Recenze zahradních domků na nářadí

Rate this post

Přehledné skladování zahradních potřeb? O to se postarají zahradní domky! Zahradní domky skýtají vskutku všestranné využití. Poskytnou útočiště zahradnímu nábytku, náčiní, sekačce a podobně. V zahradních domcích a chatkách je možné skladovat také grily, jízdní kola, nejrůznější sportovní potřeby nebo nářadí. Domek se tak může proměnit v malou dílnu.

Jak je to se základy domku?

A jak je to se základy domku? Některé zahradní domky jsou opatřeny podlahou, proto není nutné podklad nijak zvlášť připravovat. Pokud tomu tak není, je třeba vybudovat vhodné základy. Horní hrana základů by měla zhruba o 5 centimetrů přečnívat terén. Důležité je základ odvodnit a dbát na vytvoření dokonale vodorovné roviny.

Je třeba povolení ke stavbě domku?

Před zakoupením a zahájením montáže zahradního domku je třeba se ujistit, že není nutné žádné stavební povolení. To platí v případě domků s pevnými základy. Situace se však liší, proto je nejlepší informovat se na příslušném úřadě.

Porovnání nejoblíbenějších zahradních domků, chatek a boxů

Zahradní domek LanitPlast EVA

Tradiční zahradní domek LanitPlast EVA o rozměrech 229×194 centimetrů, je charakteristický pěkným vzhledem. Zastavěná plocha činí 4,45 m2. Konstrukce je tvořena stěnovými panely, střecha je vyrobena z OSB desek. Jednotlivé díly k sobě stačí pouze přišroubovat. Zahradní domek je opatřen dvoukřídlými dveřmi. Součástí je samozřejmě také podlaha, dvě okna z plexiskla a střešní lepenka. V balení naleznete také veškeré potřebné kování. Dřevo je tlakově impregnováno, což předchází vzniku plísní.

LanitPlast EVA
Větší obrázek na MALL.cz

Před samotnou montáží, která je velmi jednoduchá, je nutné všechny součásti ošetřit základním nátěrem ze všech stran. Hluboko působící nátěr by měl předejít vzniku plísní a také zmodrání dřeva. Konečný nátěr by měl být tvořen dostatečně pigmentovanou lazurou, která bude odolávat povětrnostním vlivům a chránit dřevo proti UV záření a také vlhkosti. Součástí balení je také dřevěná podlaha, není tedy nutné připravovat základy.

Výhody zahradního domku LanitPlast EVA

 • Mimořádná odolnost proti nepříznivému počasí
 • Rychlá a snadná montáž
 • Tradiční elegantní vzhled
 • Dřevěná podlaha součástí domku

Nevýhody zahradního domku LanitPlast EVA

 • Nutnost nátěru

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní domek LIFETIME 6418 DIY

Plastový zahradní domek LIFETIME 6418 DIY o 244×152 centimetrů zaujme moderním designem a robustní kovovou konstrukcí. V jeho prospěch hovoří také dvojité stěny tlusté 26 milimetrů. Zastavěná plocha činí 3,71 m2.

Plastový zahradní domek vyniká zejména minimálními nároky na údržbu a také velmi dobrou odolností vůči nepříznivým díky odolnému materiálu. Domek se vyznačuje velmi rychlou a jednoduchou montáží. Jednotlivé díly se pouze jednoduše zaklapnou do sebe a spoj je poté zajištěn pomocí šroubu. Složený domek je možné poměrně snadno přemístit podle potřeby.

Domek rovněž není nutné natírat nebo chránit nátěry proti korozi. Výhodu představuje také minimální kondenzace vody uvnitř tohoto zahradního domku. Celkově se domek vyznačuje velmi vysokou odolností proti působení UV záření a nepříznivým klimatickým podmínkám.

LIFETIME 6418 DIY
Větší obrázek na MALL.cz

Domek je dodáván spolu se dvěma ventilačními okénky, která se nachází na střeše. Nechybí ani plastová podlaha s protiskluzovou povrchovou úpravou a dvoukřídlé dveře. Zatížení střechy by nemělo přesáhnout 115 kg/m2, rychlost větru by neměla být větší než 113 km/hod.

Výhody zahradního domku LIFETIME 6418 DIY

 • Snadná montáž díky zaklapávacím a šroubovaným spojům
 • Dvojité stěny
 • Bezúdržbový model
 • Moderní design

Nevýhody zahradního domku LIFETIME 6418 DIY

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní domek M.A.T. Group

Zahradní domek  o rozměrech 210×244×193 cm vyniká nízkou hmotností, konkrétně 77 kilogramů. Nespornou výhodu je široký vchod (170×104 cm) tvořený dvojitými posuvnými dveřmi, který zaručuje komfortní přístup. Promyšlená konstrukce umožňuje rychlé a snadné sestavení. Vyroben je z ocelového plechu ošetřeného práškovým nástřikem v zelené barvě. Stěny jsou vyztužené. Zahradní domek nedisponuje podlahou, proto je třeba připravit vhodný podklad, například dřevěnou desku, betonový podklad apod.

M.A.T. Group domek
Větší obrázek na MALL.cz

Zahradní domek je vhodný ke skladování nářadí, jízdních kol, sekaček a dalšího zahradního vybavení. Dveře lze samozřejmě uzamknout. Nutno také pamatovat na to, že maximální zatížení střechy by nemělo přesáhnout 90 kg/m2.

Výhody zahradního domku M.A.T. Group

 • Vyztužené stěny
 • Uzamykatelné dveře
 • Prostorný vchod
 • Nízká váha (77 kilogramů)

Nevýhody zahradního domku M.A.T. Group

 • Chybějící podlaha

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní chata Vladeko Hugo

Vladeko Hugo
Větší obrázek na MALL.cz

Panelový zahradní domek Vladeko Hugo je opatřen sedlovou střechou, dvoukřídlými dveřmi a jedním menším oknem. Konstrukce je tvořena sbíjenými rámy a palubkami, síla stěny dosahuje 16 milimetrů. K výrobě tohoto zahradního domku bylo použito borovicové dřevo, které je dokonale zhoblované a navíc ošetřené pomocí tlakové impregnace. Tato povrchová úprava výrazně prodlužuje životnost zahradní chaty, neboť mnohem lépe odolává nepříznivým vlivům počasí, ale také nejrůznějším škůdcům nebo vzniku plísní. Takto ošetřené dřevo už nevyžaduje další ochranný nátěr. Střešní krytina je tvořena černou lepenkou, ale možné je použít i jinou krytinu, například střešní desky apod.

Výhody zahradní chaty Vladeko Hugo

 • Ošetření povrchu dřeva tlakovou impregnací
 • Odolnost proti nepříznivým vlivům (počasí, škůdci, plísně)
 • Dostatečný skladovací prostor
 • Všestranné využití

Nevýhody zahradní chaty Vladeko Hugo

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní úložný box Arrow Versa Shes 53

Arrow Versa Shes 53
Větší obrázek na MALL.cz

Praktický zahradní úložný box Arrow Versa Shes 53 o hmotnosti 32 kilogramů je určen ke skladování nejrůznějšího zahradního náčiní, ale například také sportovních potřeb, dřeva nebo pro kontejnery určené na třídění odpadu. Zahradní úložný box vyrobený z galvanizované oceli se vyznačuje nadčasovým, nenápadným designem a také jednoduchou montáží. Box je určen pro celoroční použití a nabízí všestranné využití. Výhodou jsou široké dvojité křídlové dveře, které je samozřejmě možné uzamknout. Práci usnadňuje také otevíratelné víko, které je možné zajistit v otevřené poloze díky zarážkám. Box, jehož zastavěná plocha činí 1,08 m2, se vyznačuje velmi dobrou stabilitou díky nosné kovové konstrukci a také kvalitní povrchovou úpravou, konkrétně práškovým lakováním. Box není dodáván s podlahou.

Výhody zahradního úložného boxu Arrow Versa Shes 53

 • Vzhled imitující dřevo
 • Jednoduchá montáž
 • Různé možnosti využití
 • Pevná konstrukce

Nevýhody zahradního úložného boxu Arrow Versa Shes 53

 • Chybějící podlaha

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model zahradního domku Typ Podlaha Hmotnost Rozměry (š×d×v) Barva
LanitPlast EVA zahradní domek ano 180 kg 229×194×203 cm béžová
LIFETIME 6418 DIY zahradní domek ano 214 kg 244×152×244 cm béžová/zelená
M.A.T. Group domek zahradní domek ne 77 kg 190×244×210 cm zelená
Vladeko Hugo zahradní chata ano 345 kg 225×225×212 cm béžová
Arrow Versa Shes 53 zahradní úložný box ne 32 kg 75×144×128 cm tmavě šedá

Zahradní domky, chatky a boxy: závěrečné srovnání

Už máte jasno v tom, který zahradní domek si pořídíte? Velmi dobrým poměrem kvality a ceny vyniká zahradní domek LanitPlast EVA, který zaujme také tradičním designem. Náročným uživatelům velmi dobrou službu udělá také zahradní domek LIFETIME 6418 DIY. Pro skladování menších předmětů je naopak vhodným kandidátem úložný box Arrow Versa Shes 53, který na každé zahradě nalezne využití.

5 replies to Recenze zahradních domků na nářadí

 1. Za sebe musím říct, že zahradní domek je bezvadná záležitost pro všechny, kteří nemají garáž. Při stabě domu už nám na garáž nevyšly peníze, takže jsme řešili, kde skladovat nejrůznější zahradní záležitosti, jízdní kola, sekačku apod. Nakonec jsme vybrali kovový zahradní domek delta od tohoto prodejce https://www.my-hobby.cz/2932-zahradni-domky-pristresky Sice jsme měli okolo materiálu domku doma menší rozepři, protože já jsem chtěla kvůli vzhledu dřevo, ale nakonec jsem i s kovovým domkem spokojená- vybrali jsme typ s fólií imitující dřevo, takže působí jako dřevěný, avšak není potřeba jej pravidelně natírat a jinak udržovat.

 2. Tyjo, nějaký zahradní domek bych vlastně taky potřeboval. Hlavně na skladování nářadí. Teď momentálně mají na zahradě ale přednost jiné věci. Mimo jiné bych si třeba chtěl pořídit zahradní jezírko. To byl můj sen už dlouho a řekl jsem si, že příští rok si ho konečně splním. Snad to dopadne tak, jak si představuji.

 3. Takovou kůlničku bych taky potřeboval. Mám doma už tolik nářadí, že to pomalu není kam dávat. Většina z něj je v garáži. Teď k tomu všemu navíc ještě přibyl šroubový kompresor, který zabírá poměrně dost místa a v garáži se díky tomu pořádně nedá hýbat. Asi si nějaký takový domek dřív nebo později budu muset pořídit.

 4. Jeden takový zahradní domek jsem si pořídil minulý rok a na nářadí je to opravdu skvělá věc. Ten můj sice není moc velký, ale vejde se do něj vše, co je potřeba. Co se mi ale ještě nedávno dost zalíbilo jsou takové ty zahradní altány. Znáte to? To bych na zahradě také moc chtěl, nějaké příjemné posezení mi tam totiž dost chybí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *