Recenze nejlepších klimatizací vzduchu

Rate this post

Každý z nás někdy řešil problém horkých letních dnů, kdy se z našich bytů a domů stávají téměř neobyvatelné sauny. Ale jak si s tímhle problémem poradit a přitom nenaletět na předražené výrobky? Položil jsem si tuhle otázku za vás a udělal si takový malý průzkum.

Ze všeho nejdříve by bylo vhodné si něco říct o klimatizacích. Beru v potaz, že jsou mezi námi tací, kteří již klasickou klimatizační jednotku v domácnosti zabudovanou mají. Chci se tady ale bavit o mobilních verzích, které jsou vhodné do bytu nebo domu především díky tomu, že je lze bez větších obtíží přesouvat tam, kde jsou zrovna nejvíce zapotřebí. Výhody mobilních klimatizací oproti klasickým dále spočívají ve snadné manipulaci, rychlém zapojení bez stavebních úprav a okamžitém provozu zařízení.

Klimatizace fungují na principu odčerpávání tepla z místnosti a jeho následném ochlazování pomocí chladiva, které se ve vnitřní jednotce odpařuje. Ven se pak chladivo dostává ve zkondenzované formě a předává tepelnou energii. Cirkulaci chladiva dodává kompresor, který zajišťuje tlaky potřebné pro chod okruhu. Na co je třeba u mobilních klimatizací brát zvláštní ohled je výfuk horkého vzduchu pomocí flexibilní hadice. Špatná instalace totiž může snížit účinnost až o polovinu. Tím mám na mysli hlavně ledabylé zavěšení z okna, přičemž se nám může teplý vzduch vracet zpátky do místnosti. A to myslím nikdo z nás nechce. Praktickým řešením může být například lišta do oken s otvorem na hadici, kterou mají některé klimatizace z našeho seznamu v základním příslušenství. Také je lepší dávat si pozor na kroucení hadice a její natahování, což ve výsledku zhoršuje správnou cirkulaci vzduchu a může vést k poškození kompresoru zařízení.

Nyní se můžeme společně podívat na několik nejlepších produktů a popíšeme si jejich klady a zápory. Všechny spadají do energetické třídy A, takže můžete počítat i s vetší úsporou financí pro vaši domácnost.

Clatronic CL 3637

clatronic cl 3637
Větší obrázek na MALL.cz

První na seznamu máme mobilní klimatizaci značky Clatronic vyvedenou v bílé barvě s kolečky pro snadný přesun a přehledným LED
displejem, s bočními tlačítky na upravování teploty a navolení režimu chlazení, odvlhčování a ventilaci.

Klady

 • Hlavní přednost je schopnost recirkulovat až 380 m3 vzduchu za hodinu
 • Obsahuje 4 vyjímatelné filtry, takže zaručuje opravdu čisté ovzduší

Zápory

 • Poměrně malý příkon.
 • Relativně vyšší pořizovací cena.

>> Zjistit aktuální cenu

Vivax ACP-09PT25AEH

vivax-acp
Větší obrázek na MALL.cz

Klimatizace Vivax mě zaujala svou popularitou na chorvatském trhu. To mě donutilo uvažovat nad tím, že právě v přímořských státech musí vědět, jaká je ta pravá a účinná mobilní klimatizace.

Toto chytré zařízení si zapamatuje poslední operaci a po opětovném zapnutí automaticky pokračuje v poslední operaci.

Skládá se z Eco filtru, který nepropouští prach a ničí bakterie a plísně. Zařízení můžete účinně využívat pro vytápění při nízkých venkovních teplotách.

Klady

 • Nižší hlučnost,
 • nízká spotřeba v pohotovostním režimu,
 • funkce memory a sleep.

Zápory

 • Nečistí vzduch,
 • špatně skladovatelná v malých prostorách.

>> Zjistit aktuální cenu

Azuri AZO-MO35VA

azuri azo
Větší obrázek na MALL.cz

Azuri AZO-MO35VA je jedna z mála klimatizací na trhu, která řeší i design. Není to pouze hranatá šedá krabice, která chladí a klimatizuje, ale také designový prvek v domácnosti. Díky své šedé barvě a stříbrnému lesku oživí každou domácnost.

Toto zařízení bych doporučil zejména do menších domácností, protože šířka je pouhých 37,5 cm a výška jen 77,5 cm. Zároveň nám může v zimě sloužit jako menší topení.

Klady

 • Výkonnost chlazení
 • Funkce topení
 • Malé a zároveň elegantní

Zápory

 • Vysoký příkon
 • Špatná dostupnost na českém trhu

>> Zjistit aktuální cenu

Clatronic CL 3639

clatronic cl 3639
Větší obrázek na MALL.cz

Jak už název napovídá, máme tu druhého zástupce od Clatronicu, kromě barevného provedení došlo hlavně ke změně výkonu, který je zde o něco vyšší. Je jasné, že se to projevuje na příkonu zařízení.

Naštěstí zde není rozdíl tak markantní, takže se stále tato klimatizace řadí do energetické třídy A a v našem výběru je jedna z nejúspornějších.

Přístroj umí přepínat mezi třemi režimy: chlazení, odvlhčování a ventilátor. Dá se pohodlně ovládat přes podrobný multifunkční LED displej a nebo na dálku infračerveným dálkovým ovládáním. Výkon dosahuje solidních hodnot 380 m3 za hodinu.

Klady

 • Jako model 3637 obsahuje i tento okenní sadu, do které se instaluje hadice kvůli lepšímu odvodu tepelné energie
 • Netradiční líbivý design

Zápory

 • Nejvyšší pořizovací cena na našem seznamu

>> Zjistit aktuální cenu

ECG MK 103

ecg mk 103
Větší obrázek na MALL.cz

Mobilní klimatizace MK 103 je výrobkem od známé značky ECG. Už z tohoto důvodu mě klimatizace velmi zaujala. Tato klimatizace nám kromě příjemného chlazení nabízí i funkci čištění vzduchu, takže se zbavíme i nepříjemného dusna v parných dnech a bude se nám daleko lépe dýchat.

Díky své nízké spotřebě můžeme nechat zařízení nás ochlazovat celý den i noc. S klimatizací MK 103 se budeme těšit na horké letní dny a následný relax v chládku.

Termostat je možné nastavit na hodnoty od 17 do 30 °C. Ventilátor se dá přepínat mezi třemi rychlostními režimy, zařízení se dá ovládat přes dodávaný dálkový ovladač. Ideální je pro menší prostory, zhruba do 20 čtverečních metrů, hodí se proto třeba na chatu nebo do menšího bytu.

Klady

 • Velmi nízká cena v poměru s vysokým výkonem
 • Funkce čištění vzduchu a ventilátoru
 • Rozměrově velmi skladné zařízení

Zápory

 • Poměrně hlučná

>> Zjistit aktuální cenu

 

Protože koupě mobilní klimatizace není zrovna nejlevnější záležitost, tak mi dovolte pár rad na závěr, jak si správně vybrat.

Nejdůležitější otázku, kterou si musíme položit je, jaké místnosti a jaký prostor chceme klimatizovat.  Čím větší prostor potřebujeme ochlazovat, tím vyšší výkon od zařízení potřebujeme. Zároveň si však musíme dát pozor, ať nekoupíme příliš výkonnou klimatizaci, abychom místnost zbytečně nepřechladili a neničili tak ani samotný přístroj.

Další důležitý bod při výběru je cena. Ne každý z nás má dostatek financí na nákup klimatizace a následnou montáž. Tento problém mě bohužel taky potkal, ale potěšilo mě, že se dá koupit kvalitní mobilní klimatizace již od 8000 Kč, kde montáž zvládneme sami.

Pokud máte stejně jako já malou domácnost a nechcete moc utratit a zároveň mít i dobrý výkon tak vám doporučím mobilní klimatizaci ECG MK 103. Je energeticky výhodná, pročistí nám vzduch a zároveň se, díky svým kompaktním rozměrům, elegantně vejde do každé domácnosti.

Chcete-li investovat do většího zařízení, tak mohu doporučit Clatronic CL 3639, který při svém výkonu dokáže recirkulovat až 380 m3 prostoru, což je také zároveň největší hodnota ze všech produktů v naší recenzi. Je zde ale samozřejmě nutné počítat s většími pořizovacími náklady.

5 replies to Recenze nejlepších klimatizací vzduchu

 1. Já bych nikdy nevěřil, jaký je v klimatizacích velký rozdíl. Vloni na jaře jsme se poohlíželi, jaké jsou klimatizace v Brně a našli jsme jich tolik, že jsem si vůbec nemohl vybrat. Nakonec to vyhrála klimatizace Samsung z https://encofa.cz/ a přes léto se ukázalo, že to byla dobrá volba.

 2. Nejlepší klimatizace jsou dost relativní pojem. My máme například klimatizaci značka Toshiba od https://www.recu-clim.cz/klimatizace-hradec-kralove a podle mě je to jedna z nejlepších klimatizací. Když jsme sháněli vhodné klimatizace do bytu Hradec Králové, tak mě až překvapilo, kolik existuje prodejců a typů klimatizací.

 3. Já nevím no. U nás doma by tady ty malé klimatizace asi neuspěly. Už pár let tu má máme klasickou velkou a tu si teda nemůžu vynachválit. Je ale pravda, že pravidelný servis je potřeba. Nebýt něj, tak by nejspíš nefungovala tak dobře a hlavně by klimatizovat s ní ani nebylo zdravé.

 4. My taky letos přemýšleli nad tím, jestli si nekoupit nějakou klimatizaci k nám domů. Nakonec jsem ale naznala, že to je zbytečnost. Přecejen máme na zahradě velký plastový bazén, takže když je vedro, člověk se může jít v klidu ochladit do něj. To bohatě stačí. Navíc je to i levnější. 🙂

 5. Klimatizaci doma už pomalu rozjíždíme jak se teď oteplilo. Horší to mám ale v autě. Tam se mi totiž podle všeho rozbil klimakompresor a asi to bude chtít výměnu. Klimatizace teď prakticky nefunguje a to je v tom vedru, které začíná být docela problém. Snad mi to někde zvládnou rychle opravit. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *