Vemex – recenze, diskuze, zkušenosti

Rate this post

Dodavatelů energií – plynu a elektřiny – je v dnešní době na českém trhu spousta. Někteří dodavatelé jsou známy díky televizním reklamám a médiím. Ale existují i poněkud méně známí dodavatelé, o kterých se většinou dozvíte náhodou od někoho z vašich přátel nebo z internetu. Vybrat si dodavatele, který bude pro vaše odběrné místo „šitý na míru“, může být někdy velký oříšek. Pojďme si představit jednu společnost, která na našem trhu působí celkem dlouhou dobu.

Vemex Energie – historie a dispozice této společnosti

Tato společnost, jejíž majoritním vlastníkem je GAZPROM Germania GmbH, působí na českém i slovenském trhu více než 10 let. Jejím posláním je dodávat energie – plyn a elektřinu – domácnostem, maloodběratelům i velkoodběratelům. Energie – hlavně zemní plyn – dodávají do průmyslových továren, stavebnictví, škol, potravinářství, nemocnic, hutí i skláren. V roce 2011 začala společnost Vemax Energie dodávat energie i pro domácnosti a od onoho roku si získala důvěru více než 32 tisíc odběrných míst. Lidé, kteří myslí na životní prostředí určitě ocení možnost využívat zemní plyn od této společnosti ve formě stlačeného zemního plynu (tzv. CNG), k pohonu svého hybridního automobilu. Stlačený zemní plyn tato společnost nabízí od roku 2012 na trhu. Bezesporu obrovskou výhodu této společnosti je přímý přístup k zemnímu plynu. Společnost sídlí v Praze 6 a je zapsána v OR vedeném MS v Praze, oddíl B, vložka 15299. Vemex Energie si je vědoma toho, že lidé v dnešní době potřebují spolehlivého dodavatele energií, který jim zaručí jistotu dodávky, a oni budou moci svoji životní energii spotřebovávat na každodenní život – rodinu, koníčky a práci. Srovnat ceny Vemexu s konkurencí můžete v této kalkulačce.

Jaké služby tato společnost nabízí

Jak již bylo zmíněno výše – tato společnost disponuje plynem a elektřinou. Pokud se rozhodnete odebírat energie od Vemex Energií rozhodně nebudete litovat – čeká na vás komplexní servis při změně dodavatele, manažeři prodeje jsou velmi ochotní, rádi vše vysvětlí a dokonce jsou schopni připravit kompletní analýzu odběru energií a co víc – přechod od stávajícího dodavatele zajistí za vás! Ptáte se, jak to bude se smlouvou? Typ smlouvy si můžete vybrat sami. Můžete mít smlouvu na dobu neurčitou s tříměsíční výpovědní lhůtou, nebo smlouvu na dobu určitou, ale délka smlouvy musí být minimálně 12 měsíců. V některých případech je dokonce možné určit si výše záloh. A jak je to s vyúčtování? Klasicky podle preferencí zákazníků – někdo si rád vybere emailovou schránku a je rád, že není zahlcen papíry; jiný zákazník má raději klasický dopis, který mu přijde pohodlně do poštovní schránky. Velmi pěkný přehled všech dokumentů mají na svých webových stránkách – naleznete tam nejen ceníky pro domácnosti, maloodběratele a velkoodběratele, ale i fixní ceníky, dále obchodní podmínky a smluvní formuláře. Dále jsou zde k nalezení výpovědní formuláře, reklamační řád a také návody a formuláře pro samoodečty. Tuto společnost můžete nalézt na facebooku a na webovém portálu Linkedin.

Vemex Energie - logo

Vemex a životní prostředí

Jak je zmíněno výše, společnost Vemex Energie je mimo jiné dodavatelem stlačeného zemního plynu k pohonu elektromobilů. Ale to není vše! V roce 2014 rozjela tato společnost s Výborem pro Ekologii a Zdravotnictví European Business Congress projekt pro ochranu životního prostředí čápa bílého, který je u nás ohroženým živočišným druhem. V záchranné stanici ČSOP Buchlovice zrealizovali projekt monitorování oblastí a výskytu toho to druhu čápa, aby jim šlo monitorování lépe, chtěli by v budoucnu pomoci se zakoupením a instalací GPS přímo na těla těchto živočichů. V blízké budoucnosti plánují vytvořit a instalovat informační a naučné tabule o čápech. A také by chtěli pomoci vytvořit nové plošiny, kde by čápi mohli stavět svá hnízda.

Peníze, peníze a zase peníze – aneb co cena?

Ceny Vemex Energií jsou transparentní, nečekejte žádné složité účty, výpočty – pouze přehledné vyúčtování a ve finále vás mile potěší úspora na nákladech. Ceny za plyn i elektřinu jsou konečné a nepřipočítávají se k nim žádné další poplatky! V ceně za plyn je započtena regulovaná cena za každou spotřebovanou jednotku, měsíční poplatek a poplatek za přistavenou kapacitu, poplatek za zúčtování Operátora trhu a měsíční poplatek dodavateli. Cena za elektřinu v sobě obsahuje měsíční poplatek za jistič, poplatek za distribuci – za každou spotřebovanou jednotku (a to podle sazby vysokého a nízkého tarifu) a měsíční poplatek dodavateli. Přesné informace o ceně získáte před uzavřením smlouvy, protože se musí zohlednit distribuční síť podle specifických kódů. Orientační cena se nechá zjistit na internetových stránkách společnosti – je k tomu potřeba vybrat kraj, ve kterém bude daná energie odebírána a následně zadat spotřebu energií (z faktury). Pokud spotřebu neznáte, vyberete druh nemovitosti, ve které hodláte provést změnu dodavatele a který typ energie používáte na činnosti jako je vaření, topení či ohřev vody.

Výhody nejen pro nové zákazníky

Vemex Energie přináší i další výhody pro své klienty a těmito výhodami jsou zvýhodněné nákupy a slevové akce u některých dalších obchodníků, jako jsou například slevy na kuchyňské linky a spotřebiče od firmy Oresi kolem 5-7%, slevu na okna a dveře od firmy Vekra. Ale také velmi výhodnou slevu na cestovní pojištění od Axa Asisstance, kde ušetříte až polovinu ceny. Společnost Vemex Energie sponzoruje různé sportovní akce a nezapomíná ani na talentované lidi, které v jejich činnosti podporuje. Dále podporuje aktivity ve zdravotnictví, kultuře a školství, a také pořádá pro své zákazníky soutěže o hodnotné ceny. V regionu, ve kterém působí, sponzorují také spoustu aktivit. Zkrátka, klientů si váží.

Jaké je hodnocení na internetových recenzích od uživatelů?

Názory lidí na tuto společnost se na internetových diskuzích různí. Někteří si chválí rapidní snížení záloh a velké roční úspory a i přes nízké zálohy se někteří dočkali i vrácení přeplatku v řádu tisíců. Hodně lidí si chválí i komunikaci se společností – lidé, kteří řešili problémy emailovou komunikací, si libovali v tom, že odpovědi se často dočkali i dříve než za týden. Celkem dost lidí je spokojená s telefonickou komunikací – udávají, že operátoři jsou milí, vstřícní a vždy najdou řešení. Několik komentářů dokonce udávalo jako obrovskou výhodu to, že si mohli sami stanovit výši záloh. Lidé, kteří se od spolčenosti Vemex rozhodli přestoupit k jiné společnosti, zase ocenili to, že jim společnost Vemex nedělala, žádné problémy. Někteří lidé píší, že pokud získaly smlouvu u této společnosti v aukci, byla cena za energie velice sympatická a hodně se lišila od ceny, která je udávaná ve standardním ceníku.

Samozřejmě, každá mince má dvě strany. K nalezení jsou i recenze a názory, kde stojí stížnosti na neochotu řešit problémy, přehazování jednoho problému mezi několika lidmi a to hlavně na informační telefonní lince – ale ve finále se stejně problém vyřešil bez výrazných problémů. Několik přispěvovatelů si stěžovalo, že když přestupovali ke společnosti Vemex tak strašně dlouho trvalo, než se přepsaly a dořešily smlouvy. Od některých zákazníků byly psány stížnosti na špatný klientský servis nebo na nevhodné jednání se staršími lidmi. V několika příspěvcích lidé upozorňovali na neochotu společnosti vyplácet přeplatky, nebo na špatně sepsané faktury. Ale znáte to, co člověk, to názor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *