Recenze bojleru Dražice OKCE 125

5/5 - (4 votes)

Představení

Přestěhovala jsem se do nového domu sama s dětmi a řešila jsem problém ohledně ohřívání vody, abych nevyhazovala peníze oknem a zároveň ušetřila. Jelikož jsem byla sama s dětmi potřebovala jsem něco, co není finančně tolik náročné, a zároveň je spolehlivé. Letos jsem objevila právě novinku na trhu a to je Dražice OKCE 125, model 2016 a rozhodla se pro vás sepsat rencenzi na tento produkt.

Co by si měl každý promyslet před koupí tohoto tohoto produktu

Tento bojler řeší problém s místem, jelikož je výškově nastavitelný. Dále řeší také problém s teplotou, u tohoto modelu si můžete nastavit teplotu tak, jak chcete. Pokud řešíte problém se životností bojleru nezoufejte, měla jsem starší model a vydržel 15 let. Pokud je pro vás rozhodující rychlost ohřevu vody, tak v tomto je OKCE 125 opravdu přeborník. Produkt je vhodný opravdu pro všechny, nejlepší je asi pro čtyřčlennou rodinu, kvůli velikosti. U nás nyní slouží pro dva dospělé a dvě děti, a naprosto nám vyhovuje. Myslím si, že nebude vyhovovat spíše pro větší rodiny, kde jsou větší spotřeby. Než si zakoupíte bojler, měli byste hlavně vědět, kam bojler umístíte, takže pokud jdete kupovat bojler, místo kam ho dáte byste měli rozhodně znát. Také musíte zvážit, jestli velikost 125 bude pro vás dostačující, nebo budete potřebovat větší množství teplé vody. Větší objem bojleru budete volit, pokud máte více členů v rodině.

Představení produktu

Tento pomocník vám ohřeje vodu opravdu v krátkém čase. Sama jsem si myslela že to není možné, ale kvalita se opravdu nezapře. Ohřev je zajištěn keramickým topným tělesem, ovládaným provozním termostatem a který je jištěný bezpečnostním termostatem, neboli tepelnou pojistkou. Součástí balení je samozřejmě bezpečnostní ventil i závěs.

Předností modelu 2016 je například úplně nový termostat a chytré ovládání, dále oproti starším modelům má nový tvar víka a také nový kryt elektroinstalace, který usnadňuje přístup k zapojení do elektriky. Tento model i velikost bojleru se hodí zejména větší rodině, řekla bych čtyřčlenné a výše, díky velikosti objemu, pro menší rodiny s méně rodinnými příslušníky se hodí spíše menší objemy bojlerů, jelikož ty větší jsou jednoduše zbytečné. Také je tento ohřívač vody určen pro ty, kteří chtějí ušetřit a zároveň si pořídit kvalitu.

Výhody produktu:

 • Velký objem ohřívače
 • Rychlý ohřev
 • Jednoduché manipulování
 • Dlouhá životnost a záruka
 • Nový závěs bojleru snižuje tepelnou ztrátu

 

Nevýhody produktu:

 • Nejspíše cena, avšak člověk si zaplatí za kvalitu a značku
 • Větší hlučnost
 • Energetická třída C

Výhod a funkce

 1. Univerzální závěs pro elektrické ohřívače DZD, je novinkou v u těchto modelů. Má kompaktní řešení s novým designem a také nový závěs pomáhá snížit tepelnou ztrátu Vašeho ohřívače. Různá velikost šroubů slouží k zavěšení starších modelů DZD, ale také modely od jiných výrobců. Zavěs se dodává s ohřívačem Dražice jen od modelové řady 2015, nikoli starší. Upínací rozměry šroubů ve zdi jsou možné ve velikosti: 300-310mm, 350-372mm a 432-468mm. Výborná záležitost, pokud chcete ušetřit.
  závěs ohřívače dzd
 2. Svislý ohřívač vody je výhodný i pro prostory, kde není tolik místa. Ohřívače vody, které jsou umístěny svisle jsou rozhodně funkčně výhodnější, jelikož se teplá voda nemíchá se studenou, na rozdíl od vodorovných ohřívačů, kde se naopak mísí. Nevýhoda svislých ohřívačů vody je ten, že jakmile se voda ohřeje na maximální teplotu, není k dispozici okamžitě, ale musíme chvíli počkat. Svislý bojler je určený pro zavěšení a montáž na zeď. Pokud tedy nemáte v domě či bytě moc místa, svislý bojler je výbornou variantou.
  svislý ohřívač vody
 3. Objem 125l je opravdu vhodný pro větší rodiny. Pokud v domě žijí dva lidé, budou mít i menší spotřebu vody, tudíž nebude potřeba tolik vody k ohřevu. Avšak pokud v domě žijí i děti, spotřeba teplé vody vzroste a proto se určitě vyplatí mít větší objem bojleru. U nás krásně 125 litrový ohřívač stačí. A to jsme dva dospělý a dvě děti. Pro více člennou rodinu bude samozřejmě potřeba větší objem bojleru.
  objem ohřívače vody
 4. Nový tvar vík u tohoto modelu usnadní manipulaci s tímto ohřívačem vody. V nové řadě těchto bojlerů došlo k vylepšení plastových vík, které se začaly vyrábět z ekologičtějších a hlavně lehčích materiálů a jejich nový tvar usnadní nejen manipulaci, ale také instalaci zařízení. Novinkou také je možnost ke spodnímu víku přimontovat velice vkusný a elegantní nerezový držák na ručník, který může pomoci zakrýt vodovodní rozvod. Inovace se projevila také na krytu elektroinstalace, kde byl vytvořen přístup do prostoru zapojení ohřívače, v případě nutných servisních zásahů. Přístup je nyní pro nám mnohem víc pohodlnější.
  řez ohřívačem vody
 5. Tento nový ohřívač vody má také úplně nový závěs. Je univerzální a má kompaktní řešení s novým designem. Tento nový závěs také velmi pomůže snížit tepelnou ztrátu ohřívače.
  schéma ohřívače Dražice
 6. Funkce pojistného ventilu – tento ventil má v sobě zpětný ventil, který zabrání proražení vody zpátky do vodovodního řádu. Voda, která začne odkapávat během ohřívání je v pořádku, a ukazuje tak že pojistný ventil funguje správně. Pokud vám voda začne vykapávat i mimo vlastní ohřev, může se jednat o usazení nečistot ve ventilu nebo se může jednat o poruchu pojistného ventilu.Pokud však voda odkapává během ohřívání vody, zkuste navléknout na hrdlo hadičku a tu následovně sveďte do odpadu. Odvod neodvádějte nahoru, musí být zabezpečený před zamrznutím a stlačením. Nejlepším řešením pro vás je instalace expanzní nádoby mezi ohřívač vody a pojistný ventil.
  pojistný ventil
 7. Funkce zpětné klapky – zpětná klapka by se měla umístit na vstup výměníku. Ale tady byste měli dát pozor na zavzdušnění výměníku. Pokud mát dost vzduchu ve vodě, nebo nemáte silné čerpadlo, které by bylo dostačující, doporučuje se umístit odvzdušňovací ventil mezi zpětnou klapku a výměník.Aby se uzavřela zpětná klapka, je nutné zastavení proudění vody v potrubí v povoleném směru. Zpětná klapka funguje pouze v jedné poloze.
  zpětná klapka
 8. Ovládání tohoto ohřívače vody je umístěn pod průhledným krytem ovládacího panelu. Proto je jeho ovládání opravdu jednoduché pro všechny. I pro mě, pro člověka, který zrovna není technicky zdatný.
  knoflíky pod průhledným krytem
 9. Nastavení teploty vody se nastavuje otočením knoflíku termostatu. Ten symbol, který potřebujete musíte nastavit proti pevnému bodu na ovládacím panelu.
  termostat okce 125
 10. Konstrukce ohřívače se vyrábí z ocelového plechu. Vnitřek nádoby je posmaltován. Na spodním dnu nádoby je přivařena příruba, ke které je našroubováno víko příruby. Mezi víkem příruby a přírubou je vložen těsnící kroužek. Ve víku jsou jímky, které slouží pro umístění topného tělíska a čidel termostatu a bezpečné pojistky. Elektroinstalace je umístěna pod plastovým odnímatelným krytem, takže nehrozí nebezpečí úrazu a přitom je vše jednoduše přístupné.
  plechová konstrukce ohřívače dražice
 11. Princip činnosti a schéma zapojení – Voda se ohřívá díky trubkovému topnému tělesu. V jímce jsou umístěni čidla bezpečnostního a provozního termostatu. Termostat řídí nastavenou teplotu vody.
  schéma zapojení ohřívače dražice
 12. Elektroinstalace – ohřívač vody má univerzální elektrickou topnou jednotku s pevným nebo volitelným výkonem topných těles. Tato topná jednotka je složena z příruby, ve které jsou přivařeny jímky pro keramická topná těles a také jímka pro čidla regulace. V plastovém krytu elektroinstalace je umístěny provozní a bezpečnostní termostat, kontrolka chodu ohřívače a průchodka přívodního vodiče. Výkon topné jednotky je velice výhodné, protože si sami můžete zvolit podle požadované doby ohřevu nebo podle připojovacích možností rozvodu elektrické energie.
  elektroinstalace ohřívače vody Dražice
 13. Po zapojení bojleru na elektrickou síť, topné těleso začne ohřívat vodu. Vypínání a zapínání tělesa reguluje termostat. Termostat lze nastavit podle potřeby od 0 do 77 stupňů. Doporučuje se však nastavení vody max. na 66 stupňů, takto to dělám i já. Díky nižší teplotě dochází i ke snížení tepelných ztrát. V následující tabulce jsou jsou ukázány technické parametry elektrické topné jednotky.
  parametry okce 125
 14. Pojistný ventil se montuje na přívod studené vody, mezi ním a bojlerem nesmí být vůbec žádná uzavírací a škrtící armatura, ani filtry. Z mé zkušenosti musí být ventil dobře dostupný. My namontovali pojistný ventil na odbočnou větev vyvedenou nad ohřívač.
  ventil na odbočce

 

 

Hodnocení uživatelů

Už před koupí tohoto ohřívače jsem si hledala recenze na internetu, aby se nestalo, že bych šlápla vedle. Na internetu převažovala drtivá většina pozitivních a vychvalujících recenzí, takže jsem se nebála do čeho jdu. Všichni si chválí nejen cenu, ale také kvalitní a spolehlivou značku, která nezklame, hodně lidí v recenzí píše, že značku těchto ohřívacích zařízení již měli a jsou s ní nadmíru spokojeni. U nového modelu si chválí větší pohodlí a celkovou manipulaci.

recenze okce 125

Alternativy

 1. Ohřívač vody Mora elektrický EOMK 120 SHSM

Tento ohřívač vody je cenově cenově o něco levnější než Dražice OKCE 125, a přes to je objemově o 5 litrů menší. Příkon má také nižší a hmotnostně je zhruba o 4 kila lehčí než bojler Dražice OKCE 125.

Podle recenzí vyšel tento ohřívač o něco hůře než Dražice. Přesto jsou si velmi podobný ať již funkcemi, nebo výkonem.

 1. Ohřívač vody Mora elektrický EOM 200 PK

Tento typ ohřívače se opět liší cenou je dražší než bojler Dražice, je nižší a přes to má o 80 litrů objemu více. Hmotnostně je avšak samozřejmě o 20 kilo těžší než bojler Dražice 125.

Tato alternativa je cenově nižší, je to primárně značkou – Dražice je kvalitní značka, která je větší zárukou spolehlivosti než Mora.

 1. Ohřívač vody Tatramat EOV 120 Trend

Cenově jsou oba bojlery zhruba nastejno. Energetická třída je stejná, a to třída C. Tento ohřívač má o 4 litrů méně než náš bojler Dražice.

Podle diskuzí má tento ohřívač vody menší životnost, takže by se mohlo stát, že po několika pár letech budeme muset ohřívač vody vyměnit za jiný.

Souhrn

Bojler Dražice OKCE 125 vám zjednoduší přístup a manipulaci v prostoru elektrozapojení. Díky svislému zavěšení vám pomůže ušetřit místo pokud nemáte moc velké prostory. Také díky tvaru nových vík vám bude usnadněna manipulace s ohřívačem.

Tento bojler je dobrá volba ke koupi díky:

 • Ceně která je opravdu výhodná, oproti jiným bojlerům, které mají třeba i větší objem, ale nejsou tak kvalitní
 • Spolehlivosti – každý je s touto značkou spokojena již několik let
 • Ušetříte – bojler je sestaven tak aby vám neuniklo žádné teplo

Já jsem tento ohřívač vody pořídila na Mall.cz, protože tam byla doprava až do bytu zdarma. Podívejte se na tento odkaz – www.mall.cz/bojlery/drazice-okce-125-model-2016 a třeba vás přesvědčí tak jako mě. Z mé vlastní zkušenosti bych vlastně ani jiný nechtěla. Nejenže ušetřím, ale také stačí pro nás všechny. Když jsem vybavovala dům sama jen s dětmi, počítala jsem s tím, že si třeba časem někoho najdu a budeme bydlet ve čtyřech. Proto jsem volila právě větší objem ohřívače vody a musím říct, že se mi to opravdu vyplatilo.

One reply to Recenze bojleru Dražice OKCE 125

 1. V 99% je pojistný ventil zároveň zpětná klapka, takže se prostě vřadí těsně před bojler, nevymýšlejte nesmysle.
  Proč u elektro máte obrázek bojleru s tepelným výměníkem z vedlejšího kotle?
  prostě děsná slátanina … 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *