Test: Nejlepší termofory a zahřívací láhve

5/5 - (1 vote)

Jak se opravdu účinně zahřát v mrazivých zimních dnech? Já nedám dopustit na termofor, který mi doslova učaroval. Jeho výběr byl poměrně jednoduchý, a to i díky mému vlastnímu porovnání, o které se s vámi s radostí podělím. Termofor je nedocenitelný při náhlých i chronických bolestech kloubů a svalů, ale učaruje vám také při příjezdu na promrzlou chalupu, neboť vaše postel bude díky němu během chvilky příjemně vyhřátá…

Menší termofory jsou ideální také na cesty, kde mohou poskytnout vítanou úlevu od nejrůznějších zdravotních potíží. Vhodný je například k přikládání při bolestech kloubů a svalů. Použít jej lze na krk, záda, hlavu, břicho i kdekoli jinde. Pomoci mohou při bolestech ledvin a beder, gynekologických a menstruačních potížích, ale také zablokovaném krku. Teplé obklady také zlepšují krevní oběh. Za vyzkoušení termofor stojí také v případě bolestí břicha u dětí.

Někdo nedá na termofor dopustit spoustu let, někdo se s tímto užitečným pomocníkem teprve seznamuje. Jedná se o účinný způsob, jak prohřát určitou část těla, ale také zahřát studenou postel a podobně. Jako praktický se ukáže také při zimních sportech. Manipulace a příprava termoforu je ve většině případů velmi snadná. Dovnitř se pouze nalije horká voda a užitečný pomocník je připraven k použití. A nyní je ten nejvyšší čas podívat se na nejlepší termofory, které jsou u nás k dostání! Jak sami uvidíte, následující výběr je velmi různorodý…

Přehled nejlepších termoforů a zahřívacích láhví

Termofor BeautyRelax BR-490V2 Zebra

BeautyRelax BR-490V2 Zebra
Větší obrázek na MALL.cz

Termofor s návlekem BeautyRelax BR-490V2 Zebra má objem 2 litry. Ohřívací láhev zajišťuje teplotu od 40 do 50°C. Jeho použití je velmi jednoduché. Termofor stačí pouze naplnit horkou vodou a poté jej použít k nahřátí nějaké části těla nebo k zahřátí postele. Termofor se vyznačuje ideálními rozměry, takže je možné použít jej kdekoli, na jakoukoli část těla. Termofor je vyroben z pryže, která velmi dobře odolává teplu. Váží 400 gramů a jeho rozměry jsou 19×32×3 centimetrů.

Výhody termoforu BeautyRelax BR-490V2 Zebra

 • Jednoduché použití
 • Zajímavý design
 • Všestranné použití
 • Nízká pořizovací cena

Nevýhody termoforu BeautyRelax BR-490V2 Zebra

 • Možný zápach gumy zpočátku používání

>> Zjistit aktuální cenu

Termofor Hugo Frosch Lisabon

Hugo Frosch Lisabon
Větší obrázek na MALL.cz

Vyhřívaný polštář Hugo Frosch Lisabon s Eco termoforem se vyznačuje dlouhou výdrží. Termofor je vhodný nejen k zahřátí během zimního období, ale také pro úlevu od bolesti, zejména hlavy, kloubů, krku a podobně. Jeho použití je velmi jednoduché a rychlé. Rozměr polštářku je 60×40 centimetrů, samotný termofor má rozměry 19×31,5 centimetrů, objem termoforu činí přibližně 2 litry.

Výhody termoforu Hugo Frosch Lisabon

 • Luxusní moderní design
 • Dlouhá výdrž
 • Jednoduché použití
 • Praktické rozměry

Nevýhody termoforu Hugo Frosch Lisabon

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Termofor Balneo Trade Cosmeti Torf Ziegler

Termofor Balneo Trade Cosmeti Torf Ziegler vydává příjemné teplo až 3 hodiny, což je podstatně déle než v případě klasických termoforů plněných vodou. Termofor je tvořen stoprocentní přírodní rašelinou, PVC fólií a potahem ze stoprocentní bavlny, který je velmi příjemný na dotek.

Manipulace a příprava tohoto termoforu je rovněž velmi snadná. Termofor je možné ohřát v mikrovlnné troubě (stačí tři minuty při výkonu 600 wattů), možný je také ohřev v plynové, horkovzdušné nebo elektrické troubě (například na porcelánovém talíři po dobu deseti minut na 150 stupňů. Polštářek je vhodný rovněž k ohřevu ve vodní lázni (do nádoby se studenou vodou vložte polštářek a vodu ohřejte na 80 stupňů, následně polštářek nechejte ještě 5 až deset minut prohřát).

Balneo Trade Cosmeti Torf Ziegler
Větší obrázek na MALL.cz

Termofor lze použít také k chlazení bolavých částí těla. To je vhodné zejména při otocích, zánětech nebo bolestech hlavy. Stejně tak tento termofor přinese vítané ochlazení v horkých letních dnech. V takovém případě se termofor vloží bez textilního potahu do lednice, přibližně na 2 hodiny, nikoli však do mrazáku. Rozměr termoforu je 37×16 centimetrů.

Výhody termoforu Balneo Trade Cosmeti Torf Ziegler

 • Vhodný na ledviny
 • Všestranné použití
 • Dlouhotrvající příjemné teplo
 • Možnost chladové aplikace

Nevýhody termoforu Balneo Trade Cosmeti Torf Ziegler

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Termofor Hugo Frosch Classic

Hugo Frosch Classic
Větší obrázek na MALL.cz

Termofor Hugo Frosch Classic s obalem z umělé kožešiny je velmi příjemný na dotek. Termofor lze použít nejen k zahřátí, ale také při nejrůznějších zdravotních potížích, například při bolestech hlavy, břicha nebo kloubů. Přináší úlevu také po náročné sportovní aktivitě. Obal je vyroben ze stoprocentního polyesteru. Lze jej sejmout a snadno vyprat. Termofor je praktický také na cesty. Objem činí 1,8 litru a rozměry jsou 20×34 centimetrů. Termofor se jednoduše naplní horkou vodou a je připraven k použití.

Výhody termoforu Hugo Frosch Classic

 • Příjemný obal z umělé kožešiny
 • Luxusní vzhled
 • Všestranné použití
 • Příznivá pořizovací cena

Nevýhody termoforu Hugo Frosch Classic

 • Menší objem termoforu

>> Zjistit aktuální cenu

Termofor Albert Vločka

Albert Vločka
Větší obrázek na MALL.cz

Termofor Albert Vločka je určen k lokálnímu použití. Jeho objem činí 2 litry, takže je vhodný k lokálnímu použití a úlevě od bolesti zad, kloubů, svalů, břicha. Hodí se také k prohřátí ledvin nebo studené postele. Vlněný obal je velmi příjemný na dotek. Silnostěnný termofor vyroben z teplu odolné pryže je opatřen šroubovacím uzávěrem. Obal je možné jednoduše vyprat, takže používání termoforu je hygienické. Rozměry termoforu jsou 30×350×190 centimetrů a jeho hmotnost činí 470 gramů.

Výhody termoforu Albert Vločka

 • Zajímavý zimní vzor
 • Materiál příjemný na dotek
 • Ideální pro lokální použití
 • Nízká pořizovací cena

Nevýhody termoforu Albert Vločka

 • Méně moderní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model termoforu Typ Objem Materiál Barva Rozměry
BeautyRelax BR-490V2 Zebra s návlekem 2 l textil/pryž bílá/černá 19×32×3 cm
Hugo Frosch Lisabon polštář 2 l textil/pryž bílá/černá 60×40 cm
Balneo Trade Cosmeti Torf Ziegler rašelinový bavlna/rašelina bílá 37×16 cm
Hugo Frosch Classic s návlekem 1,8 l umělá kožešina / pryž šedá 20×34 cm
Albert Vločka ve svetru 2 l vlna/pryž bílá/červená 3×35×19 cm

Celkové hodnocení nejlepších termoforů

Říkáte si, proč jste si praktický termofor nepořídili už dávno? Nikdy není pozdě, tak se na následující zimu pořádně připravte! Jestliže nemáte žádné zvláštní nároky, potom by vás mohl zaujmout termofor BeautyRelax BR-490V2 Zebra, který zaujme zajímavým designem i příznivou cenou. Velmi dobrým poměrem kvality a ceny je charakteristický polštářek Balneo Trade Cosmeti Torf Ziegler, který obsahuje stoprocentní rašelinu a umožňuje opravdu všestranné použití.

Přesvědčte se na vlastní kůži o tom, že zahřát se i v tuhé zimě je velmi snadné!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *