Recenze – nejlepší šuplíkové mrazáky

Rate this post

Také už máte po krk, že v mrazničce není místo nikdy, když to nejvíce potřebujete? Mně už nedávno konečně došla trpělivost, proto jsem přestala koupi šuplíkového mrazáku odkládat.

Pravdou je, že mrazáky, které jsou součástí kombinovaných chladniček, často příliš prostoru neskýtají a velmi rychle se zaplní. To má za následek neustálé, velmi obtěžující přerovnávání potravin. Nehledě na to, že vměstnat do těchto mrazáků objemnější potraviny je zhola nemožné. Zejména v početnějších domácnostech jsou proto téměř nepostradatelné šuplíkové mrazáky, které pojmou pořádnou zásobu letní úrody, maso ze zabíjačky a mnoho dalšího. Nemůžete se k pořízení šuplíkového mrazáku odhodlat? Pak by vám mohl pomoci můj vlastní přehled těch nejlepších kandidátů.

Přehled nejlepších šuplíkových mrazáků

Šuplíkový mrazák Bosch GSN58VW30

Zásuvkový mrazák Bosch GSN58VW30 energetické třídy A++ má užitný objem 360 litrů. Rozměry mrazáku jsou 191×70×78 cm. Hlučnost nepřekračuje hranici 42 dB. Funkce Super Freeze zajišťuje rychlé zamrazení nově uskladněných potravin. Funkce NoFrost předchází vzniku námrazy. Systém Multi Airflow pro rovnoměrné rozložení vzduchu zajišťuje dlouhodobou čerstvost. Systém Fresh Sense  vytváří ideální podmínky pro skladování potravin. Bezpečnostní varovný systém s memory funkcí zajišťuje akustické upozornění při otevřených dveřích. Nechybí ani ukazatel výpadku proudu.

Bosch GSN58VW30
Větší obrázek na MALL.cz

Mrazák nabízí 3 přihrádky pro intenzivní mražení s klapkou a 5 transparentních mrazicích boxů, z toho jeden je vhodný na objemné potraviny. Vyjímatelné odkládací plochy VarioZone umožňují větší variabilitu při skladování potravin. Přístup k přihrádkám je velmi komfortní i v případě, že je spotřebič postaven přímo ke stěně. Praktický je kalendář zmrazených potravin. Nedocenitelné je chytré otevírání dveří se systémem AirChannel. Optický a akustický signál varuje při zvýšení teploty ve vnitřním prostoru mrazničky. Praktické jsou transportní úchyty, stejně jako výškově nastavitelné nožičky vepředu a zadní kolečka. Otevírání dveří je zaměnitelné.

Výhody šuplíkového mrazáku Bosch GSN58VW30

 • Fresh Sense pro optimální podmínky pro skladování
 • Funkce Super Freeze pro rychlé zamrazení
 • Vyjímatelné odkládací plochy VarioZone
 • Velký objem

Nevýhody šuplíkového mrazáku Bosch GSN58VW30

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Šuplíkový mrazák Whirlpool UW4 F2Y WB F

Whirlpool UW4 F2Y WB F
Větší obrázek na MALL.cz

Volně stojící mraznička Whirlpool UW4 F2Y WB F energetické třídy A++ je charakteristická vysokým mrazicím výkonem 26 kilogramů za 24 hodin. Užitný objem spotřebiče činí 175 litrů a jeho hlučnost nepřekračuje 41 db. Při výpadku je chod mrazáku zajištěn po dobu 24 hodin. Nenámrazový systém 6. smysl No Frost zajišťuje rovnoměrné proudění vzduchu, což napomáhá snižovat vlhkost a brání vzniku námrazy. Elektronické ovládání pomocí displeje a tlačítek je velmi pohodlné. Vzduchový ventil zajišťuje snadné otevírání. Nechybí indikátor otevřených dveří mrazničky, tlačítko rychlého zmrazování nově vložených potravin a zelený signál mrazení. Rozměry spotřebiče jsou 142×59,5×64,5 cm. Mraznička skýtá 1 poličku a 4 přihrádky, přičemž jedna z nich je určena pro objemné potraviny a je opatřena výklopnými dvířky. Otevírání dveří je zaměnitelné.

Výhody šuplíkového mrazáku Whirlpool UW4 F2Y WB F

 • Vysoký mrazicí výkon
 • Maxi přihrádka pro objemné potraviny s výklopnými dvířky
 • Tlačítko rychlého zmrazování
 • smysl No Frost

Nevýhody šuplíkového mrazáku Whirlpool UW4 F2Y WB F

 • Menší užitný objem

>> Zjistit aktuální cenu

Šuplíkový mrazák Siemens GS33VVW31

Siemens GS33VVW31
Větší obrázek na MALL.cz

Volně stojící šuplíkový mrazák Siemens GS33VVW31 energetické třídy A++ umožňuje elektronickou regulaci teploty. Senzorová technologie freshSense zajišťuje konstantní teplotu ve vnitřním prostoru. Praktické je 90stupňové otevírání dveří, takže lze spotřebič umístit těsně ke zdi nebo do malého výklenku. Vertikální madlo usnadňuje ovládání. Funkce Super Freeze zajišťuje rychlé zamrazení. Mrazák disponuje 7 transparentními mrazicími zásuvkami (jeden BigBox) a 2 přihrádkami intenzivního mrazení s klapkou. Čistý objem mrazničky je 220 litrů a hlučnost činí 42 dB. Rozměry spotřebiče jsou 176×60×65 cm. Ovládání je elektronické, nechybí LED ukazatele. Optický a akustický signál varují při zvýšené teplotě a otevřených dveřích. Závěs dveří je volitelný.

Výhody šuplíkového mrazáku Siemens GS33VVW31

 • Funkce Super Freeze pro rychlé zamrazení
 • 2 přihrádky intenzivního mrazení s klapkou
 • Zásuvka bigBox pro uskladnění objemných potravin
 • Možnost umístění přímo u zdi

Nevýhody šuplíkového mrazáku Siemens GS33VVW31

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Šuplíkový mrazák ECG EFT 11422 WA++

ECG EFT 11422 WA++
Větší obrázek na MALL.cz

Šuplíkový mrazák ECG EFT 11422 WA++ energetické třídy A++ s jedním kompresorem má užitný objem 157 litrů. Hlučnost činí 42 dB. Rozměry mrazáku jsou 142×55×55 cm. Ovládání je mechanické. Otevírání dveří je zaměnitelné. Mrazící síla činí 10 kg za den. Při výpadku dodávky elektrické energie je mražení zajištěno dalších 16,6 hodin. Mrazák nabízí 3 průhledné zásuvky a 2 přihrádky s výklopnými dvířky. Rozmrazování je manuální, stejně jako nastavení teploty.

Výhody šuplíkového mrazáku ECG EFT 11422 WA++

 • Prostorné transparentní zásuvky
 • Nízká pořizovací cena
 • Chod při výpadku elektrického proudu až 16,6 hodin
 • Zaměnitelné otevírání dveří

Nevýhody šuplíkového mrazáku ECG EFT 11422 WA++

 • Menší užitný objem

>> Zjistit aktuální cenu

Šuplíkový mrazák GUZZANTI GZ 245

GUZZANTI GZ 245
Větší obrázek na MALL.cz

Šuplíkový mrazák Guzzanti GZ 245 energetické třídy A++ je možné těsně přistavit k ledničce ze stejné produktové řady. Mraznička nabízí 7 transparentních zásuvek včetně velké zásuvky určené pro skladování objemných potravin. Užitný objem je 212 litrů. Hlučnost nepřekračuje hranici 42 dB, takže se spotřebič vyznačuje poměrně tichým chodem. Rozměry spotřebiče jsou 170×60×60 cm a váží 59 kilogramů. Odmrazování je manuální. Důležitá je možnost změny otevírání dveří.

Výhody šuplíkového mrazáku GUZZANTI GZ 245

 • Nízká spotřeba elektrické energie
 • Zaměnitelné otevírání dveří
 • velká zásuvka pro objemné potraviny
 • 7 transparentních zásuvek

Nevýhody šuplíkového mrazáku GUZZANTI GZ 245

 • Nižší mrazicí výkon

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model šuplíkového mrazáku Energetická třída Spotřeba el. energie Objem Počet šuplíků Hlučnost Mrazicí výkon
Bosch GSN58VW30 A++ 0,82 kW/24 h 360 l 8 42 dB 20 kg/24h
Whirlpool UW4 F2Y WB F A++ 0,54 kW/24 h 175 l 5 41 dB 26 kg/24h
Siemens GS33VVW31 A++ 0,55 kW/24 h 220 l 7 42 dB 28 kg/24h
ECG EFT 11422 WA++ A++ 0,47 kW/24 h 157 l 5 42 dB 10 kg/24h
GUZZANTI GZ 245 A++ 0,52 kW/24 h 212 l 7 42 dB 11 kg/24h

Celkové hodnocení nejlepších šuplíkových mrazáků

Je vaše rozhodnutí o pořízení praktického šuplíkového mrazáku definitivní a nehodláte výběr ideálního spotřebiče dále odkládat? Pro nenáročné zákazníky je ideálním kandidátem šuplíkový mrazák GUZZANTI GZ 245, který nabízí dostatečnou kapacitu v kombinaci s průměrnou spotřebou elektrické energie. Náročným požadavkům zase bez problémů dostojí šuplíkový mrazák Siemens GS33VVW31, který vyniká vysokým chladicím výkonem, velkou kapacitou a poměrně příznivou cenou. A doprava zdarma na Mall.cz vás jistě příjemně překvapí, stejně jako mě.

2 replies to Recenze – nejlepší šuplíkové mrazáky

 1. Dlouhá léta používáme šuplíkový mrazák Gorenje, slouží naprosto spolehlivě. Má jednu obrovskou výhodu – dělené dveře. Nemusí se otevírat celý mrazák, stačí otevřít jen tu polovinu, kde je hledaná věc. Spodní půlka mrazáku je vhodná pro skladování, horní půlka pak pro rychlé zamrazení.
  Proč toto praktické uspořádání není u současných typů?

 2. Tady ty šuplíkové mrazáky jsou super, taky jeden velký máme doma. Potřebovala bych ale ještě jeden. Nebo spíš by se mi hodila nějaká mrazící skříň. Chystám se totiž otevírat restauraci a do té prostě obyčejný mrazák nebude stačit ani náhodou. Do toho by se nevšla ani třetina toho, co bych potřebovala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *