Test: Nejlepší fontány pro kočky

Rate this post

Zvířata mají tendenci vyhýbat se odstáté vodě a jejich příjem tekutin tak může být nebezpečně nízký. Kočky i psi upřednostňují tekoucí vodu, která je čerstvá a chladná. Proto mnoho chovatelů nedá dopustit na fontány, které zásadně zlepšují pitný režim čtyřnohých mazlíčků. K čemu je vlastně fontána pro kočky a případně také pro psy dobrá?

Zejména kočky jsou velmi náchylné k onemocnění ledvin, což bývá jednou z nejčastějších příčin jejich úmrtí. Kočky navíc zrovna nevyhledávají stojatou vodu. Právě proto jim fontána většinou učaruje! Starší kočky mohou být k fontánce zprvu nedůvěřivé, ale i ony si na ni většinou zvyknou a s radostí ji používají.

Fontána pro kočky je skvělým řešením i v případě kratší dovolené, neboť zajistí přísun čerstvé vody po několik dní. Vy si tak nebudete muset dělat starosti, jestli má vaše kočka během prodlouženého víkendu dostatek vody a nechávat různě po bytě rozmístěné misky s vodou. Fontána se navíc postará o to, aby se voda okysličovala a také ochlazovala, což je zejména v letních měsících velmi vítané. Jaká fontána pro kočky bude pro vašeho čtyřnohého miláčka nejlepší?

Přehled nejlepších fontánek nejen pro kočky

Chcete svému domácímu mazlíčkovi pořídit fontánu, aby více pil? Předejít problémům s ledvinami tak bude mnohem snazší. Fontánu vybírejte v první řadě podle objemu. Pro jednu kočku nebo menšího psa bude dostačující fontána o objemu 2 litry, zatímco v domácnosti s více kočkami nebo pro větší psí plemena je ideálním kandidátem fontána o objemu 6 litrů. Pojďme se podívat na konkrétní modely!

Hagen fontána CatIt

Hagen fontána CatIt
Větší obrázek na MALL.cz

Fontána pro kočky hagen CatIt je určena nejen pro kočky, ale také pro menší plemena psů. Díky objemu 3 litry poskytuje zásobu vody pro domácí mazlíčky na několik dnů. Voda je neustále čerpána pomocí motorku a čištěna pomocí filtru s dvojí funkcí. Ten ji zbaví jednak nepříjemné pachuti, ale také usazenin, nečistot a chlupů. Plastový kryt chrání kabel před kontaktem s vodou a také před případným ohryzáním domácími mazlíčky. Součástí balení je nejen odnímatelný adaptér, ale také další miska na krmivo. Tento model se vyznačuje jednoduchou údržbou a čištěním. Důležitý je také poměrně tichý chod, hlučnější je pouze v případě, když je vody už příliš málo. Díky filtru vydrží voda ve fontánce čistá až týden, je však nutné ji doplňovat. Kočky si mohou vybrat, jestli budou pít proudící vodu, nebo se napijí z připojené misky.

Výhody této fontány

 • Dokonalá čistota vody díky filtru s dvojí funkcí
 • Odnímatelný adaptér
 • Tichý chod
 • Jednoduché dolévání vody i čištění

Nevýhody Hagen fontány CatIt fontány pro kočky a psi

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Hagen fontána CatIt Fresh&Clean

Hagen fontána CatIt Fresh&Clean
Větší obrázek na MALL.cz

Fontána pro kočky Hagen CatIt Fresh&Clean s objemem 2 litry je určena pro kočky a také menší psy. Voda je pomocí motorku neustále čerpána. Filtr s aktivním uhlím zaručuje její čistotu. Díky cirkulující vodě kočky snáze dodržují pitný režim, neboť tento způsob je pro ně mnohem atraktivnější. Voda je navíc i ochlazována, což zejména v létě domácí zvířata velmi ocení. Voda se do fontány velmi snadno dolévá. Před kontaktem s vodou chrání kabel plastový kryt. Součástí fontány je adaptér, který lze pro snazší čištění odejmout. Z fontány mohou pohodlně pít i dlouhosrsté kočky, aniž by se jim namočila srst. Stejně tak je vhodná pro menší psí plemena.

Výhody Hagen CatIt Fresh&Clean fontány pro kočky a psi

 • Jednoduché čištění
 • Vhodná i pro dlouhosrsté kočky
 • Dvojí funkce filtru (odstranění pachuti i nečistot)
 • Neustálé ochlazování vody

Nevýhody Hagen CatIt Fresh&Clean fontány pro kočky a psi

 • Menší objem

>> Zjistit aktuální cenu

Hagen fontána Catit New

Hagen fontána Catit New
Větší obrázek na MALL.cz

Hagen fontána Catit New je skvělým pomocníkem pro zlepšení pitného režimu kočičích mazlíčků, případně také menších psích plemen. Díky objemu 3 litry vydrží tato fontána dlouho plná a vodu není nutné často doplňovat. Voda je neustále v pohybu a čištěna díky filtru. Zcela postačující je potom vyměnit vodu pouze jedenkrát týdně. Tato fontána se vyznačuje poměrně tichým chodem. Zaujme také zajímavým designem. Tento model je vhodný také pro menší psy, takže nalezne širší využití. Nutno je však počítat s tím, že filtr, který je součástí fontány, je třeba pravidelně měnit, ideálně jednou za tři týdny. Dolévání vody je velmi jednoduché.

Výhody Hagen Catit New fontány pro kočky a pro psy

 • Jednoduché dolévání vody
 • Tichý chod
 • Elegantní design
 • Příznivá cena

Nevýhody Hagen Catit New fontány pro kočky a pro psy

 • Nutnost pravidelné výměny filtru

>> Zjistit aktuální cenu

Hagen fontána Dogit New

Hagen fontána Dogit New
Větší obrázek na MALL.cz

Fontána Dogit New vyniká velkým objemem (6 litrů), takže vydrží velmi dlouho plná a nevyžaduje časté dolévání. I psi často trpí problémy s ledvinami, čemuž může pořízení fontány předejít, neboť napomáhá zlepšit pitný režim domácích mazlíčků. Vodní nádržka je navržena s ohledem na větší pohodlí větších psích plemen a také pro starší psy s horší pohyblivostí. Díky větším rozměrům může z fontány pít více zvířat najednou. Cákání vody zabraňuje kryt. Filtr vodu zbavuje nejrůznějších nečistot, zbytků jídla nebo chlupů, které se do vody mohou dostat. Uhlíková komora také eliminuje pachuť, kterou kohoutková voda někdy má, a samozřejmě zachytává nejrůznější nečistoty. Součástí balení je nádoba s nádrží, molitanový filtr, uhlíkový filtr, čerpadlo, základu a samozřejmě také adaptér.

Výhody Hagen Dogit New fontány pro kočky a pro psy

 • Kryt proti cákání vody
 • Velký objem fontány
 • možnost současného použití více domácími mazlíčky
 • vhodná i pro větší plemena psů

Nevýhody Hagen Dogit New fontány pro kočky a pro psy

 • Hlučnější chod

>> Zjistit aktuální cenu

Argi fontána

Argi fontána
Větší obrázek na MALL.cz

Fontána pro kočky a psy značky Argi představuje díky svému objemu (2 litry) zásobárnu čerstvé vody na několik dní. Domácí mazlíčci si mohou vybrat, zda budou pít přímo z tryskajícího proudu, nebo ze samotné nádobky. Stav baterie oznamuje indikátor. Protiskluzová podložka brání vylití vody. K pohánění fontány slouží pumpa. Údržba fontány je poměrně snadná. Fontána je dodávána spolu s pumpou, filtry a protiskluzovou podložkou.

Výhody Argi fontány pro kočky a pro psy

 • Indikátor stavu baterie
 • Protiskluzová podložka proti vylití vody
 • Jednoduchá údržba
 • Nenápadné provedení a elegantní barva

Nevýhody Argi fontány pro kočky a pro psy

 • Menší objem fontány

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ fontány na vodu Objem Určení Barva Orientační cena
Hagen fontána CatIt 3 l kočky, menší psi bílá/modrá 800-850 Kč
Hagen fontána CatIt Fresh&Clean 2 l kočky, menší psi bílá/tyrkysová 600-650 Kč
Hagen fontána Catit New 3 l kočky, menší psi bílá/světle zelená 600-700 Kč
Hagen fontána Dogit New 6 l kočky, psi bílá/světle modrá 650-750 Kč
Argi fontána 2 l kočky, menší psi béžová 700-800 Kč

Závěrečné srovnání fontánek pro kočky a psy

Která fontána pro kočky vás nejvíce zaujala? Jednu kočku jistě potěší fontána Hagen CatIt Fresh&Clean, která spadá do cenově dostupnější kategorie. Máte-li doma více koček, potom vám dobrou službu nepochybně prokáže fontána Hagen Dogit New, ze které se bez problémů napijí i větší psi.

Máte už s fontánami pro kočky a psy nějaké zkušenosti?

3 replies to Test: Nejlepší fontány pro kočky

 1. Hezké shrnutí- potvrzuji, že má kočka má vodu z fontány radši. Nicméně je škoda, že jednotlivé modely jsou sice funkční, ale z hlediska designu nehezké. Já jsem to vyřešila tak, že jsem objednala klasickou pokojovou fontánu https://umele-kvetiny-prodej.cz/330-fontany a naučila jsem mou kočku pít z ní. Fontána funguje jako opravdu hezká pokojová dekorace a kočka je spokojená, že má k dispozici tekoucí vodu.

 2. Naše kočka fontánu také miluje. Vody se jinak bojí, ale jakmile ji vidí téct z fontány, tak je hned u ní 🙂 Objednala jsem jí fontánu Hagen z https://www.domacizoo.cz/ . Nechtěla jsem kupovat tu nejobyčejnější, aby jí fontána dlouho vydržela a dobře jsem udělala, když se jí tak líbí 🙂

 3. No, kdybych měla kočku, tak je úplně jasné, že jí přesně něco takového koupím. Mám ale psa a ten by toto moc neocenil. Má se u nás doma ale jako prase v žitě. Pořád mu například kupuji nějaké nové hračky a tak. Nebo teď jsme začali hodně řešit krmení. To nakonec objednáváme z https://www.hladovypes.com/ Tam mají totiž snad to nejkvalitnější, co u nás jde sehnat. Je vidět, že mu chutná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *