Test: Podsedáky na zahradní nábytek

Rate this post

Jak si zpříjemnit posezení na zahradě? Důležitý je nejen pohodlný zahradní nábytek, ale také polstrování a sedáky, které jsou zejména při delším sezení na zahradních křeslech a židlích nedocenitelné.

Podsedáky jsou jako stvořené nejen na zahradu, ale dopustit na ně nedáte jistě ani při posezení na terase, balkoně nebo zimní zahradě. Některé podsedáky se navíc hodí i do interiéru, takže ani v zimě, kdy je nebudete používat na zahradě, rozhodně nebudou zahálet. Které podsedáky stojí za pozornost?

Přehled nejlepších podsedáků na zahradní židle a křesla

Při výběru podsedáku na zahradní nábytek se v první řadě zaměřte na rozměry. Podsedák by samozřejmě neměl být širší než křeslo nebo židle. Případná opěrná část by měla být naopak dlouhá natolik, aby sahala alespoň k ramenům. O jeho pohodlnosti vám napoví také tloušťka, která by rovněž měla být co největší. Opomenout však nelze ani samotný materiál, který by měl být pohodlný, ale také odolný a tvarově stálý. A potah by si měl zachovat pěkné barvy i při delším působení slunečného záření a podobně. Užitečné jsou také pásky k upevnění, aby podsedák držel na daném místě.

Podsedák Fieldmann FDZN 9018

Podsedák Fieldmann FDZN 9018
Větší obrázek na MALL.cz

Podsedák Fieldmann FDZN 9018 je určen pro zahradní židli Fieldmann FDZN 4006, ale díky univerzálním rozměrům jej lze použít na mnoha typech zahradního nábytku. Voděodolná impregnace zaručuje vyšší odolnost tohoto podsedáku, který je vyroben z polyesteru. Tmavě zelený odstín se hodí k dřevěnému i kovovému zahradnímu nábytku. Díky tloušťce 3 centimetry podsedák poskytne dostatečný komfort i při delším sezení.

Výhody podsedáku Fieldmann FDZN 9018

 • Voděodolná impregnace
 • Materiál příjemný na dotek
 • Barevná a tvarová stálost
 • Univerzální použití

Nevýhody podsedáku Fieldmann FDZN 9018

 • Menší tloušťka

>> Zjistit aktuální cenu

Podsedák Home

Podsedák Home
Větší obrázek na MALL.cz

Kulatý podsedák Home vyniká netradičním designem připomínajícím průřez kmenem stromu. Jeho průměr činí 40 centimetrů. Podsedák je vyroben z polyesteru o tloušťce 4 centimetry. Tento podsedák na zahradní nábytek se však skvěle hodí i k vnitřnímu použití. Na rozdíl od mnoha jiných podsedáků se stane zajímavým dekorativním prvkem například v obývacím pokoji, jídelně apod. Můžete jej použít při sezení na židli, ale stejně tak se bude velmi dobře vyjímat i jen tak na zemi, na koberci a podobně, nebo jako dekorativní polštářek, kterých není nikdy dost. Originální design je vskutku nepřehlédnutelný a dobře koresponduje se zařízením v přírodním stylu s důrazem na dřevo, zemité barvy atd.

Výhody podsedáku Home

 • Velmi zajímavé provedení
 • Vhodné i pro vnitřní použití k dekoraci
 • Materiál příjemný na dotek
 • Příznivá cena

Nevýhody podsedáku Home

 • Méně univerzální kulatý tvar

>> Zjistit aktuální cenu

Podsedák V-Garden vínový

Podsedák V-Garden vínový
Větší obrázek na MALL.cz

Pohodlný vínový podsedák V-Garden je určen pro zahradní křesla. Tento podsedák je vyroben z foukaného molitanu, který je velmi přizpůsobivý, ale zároveň velmi dobře drží tvar a nedeformuje se. Hodí se pro širokou škálu křesel téže značky, ale jeho rozměry jsou poměrně univerzální, proto jej lze použít téměř k jakémukoli zahradnímu křeslu. Zaujme také elegantním barevným provedením v nadčasovém vínovém odstínu, který se skvěle hodí k dřevěnému i kovovému zahradnímu nábytku. Tento model měří celých 100 centimetrů, což je naprosto dostačující pro pohodlné opření zad. Také tloušťka 6 centimetrů poskytuje pohodlí i při delším sezení.

Výhody podsedáku V-Garden vínový

 • Elegantní vínové provedení
 • Univerzální použití
 • Komfortní foukaný molitan
 • Pohodlné opření zad

Nevýhody podsedáku V-Garden vínový

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Podsedák V-Garden béžový

Podsedák V-Garden béžový
Větší obrázek na MALL.cz

Podsedák V-Garden ve světlém provedení je určen pro zahradní křesla. Tloušťka 6 centimetrů zaručuje pohodlné posezení i delší dobu. Podsedák je vyroben z foukaného molitanu, který je velmi pohodlný, ale zároveň tvarově stálý. Tento model je určen pro celou řadu zahradních křesel téže značky, ale díky svým rozměrům je značně univerzální a hodí se k použití i na jiných křeslech. Díky světle béžové barvě je podsedák nenápadný a nejlépe vynikne zejména na dřevěném nebo ratanovém zahradním nábytku. Dostatečná délka (115 centimetrů) nabízí příjemné posezení.

Výhody podsedáku V-Garden béžový

 • Univerzální béžový odstín
 • Kvalitní foukaný molitan
 • Tvarová stálost
 • Dostatečná délka pro dokonalou oporu

Nevýhody podsedáku V-Garden béžový

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Podsedák RIWALL Hartman

Podsedák RIWALL Hartman
Větší obrázek na MALL.cz

Podsedák RIWALL Hartman představuje dva výrobky v jednom. Na každé straně se totiž nachází jiný vzor – abstraktní nebo kostkovaný. Základ tvoří červená barva, která se postará o oživení zahradního nábytku. Materiál je tvořen moderní směsí bavlny a polyesteru. To zaručuje maximální komfort po celý rok, proto je i v letním období posezení na tomto podsedáku velmi pohodlné. Důležité je rovněž to, že materiál podsedáku je stálobarevný a nemačkavý, takže si stále zachovává pěkný vzhled. Výplň je tvořena polyuretanem. Podsedák je opatřen také flexibilními pásky, které umožňují jeho upevnění k zahradní židli. Pásek lze také natáhnout podle aktuální potřeby, neboť v zadní části je pružný. Díky skladu mezi sedací a opěrnou částí se sedák velmi dobře přizpůsobí konkrétní zahradní židli.

Výhody podsedáku RIWALL Hartman

 • Dva vzory na jednom podsedáku
 • Pásky pro uchycení k zahradnímu
 • Nízká pořizovací cena
 • Odolný materiál

Nevýhody podsedáku RIWALL Hartman

 • Méně univerzální použití z hlediska barevného provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model zahradního podsedáku Použití Rozměry Barva Cenové rozmezí
Podsedák Fieldmann FDZN 9018 zahradní židle tloušťka 3 cm tmavě zelená 200-300 Kč
Podsedák Home zahradní židle 40×4 cm dekor dřeva 150-400 Kč
Podsedák V-Garden vínový zahradní křeslo 100×50 cm vínová 350-600 Kč
Podsedák V-Garden béžový zahradní křeslo 115×50 cm světle béžová 350-600 Kč
Podsedák RIWALL Hartman zahradní židle 41,5×46×6 cm červená/bílá/černá 150-350 Kč

Závěrečné porovnání recenzovaných podsedáků

Chcete si nějak zpříjemnit posezení na zahradě nebo terase? Kvalitní podsedáky na zahradní židle a křesla jsou jistě ideálním řešením, pokud nechcete investovat do nákupu nového, pohodlnějšího zahradního nábytku. A co více, i ten nejmodernější zahradní nábytek mnohdy pohodlím zrovna nevyniká, tím spíše se bez komfortních podsedáků neobejdete. Raději si rovnou pořiďte více podsedáků, aby se dostalo i na vaše návštěvy.

A který model obstojí v závěrečném srovnání nejlépe? Na zahradní židle se vám velmi dobře osvědčí zejména podsedák RIWALL Hartman, který díky různým vzorům potahové látky nabízí dva výrobky v jednom. Jeho rozměry jsou poměrně univerzální. Na zahradní křesla je vhodným řešením podsedák V-Garden béžový, který je navíc velmi elegantní. A nejen na zahradě, ale také v bytě nalezne využití originální podsedák Home, který poslouží jako netypický dekorační polštářek.

 

3 replies to Test: Podsedáky na zahradní nábytek

 1. To jsou hodně dobré tipy, přesně něco takového budeme potřebovat. Koupili jsme si totiž letos takovou zahradní sestavu z https://www.avenberg.cz/k61-zahrada-zahradni-nabytek a nebyly k ní žádné podsedáky. Nějaké jsem doma našla, ale barevně se to k tomu vůbec nehodí. Svůj účel sice plní, ale nevypadá to moc dobře, tak jsem si říkala, že do budoucna určitě budu muset sehnat nějaké jiné. Vaše porovnání si tedy určitě někde uložím, díky. 🙂

 2. Je šílené, kolik toho dneska už je a jaké jsou možnosti. A celkově jak se to posunulo. I teda v našem osobním životě. Ještě před dvěma roky jsme si pod zadek dávali květináče, protože jsme neměli pergolu, židle a vlastně ani dům. A dneska máme krásnou zahradu s pergolou a ručně dělaným zahradním nábytkem. 🙂

 3. Za mě osobně hodně záleží na tom, a to nezmiňujete, proč tam ty podsedáky máte. Je to proto, aby se sedělo pohodlně? Nebo naopak aby se ochránil povrch sedačky? My jsme si třeba do pergoly totiž daly dvě vyřazené rohové sedací soupravy a udělali takové hnízdo s otevřeným krbem uprostřed a tam to máme čistě jen na to, abych to nemusela každý víkend mýt nějakým saponátem, když si na to sedne manžel v kraťasích od hlíny. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *