Jak najít zedníka

Rate this post

Také si říkáte, že najít šikovného a ochotného zedníka je takřka nesplnitelný úkol? Nedivím se vám, i já mám bohužel podobnou zkušenost. Vyhledávání kontaktů a následné obvolávání s nulovým výsledkem, to pořádně otrávilo i mě. Člověk aby je navíc skoro prosil o pomoc…

Neházejme však všechny zedníky do jednoho pytle, to by bylo přece jenom hodně nespravedlivé. Ale přiznejme si, že až příliš často nezvedají telefony. Také dochvilnost nepatří mezi jejich silné stránky. Pokud se jedná o pár minut, není to nic hrozného. Ale pokud bude zedník stále rušit a posunovat dohodnutý termín, může vám to způsobit další nepříjemnosti, když budete muset obvolávat a posouvat termíny s dalšími řemeslníky, kteří mají na zednickou část úprav vašeho domu či bytu navázat dalšími stavebními a jinými pracemi. Jak se nespálit a najít zedníka, který obstará všechny potřebné práce v nejkratším možném termínu a k vaší naprosté spokojenosti?

S čím vším vám může zedník pomoci?

Zednické práce jsou náročnou záležitostí a většinou si na ně netroufne ani zkušenější kutil, zvlášť pokud se jedná o stavební úpravy většího rozsahu. Pomineme-li běžné stavební práce, tak se nabízí řada drobných úkonů, které mohou zlepšit kvalitu vašeho bydlení. Může to být například zazdění nepoužívaných dveří, což napomůže zlepšit stávající dispozici vašeho domu či bytu. Mnohdy se také ukazuje jako lepší řešení učinit s průchozího pokoje neprůchozí, který poskytuje mnohem větší soukromí. Nebo jen potřebujete posunout příčku a zvětšit tak nějaký pokoj? Či naopak přemýšlíte o tom, že necháte vytvořit novou příčku a tím i novou místnost? To vám může pomoci vyřešit problém s nedostatkem místností a každý člen vaší rodiny bude konečně mít svůj koutek. A neříkejte, že by vaší zahradě neslušel nový, zděný gril, který pozvedne vaše grilované speciality na vyšší úroveň…Jak najít zedníka

Jakého zedníka se vyvarovat?

Mnoho zákazníků má špatnou zkušenost s nesolidním jednáním ze strany zedníků. Jedná se zejména o cenovou nabídku a výslednou sumu. Někteří řemeslníci navrhnou relativně nízkou cenu, která potencionálního zákazníka spíše přesvědčí. V průběhu realizace zakázky se však objevují různé „překážky“, které generují dodatečné náklady. Domluvená cena a výsledná částka tak mohou být diametrálně odlišné, což vám může značně zkřížit plány a narušit hladký průběh rekonstrukce vašeho domu. Jak však takového zedníka poznat předem?

Při výběru každého řemeslníka jsou nesmírně důležité recenze a zkušenosti. Právě hodnocení a portfolio odvedené práce je tím nejlepším ukazatelem, který vám napoví, zda konkrétní zedník bude ten pravý! Pamatujte tedy na to, že sebelépe udělané webové stránky s působivými fotografiemi nejsou všechno… Jsou to opravdové výsledky, nikoli jen naaranžované, či dokonce úplně cizí fotografie? I nad takovými detaily se rozhodně vyplatí zamyslet.

Velká firma versus malý živnostník

Velké firmy mnohdy sice pracují rychleji, ovšem ne vždy je větší společnost dobrým řešením. Velké firmy totiž často upřednostňují významnější, objemnější zakázky a menší stavební práce a úkony staví na druhou kolej, jejich realizace se tak může protahovat. Je tak třeba počítat s tím, že rychlost provedení nebude úplně podle vašich představ a domluva s firmou bude rovněž na dlouhé lokte… Mnoho lidí navíc žije v domnění, že větší firma je zárukou kvalitně odvedené práce. To však rozhodně není pravidlem. Nejedna firma působící v tomto oboru vynakládá značné prostředky na reklamu, ovšem vynaložené úsilí na kvalitní provedení všech zakázek od začátku až do konce už značně pokulhává… Velké firmy mají často nasmlouváno větší množství zakázek, takže ne vždy je jednoduché najít vhodný termín. Ve prospěch větších subjektů naopak hovoří lepší zázemí a vybavení. Z toho vyplývá, že poskytované zednické a příbuzné služby jsou mnohem komplexnější.

Naproti tomu menší firmy a soukromí zedníci se často specializují na jeden druh práce. Zárukou však je jejich vysoká odbornost. Může se však stát, že vybraný zedník bude zaměstnán jinde, takže nebude mít čas věnovat se vaší zakázce. Takovému problému lze však předejít jasnou domluvou. Samostatně působící zedník však zaručuje individuální přístup a jednotlivci se mnohdy dočkají příznivější ceny.Jak najít zedníka

Výhody větších zednických firem

 • Lepší vybavení: Velká firma má většinou k dispozici nejmodernější nástroje a vybavení.
 • Komplexnější služby: V rámci větších společností bývá snadnější zajistit komplexní služby, například včetně následného malování, úklidu apod.
 • Slevy v rámci větších zakázek: Odběratelé většího objemu služeb se u větších dodavatelů mohou dočkat značných slev. To však většinou neplatí v případě jednorázových, menších zakázek.

Výhody soukromých zedníků

 • Větší flexibilita: Menší podnikatel je pánem svého času a většinou se dokáže lépe přizpůsobit.
 • Osobnější přístup: Jednání se stále stejným řemeslníkem zaručuje osobnější přístup, neboť na stavbě se tak nebudou objevovat noví a noví lidé.
 • Nižší ceny pro jednotlivce: Malé zakázky nejsou terno pro velké firmy, ale soukromí zedníci jsou rádi i za ně. Proto i jednotlivec může snadněji vyjednat lepší cenu.

Jak najít šikovného a spolehlivého zedníka snadno a rychle?

Jak jinak lze najít spolehlivého zedníka, který se vaší zakázky rád ujme? Velmi dobré řešení bezesporu představuje poptávkový server Poptávej.cz. Zadání poptávky je zcela zdarma a není nijak závazné. Vhodně samozřejmě je poptávku co nejvíce konkretizovat a specifikovat, například i včetně parametrů. Během následujících několika hodin obdržíte první poptávky od ověřených firem, které působí ve vašem okolí. Je jen na vás, jak se získanými nabídkami naložíte. Hlavním kritériem při vašem rozhodování se může stát cena, ale určitě se vyplatí neukvapit se a prohlédnout si recenze a zkušenosti jiných zákazníků s danou firmou. Nespornou výhodu představuje možnost porovnat si více nabídek na vaši poptávku. Budete tak mít jistotu, že se vás zedník nesnaží „vzít na hůl“ a vy nezaplatíte více, než je nezbytně nutné. Ušetřené peníze jistě najdou patřičné využití při dalším zvelebování vašeho domova.Jak najít zedníka

Jaká je moje zkušenost s hledáním zedníka?

Musím říct, že překvapivě dobrá. Po počátečním neúspěchu a hledání zedníka svépomocí na internetu mi pomohlo nečekaně jednoduché řešení. Pravdou je, že zedníka člověk nehledá každý den. Avšak zednické práce představují značný stavební zásah, proto není radno svěřit tento úkon někomu nespolehlivému. I mě děsila představa, že natrefím na někoho neseriózního. Proto mi velmi pomohla možnost poptat službu prostřednictvím speciálního formuláře. Po jeho vyplnění mi na zadanou e-mailovou adresu přišlo několik nabídek. Po vyloučení vyšších cenových kalkulací následovalo přečtení ohlasů na odvedenou práci tří zedníků z mého okolí. Nakonec zvítězil jeden zedník, se kterým se mi podařilo domluvit se na brzkém termínu. Stavební práce dopadly k mé dokonalé spokojenosti, navíc vše bylo oproti mému očekávání hotovo velmi rychle.

 

Daří se vám najít zedníka, který bude pracovat podle vašich představ? Podělte se s námi o své zkušenosti s hledáním spolehlivého zedníka!

5 replies to Jak najít zedníka

 1. Řešíme stejně jako toho truhláře přes známého. Nejlepší doporučení.

 2. Zedník a celkově šikovný řemeslník se shání hodně těžko. Já jsem rád, že mi se stavbou domu pomohl tchán, který je zedník, protože jinak nevím, co bych dělal. Nezvládli jsme udělat úplně všechno, takže na něco jsme si museli vzít firmu. Třeba jsem si nechal udělat plastová okna od Pramos https://www.pramos.cz/okna/plastova-okna/ . Ta opravdu nevím, jak bychom dělali 😀 .

 3. Najít dneska šikovného řemeslníka, který práci neošidí, nebude stát tisíce a bude mít čas, snad není možný. My jsme taky nejdřív mysleli, že si necháme dům postavit, ale když jsem si tak zjišťoval, kolik by nás dům stál a pak jsem si udělal výpočet hypotéky u https://finuance.eu/ , tak jsem se úplně zhrozil. To bychom do konce života nesplatili. Nakonec dům stavím s tátou a tchánem, kteří mají se stavbou domu zkušenosti a byli ochotní mi pomoct a společně to dáme nějak do kupy a za třetinové náklady.

 4. Jako není to jednoduché, to je samozřejmé. Hlavně pak ty ceny. Na druhou stranu ani ti řemeslníci to nemají zase tak jednoduché. Stačí, když pár firem nezaplatí faktury a už řešíte exekuci a oddlužení. Prostě dneska to podnikání není fakt procházka růžovým sadem a já obdivuji všechny lidi, kteří se vydali touto cestou, protože to není fakt sranda. 🙂

 5. Ahoj, chtěl bych se na něco zeptat. Nevíte náhodou, kde bych našel nějakého řemeslníka, který by mi byl schopen vyměnit okapy na domě? Ty současné jsou v dost špatném stavu a rád bych je ještě před zimou nechal vyměnit za nové. Je pravda, že jsem na to také mohl myslet dřív, teď to řeším na poslední chvíli, ale tak co se dá dělat. Nějaké tipy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *