Recenze: nejlepší zahradní vozíky

Rate this post

Jak si usnadnit práci na zahradě? Existuje spousta užitečných pomocníků, mezi které patří také oblíbené zahradní vozíky. Ty umožňují vskutku všestranné použití při péči o zahradu a okolí domu. S čím vším vám zahradní vozík pomůže?

Na zahradě je třeba neustále něco přenášet a převážet. Nejčastěji je to posekaná tráva, shrabané listí, dále také ořezané větve, plevel a podobně. Najde se však jistě spousta dalších věcí, například nářadí, sklizené ovoce a zelenina, ale také stavební materiál, jako je písek apod. Jak je vidět, zahradní vozíky naleznou uplatnění i na stavbě, ale třeba také ve stáji. Také při přepravě dřeva vám zahradní vozík značně odlehčí. Které zahradní vozíky nejlépe splní vaše požadavky?

Vozík vybírejte zejména podle požadované nosnosti a objemu. Důležitá je také snadná manipulace, proto věnujte pozornost také kolečkům, rukojeti apod. Nyní se už však podívejme na oblíbené zahradní vozíky.

Důkladná recenze nejlepších zahradních vozíků

Zahradní vozík Fieldmann FZO 4001

Mobilní vozík Fieldmann FZO 4001 nalezne na zahradě všestranné využití. Umožňuje pohodlný sběr zahradního odpadu, například posekané trávy, spadaného listí, ořezaných větví a podobně. Pevná konstrukce zaručuje dobrou stabilitu vozíku. K manipulaci slouží nepostradatelná rukojeť. Vozík je opatřen plastovým vakem, který se k vozíku upevňuje pomocí klipů. Objem sběrného vaku činí 80 litrů, patří tedy spíše mezi menší zahradní vozíky. Jeho nosnost je 25 kilogramů.

Fieldmann FZO 4001 vozík
Větší obrázek na MALL.cz

Rozfoukání nebo rozsypaní převáženého zahradního odpadu zabrání praktické víko, které rovněž zamezí šíření nepříjemného pachu. Díky dostatečně velkému otvoru je vysypání odpadu snadné. Sběrný vak je možné odejmout a poté lze vozík využít k přepravě beden se zeleninou nebo ovocem a podobně. V zimním období je vhodné sběrný vak složit a vozík využít k odložení nejrůznějších zahradních potřeb a náčiní. Velkou předností tohoto vozíku je nízká hmotnost. Manipulace je tak mnohem snazší i v trávě apod. Další výhodou tohoto vozíku je snadné sestavení.

Výhody zahradního vozíku Fieldmann FZO 4001

 • Stabilní konstrukce
 • Jednoduché sestavení
 • Praktické víko bránící rozsypání nebo rozfoukání převáženého odpadu
 • Nízká pořizovací cena

Nevýhody zahradního vozíku Fieldmann FZO 4001

 • Nízká nosnost (25 kilogramů)

>> Zjistit aktuální cenu

Stavební kolečko J.A.D. TOOLS

J.A.D. TOOLS stavební kolečko
Větší obrázek na MALL.cz

Tradiční kolečko J.A.D. TOOLS je opatřeno taženou korbou v pozinkovaném provedení. Kolečko váží 14 kilogramů a jeho nosnost dosahuje až 100 kilogramů. Opatřeno je také nafukovacím kolem, které usnadňuje celkovou manipulaci po zahradě a také v jiném nerovném terénu. Objem korby činí 80 litrů. Stavební kolečko je nepostradatelným pomocníkem nejen na stavbě, ale také na zahradě i jinde. Nepostradatelné jsou plastové ručky, které zvyšují komfort zejména při častém a dlouhém používání. Odolné a pevné stavební kolečko se navíc vyznačuje velmi dlouhou životností.

Výhody stavebního kolečka J.A.D. TOOLS

 • Tradiční provedení pro všestranné využití
 • Snadná manipulace a dobré ovládání
 • Vhodné do nerovného terénu
 • Příznivá pořizovací cena

Nevýhody stavebního kolečka J.A.D. TOOLS

 • Menší objem korby (80 litrů)

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní vozík Hecht 52184

Zahradní vozík Hecht 52184 je překvapivě všestranný a lze jej využít při nejrůznějších činnostech na zahradě a v okolí domu. Snadno se v něm přepravuje například zemina a písek, ale samozřejmě také listí, dříví a mnoho dalšího. Korba tohoto vozíku se skládá z ocelového rámu s výpletem. Rozměry vozíku jsou 122×61×48 centimetrů. Nosnost vozíku dosahuje až 300 kg, jeho hmotnost je 27,6 kilogramů. Pojezd usnadňují velká kola. K vozíku je možné také připnout plachtu, což je praktické zejména při převážení sypkého materiálu. Vozík je dodáván tak se závěsným košem, který se umisťuje nad bočnice.

Hecht 52184 vozík
Větší obrázek na MALL.cz

Koš se hodí mimo jiné na odložení menšího nářadí, které se hodí mít na zahradě neustále při ruce. Takto můžete s vozíkem popojíždět podle potřeby a nevláčet se s nářadím. Nespornou výhodou je, že bočnice lze sklopit, takže nakládání a vykládání převážených předmětů a materiálu je velmi jednoduché. Sklopením bočnic také dojde k vytvoření jakési pojízdné plošiny, která poslouží k přepravě rozměrnějšího materiálu, například nejrůznějších prken, dlouhých desek a podobně.

Výhody zahradního vozíku Hecht 52184

 • Vysoká nosnost (300 kilogramů)
 • Velká korba (objem 215 litrů)
 • Vhodné pro převážení sypkých materiálů, dlouhých předmětů a mnoho dalšího
 • Závěsný koš součástí balení

Nevýhody zahradního vozíku Hecht 52184

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Hospodářské kolečko J.A.D. TOOLS

J.A.D. TOOLS hospodářské kolečko
Větší obrázek na MALL.cz

Hospodářské kolečko J.A.D. TOOLS je tvořeno odolnou plastovou korbou, pevným kovovým rámem a dvěma nepostradatelnými koly. Objem korby dosahuje 210 litrů. Jeho hmotnost je 27 kilogramů. Manipulaci usnadňují nafukovací kola, která si poradí v různých terénech. Hospodářské kolečko slouží k přepravě nejrůznějších předmětů a materiálů. Uplatnění najde především na zahradě, ale nedocenitelné je také na stavbě, ve stáji a podobně.

Výhody hospodářského kolečka J.A.D. TOOLS

 • Pevný kovový rám
 • Široké využití
 • Velký objem korby (210 litrů)
 • Nafukovací kola pro snazší manipulaci

Nevýhody hospodářského kolečka J.A.D. TOOLS

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní vozík Hecht PROFI GARDEN CART

Hecht PROFI GARDEN CART vozík
Větší obrázek na MALL.cz

Plastový vozík Hecht HCP 402 Garden Cart je praktickým pomocníkem na každou zahradu díky opravdu všestrannému využití. Vozík má dostatečnou nosnost, celých 150 kilogramů. Jeho objem činí 110 litrů. Vyroben je z odolného a pevného plastu. Nechybí ani praktické držáky na zahradní nářadí s dlouhou rukojetí. Vozík je opatřen 2 pojezdovými koly pro snadné přemisťování a přepravu. Tento vozík je ideálním pomocníkem pro přepravu zeminy, shrabaného listí, písku, kamení a mnoho dalšího. Stejně tak pomůže při sběru a sklizni ovoce a zeleniny, převážet v něm můžete také těžké zahradní náčiní a nářadí. Velmi snadno se s ním manipuluje.

Výhody zahradního vozíku Hecht PROFI GARDEN CART

 • Vysoká nosnost (150 kilogramů)
 • Konstrukce z odolného plastu
 • Mnohostranné využití
 • Snadná manipulace

Nevýhody zahradního vozíku Hecht PROFI GARDEN CART

 • Menší objem korby (110 litrů)

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model zahradního vozíku Objem Rozměry Nosnost Barva
Fieldmann FZO 4001 vozík 80 l 94×50×55 cm 25 kg transparentní/černá
J.A.D. TOOLS stavební kolečko 80 l 165×58×56 cm

 

100 kg stříbrná
Hecht 52184 vozík 215 l 50× 72×110 cm 300 kg červená
J.A.D. TOOLS hospodářské kolečko 210 l 155×91×79 cm 100 kg černá
Hecht PROFI GARDEN CART vozík 110 l 150 kg černá

Oblíbené zahradní vozíky a jejich závěrečné hodnocení

Nemůžete se rozhodnout, který zahradní vozík nebo kolečko nejlépe splní vaše požadavky a využijete jej při pracích na zahradě a v okolí domu nejvíce? Na menší zahradu je vhodným kandidátem zahradní vozík Fieldmann FZO 4001, ve kterém převezete veškerý zahradní odpad. Naopak pro přepravu těžšího materiálu je lepší volbou hospodářské kolečko J.A.D. TOOLS, které vyniká velkým objemem a snadným ovládáním. K přepravě větších předmětů se potom nejlépe hodí zahradní vozík Hecht 52184, v jehož prospěch hovoří zejména vysoká nosnost.

2 replies to Recenze: nejlepší zahradní vozíky

 1. Tak něco takového bych na zahradu také docela potřeboval. Prvně na ní ale musím vyřešit trochu jiný problém. Letos se nám tam totiž přemnožil všelijaký plevel, tak jsem přemýšlel jak ho trvale zlikvidovat. No a když jsem se na internetu díval jaké jsou možnosti, tak jsem narazil na takové ty textilie proti plevelu Myslím si, že něco takového by mohlo být dost účinné.

 2. Jako těch variant je hodně. Já jsem spíš pro klasické kolečko a raději si na něj dám upínací gumy, když vozím něco velkého. Takové ty pojízdné popelnice mě moc nebaví v tom ohledu, že jsou prostě hluboké. Na druhou stranu jako takový transportní vozík na lopaty, tak je to asi ok

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *