů/hod. 6,53 kg 6 metrů zelená
Nilfisk C 120.7-6 PCA X-TRA 1400 W 120 bar 440 litrů/hod. 6,2 kg 6 metrů modrá 260x295x710 mm
Kärcher K 3 Home & Pipe 1600 W 120 bar 45600 380 litrů/hod. 5,8 kg 6 metrů žlutá 275×279×803 mm

Celkové hodnocení nejlepších tlakových myček

Která tlaková myčka stojí za pozornost? Velmi dobrým pomocníkem na chatě i na zahradě bude tlaková myčka Nilfisk C 120.7-6 PCA X-TRA a náročnější uživatele si širokým příslušenstvím získá tlakový čistič Kärcher K 3 Home & Pipe.

4 replies to Recenze: nejlepší tlakové myčky

 1. To jsou super tipy, mockrát díky. Já se teď chystám právě otevírat svůj vlastní autoservis a přesně nějaký takový tlakový čistič je určitě věc, kterou bych v něm ocenil. Prvně ale musím vyřešit spoustu věcí. Teď se například chystám řešit nakládání s odpadem. Vůbec jsem například nevěděl, že to musí dělat specializovaná firma. Budu tedy asi muset nějakou najít.

 2. Jestli můžu mít jeden tip pro všechny, tak určitě podobné tlakové čističe nepoužívejte na umývání starších aut. Mně se nedávno právě stalo, že se mi díky čištění wapkou na pár místech odloupl lak. To nebylo úplně příjemné. Naštěstí už to mám ale opravené, postarali se mi o to tady.

 3. Nějakou takovou myčku si chci taky domů koupit. Chtěl bych to hlavně na mytí auta. V současnosti auto myju zahradní hadicí a to prostě není úplně ideální. Jinak je ale pravda, že pokud si chcete kvalitně umýt auto doma, tak je docela důležitá i ta správná autokosmetika. Ta už se ale dnes dá sehnat skoro kdekoliv, třeba i tady.

  • Určitě můžu na mytí auta doporučit. Mám doma Karcher a je to skvělá věc. Člověk pak díky tomu prakticky nemusí jezdit do myčky. Stejně si auto vždycky nejlépe umyju sám. S tou autokosmetikou s vámi ale určitě souhlasím. Kdybyste náhodou potřeboval něco i na čištění interiéru, tak zkuste mrknout sem – https://www.reviloshop.cz/interier/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *