Domácí vodárny – test a recenze

Říkáte si, že domácí vodárna není nic pro vás? Možná nevíte, co všechno takové zařízení nabízí. Domácí vodárna se postará o efektivní distribuci dešťové vody, vody ze studny nebo cisterny v rámci vaší zahrady nebo domácnosti.

V rámci domácnosti lze vodu z domácí vodárny používat například pro splachování toalety, stejně tak třeba k mytí automobilu a nutné údržbě kolem domu. Efektivnější a šetrnější bude také zalévání zahrady. Domácí vodárny jsou hojně používané zejména u bazénů nebo zahradních jezírek. Domácí vodárna se postará o čerpání a vypumpování vody, kterou lze dále všestranně využít. Takto lze efektivně využívat například vody ze studní atd. Domácí vodárna se také může stát součástí zavlažovacího systému. Domácí vodárnou lze například zajistit distribuci dešťové vody a ještě více tak ušetřit při zalévání zahrady a podobně.

Při výběru domácí vodárny je nutné posoudit, zda tlak vody bude dostatečný. Rovněž je vhodné vybírat podle kapacity nádrže, případně výšky sání a dopravovaného množství, to zejména při intenzivnějším použití. Důležitým kritériem také je, jestli lze domácí vodu využít pouze pro zásobování užitkovou vodou, nebo také vodou pitnou.

Přehled nejlepších domácích vodáren

Domácí vodárna Gardena Comfort 5000/5

Domácí vodárna Gardena Comfort 5000/5 s výkonem 1100 W je schopna dopravit až 4500 litrů za hodinu. Maximální samonasávací výška je 8 metrů, maximální výtlačná výška 50 metrů. Tlak by neměl překročit hranici 5 barů a teplota vody by neměla být vyšší než 35 stupňů. Domácí vodárna váží 17 kilogramů a přívodní kabel měří 1,5 metru. O úsporu elektrické energie se postará nastavitelný eco režim, díky němuž lze ušetřit až 15 procent energie.

Nechybí integrovaná pojistka chodu nasucho a kontrolka funkce. Velký plnicí otvor a napouštěcí ventil se postarají o rychlé uvedení domácí vodárny do provozu a optimální nasávání. Zařízení umožňuje volbu mezi manuálním nebo automatickým provozem. Opomenout nelze integrovaný předfiltr, který zaručuje ochranu čerpadla před nečistotami a pískem. Důležitá je také zpětná klapka.

Gardena Comfort 5000/5
Větší obrázek na MALL.cz

Domácí vodárna vyniká kvalitními materiály a kompaktním designem. Nechybí integrovaný manometr a tlakový spínač. K zařízení lze připojit až tři typy zavlažovacích přístrojů. Po dobu 5 let není nutná žádná údržba nádrže, nevyžaduje se výměna membrány ani doplňování vzduchu. Při nedostatku vody se čerpadlo automaticky vypne, takže nedojde k jeho přehřátí a případnému poškození.

Výhody domácí vodárny Gardena Comfort 5000/5

 • Nastavitelný eco režim
 • Integrovaný předfiltr pro ochranu čerpadla
 • Bezproblémové uvedení do provozu
 • Velké dopravované množství

Nevýhody domácí vodárny Gardena Comfort 5000/5

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Domácí vodárna Gardenius GE9CT120

Gardenius GE9CT120
Větší obrázek na MALL.cz

Automatická domácí vodárna Gardenius GE9CT120 o příkonu 1200 W disponuje tlakovou nádrží s objemem 24 litrů. Maximální čerpací kapacita je 3800 litrů za hodinu, maximální výška tlaku 45 metrů a maximální výška sání činí 8 metrů. Napájecí kabel měří 1,2 metru. Vodárna automaticky udržuje tlak v systému a je charakteristická bezúdržbovým provozem a tichým chodem. Vodárna je vhodná k domácímu nebo hobby použití, například u bazénů.

Výhody domácí vodárny Gardenius GE9CT120

 • Bezúdržbový provoz
 • Tichý chod
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Všestranné použití (bazény, zahradní jezírka apod.)

Nevýhody domácí vodárny Gardenius GE9CT120

 • Nižší dopravované množství

>> Zjistit aktuální cenu

Domácí vodárna Hecht 3101 INOX

Hecht 3101 INOX
Větší obrázek na MALL.cz

Elektrická zahradní vodárna Hecht 3101 INOX s příkonem 1000 W dosahuje maximálního průtoku 3500 litrů za hodinu. Maximální tlak se pohybuje v rozmezí 1,5–3 barů. Maximální výtlak je 44 metrů, nasávací výška dosahuje 8 metrů. Tato domácí vodárna je vhodná pro čerpání vody ze studní, jako součást zavlažovacích systémů, k distribuci dešťové vody a podobně.

Výhody domácí vodárny Hecht 3101 INOX

 • Dobrý poměr kvality a ceny
 • Všestranné použití (bazény, zahradní jezírka apod.)
 • Spolehlivý provoz
 • Snadná obsluha

Nevýhody domácí vodárny Hecht 3101 INOX

 • Nižší dopravované množství

>> Zjistit aktuální cenu

Domácí vodárna Metabo HWW 3500/25 Inox

Metabo HWW 3500/25 Inox
Větší obrázek na MALL.cz

Domácí vodárna Metabo HWW 3500/25 Inox o příkonu 900 W je schopna dopravit 3500 litrů za hodinu. Maximální dopravní výška je 45 metrů, maximální výška sání 8 metrů. Tlak by neměl překročit 4,5 barů. Objem nádoby činí 24 litrů. Zařízení váží 14,6 kilogramů a přívodní kabel měří 1,5 metru. Velmi důležitá je ochrana proti přetížení, stejně jako bezúdržbový kondenzátorový motor a odolný kryt čerpadla vyrobený z nerezové oceli. Dlouhou životnost zaručuje také kvalitní mechanické těsnění. Nespornou výhodou představuje integrovaný manometr a tlakový spínač.

Výhody domácí vodárny Metabo HWW 3500/25 Inox

 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Bezúdržbový kondenzátorový motor
 • Integrovaný manometr a tlakový spínač
 • Velký objem nádoby

Nevýhody domácí vodárny Metabo HWW 3500/25 Inox

 • Nižší dopravované množství

>> Zjistit aktuální cenu

Domácí vodárna Einhell GE-WW 9041

Einhell GE-WW 9041
Větší obrázek na MALL.cz

Domácí vodárna Einhell GE-WW 9041 s příkonem 900 W je opatřena tlakovou nádobou o objemu 20 litrů. Toto zařízení je schopno dopravit až 4100 litrů za hodinu. Vodárna se napájí ze sítě, délka přívodního kabelu je 1,5 metru. Maximální dopravní výška je 48 metrů, maximální výška odsávání je 8 metrů. Maximální teplota vody by neměla překročit 35 stupňů. Nedocenitelný je velký plnicí otvor vody. Nechybí dobře viditelný manometr, zabudovaný tlakový spínač, praktický šroub na vypouštění vody, který je velmi dobře přístupný, a předřazený filtr se zpětným ventilem, který brání znečištění čerpadla a jeho rychlému opotřebení. Spuštění čerpadla je velmi rychlé.

Výhody domácí vodárny Einhell GE-WW 9041

 • Předřazený filtr se zpětným ventilem
 • Velký plnicí otvor
 • Nízká spotřeba elektrické energie
 • Velké dopravované množství

Nevýhody domácí vodárny Einhell GE-WW 9041

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model domácí vodárny Výkon Max. teplota vody Sací výška Dopravní množství Dopravní výška Hmotnost
Gardena Comfort 5000/5 1100 W 35 °C 8 m 4500 l/hod 50 m 17 kg
Gardenius GE9CT120 1200 W 35 °C 8 m 3800 l/hod 45 m 24 l
Hecht 3101 INOX 1000 W 8 m 3500 l/hod 44 m
Metabo HWW 3500/25 Inox 900 W 8 m 3500 l/hod 45 m 14,6 kg
Einhell GE-WW 9041 900 W 35 °C 8 m 4100 l/hod 48 m

Závěrečné srovnání domácích vodáren a tipy k výběru

Zajímá vás, jak si jednotlivé modely nejoblíbenějších domácích vodáren stojí v celkovém srovnání a pro koho je který produkt vhodný? Nutno podotknout, že domácí vodárnu je třeba vybírat s ohledem na plánované využití, dopravované množství vody, sací výšku a také tlak vody. Nicméně z hlediska poměru kvality a ceny je dobrou volbou domácí vodárna Hecht 3101 INOX, která je charakteristická dobrými parametry v kombinaci se spolehlivým provozem. Pro intenzivnější využití a náročnější požadavky je ideálním kandidátem domácí vodárna Gardena Comfort 5000/5, která dopraví velké množství vody do relativně velké výšky. Domácí vodárna se při správném výběru jistě stane vítaným pomocníkem ve vašem domě a na zahradě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *